IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега разбрах защо се качва биткойна - някакви хакери искали откуп в биткойни, за да не пуснат Игра на тронове на пазара Определено се отвори маркет за черните пари, въпросът е кога ще се затвори или по-скоро дали ще се затвори. За момента биткойна наитсина прилича на перфектната чиста акция - още помня как Патките растяща 2006-2007 - 48 000 лева стигнаха преди сплита. Споменииииии
    Както казах, още чакам края на импулса тук, така че в края на отпуската ще се шорти - ще обяви кога и как във форума, ако реша да го направя. Успех на играещите тук
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

      Много добра новина. Нека да стане всичко и влизам и аз на пазара на койни, разбира се единствено с цел спекула. Ще е добре да има и още койни от който да купувам а тоя шит ще го скъся. Нали знаеш когато стадото е в една посока цената е в друга. Колкото повече оптимисти и купувачи толкова по добре за тия които държат пазара, ще гледам да съм от тяхната страна разбира се. Ще следя и темата тук и по другите форуми на биткойни да ви гледам нагласите. Току виж ме направите милионер от койни. Успехи на всички
      С тези "стада" в главата ти, освен да станеш прооизводител на овче сирене. Не прави друго ... ще си загубиш времето и парите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        GDAX е регулирана, там можеш да скъсяваш.

        Иначе ще трябва да изчакаш ETF-а, но малко ме съмнява, че и тогава ще скъсяваш.

        Също така ще има опции на есен, ето линк към новината:

        https://www.cnbc.com/2017/07/24/you-...-ethereum.html

        Опциите достатъчно регулирани ли са... или ти трябва нещо повече?!

        П.С. Още от сега съм 100% сигурен, че няма да скъсяваш, дори някой да ти предложи 100% регулиран вариант.

        П.С.2. Ето ти го и от "устата на лъва", ако не вярваш на новинарски сайтове: http://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr7592-17
        Много добра новина. Нека да стане всичко и влизам и аз на пазара на койни, разбира се единствено с цел спекула. Ще е добре да има и още койни от който да купувам а тоя шит ще го скъся. Нали знаеш когато стадото е в една посока цената е в друга. Колкото повече оптимисти и купувачи толкова по добре за тия които държат пазара, ще гледам да съм от тяхната страна разбира се. Ще следя и темата тук и по другите форуми на биткойни да ви гледам нагласите. Току виж ме направите милионер от койни. Успехи на всички

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          преди време писах тук, че това чудо М-гох ( нещо такова беше) дето тогава концентрираше 80% от биткой 'търговията' е капан и да си държите койните в такава борса е меко казано рисково.... то каква стана.... доста хора изпищяха.
          биткойна, еретиума и тн имат супер енджин и са иновативни инструменти, НО всички ъпъри трябва да си дават сметка, че в тази джунгла зад всяко кьоше (борсичка) дебне разбойник.
          идея си нямам кога ще им дръпнат шалтерана поредната серия борси, но един удар срещу койнбейс или кракен ще разплаче доста новобогаташи.. просто в момента не е приоритет на ФБР и компания..
          Дърпат шалтера, но нагоре Сигурен съм че разбираш english
          "Washington, DC — The U.S. Commodity Futures Trading Commission (Commission) announced today that by a unanimous vote of the Commission, it has issued an order granting LedgerX, LLC (LedgerX) registration as a derivatives clearing organization under the Commodity Exchange Act (CEA).

          Under the order, LedgerX will be authorized to provide clearing services for fully-collateralized digital currency swaps. LedgerX, which was also granted an order of registration as a Swap Execution Facility on July 6, 2017, initially plans to clear bitcoin options.

          The LedgerX management team comprises Goldman Sachs, MIT and CFTC alumni, who bring financial expertise, technical talent and regulatory experience to the firm. Ananda Radhakrishnan, former Director of the CFTC’s Division of Clearing and Risk and Partner at Norton Rose Fulbright, and Carl Mahler, Partner at Gelber Group, currently sit on the LedgerX LLC Board of Directors. Mark Wetjen, Managing Director at Depository Trust & Clearing Corp (DTCC) and former Commissioner of the CFTC, and Robert Castrignano, Principal in the Equities Division at Sandler O’Neill + Partners, L.P., currently sit on the board of directors of Ledger Holdings Inc., the parent company of LedgerX."

          Коментар


          • преди време писах тук, че това чудо М-гох ( нещо такова беше) дето тогава концентрираше 80% от биткой 'търговията' е капан и да си държите койните в такава борса е меко казано рисково.... то каква стана.... доста хора изпищяха.

            биткойна, еретиума и тн имат супер енджин и са иновативни инструменти, НО всички ъпъри трябва да си дават сметка, че в тази джунгла зад всяко кьоше (борсичка) дебне разбойник.

            идея си нямам кога ще им дръпнат шалтерана поредната серия борси, но един удар срещу койнбейс или кракен ще разплаче доста новобогаташи.. просто в момента не е приоритет на ФБР и компания..
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар




            • Нямам нищо против курсовете на койните (BTC, LTC)
              и цените на копачките (S7, S9, L3) да падат или да се качват,
              БАРБАРОНИТЕ винаги печелят, забавлявайки се.
              2311% за 7 месеца Qui dit mieux

              Коментар


              • хехе, любимите ми отгворои, но здраве да е - всеки си е преценил и действа. Аз не съм се отказал от скъсяване, просто не съм преценил, че му е времето. И това ще стане - рядко греша в поведенческия си анализ спрямо масата, а тук се движи само от едно - алчността на масата.
                П.С. Бъфет много добре ви го е казал, ама кой ли пък да е Бъфет, че да е някакъв критерий.
                П.П.С. И както винаги съм казвал - успех бе, хора, аз най-много се кефя на Барбарона в това отношение - няма апологетика, няма заклинания, само си играе човека (явно го разбира в детайли, за разлика от мен), аджъства си и прави по някое левче. Видял е възможност и действа - аз съм така с борсата - видя ли възможност и алчност, действам, без значение дали вярвам, или не в самото дружество/сектор/мажоритар и т.н.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Понеже питате къде съм и дали съм скъсявал, да взема да се самоцитирам - не, не съм скъсявал, защото този път чистата акция на професор Каро, точно както и очаквах, проби 3К. Дали ще я скъся - сега съм малко в почивно настроение и нямам особено време и желание да цъкам, защото почивката си е почивка, а работата - работа, но понеже си драскам тук, ще ви информирам когато и ако реша да го правя. Мнението ми обаче е непроменено - сега ще има бул трап и след това хубав летеж надолу поне до 2К. Успех на всички - за дейтрейдинг на тези, които имат нервите, биткойнът е отличен!

                  Защо трябва да правиш дейтрейдинг?! Бул трап винаги може да има, но повечето от нас едва ли се интересуват от това, надяваме се няма луди които да си купуват Биткойн на $3200. Но дори когато падне, ти няма да купуваш, а ще разправяш (Ето видяхте ли, сега ще го чакате 10 години пак да се качи)... до след 1 месец... и после пак повтаряме.

                  Когато падна до около 2 хиляди средата на юни, ние тук казвахме, че това е добра цена за покупка... но кой да слуша, ти щеше да го чакаш да се качи до $3000 и да скъсяваш, но сега се отказа... и защо се отказваш, ако си толкова сигурен, че е надценен.

                  Иначе може и да падне, но риска със скъсяването е много голям, защото когато Биткойн (или другите криптовалути) тръгне нагоре, може да се качи с хиляди проценти... а когато пада, може да падне максимум със 100%... т.е. риска ти при скъсяване е много по голям, защото може да се наложи да додаваш пари да държиш позиция и ако скока е много голям да си изгубиш всичките пари които имаш.

                  Освен това сега как ще ги смятаме, ако единия падне а другия се качи с по висок процент... тогава какво правим?!? Повечето хора имат автоматично и от двата... та ще трябва да ги смятаме заедно с общата цена.

                  Този разговор може да си го повтаряме до безкрайност. Истината е че криптовалутите са тук и ще продължават да отиват нагоре, просто няма как да не отиват нагоре, защото дори 1% от човечеството, все още няма от тях. Ако дори 1% си купят Биткойн, цената ще е $ 100 000. Защо не правиш тази елементарна сметка?! Но да оставим настрана възможноста да се ползва като инвестиция. Биткойн и криптовалутите имат и 1000 други функции, буквално цялата икономика може да се базира върху блокверигата. Ползата и печалбата от това са неизчислими. Не ги слушай тук глупаците какво ти говорят. Биткойн е буквално "магическа" технология сравнен с това което имаме преди него. Възможноста да прехвърляш стойност със скороста на светлината, никгоа не е същесвувала. Банките не прехвърлят стойност, банките прехвърлят "обещание" за бъдещо плащане. Нещата са много сериозни и развитите държави, започват да работят на 150% в тази област. Особено тези които разбират от пари и банкиране, като Швейцария например, те са наясно, че банките са отживелица. Но правилният ход не е да се правят банкови монети или държавни, а да се използва вече съществуваща блокверига. Разбира се както в играта на покер всеки си крие картите и се прави на "малоумен", но хората работят здраво.


                  Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                  Каде да го скъся и теб питам на нерегулирана борса ли? Където всеки момент я изгърми я не после ходи си търси парите от някоя агенция.....
                  Аз не говоря за твоята стратегия която е чиста спекулация, а за хората вярващи в биткойн и неговото бъдеще които от сутрин до вечер повтарят как отивал скоро на 10 бона а после на 100. Аз тях питам
                  GDAX е регулирана, там можеш да скъсяваш.

                  Иначе ще трябва да изчакаш ETF-а, но малко ме съмнява, че и тогава ще скъсяваш.

                  Също така ще има опции на есен, ето линк към новината:

                  https://www.cnbc.com/2017/07/24/you-...-ethereum.html

                  Опциите достатъчно регулирани ли са... или ти трябва нещо повече?!

                  П.С. Още от сега съм 100% сигурен, че няма да скъсяваш, дори някой да ти предложи 100% регулиран вариант.

                  П.С.2. Ето ти го и от "устата на лъва", ако не вярваш на новинарски сайтове: http://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr7592-17
                  Last edited by Xman1; 07.08.2017, 09:52.

                  Коментар


                  • Мтъй,оправданието е като Дупето,всеки си го носи .
                    Груйо даде назад,да видим други?????
                    Отдаде ли се възможност за правене на кинти,почивката не ми е приоритет,апропо,съжалявам тези които почиват Август
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      prectical ,защо да го държа дългосрочно,след като той прави такива дълбоки корекции,и след това такива шипове?
                      Чудесно е да се купува на диповете,и да се продава при шипове.
                      Така ходейки като цяло нагоре се обира неколкократно движението .
                      Това е моята стратегия,която не е задължително да е харесвана от всички.
                      ............................
                      Враво, Hemilio, отлична стратегия ....
                      Почти съм убеден, че само ти ще я ползваш и е напълно уникална......

                      Успех и късмет !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Ти пък от какво се плашиш - това (биткойна) е класически капан за наивници - става точно това, което никой не очаква. Тук ги слушах как пробива 3К вече поне 10 пъти - е, не проби. После от 3К докъм на 1К уж нямаше какво да го спре, но на малко под 2к спря движението надолу, после пак мечти за 3К - ми не ще. Сега голям проблем с хард форкове, вилици и лъжици, а нищо не става.

                        Всичко това говори само за едно - тотално манипулирана "чиста акция на професор Каро"!!! Тук могат да се правят огромни печалби за нула време и пак за същото време да си пропилееш бъдещето във финансов план. Засега седя и гледам, защото този път може и да пробие 3К, ей-така напък на всяка логика, след това обаче пътят надолу ще е много открит, особено когато се заговори как вече под 3К няма как да падне

                        успех на играчите тук - завиждам ви за куража да го правите, аз си предпочитам еврофутбола
                        Понеже питате къде съм и дали съм скъсявал, да взема да се самоцитирам - не, не съм скъсявал, защото този път чистата акция на професор Каро, точно както и очаквах, проби 3К. Дали ще я скъся - сега съм малко в почивно настроение и нямам особено време и желание да цъкам, защото почивката си е почивка, а работата - работа, но понеже си драскам тук, ще ви информирам когато и ако реша да го правя. Мнението ми обаче е непроменено - сега ще има бул трап и след това хубав летеж надолу поне до 2К. Успех на всички - за дейтрейдинг на тези, които имат нервите, биткойнът е отличен!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • То затова има милионери, има и балъци цъкащи по форумите.Едните познават инструментите с който да скъсят койните другите питат.
                          http://avtokurs.alle.bg

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            prectical ,защо да го държа дългосрочно,след като той прави такива дълбоки корекции,и след това такива шипове?
                            Чудесно е да се купува на диповете,и да се продава при шипове.
                            Така ходейки като цяло нагоре се обира неколкократно движението .
                            Това е моята стратегия,която не е задължително да е харесвана от всички.
                            Както вече ти казаха и по долу,има различни хора,различен риск мениджмънт и т.н.
                            И аз да те питам-що не ги скъсиш тия щуротии бре ърм?
                            Де го Груйо,и той щеше да скъсява от 3к?
                            Стойте зад думите си бре хора,иначе се превръща в бг мама форума-празни приказки на килограм.
                            Каде да го скъся и теб питам на нерегулирана борса ли? Където всеки момент я изгърми я не после ходи си търси парите от някоя агенция.....
                            Аз не говоря за твоята стратегия която е чиста спекулация, а за хората вярващи в биткойн и неговото бъдеще които от сутрин до вечер повтарят как отивал скоро на 10 бона а после на 100. Аз тях питам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение

                              А ти като си сигурен, че е балон, защо не изтеглиш 100 хил. заем и да го скъсиш мощно??? Като падне до нула, ще си по 3 бона в зелено за всеки биткойн напред. При 10/1 ливъридж ще направиш милиона. Що не го правиш? Да не те тресе шубето и се страхуваш, че може да напълниш гащите? Всеки има някаква стратегия за риск мениджмънт и е нормално когато цената много се качи да се продава известно количество. Ти никога ли не продаваш твоите инвестиции?
                              Как да го скъся? Каде да го скъся? На някоя нерегулирана борса ли. Нали видяхме какво стана с няколко до сега. С ЦФД ли да скъсявам? И как става операцята на нерегулиран пазар знаеш ли?

                              Ако знам и съм сигурен на 99,999%,че нещо ще ходи много на горе и вярвам в идеята аз няма да си продам бъдещата печалба от страх.

                              Теб не те знам нямам наблюдения върху мненията ти но има хора които твърдят съвсем убедено,че биткойна ще ходи минимум на 10 бона и после на 100. Аз тях питам защо?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                                ....... пране на пари, укриване на данъци, незаконни сделки и търговия с наркотици........
                                Чаткаш ли за какво става въпрос?
                                Фрости, а ти си представи ако само 1% от парите които се въртят в дейностите, изброени по-горе от теб, се насочат към криптовалутите къде отива стойноста на Биткоина???
                                Чаткаш ли за какво става въпрос???

                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X