IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


    Красота има, ама няма кой знае колко реално практично приложение до момента.

    Сравненията с Интернета са неуместни. Пионер съм в ползването на Итернета.

    Още първия път като видях Нета бях удивен че може да си пращаш е-майли и ако другия човек е на компютъра да получаваш отговор в рамките на час да кажем. Ако не на другия ден. После имаше и много други практични и полезни дейности, които можеха да се извършват с Интернета.

    Бях фен и на криптото в началото. Обещанията за разплащания между хората без посредник звучаха супер яко. Това беше (а и си остава) супер яко. За съжаление, обаче реализацията му беше дърво и скоро ентусиастите в тази насока спряха да го използват.

    Та Интернета се развиваше. 10 години след измислянето си имаше доста практични приложения за него. ICQ-то излиза през далечната 1996 година - чат в реално време още тогава. Да не говорим за е-майла една от първите услуги, успешна и до днешно време.

    Биткоина (веригите) за 10 години няма почти никакво развитие и практическо използване. Ако ставаха за нещо до сега щяха да са навлезли.
    Не съм обръщал много внимание, но тук там по сайтове май има възможност за плащане в биткойни...Защо смяташ че не може да навлезе масово?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Какво става - май пак ще чукнем 40 000, при това по-бързо, отколкото очаквах. Вече сме на 1 боя разстояние .....
      от тоя шит всичко може да се очаква. И никога не знаеш защо расте и защо пада - чиста лотария

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        Аз се учудвм, че точно ти като математик, не можеш да прозреш "красотата" на криптовалутите (изключвам огромното количество скам монети и тн. имам предвид Биткойн и другите сериозни проекти).

        В дългосрочен план криптовалутите ще се превърнат в основа на цялата световна икономика, колко време ще мине това да се случи... никой не знае, защото има много фактори, но неминуемо ще се случи, не за друго а защото по-високото ниво на абстракция, винаги побеждава по-ниското.
        За хората които помнят Интернет от достатъчно дълго време, можеби си спомнят колко несериозно беше разглеждан от всички през 90-те години... и как днес е навсякъде и се превърна в основа на всичко. Как тези някога наистина "малки" Интернет компании се превърнаха в огромни мастодонти засенчващи почти всичко извън ИТ сектора и продължаващи да набират скорост, като изглежда сякаш ще погълнат всичко останало. Криптовалутите разбира се са далеч от това "величие"... но с продължаващото развитие на Интернет, един ден ще бъдат точно като Гугъл и Епъл в момента, ще изглеждат като гиганти засенчващи всичко останало.

        Красота има, ама няма кой знае колко реално практично приложение до момента.

        Сравненията с Интернета са неуместни. Пионер съм в ползването на Итернета.

        Още първия път като видях Нета бях удивен че може да си пращаш е-майли и ако другия човек е на компютъра да получаваш отговор в рамките на час да кажем. Ако не на другия ден. После имаше и много други практични и полезни дейности, които можеха да се извършват с Интернета.

        Бях фен и на криптото в началото. Обещанията за разплащания между хората без посредник звучаха супер яко. Това беше (а и си остава) супер яко. За съжаление, обаче реализацията му беше дърво и скоро ентусиастите в тази насока спряха да го използват.

        Та Интернета се развиваше. 10 години след измислянето си имаше доста практични приложения за него. ICQ-то излиза през далечната 1996 година - чат в реално време още тогава. Да не говорим за е-майла една от първите услуги, успешна и до днешно време.

        Биткоина (веригите) за 10 години няма почти никакво развитие и практическо използване. Ако ставаха за нещо до сега щяха да са навлезли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Какво става - май пак ще чукнем 40 000, при това по-бързо, отколкото очаквах. Вече сме на 1 боя разстояние .....
          Абсолютно е възможно ............ Но само по себе си , това не дава никаква информация за последващите движения .....

          Възможно е развието на ED ..... и .....само както пробием (ако ) върха ....да се сурне отново надолу ..........

          Това , имаш ли го описано в точките от предишния пост .............

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Вероятноста да се случи е много малка, но не и нулева. В този сценарий аз имах предвид свободното падане, което понякога се случва на пазарите при масова паника. Тогава всички BUY ордери изчезват с малки изключения, и цената лети надолу благодарение на дребните единични сделки на забравени дребни BUY ордери. Явлението е по-скоро психическо, а не физическо, защото големия срив не е свързан с големи изтъргувани обеми. За пример мога да дам свободното падане на швейцарския франк.
            Ами, възможно е да си прав, времето ще покаже. Но смятам, че абсолютното дъно, дори и при някакви екстремални събития тип "Черен лебед", ще бъде нивото на предходния пик в края на 2017г., т.е. 20.000 долара. Но смятам, че на 30к и надолу ще има толкова buy ордери, че дори 20к ми се струва крайно невероятно ниво. Но с биткойн всичко е възможно, все пак

            Коментар


            • Какво става - май пак ще чукнем 40 000, при това по-бързо, отколкото очаквах. Вече сме на 1 боя разстояние .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение


                Разбирам те, приятелю , че искаш да кажеш нещо мъдро и да ти се ''повярва '' безприкословно ........ но това са само думи , думи , думи ....... А само с думи , си добре дощъл на Женския Пазар ...

                Това което си изписал , ПО НИКАКЪВ начин , не доказва ''твърдението '' ти ...........
                Обратно ..... АЗ от вчера до днес ....доказах моето .....
                ВЧЕРА :


                ДНЕС :

                ..........

                Картинки и прогнози всеки може да прави. Дай да видим сделките и как нараства капитала! Къде си купил, къде си продал и колко си спечелил....
                Ако направиш 200 поредни сделки на база твоите прогнози какъв ще е резултата? Дали ще си на печалба?


                Ама да знаеш че много си назад в тая игра! Дори и да тичаш срещу мене пак няма да ме стигнеш! Ти сега отиваш там от където аз съм минал преди 15 години.
                Last edited by alphaomega; 14.01.2021, 15:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                  Този сценарий е в пълно противоречие с всичко, което сме видели през последните десет години в тренда на биткойн. Вероятността да се случи е равна на нула.
                  При корона-крашът през март миналата година имаше нещо такова- следях етера, не толкова бтц-то, но бяха сходни нещата. Етера загуби повече от половината си стойност буквално за няколко часа, след няколко колебания между 120 и 200 усд. После последва месец люшкане около 130-140 усд преди да тръгне бавно нагоре. Така че е напълно възможен този сценарий.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                    Този сценарий е в пълно противоречие с всичко, което сме видели през последните десет години в тренда на биткойн. Вероятността да се случи е равна на нула.
                    Точно така си е мислел и Нютон ..... преди да загуби равностойноста на днешните 3 милиона $ в акции на South Sea Company , която пък е наподобявала днешния .............битхойн...............

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      В момента биткойна е 38 700. С големи крачки се е запътил за тест на 42 200, което най-вероятно ще се случи утре. От това как ще се случи този тест зависи бъдещото поведение на биткойна в следващите 2-3 месеца. Има следните варианти:

                      1. Неуспешен тест и връщане до 36 600, след което нов ръст. Това ще доведе до поне една година колебания в диапазона 30-40 хиляди.

                      2. Неуспешен тест и бързо връщане до 30 600. Това е най-трагичния сценарий, водещ до много дълбока 3 годишна корекция до 20 000 или дори и до 15 000.

                      3. Бавен пробив или голяма заигравка около 40 200. Това означава изчерпана енергия за ръст нагоре. След може би 2-3 седмици заигравка около това ниво най-вероятно ще се случи внезапна и бърза дълбока корекция до 35 000, и там ще има нови варианти за развитие нагоре или надолу, в зависимост от нарисуваната фигура.

                      4. Бърз пробив на 40 200 и достигане до 45 000 в рамките на 2-3- дена. Това е варианта, водещ след себе си тестване на 60 000, където отново трябва да очакваме дълбока корекция, преди теста на още по-високи нива.

                      ПП: Всичко това го прогнозирам с чесане зад врата и гледане в тавана, но все пак ползвам и малко информация от натрупания опит. Препоръка, но само към мене си - не продавай нищо и чакай. Също така помисли дали да не купиш още малко биткойни, защото сега е момента.

                      Като цяло най-критично се явява дъното на сегашната корекция 30 600. То не трябва да бъде пробивано, ако биткойна иска да съхрани доверието на хората, че ще продължава още да расте. Варианта с пробив на това ниво води до нови 3-4 години чакане.
                      Крачките не са големи ....и вероятноста да го спре 76% фибо е голяма ... Надолу имаме диагонал ..... а корекцията е видим зигзаг ...
                      Всичките ти точки ....е просто описание на ВСИЧКО ВЪЗММОЖНО ДА СЕ СЛУЧИ ..... и от гледна точка на всеобхватноста е БЕЗМИСЛЕНО , като прогноза .....
                      Дори , обхванал всичко .............пак има една типична грешка на всеки лаик ..... Това в черното е абсолютно невярно ... И като развитие и като времетраене на изписаните години .............
                      Тоест , би могло да пробие и 30600 и пак да направи нов връх ..... още след 3 - 4 месеца
                      би могло да НЕ пробие 30600 и да направи връх след повече от гореспоменатите месеци ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                        Естествено че НЕ работи техническият анализ. И това вече е доказано през годините.
                        Принципно на всеки един пазар се откриват модели (графични форми) които се повтарят когато скенерите се настроят до 60-70% съвпадение.
                        Но тези повтаряеми модели нямат никаква прогнозна стойност и всеки един опит за построяване на търговска стратегия върху тези модели винаги дава случайни резултати около 50% вероятност при статистическа грешка 1-2%. Тоест ПМО не може да бъде извлечено.

                        И за всичко това си има напълно логично обяснение. Пазарите от гледната точка на консуматорите на ликвидност са ефективни и се движат на случаен принцип. Във всеки един момент стотици хиляди автоматизирани системи следят движенията на цените и търсят различни модели. Дори и някъде да се появи минимална възможност тя мигновено бива изконсумирана от най-бързите системи които първи са я засекли.

                        Систематичното следване на "тренда" също дава случайни резултати без значение на какви индикатори са базирани сигналите.


                        Който не вярва в тези мои твърдениянека продължи да си блъска главата и да губи пари. Рано или късно ще му дойде акъла.

                        Разбирам те, приятелю , че искаш да кажеш нещо мъдро и да ти се ''повярва '' безприкословно ........ но това са само думи , думи , думи ....... А само с думи , си добре дощъл на Женския Пазар ...

                        Това което си изписал , ПО НИКАКЪВ начин , не доказва ''твърдението '' ти ...........
                        Обратно ..... АЗ от вчера до днес ....доказах моето .....
                        ВЧЕРА :
                        Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                        Сигурно много са видели , тази възможност .... за развитие на цената .... но все пак да ги визуализирам .....
                        Мисля , че е ясно използвайки 2-3 елементарни неща от техн.анализ ... каква е идеята на вероятностната хипотеза .....
                        Предполагаема H & S ................... Дълговременни Подкрепи ...... Фибоначи Корекция ....

                        Извън графиките , мнението ми е че това е абсолютен балон и в бъдеще ще изчезне , а с него и много напечатени милиарди , както и спестяванията на милиони ........ хора .......
                        ДНЕС :





                        Мисля , че е пределно ясно ...... КАКВО Е БИЛО ..... И КАКВО СЕ СЛУЧИЛО .....
                        При открита позиция вчера , на ниво 32650 ....... днес е затворена там където е упоменато вчера ... На 62% фибо ....37600.....
                        5000 $ движение ......... ....... Прихода ми , е ''само '' 500 $ , тъй като си имам лични правила ,които не нарушавам никога .... ...
                        Но , това изобщо не е важно за никой , освен за мен ..
                        Говерехме , дали работят , различните видове анализ .....

                        Аз доказах моята теза ..... графично и нагледно ............ Ти , каза да ти ...вярваме , щото така си бил решил
                        Ами ... така ще .....Кой с каквото разполага - с това ще подкрепя становището си ......

                        Да направим така .....
                        Пращаш ми 10 графики , на който искаш актив или валутна двойка ..... На тях направи някакъв анализ - независимо какъв - технически ....вълнови ....прайс екшън.... Няма значение ( за да кажеш че не работят , би трябвало да ги владееш ) ....... Постави къде според теб , трябва да влезеш с вход , къде да е стопа .....къде да е таргета ......
                        Имай , минимум един близък ,алтернативен развой на движението ...............
                        И най важното - АЗ трябва да одобря , че всичките 10 графики са ПРАВИЛНИ , изпълнени са правила , съотношения , норми , правилно са построени модели , подкрепи .... и т.н и т.н ................

                        Когато горното стане ............ и 6 от 10 ти прогнози по даден вид анализ , одобрени от мен ....... се провалят ....
                        Аз ще се съглася с твоето твърдение , че нещата не работят ,...............

                        Но дотогава ....всичко което казваш .....са само ....думи ,думи ,думи ......... които са далеч от ТВЪРДЕНИЕ !!!!

                        Жив и Здрав !!


                        Last edited by Correctively objective; 14.01.2021, 12:10.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                          Този сценарий е в пълно противоречие с всичко, което сме видели през последните десет години в тренда на биткойн. Вероятността да се случи е равна на нула.
                          Вероятноста да се случи е много малка, но не и нулева. В този сценарий аз имах предвид свободното падане, което понякога се случва на пазарите при масова паника. Тогава всички BUY ордери изчезват с малки изключения, и цената лети надолу благодарение на дребните единични сделки на забравени дребни BUY ордери. Явлението е по-скоро психическо, а не физическо, защото големия срив не е свързан с големи изтъргувани обеми. За пример мога да дам свободното падане на швейцарския франк.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            2. Неуспешен тест и бързо връщане до 30 600. Това е най-трагичния сценарий, водещ до много дълбока 3 годишна корекция до 20 000 или дори и до 15 000.
                            Този сценарий е в пълно противоречие с всичко, което сме видели през последните десет години в тренда на биткойн. Вероятността да се случи е равна на нула.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                              Естествено че НЕ работи техническият анализ. И това вече е доказано през годините.
                              Принципно на всеки един пазар се откриват модели (графични форми) които се повтарят когато скенерите се настроят до 60-70% съвпадение.
                              Но тези повтаряеми модели нямат никаква прогнозна стойност и всеки един опит за построяване на търговска стратегия върху тези модели винаги дава случайни резултати около 50% вероятност при статистическа грешка 1-2%. Тоест ПМО не може да бъде извлечено.

                              И за всичко това си има напълно логично обяснение. Пазарите от гледната точка на консуматорите на ликвидност са ефективни и се движат на случаен принцип. Във всеки един момент стотици хиляди автоматизирани системи следят движенията на цените и търсят различни модели. Дори и някъде да се появи минимална възможност тя мигновено бива изконсумирана от най-бързите системи които първи са я засекли.

                              Систематичното следване на "тренда" също дава случайни резултати без значение на какви индикатори са базирани сигналите.


                              Който не вярва в тези мои твърдения нека продължи да си блъска главата и да губи пари. Рано или късно ще му дойде акъла.

                              Слънцето ни посреща сутрин от изток след това минава по целия небосклон и залязва на запад. Виждам го с очите си всеки ден. Убеден съм че Слъцето обикаля около Земята няма как да е обратното. На очите ли си да вярвам или някакви фантасмагории.
                              Last edited by Todor Sabev; 14.01.2021, 10:38.

                              Коментар


                              • В момента биткойна е 38 700. С големи крачки се е запътил за тест на 42 200, което най-вероятно ще се случи утре. От това как ще се случи този тест зависи бъдещото поведение на биткойна в следващите 2-3 месеца. Има следните варианти:

                                1. Неуспешен тест и връщане до 36 600, след което нов ръст. Това ще доведе до поне една година колебания в диапазона 30-40 хиляди.

                                2. Неуспешен тест и бързо връщане до 30 600. Това е най-трагичния сценарий, водещ до много дълбока 3 годишна корекция до 20 000 или дори и до 15 000.

                                3. Бавен пробив или голяма заигравка около 40 200. Това означава изчерпана енергия за ръст нагоре. След може би 2-3 седмици заигравка около това ниво най-вероятно ще се случи внезапна и бърза дълбока корекция до 35 000, и там ще има нови варианти за развитие нагоре или надолу, в зависимост от нарисуваната фигура.

                                4. Бърз пробив на 40 200 и достигане до 45 000 в рамките на 2-3- дена. Това е варианта, водещ след себе си тестване на 60 000, където отново трябва да очакваме дълбока корекция, преди теста на още по-високи нива.

                                ПП: Всичко това го прогнозирам с чесане зад врата и гледане в тавана, но все пак ползвам и малко информация от натрупания опит. Препоръка, но само към мене си - не продавай нищо и чакай. Също така помисли дали да не купиш още малко биткойни, защото сега е момента.

                                Като цяло най-критично се явява дъното на сегашната корекция 30 600. То не трябва да бъде пробивано, ако биткойна иска да съхрани доверието на хората, че ще продължава още да расте. Варианта с пробив на това ниво води до нови 3-4 години чакане.
                                Last edited by Mateev; 14.01.2021, 10:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X