IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

    Кажи ми какво ще стане с апокрифните "валути", когато класическата многовековна финансова световна и икономическа система усвои и внедри масово технологията на блокчейна в банките, осигуровките, контрактите, регистрите (нотариат, имоти, автомобили) и т.н.

    Мисля, че в този момент "Сатоши Накамото" ще се появи
    и ще размаха патентите, които е регистрирал за блокчейна
    .. и ще стане моментално най-богатия човек на земята

    Разбира се че ще отговоря. Тези апокрифни валути, ще останат само като музейни експонати... въпросните институции които си изброил също. Патентната систма в този си вид най вероятно също. А Сатоши ще остане като легенда, човека сложил началото на една нова ера. Едва ли някога ще разберем кой е той. Не мисля че някога би се появил, камоли да вади патенти, защо са му тези патенти, та той с няколко реда свободен код промени света и ще остане завинаги в историята. Какво повече може да иска един човек, след 100 години е много вероятно да са забравили за повечето неща в днешно време, но няма да са забравили за Биткойн.

    Предполагам знаеш... в блок 1 (genesis block)на Биткойн е кодиран следният текс: "The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks" . Това е сякаш за да ни напомня, за вечни времена, причината поради която е бил създаден Биткойн и блокверигата. Аз не мисля че може да има успоредно съществуване на банки и криптовалути, едното или другото, двете заедно, никога. Засега банките съществуват, защото имат предимство от хиляди години, но те няма как да съществуват при наличието на блокверига и криптовалути. Криптовалутите и блокверигата са неделими части от едно цяло, блокверига без криптовалута е просто безмислено губене на време и компютърни ресурси. Криптовалута без блокверига е просто най обикновен дигитален токен. Разбира се може да има опити да се ползват по отделно, но в крайна сметка, успешните ще бъдат тези които съчетават и двете. Може да има токени, които да използват чужда блокверига... т.е. не е необходимо всеки токен да е със собствена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
      ........ Не ми се вярва това да е причината за ръста този месец.
      Разбира се че не е!
      Най-важната новина след 1-ви август:
      https://www.coindesk.com/segwits-lik...means-bitcoin/
      и няколко "подкрепящи":
      https://www.coindesk.com/lawmakers-w...ncy-australia/
      https://www.coindesk.com/fidelity-br...ampaign=buffer

      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        А пък моята 5-годишна ежедневна практика и наблюдения на всичките дейности около криптовалутите (копаене, трейдинг, шопинг, създаване на нови койни и т.н.) ме води до други заключения:
        основният източник на резки повишения е свързан с шопинга на "миньорите".
        Винаги след обявяване на нов пакет поръчки за най-новата ASIC-копачка започва масово купуване на койни, за да се поръча бързо новия звяр. Защото само първите гоито започват да копаят с него са печеливши - после бързо трудността расте и новата машина бързо се обезценява. Често произведения пакет се разпродава за минути, за няколко милиона долара. Машините пристигат след месец.
        Купуването на нови видеокарти за копачки и включването на нови играчи влияе по-слабо.
        Новините за ново узаконяване и урегулиране на койните в някои държави влияе също доста.
        Те не свършиха ли отдавна тия новите Antminer D3? При цена половин биткойн колко много ще са поръчаните, че да повлияе на пазара? А и Битман като ги получат, нали ще трябва да продадат поне част, за да произведат оборудването. Не ми се вярва това да е причината за ръста този месец.

        Коментар


        • Говори се че Сатоши е собственик на първите 1.000.000 Биткоина! Съмнявам се че някога ще се покаже "наяве" за каквато и сума да става въпрос ....
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Тия койни са паметник на човешката глупост. С нетърпение очаквам да се разпадне пирамидата. Даже ще гръмна едно шампанско, когато това стане.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
              Парите са нещо абсолютно субективно, някога солта е била пари и е струвала повече от златото. Ако хората решат, че "парите от монополи" са пари, те ще станат пари.
              Това не е някаква "нова мода", това е революция във финансовата система, започнала благодарение на Интернет и криптографията. Ние дори нямаме с какво да ги сравним, защото нищо подобно не е съществувало в историята, криптовалутите не са просто пари, те са абсолютният метод за трансфер и съхранение на стойност. Базирани не на прищявките на някой или политическите амбиции, а на математическа логика и ясни правила (правила които не могат да бъдат нарушавани, без това да стане известно на всички участници).
              Според мен сега сме в преходен период, нещо като "реалния социализъм" едно време, когато му се радвахме на предимствата без да имаме право да се оплакваме от недостатъците му, чакайки да дойде комунизма в целия свят
              Та и койните така Чакаме ги да победят в целия свят и да им се радваме на предимствата:
              - бърз превод;
              - ниски такси;
              - анонимност (това се оказва по-скоро недостатък);
              Е, имат си и недостатъци, но се правиме че не ги забелязваме:
              - необходимо преминаване през класическите валути (USD, EUR, JPY, CNY etc.);
              - огромна волатилност;
              - безброй измамници (поради анонимността);

              А "абсолютният метод за трансфер и съхранение на стойност"
              (в същност на информация)
              не е качество на криптовалутите, а на блокчейна.

              Кажи ми какво ще стане с апокрифните "валути", когато класическата многовековна финансова световна и икономическа система усвои и внедри масово технологията на блокчейна в банките, осигуровките, контрактите, регистрите (нотариат, имоти, автомобили) и т.н.

              Мисля, че в този момент "Сатоши Накамото" ще се появи
              и ще размаха патентите, които е регистрирал за блокчейна
              .. и ще стане моментално най-богатия човек на земята

              Коментар


              • Блокчейн май не дават - един вид крадат ги ........
                Ако си ги държеше в Bitcoin Core, нямаше да има никакъв проблем.
                Някои борси също дават, други не дават - с една дума всеки си прави каквото си иска!
                П.С. Между другото Портфейл в Блокчейн е доста рискована работа - добре че си успял да си ги изтеглиш!
                Last edited by marin1; 09.08.2017, 15:08.
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Ае пичуе, да попитам.
                  Аз на балоняка не му вярвам, ама аз търгувам всичко квот има по земните кълбета.
                  Та въпросът ми е.... Към 1-ви август имах биткойни. Тази новата ститинка ще си я получа ли някъде? У www.blockchain.com ми е портофейла, ама биткойните заминаха вчера, даже парите взех.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                    Парите са нещо абсолютно субективно, някога солта е била пари и е струвала повече от златото. Ако хората решат, че "парите от монополи" са пари, те ще станат пари.

                    Това не е някаква "нова мода", това е революция във финансовата система, започнала благодарение на Интернет и криптографията. Ние дори нямаме с какво да ги сравним, защото нищо подобно не е съществувало в историята, криптовалутите не са просто пари, те са абсолютният метод за трансфер и съхранение на стойност. Базирани не на прищявките на някой или политическите амбиции, а на математическа логика и ясни правила (правила които не могат да бъдат нарушавани, без това да стане известно на всички участници).
                    Хи,хи,хи...
                    Много точно написано. Солта някога е била пари, сега е стотинки. Същото е и с крипто пирамидта.

                    Основната разлика е, че преди стотици години търговците на сол, когато са умрели са оставили богатство на наследниците си.

                    Сега светът е доста по-динамичен и търговците на пирамидата могат да оставят само пасив на наследницте си.



                    Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                      Биткойн ... или друга там, крито"валута" ???
                      светът, е полудЕл ...
                      (ас, за секи случяй съм си купил пет конплета от играта МОНОПОЛИ... мое па утре да обявят, че ТОВА ща е новата мода... )
                      ПО-ЛУ-ДЕЛ !!!
                      Парите са нещо абсолютно субективно, някога солта е била пари и е струвала повече от златото. Ако хората решат, че "парите от монополи" са пари, те ще станат пари.

                      Това не е някаква "нова мода", това е революция във финансовата система, започнала благодарение на Интернет и криптографията. Ние дори нямаме с какво да ги сравним, защото нищо подобно не е съществувало в историята, криптовалутите не са просто пари, те са абсолютният метод за трансфер и съхранение на стойност. Базирани не на прищявките на някой или политическите амбиции, а на математическа логика и ясни правила (правила които не могат да бъдат нарушавани, без това да стане известно на всички участници).
                      Last edited by Xman1; 09.08.2017, 13:36.

                      Коментар



                      • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                        Биткойн ... или друга там, крито"валута" ???
                        светът, е полудЕл ...
                        (ас, за секи случяй съм си купил пет конплета от играта МОНОПОЛИ... мое па утре да обявят, че ТОВА ща е новата мода... )
                        ПО-ЛУ-ДЕЛ !!!
                        Не "монополи", лайткойн трябваше да си купиш преди 4 месеца
                        1000 % увеличение за 4 месеца
                        Откога ви агитирам за лайткойна LTC, вие не щете
                        Докато е спал, барбарон е спечелил още 3610 долара тази нощ
                        при 2399 % общо за 7 месеца от трейдинг на BTC, LTC и "копачки" GHS/MHS

                        Предстои нова разпродажба на пакет "копачки" за DASH (Darkcoin, algo.X11)
                        https://twitter.com/BITMAINtech/stat...75620688674816
                        затова предполагам, че миньори интензивно купуват BTC и LTC,
                        за да си купят от новите играчки, което обяснява растежа на курса
                        Обикновено разпродажбата трае по-малко от 30 минути

                        Разбира се, за растежа на курсовете повлия и приключването на двугодишните дрязги около #SegWit
                        "Today is a great day. #SegWit has locked-in & paves the way for years of permissionless innovation. #Lightning will be a real game changer."
                        Last edited by barbaron; 09.08.2017, 11:03.

                        Коментар


                        • Биткойн ... или друга там, крито"валута" ???
                          светът, е полудЕл ...
                          (ас, за секи случяй съм си купил пет конплета от играта МОНОПОЛИ... мое па утре да обявят, че ТОВА ща е новата мода... )
                          ПО-ЛУ-ДЕЛ !!!
                          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                          Коментар


                          • А пък моята 5-годишна ежедневна практика и наблюдения на всичките дейности около криптовалутите (копаене, трейдинг, шопинг, създаване на нови койни и т.н.) ме води до други заключения:
                            основният източник на резки повишения е свързан с шопинга на "миньорите".
                            Винаги след обявяване на нов пакет поръчки за най-новата ASIC-копачка започва масово купуване на койни, за да се поръча бързо новия звяр. Защото само първите гоито започват да копаят с него са печеливши - после бързо трудността расте и новата машина бързо се обезценява. Често произведения пакет се разпродава за минути, за няколко милиона долара. Машините пристигат след месец.
                            Купуването на нови видеокарти за копачки и включването на нови играчи влияе по-слабо.
                            Новините за ново узаконяване и урегулиране на койните в някои държави влияе също доста.
                            Last edited by barbaron; 08.08.2017, 23:17.

                            Коментар


                            • prectical - нагоре е като ракета а му се налага да преодолява гравитацията, представи си ракета на която гравитацията и е в посоката. Когато падне линията е ще вертикал без отклонение. Койните са едно огромно количество ЕНЕРГИЯ, всички искат евтина или безплатна енергия и това може да се уреди но някой трябва да плати.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                                Много добра новина. Нека да стане всичко и влизам и аз на пазара на койни, разбира се единствено с цел спекула. Ще е добре да има и още койни от който да купувам а тоя шит ще го скъся. Нали знаеш когато стадото е в една посока цената е в друга. Колкото повече оптимисти и купувачи толкова по добре за тия които държат пазара, ще гледам да съм от тяхната страна разбира се. Ще следя и темата тук и по другите форуми на биткойни да ви гледам нагласите. Току виж ме направите милионер от койни. Успехи на всички


                                Все за някакво "стадо" говориш. Как може 0,0005% от хората да са "стадото". Интерсен човек си. Просто си има обясними причини за подтиснатата цена. Можеби само няколко хиляди човека в целия свят си дават сметка за пълния потенциал на криптовалутите, другите са просто спекуланти.

                                Според мен най голямата причина за скока в момента е разцепването на Биткойн и Биткойн Кеш. Хората от години бяха наплашени, че това ще предизвика едва ли не "края на света"... но след като всичко премина относително гладко, сега имаме логично движение нагоре. Освен това част от хората явно бяха на почивка. В момента бичетата яко подхванаха отново Биткойна. Да видим този път до къде ще стигне. Аз мисля че ако няма някой голям "препъни камък" до края на годината може да видим комбиниран курс над $5000. Разбира се не ви съветвам да купувате в бичи тренд по добре е да изчакате да върне малко, че както върви мощно в момента нагоре, след някой друг ден може да падне и до $2000 отново (тогава ще е момента).

                                Коментар

                                Working...
                                X