IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Човек не може да избяга от себе си. Остава му да работи по себе си, но малцина го осъзнават.

    Сега имам клиент, свръхквалифициран, свръхплатен, сам като куче с разбито семейство и дърлящ се за всяка глупост. Дорде го озаптя да не се заяжда с екипа, който ще му спечели яко дело зор виждам, ама наистина зор. Его, инфантилност и ярост в едно е страшен коктейл. Абе Матей 7:5 или Лука 11:9-13. Класика.
    Хаха,
    Добре дошла в ИТ сектора.

    Липсва им физическа умора на хората. Тая енергия някъде трябва да отиде. Пращай ги на спаринг такива, някой да им намести чакрите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      ако те рЕди на общо основание не е проблем
      ако почне много детайли да изнася от кухнята е криво
      +++
      Младо яре е, прощавам й. Между другото така разбра кои са й приятелки и кои лицемерничат. Имаше период в който по няколко пъти на ден ме сърбеше г**а. Смятай ква приказка по мой адрес е падала.

      И кога разбрах, че не иде реч за хемороиди, набързо свиках "общото събрание" за корекция в курса. Нещата от тогава се стабилизираха и не се налага да пипам волана, за да не идем в канавката. Резултата е, че сега даже ми е благодарна "за отрезвяването".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        По-лесно е в краткосрочен план. А в дългосрочен? - Всеки ден да се бориш с тея "демони"...че това си е чиста присъда
        Човек не може да избяга от себе си. Остава му да работи по себе си, но малцина го осъзнават.

        Сега имам клиент, свръхквалифициран, свръхплатен, сам като куче с разбито семейство и дърлящ се за всяка глупост. Дорде го озаптя да не се заяжда с екипа, който ще му спечели яко дело зор виждам, ама наистина зор. Его, инфантилност и ярост в едно е страшен коктейл. Абе Матей 7:5 или Лука 11:9-13. Класика.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          E, как защо? По лесно е.
          По-лесно е в краткосрочен план. А в дългосрочен? - Всеки ден да се бориш с тея "демони"...че това си е чиста присъда

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            ако те рЕди на общо основание не е проблем
            ако почне много детайли да изнася от кухнята е криво
            Абе не е добро нито първото, нито второто.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Имам предвид, че Егото е голяма пречка за развитието на един човек. За да постигне успехи индивид с голямо Его, са нужни многократно повече усилия, отколкото без него. Войната става на няколко фронта.

              Горните обстоятелства респективно водят до повече емоционален багаж и съответно умора, които ескалират в даден момент. Споделянето на този багаж, дори в интернет или с приятели допринася за "разтоварването" на стреса и подпомага менталното здраве. Така мисля, но си е моя теория.
              Достоверна ти е теорията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                По-интересното е, че когато са налице такива оценки и резултата не кореспондира с очакванията. Може да се види нагледно кой отнася вината за несполуките, защото определено не е Егото.

                Ти си доказан специалист и предполагам можеш да поясниш, защо много хора предпочитат да го играят жертва на обстоятелствата, вместо да се променят.
                E, как защо? По лесно е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                  Това, че един мъж има голямо его не означава, че влиза постоянно в конфликти.Напротив-един уверен в себе си мъж би избягвал караници, конфликти и други дребни дрязги,които са характерни за жените. Единствено би влязал в конфликт при необходимост и би си отстоявал мнението.
                  Колкото до успехите в живота те зависят от много неща. Вашето поколение има възможности,които предишните нямаха. Имам един приятел учител-той е много добър в работата си,но не е добре заплатен.Дали има успех в живота е въпрос на гледна точка.Друг мой приятел пък работеше в метрото в Лондон като общ работник, щото преди 20 години нямаше как да си намери работа по специалността от университета в България. Та нещата са много относителни.
                  Но сегашншите 30 годишни имате възможности каквито нямаше преди 20 години.А понякога като човек влезе в определена дейност и мине 40 години не е толкова лесно да се прехвърли другаде и на по-добре платена.
                  Мире, същото важи и за сегашните 20г. Имат неимоверно повече шансове от нас. Всеки 30г. е ударил греда с предната рецесия и е жертвал няколко години от кариерното си развитие, заради разклатената икономика. Затова спора в другата тема с имотите е толкова разгорещен, понеже има комунистическа окраска.

                  Има хора, които са си пропилели младините в нищоправене, или са родени в кофти момент. И не могат да преглътнат, че други дърпат напред, та искат рестарт на играта. Без да се усещат, че ако рестартираме на всеки 10г., току-виж и останалите загубим мотивация. Но това е друга тема на разговор.

                  По отношение на удебеленото и него прескачам понякога, стараейки се да гледам в перспектива. Ако конфликта и отстояването на мнението ще дадат положителен резултат - то решението е ясно. Но да споря и да се карам, само защото съм прав и т.н...отдавна го превъзмогнах. Излишна загуба на енергия е. Което може да накара някоя простакеса да го приеме за слабост, но на жена на средно ниво веднага ще й светне лампата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Споко, няма да отегчавам аудиторията, в съвсем конкретен контекст ги споменах.
                    Наздраве!
                    А, бе, разбрах те аз. Можем да доразвием контекста, но ще трябва много пиене. Знаеш, психологията ми е мътна и кървава, еле па точно този й представител.
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Абсурд! Такава вътрешна информация от кухнята не се споделя с приятелки. По-едрите представители на човешкия род в приятелски кръг трябва основно да се възхваляват.
                      Реденето трябва да става око в око, иначе възмущението губи своето очарование и придобива оттенъка на обикновена клюка.
                      Наздраве!
                      Хаха, така де, мъжа трябва да "се четка", както Ферарито да се полира. Иначе се губи блясъка. Наздраве!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Споко, няма да отегчавам аудиторията, в съвсем конкретен контекст ги споменах.
                        Наздраве!
                        На мен ми беше достатъчно информацията, сега се разчетох за сенките. Мерси.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Мдъ, седемте смъртни гряха пречупени през призмата на Юнг. Маниии, бегай. По-добре да се върнем към Дон Хуан и рефлексите.
                          Наздраве!
                          Споко, няма да отегчавам аудиторията, в съвсем конкретен контекст ги споменах.
                          Наздраве!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Което пък често жените го разнасят в социалния кръг и после - проблем

                            Аз дори моята приятелка съм я хващал като не е на кеф как "ме реди" пред приятелки. Но нека се изповядват, на мен не ми пречи, щом е от полза за менталното им здраве

                            Тая тема тука е същата работа за доста хора - служи като отдушник. Където да поемат глътка въздух, влизайки в роля и говорейки за неща и действия, които на живо надали биха предприели.
                            Абсурд! Такава вътрешна информация от кухнята не се споделя с приятелки. По-едрите представители на човешкия род в приятелски кръг трябва основно да се възхваляват.
                            Реденето трябва да става око в око, иначе възмущението губи своето очарование и придобива оттенъка на обикновена клюка.
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • темата се отплесна, викайте пачанчо
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                                Егото съвсем не е нещо чак толкова зло.
                                Много по-страшни неща се крият в Сенките.
                                Мдъ, седемте смъртни гряха пречупени през призмата на Юнг. Маниии, бегай. По-добре да се върнем към Дон Хуан и рефлексите.
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X