IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    20000 са горна граница, но все пак има много села където никой не ходи, малки градове които лесно се изолират. Те едва ли ще бъдат чак толкова засегнати. А може и никак.
    Недей да лъжеш. Ти предвиждаше 20 000 като долна граница.

    Ето го постинга ти:


    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Аз гледам данните. До като Германия не започна да тества, най-вероятния сценарии се бе 3% смъртност. При 50% заразяване - което са стандартните сценарии с които работят държавите, това означава че при 500 милиона човека в Европа, ще загинат 7.5 милиона. А за България към 75 хиляди поне - нашата здравна система е по-зле.

    Към момента този най-вероятен сценарии може и да не се окаже верен. Но ще се види чак след две седмици. Ако смъртността падне до 0.5% което между другото в момента доста оптимисти казват като цифра. То в Европа ще загинат над 1 милион, а в България към 20 хиляди.
    Та песимистичния ти сценарий е 75 000, а оптимистичния 20 000. Пък те нямат и двеста.

    Извини се бе! Доблестния и честен човек, когато сбърка, се извинява.
    Нямаш ли чест и доблест?



    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Не ги знам как ги мерят в Беларус, но в Русия признават за починал от коронавирус, само ако е минал аутопсия. Така смъртността от тази болест на книга е ниска, но реално смъртносттта в Москва е двойна на нормалната. САЩ е голяма държава, а хората сега не пътуват много със самолет и си стоят по къщите - поне нормалните хора. В Ню Йорк виждаш какво става. https://www.nytimes.com/interactive/...york-city.html
      Същата работа в Италия, в UK, в Белгия, дори и в Швеция, любимата страна на отричащите вируса

      Тук нашите от щаба приказват как бил отслабнал, ми аз ги гледам статистиките от както бе само в Ухан. И в Китай 1 на 10 стигаше до болница и 2% от откритите умираха. Тук всъщност умират 5% от откритите. Но да кажем че китайците и те са крили смъртни случаи. Но абсолютно нищо не показва че вируса е станал по-безопасен.
      На щаба главите им са отслабнали яко.Най добре целия щаб заедно с Боката да си вземат гащите шапката чантата и да си одят дома.не стават за тая работа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ако приемем че половината от починалите не ги приписват на коронавируса. Което може би дори подценява нещата, но да приемем че е така, и смъртността от самия коронавирус, там където се е разпространявал безконтролно е 1.5 на хиляда. то общата смъртност идва към 3 на 1000. Което за София - защото там ще е голямото мазало прави 3300 починали от корона за предполагам месец и половина два. Или двойна на нормалната смъртност. В някакъв момент през юли или август, ако се задържи настоящата липса на мерки на седмица в София ще умират по 7-800 човека.

        Не виждам защо да се ловя на басове за подобно нещо.
        Това звездите ли ти го нашепнаха.Ха ха ха крий се с юргана под леглото.Ба си голем си признах го пробвай у Сатиричния направете една пиеса корона вирус.Ха ха ха ама народа как е отебал мерките МУ.Днеска ходих на пазаря в две банки Гражданска си направих на пикапа.Навсякъде народа е показал трипръстова комбинация на властта и щаба.Боката кат стара мастия се усети и отмени мерките щото и без това никой не го ебава.Некакви строежи са почнали у Плевен разбити са два площада и полвин главна улица бачкерите са един до друг заведенията пълни закуските си бачкат въобще Плевен отеба и властта и мерките и световните организации
        Last edited by power grid; 15.06.2020, 17:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Изследването в Пловдив.

          Тестове са направени на 1108 души, които са се включили доброволно и са били подбрани по възраст, пол и обществени групи, както и на териториален принцип - равномерно в шестте района на Пловдив.

          Изследването показва, че с коронавируса са се срещали:

          - 1.08% от хората в подбраните домакинства
          - 3% от медицинските лица
          - 4% от участниците, които са пожелали да се изследват сами.


          Много са обаче. На 6 милиона - 1% са 60 000, от тях само 3000 регистрирани. Значи на 1 открит има 20 пропуснати.
          Само да добавя, че да кажем Пловдив е около 600 000 и да кажем има няма 300 случая до сега (Пловдивска област).

          Демек 6000 са 1%, демек пак на 20 заразени хващат 1. Даже тука е повече. Щото Пловдив а малко над 600 000 (уж), а заразените са под 300 и са за цяла Пловдивска област. (за тея 300 не съм сигурен - по памет си спомням че бяха 270 до преди седмица или нещо такова - или па да са били активни само).

          Както и да е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Приеми че съм суеверен, не искам да си играя със съдбата.
            Много си забавен като си мислиш че може да си промениш съдбата.В тоя живот не можеш.каквото трябва ще се случи а ти как ще го възприемеш е отделна работа.Знай само че каквото и да се случи е за твое добро

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Начинът е един - дисциплина, дистанция и дезинфекция. Тези мерки вече не бива да бъдат базирани на държавен контрол, а на осъзнато поведение на всеки един гражданин. За съжаление на това не може да се разчита кой знае колко.
              То това беше ясно отдавна, ама според мен не трябваше да премахват маските на закрито.

              Днес ходих в един магазин за едни части за кухня да вземам - никой нямаше с маска, нито продавачи, нито купувачи.

              Обаче в хранителните магазини където ходя да пазаря по принцип до вчера всички бяха с маски и то хубави, сериозни маски не парцали пред носа. Днес не знам как ще е.

              Явно ще се ходи в часове дето няма хора и ще се ползва висок клас маска.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                20000 са горна граница, но все пак има много села където никой не ходи, малки градове които лесно се изолират. Те едва ли ще бъдат чак толкова засегнати. А може и никак.
                Ей равновестко не ставаш бе човек пробвай у Сатиричния за друго не ставаш.Добро момче си кротко ама нещо у главата една машинка не работи добре.И с акциите и с вируса не ставаш..Извинявай ама наблегни на други теми

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                  Къде остана предното ти пророкуване за 20 000 умрели от Короната в България?
                  Сега предричаш 7-800 умрели в София до КОЯ дата? Месец и половина-два е до края на ЮЛИ или средата на август. До тогава ли?
                  Или просто пак си плямпаш глупости като преди?
                  20000 са горна граница, но все пак има много села където никой не ходи, малки градове които лесно се изолират. Те едва ли ще бъдат чак толкова засегнати. А може и никак.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Ako, ако, ако, все ако, пък то пр грип. Ми хубаво, ти си знаеш, аз вече си имам бас за, забележи, 40 000 починали до края на годината, Малдежът е син на видни лекари в София - разбирай го както си искаш. Та с 10К за теб съм си направо ларж

                    И не, не го правя заради някаква хазартна зависимост, а защото наистина ми писна да плашите гаргите, защото наистина има хора, които все още се връзват на подобни апокалиптични сценарии, а повечето са и с лабилни психики и става мазальоч. Но свободна държава сме, свободен форум и т.н., не сме "демократичната" САЩ, в която е забранено да се отклоняваш от либерастката линия на цветния джендъризъм и е срамно да си бял, хетеросексуален мъж, така че всичко е точно
                    Много ясно че има ако. Аз не мисля че нервите на хората ще издържат дори само при 200 починали за седмица в София. И ще си върнат карантината, но вече ще е доста по-строга. За съжаление няма да помогне особено, освен все пак да не достигнат до 3000.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ако приемем че половината от починалите не ги приписват на коронавируса. Което може би дори подценява нещата, но да приемем че е така, и смъртността от самия коронавирус, там където се е разпространявал безконтролно е 1.5 на хиляда. то общата смъртност идва към 3 на 1000. Което за София - защото там ще е голямото мазало прави 3300 починали от корона за предполагам месец и половина два. Или двойна на нормалната смъртност. В някакъв момент през юли или август, ако се задържи настоящата липса на мерки на седмица в София ще умират по 7-800 човека.

                      Не виждам защо да се ловя на басове за подобно нещо.
                      Къде остана предното ти пророкуване за 20 000 умрели от Короната в България?
                      Сега предричаш 7-800 умрели в София до КОЯ дата? Месец и половина-два е до края на ЮЛИ или средата на август. До тогава ли?
                      Или просто пак си плямпаш глупости като преди?
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Ako, ако, ако, все ако, пък то пр грип. Ми хубаво, ти си знаеш, аз вече си имам бас за, забележи, 40 000 починали до края на годината, Малдежът е син на видни лекари в София - разбирай го както си искаш. Та с 10К за теб съм си направо ларж

                        И не, не го правя заради някаква хазартна зависимост, а защото наистина ми писна да плашите гаргите, защото наистина има хора, които все още се връзват на подобни апокалиптични сценарии, а повечето са и с лабилни психики и става мазальоч. Но свободна държава сме, свободен форум и т.н., не сме "демократичната" САЩ, в която е забранено да се отклоняваш от либерастката линия на цветния джендъризъм и е срамно да си бял, хетеросексуален мъж, така че всичко е точно
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Хвани се с Грую на бас = 3 пъти е много близо до 10к (по скоро 7к). Сигурен съм че Грую ще кандиса и на 5к. Аз очаквам 1500-2к колко си е на всеки грип зимата. Сега ще ги пишат на короната
                          Това е само за София. Ако няма ограничения като се сложат и тези от страната ще си ударят 10000 без проблеми.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Глупости на търкалета - и това при всички напъни да се изкарат максимални бройки на "вируса, който ни удря с невиждана ярост" в началото на април и май - засрами се поне малко. Аз лично знам за поне 3 случая в малки населени места, на които е предлагано близките да се пишат умрели от ковид, но те (близките) не са разрешили тази гавра с паметта на починалите. Знам и за доста други случаи на "бялата мафия", особено в донорството на органи, но това е друга тема - да ме прощават истинските и чисти представители на тази професия, каквито също понзвам, при това са огромното мнозинство...

                            Та така, явно нямаш топки, за да застанеш с нещо зад думите си - жалко, оставаш плямпало с претенции, за съжаление
                            Приеми че съм суеверен, не искам да си играя със съдбата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Има статистика за свинския грип, можеш да видиш каква е смъртността в България тогава. Това сега ще е поне три пъти по-зле.
                              Хвани се с Грую на бас = 3 пъти е много близо до 10к (по скоро 7к). Сигурен съм че Грую ще кандиса и на 5к. Аз очаквам 1500-2к колко си е на всеки грип зимата. Сега ще ги пишат на короната
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • А иначе не мисля че по-малко хора се заразяват в момента с корона. Заразяват си се яко. Просто още не го знаят. Тези които тази седмица ще се заразят ще стигнат до болница края на юни. Експоненциалната крива е все още в началото. А големия проблем с експонециалните криви е че в последния период преди пика се заразяват като общо количество хора толкова колкото за всички останали периоди взети заедно.

                                Коментар

                                Working...
                                X