IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Щото не умряха много до сега със строги мерки взети отрано, значи и от сега нататък няма да умират много и без мерки... Хмм? Това не му разбрах логиката

    На вируса на му пука какво мисли и какво му се иска на Гиго

    Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    Аз казах, че НЯМА да умрат много хора, ти твърдиш обратното. Аз СЪМ прав щото не умряха много хора, а ти ми говориш че нямам мозък.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Gigow това е от преди месеци, тогава имаше такива факти това съм използвва. Ако си използваше малко органа между двете уши щеше да видиш че давам смъртност от 0.5% такива нива на смъртност тогава никой не говореше. Официалното число си бе 3.5% между другото още е толкова.

      Знам че модератора ще го изтрие но наистина много често се питам дали си природно тъп или родната армия те е направила такъв

      Какви ФАКТИ е имало бе? Ти малко поне мозък нямаш ли? Или имаш само нахалство? Аз казах, че НЯМА да умрат много хора, ти твърдиш обратното. Аз СЪМ прав щото не умряха много хора, а ти ми говориш че нямам мозък. Същият нахален идиот си като оня габровски тъпанар, дето се мисли за интелектуалец, а си купува рентгенометър, да засича радиацията излъчвана от спътниците. Как ще засечеш радиация произведена от спътник, който се захранва от мижави слънчеви панели, когато имаш радиацията на цялото Слънце, което гори с милиарди и милиарди термоядрени реакции. Само тъп идиот може да си представя, че Земята може да се изследва с рентгенови лъчи излъчени от спътник.

      През зимата умираха с 10% повече българи от сега, по време на лайняната ви пандемия, обаче тъпанарът премиер не взе никакви мерки. Взе мерки, когато вече нямаше смъртност, а оня габровси милионер го аплодира. И го превъзнася като велик интелектуалец.
      Сигурно е велик интелектуалец Бойко Тиквата, щом може да нарича председателката на парламента "тъпа къджалийска путка". Явно са такива и "интелектуалците" като тебе и като него, които подкрепяте властта на банкянския идиот!
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Я по-добре не бъдете толкова смели

        36-годишна, без придружаващи заболявания, е починала от COVID-19
        Другата жертва на вируса е жена на 45 години

        Прочети още на: https://www.dnes.bg/stranata/2020/06...ovid-19.453281

        Коментар


        • Леле-мале....

          След 2-седмично приказване и закани, започнаха прословутото средностатистическо замерване на проникването на COVID-19 сред населението, като за пилотен голям град взеха Пловдив.

          Оказа се, че правят изслдването вече повече от 1 месец ?!?

          И когато очаквам да са изтествали да кажем, ако не 10%, то поне едни 5% от населението на града.... днес излиза, че за 30+ дни са изследвали ~850 човека.... WTF ?!?

          Айде, това че само Украйна и Албания тестват по-малко от нас (даже Молдова ни изпревари), криво-ляво го преживяввам.... Ама за иследване за което удариха тъпана колко важно и показателно щело да бъде, за изследват за 1 месец 850 човека, си е направо гавра !!!

          Нали всички са спецове по статистиката в тоя Щаб ?!? И някакъв велик математик (Витанов) имат, дето каквото и да стане викаше "аз го предвидих".... поне той да им обясни какво значи РЕПРЕЗЕНТАТИВНОСТ и какво е статистическото отклонение от действителните резултати при малък брой замервания !?

          Иначе оня плешивия генерал (и бъдещ президент ) ми правеше някакви драматични тиради, ама няма кой за 5 стотинки работа да свърши..... 850 теста за 1 месец...... Слава на БХ !!!
          Last edited by Van Basten; 15.06.2020, 23:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            И какво предлагаш?
            За са сврем в землянки и да заварим входовете?
            0,1-0,2% ще измрат. Колко е яко по майтапчийски не знам. Каквото и да правим ще се случи.
            Така или иначе 1,5% измират всяка година така че 0,1 отгоре не е огромна драма.
            За 3 месеца НИЩО не направихме. и за 3 години нищо няма да направим. както не направихме нищо за 30 години.
            Комунизма какво построи за 40 години, а демокрацията какво построи опс продаде?
            Е едни хора ще се пазят други не, след това тези които се пазят пак ще се пазят, а тези които са решили да не се свират в землянки, ще лежат болни. Едни по-леко, други не чак толкова леко. Едни тинейджъри ще останат да го карат без симптоми и това е. Пак голямата част няма да ходят никъде, само където половината от тях и ще са болни и 5% от тези които са болни ще умрат. Но то не е нищо особено някакви 0 и нещо си процента от общата популация.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              И какво предлагаш?
              За са сврем в землянки и да заварим входовете?
              0,1-0,2% ще измрат. Колко е яко по майтапчийски не знам. Каквото и да правим ще се случи.
              Така или иначе 1,5% измират всяка година така че 0,1 отгоре не е огромна драма.
              За 3 месеца НИЩО не направихме. и за 3 години нищо няма да направим. както не направихме нищо за 30 години.
              Комунизма какво построи за 40 години, а демокрацията какво построи опс продаде?

              Лична отговорност на индивидите. Сега тези ще се лекуват за сметка на бюджета. Като начало отпадане на всякакви задължителни вноски за здраве, пенсия и пр. Който иска да си прави и където иска. Включая да могат 100 човека (приятели) да си правят общи здравни вноски.

              А иначе конкретно в случая - ако бяха спазвали минимални предпазни мерки. И двете страни да са с маски и срещата да продължи 1 минута - на ти парите, на ви ключа - щеше да се размине без заразяване. Дори едната страна да е настояла за спазване на мерките пак щеше да се размине без заразяване.

              Нарича се подценяване на ситуацията, доста типична за нашия регион,а и не само.

              Коментар


              • Матеев, утре по БНТ след 19 часа ще има дискусия за отглеждане на пчели в градски условия (така беше анонсирано). Може да се задават въпроси предварително на поканените специалисти."Питай БНТ" - сураттефтер и тяхната страница, май.
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  За съжаление това е голата истина. България от отличник се превърна в двойкаджия само за една седмица. Отпуснаха мерките и стадо малоумници, заразени с короната, веднага хукна из цялата страна да разнася заразата наляво и надвсно.

                  Габрово, което през цялата първа вълна успя да се опази с едноцифрено число заразени, още от утре ще влезе в класацията на огнищата. Това по вътрешна информация от болницата. Накратко - заразени софианци отиват в Габровска къща за гости, заразяват нейния шеф, той пък след това заразява други хора, и така Габровската болница започна да се пълни. Пълната бройка заразени все още е неизвестна, но ще видим в следващите дни като разследват всички контактни, които не са малко на брой.

                  За който не знае, в Габровската реанимация има само 7-8 легла, които тези дни ще се запълнят (ако вече не са пълни). Кажете ми какво ще правим след това? Кажете ми какво ще правим с хората с други болести, които също се нуждаят от реанимация?

                  Това, което го разказвам, вероятно в момента се случва в цялата страна. Тепърва очаквам нови и нови рекорди в България на броя на заразените, на фона на почти пълното изчистване на една камара европейски страни. Ще доживеем момента, в който всички страни ще затворят границите си за нас Българите, и ние ще останем един изолиран остров на простотията.
                  И какво предлагаш?
                  За са сврем в землянки и да заварим входовете?
                  0,1-0,2% ще измрат. Колко е яко по майтапчийски не знам. Каквото и да правим ще се случи.
                  Така или иначе 1,5% измират всяка година така че 0,1 отгоре не е огромна драма.
                  За 3 месеца НИЩО не направихме. и за 3 години нищо няма да направим. както не направихме нищо за 30 години.
                  Комунизма какво построи за 40 години, а демокрацията какво построи опс продаде?
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • "Влак дерайлира поради незнаен инцидент в Сибир. Двама московчани се спасяват по чудо и шест дни треперят от студ. На седмият ден ги открива стар сибиряк с дълга брада и пушка:
                    - Откъде сте момчета?
                    - Москва.
                    - И какво става с революцията?
                    - Коя революция?
                    - Тази която започнахме през 1917-та година?
                    - A-a-a, тя отдавна победи. След това имаше социализъм, комунизъм, перестройка. Сега вече е капитализъм.
                    - Абе, хора, защо не съобщавате, бе? Ние тука още влакове взривяваме!"

                    https://www.youtube.com/watch?v=tS6Bsd9A29Q

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                      Изследване: България спешно трябва да вземе мерки за COVID-19 (ГРАФИКИ)
                      Проучване на организацията EndCoronavirus поставя страната ни в компанията на САЩ, Великобритания, Швеция и Беларус
                      За съжаление това е голата истина. България от отличник се превърна в двойкаджия само за една седмица. Отпуснаха мерките и стадо малоумници, заразени с короната, веднага хукна из цялата страна да разнася заразата наляво и надвсно.

                      Габрово, което през цялата първа вълна успя да се опази с едноцифрено число заразени, още от утре ще влезе в класацията на огнищата. Това по вътрешна информация от болницата. Накратко - заразени софианци отиват в Габровска къща за гости, заразяват нейния шеф, той пък след това заразява други хора, и така Габровската болница започна да се пълни. Пълната бройка заразени все още е неизвестна, но ще видим в следващите дни като разследват всички контактни, които не са малко на брой.

                      Това, което го разказвам, вероятно в момента се случва в цялата страна. Тепърва очаквам нови и нови рекорди в България на броя на заразените, на фона на почти пълното изчистване на една камара европейски страни. Ще доживеем момента, в който всички страни ще затворят границите си за нас Българите, и ние ще останем един изолиран остров на простотията.
                      Last edited by Mateev; 15.06.2020, 21:40.

                      Коментар


                      • Равновеско, айде скрий се за малко...Не е срамно да не знаеш, срамно е да не си го признаеш...
                        Като един три пъти платен магистър за непрофесионалисти....Статистиката, математиката или вълнови теории не могат да обяснят всички ситуации в биологията....Срещата на живото с неживото носи изненади ....
                        Всякакви болести ще обикалят човечеството, като вълци стадо бизони....Запомни едно - това, че си затворил една врата пред коронавируса, не означава, че не си отворил 2, за други гадинки.....
                        Обработихме къщи, заведения, сгради с какви ли не дезинфектанти...Убихме доказано 90% от бактериите и вирусите....
                        Да де, но тези 10 % сега се нагаждат, развиват, множат, озверяват и след 6 месеца ще ни разкажат играта ...

                        Коментар



                        • Изследване: България спешно трябва да вземе мерки за COVID-19 (ГРАФИКИ)
                          Проучване на организацията EndCoronavirus поставя страната ни в компанията на САЩ, Великобритания, Швеция и Беларус

                          Коментар


                          • Бай Насим за маските и за ...CDC/WHO bureaucrats and other imbeciles

                            https://medium.com/incerto/the-masks...e-7de897b517b7

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Недей да лъжеш. Ти предвиждаше 20 000 като долна граница.

                              Ето го постинга ти:




                              Та песимистичния ти сценарий е 75 000, а оптимистичния 20 000. Пък те нямат и двеста.

                              Извини се бе! Доблестния и честен човек, когато сбърка, се извинява.
                              Нямаш ли чест и доблест?


                              Gigow това е от преди месеци, тогава имаше такива факти това съм използвва. Ако си използваше малко органа между двете уши щеше да видиш че давам смъртност от 0.5% такива нива на смъртност тогава никой не говореше. Официалното число си бе 3.5% между другото още е толкова.

                              Знам че модератора ще го изтрие но наистина много често се питам дали си природно тъп или родната армия те е направила такъв


                              Коментар


                              • Лятото според мен няма голяма опасност.

                                С висока доза вероятност знаем няколко неща:

                                1. Вирусът трудно се предава на открито (или почти невъзможно), особено па лятото. Освен ако не се целувате със заразен шансът да го хванете докато се разхождате/общувате със заразен е минимален.

                                Заведенията на открито са отворени от доста време в България - мисля преди месец ги отвориха. Даваха репортажи с препълнени заведения по Витошка, нагъчкани хора, маси уж на 2 метра. Ама между столовете има място колкото да мине сервитьорката.

                                Факт е че нямаше бум. Ако се предаваше на открито, щеше да има сериозно увеличение на бройката.

                                Отделно съм чел 2-3 изследвания дето твърдят че не са засекли разпространение на открито.

                                Но за Италия, Испания, Франция, даже Германия има предположения че на някакви събития (мачове, 8-ми март, други местни фестивали е ставало голямо разпространение). Но това са предположения и не е ясно дали заразяването се е случило на открито или на закрито в коли/автобуси/градски транспорт докато са се придвижвали до мястото или в барове където са пили бира/черпели след събитието.


                                2. Супер заразители - след като пуснах 2 статии тука, и нашите взеха да говорят за това - малък брой хора успяват да заразят голям брой хора, докато 70-80% от заразените не заразяват никой.

                                Интервю на Кунчев - https://www.24chasa.bg/novini/article/8687707

                                "За съжаление сме в самото начало, обясни експертът и добави, че има статия, според която в семейни огнища с един положителен, който не заразява никой дълго време, но има и супер разпрсъсквачи, които заразяват 50-60 души, като попадат в колектив, този феномен го има и явно може да обясни клъстерното разпространение у нас, добави главният държавен здравен инспектор."

                                Т.е. имаме единични бройки из различни области или по двама. Като им тестват контактните би трябвало да са заразили поне 5-6 контактни от първи ред. После те на свой ред да са заразили още толкоз всеки. Но уви - няма такива или има но единични бройки.

                                Явно вирусът не се разпространява толкова лесно - най-опасните ситуации са затворени места на някакви социални събития или работа, офиси, цехове и пр.

                                И по тоя повод за чий отвориха заведенията на закрито не знам. Айде вънка да се веселят на плажа - може. Обаче на закрито - бар, дискотека, според мен ако попадне някой такъв супер разпрсъсквач ще има 20-50 заразени. Понеже повечето участници дето ходят по такива места са млади. Ще трябва да чакаме да го предадат или на родители си или на колеги докато някой се появи в болницата.



                                Абе накратко

                                Според мен щаба сбърка с отваряне на нощните заведения и маските на закрито трябваше да останат.

                                Ако горните стояха - според мен щеше да има тук там локални огнища и разпространението на вируса щеше да бъде силно ограничено. Обаче сега може (има условия - а не че ще стане и дано да не става) да се разпространи по масово. Но не много масово, щото има доста хора дето спазват мерки и ходят с маски и спазват дистанция и са доста по-организирани. Особено мъжете дето работят/се занимават с бизнес. И Матеев каза и на мен ми прави впечатление че всичко е станало супер делово и организирано - да вършим работа за минимално време без сладки приказки и кафета.

                                Та според мен отговорната част от хората, ще са сериозен фактор в ограничаването на разпространението. Вироглавите може да се изпозаразят из нощите заведения, но ще им е трудно да го предадат на много хора. Може да го предадат на родители си, те на колегите си.

                                Та като съвет се пазете от колеги дето имат деца тинейджъри или още живеят с тях и обикалят кръчмите.


                                Абе още по-накратко не очаквам някакви по-сериозни бройки лятото (с уговорката че много зависи от нощните заведения на закрито).

                                Коментар

                                Working...
                                X