IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
    По принцип е точно така. Но в конкретният случай имах предвид друго, явно трябваше да цитирам цялото изречение на mancev плюс предходното.
    Донякъде си прав за конкретния случай - но все пак документация трябва да имаш.....Субстанция вече има налична, документация .... Адамед отдавна работи на три смени - https://epainfo.pl/adamed-pracuje-na...z-do-szpitali/ Акциите скачат двойно, а фабриките от рода бившето Медика Сандански вече се готвят да купят Facebook с Google накуп...
    Last edited by maki; 25.03.2020, 11:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
      Много, много преди суровините...
      По принцип е точно така. Но в конкретният случай имах предвид друго, явно трябваше да цитирам цялото изречение на mancev плюс предходното.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Това са глупости. Виж цената на акцията и изплатените дивиденти през годините на Софарма имоти и тогава коментирай дали офисите са "камък на шията". Виж и как се държи цената на дружеството сравнено с БФБ и дори индексите по света. Тук май гроздето ни е кисело, стана работата. За банката не знам, не се наемам да коментирам преди да има повече информация. Но мисля че този заем за покупката на банката, вече е калкулиран в цената на акциите на Софарма. Проблема в момента не е в липсата на капацитет на завода, а в лисата на суровини, тъй като голяма част от държавите ограничиха износа на такива. Китай е най-големия доставчик на такива, и дори и 20 завода да имаше построени, когато нямаш суровина, не можеш да произвеждаш и краен продукт. И аз не одобрявам някой действия на мениджмънта на дружеството, но нека бъдем обективни.
        https://www.investor.bg/po-sveta/453...torite-301042/

        Било е с имотите, имало е платежоспособни наематели, плащали са си, защото за имали големи приходи от нещо си, но сега това свършва, по много причини, основната, е че офис площите за София станаха прекалено, прекалено много, оттам и наеми ще спаднат сериозно.
        Търси се аналгин хинин, витамин ц и т.н., но не и офис площи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Това са глупости. Виж цената на акцията и изплатените дивиденти през годините на Софарма имоти и тогава коментирай дали офисите са "камък на шията". Виж и как се държи цената на дружеството сравнено с БФБ и дори индексите по света. Тук май гроздето ни е кисело, стана работата. За банката не знам, не се наемам да коментирам преди да има повече информация. Но мисля че този заем за покупката на банката, вече е калкулиран в цената на акциите на Софарма. Проблема в момента не е в липсата на капацитет на завода, а в лисата на суровини, тъй като голяма част от държавите ограничиха износа на такива. Китай е най-големия доставчик на такива, и дори и 20 завода да имаше построени, когато нямаш суровина, не можеш да произвеждаш и краен продукт. И аз не одобрявам някой действия на мениджмънта на дружеството, но нека бъдем обективни.
          Много, много преди суровините трябва да имаш изготвено досие за разрешаване за употреба или за регистрация на лекарствен продукт на български и английски език в актуален електронен формат, съгласно нормативите в съответната държава или съюз като ЕС или в FDA-САЩ, да кажем.... Това е задължение на всеки един фармацевтичен, било то и генеричен производител. И не става дума за нови молекули, а за медикаменти на които вече e изтекла патентната защита по света. Това е работа на тъй нареченото R&D /Research and development/, което изцяло отсъства при Софарма и затова тя загуби много пазари и лекарствени продукти, които по принцип би могла да произвежда и да изнася. Това е дълъг процес - регистрацията на един продукт отнема години и изисква определени познания, и много професионално отношение. Затова Софарма разчита само на продукти и пазари, които са наследени главно от преди приватизацията на фирмата, нещо повече - наследство от миналия век и социализма. Затова става въпрос!!! Този вид мениджмънт изобщо го няма във фирмата. Не, че търговският е цвете...., защото досиета могат да се купят и готови, примерно. Търговията с винкели,картофи или моторни масла и лекарствата е доста различна. Субстанцията е най-малкия проблем - субстанция ще се намери! Индия,Китай, Турция, Пакистан...., само това чакат. Там ги няма тези рестриктивни еко норми като в нашия свят....В момента фирми, които имат читава документация вече произвеждат необходимите количества медикаменти и медицински изделия... https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135557080
          Когато имаш готови досиета и интересни продукти - завод изобщо не ти трябва. Десетки сериозни фирми изобщо нямат заводи и произвеждат на ишлеме при някой. В България също! Ако притежавам Кока Кола - трябва ли ми завод? За какво ми е - по цял свят ще се наредят на опашка при мен да им дам право да произвеждат. И повтарям, че за разлика от кока колата при генеричните лекарства изобщо не става дума за нови или собствени молекули. А Софарма има и такива между другото, но никакъв маркетинг. Примерно Китай започва производството на японския продукт против корона, защото наскоро им е изтекла патентната защита, а те разбират от фармация - подготвили са си предварително документацията, подали ли са я навреме до регулаторните органи, и в деня в който защитата пада те са готови да произвеждат!
          Last edited by maki; 24.03.2020, 18:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
            ...когато нямаш суровина, не можеш да произвеждаш и краен продукт...
            + 1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

              Както се казва ъп ъп уп 3 лв
              То хубаво, ама ако вместо банка имаше нов завод, или вместо аптеки и офиси, още два завода поне, та сега да могат да залеят света с витамин ц и аналгин хинин. Офисите и банката са камакът вързан на шията тук. Свърши това с офисите, онази банка сигурно вече я гласят да я колят като КТБ.
              Това са глупости. Виж цената на акцията и изплатените дивиденти през годините на Софарма имоти и тогава коментирай дали офисите са "камък на шията". Виж и как се държи цената на дружеството сравнено с БФБ и дори индексите по света. Тук май гроздето ни е кисело, стана работата. За банката не знам, не се наемам да коментирам преди да има повече информация. Но мисля че този заем за покупката на банката, вече е калкулиран в цената на акциите на Софарма. Проблема в момента не е в липсата на капацитет на завода, а в лисата на суровини, тъй като голяма част от държавите ограничиха износа на такива. Китай е най-големия доставчик на такива, и дори и 20 завода да имаше построени, когато нямаш суровина, не можеш да произвеждаш и краен продукт. И аз не одобрявам някой действия на мениджмънта на дружеството, но нека бъдем обективни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                Както се казва ъп ъп уп 3 лв
                То хубаво, ама ако вместо банка имаше нов завод, или вместо аптеки и офиси, още два завода поне, та сега да могат да залеят света с витамин ц и аналгин хинин. Офисите и банката са камакът вързан на шията тук. Свърши това с офисите, онази банка сигурно вече я гласят да я колят като КТБ.
                Така е ,тука със съгласен ,що постове на тема направи си сам и изи съм написал ,но в момента всеки втори си купува парацетамол и аналгин и търси витамин с,д и цинк ....и не само това.Банката е голяма тъмна дупка .....никаква информация ..?Затова не пиша за Доверие....?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Хайде нещо от миналото Любо Пъпката цената беше 2, лв.....Фондове и Фарма купуваха и цената знаете къде отиде...
                  Фонда на Амро....цената отиде на 2,50 и след това за два дни тестваше над 3 лв....
                  Имаше неколко души никой не искам да обидя те си ги знаят кой са и аз ги зная ама те мечтаеха за това цената да бъде 2,50 и какво щяха да направя ....е цената е 2,40....беше...и немаше никой на маркета и мойте поръчки купува се взимаха веднага даже и на аукциона натоварен и няма отърваване ..? Та действителността е нещо различно.....? С кафета и шапки само не става.....
                  П.П. Продава най много беше на 2,50 тук са 10% на спекулантите.....2,80+ те търсят свойто и акции който не са направили 10%...

                  Защо няма да продам на 15% както миналия път ,защото има вероятност точно тези акции скоро да не ги видя на 2,40 заради спецификата на кризата -здравна и фармата има най голяма полза?
                  Както се казва ъп ъп уп 3 лв
                  То хубаво, ама ако вместо банка имаше нов завод, или вместо аптеки и офиси, още два завода поне, та сега да могат да залеят света с витамин ц и аналгин хинин. Офисите и банката са камакът вързан на шията тук. Свърши това с офисите, онази банка сигурно вече я гласят да я колят като КТБ.

                  Коментар


                  • Хайде нещо от миналото Любо Пъпката цената беше 2, лв.....Фондове и Фарма купуваха и цената знаете къде отиде...
                    Фонда на Амро....цената отиде на 2,50 и след това за два дни тестваше над 3 лв....
                    Имаше неколко души никой не искам да обидя те си ги знаят кой са и аз ги зная ама те мечтаеха за това цената да бъде 2,50 и какво щяха да направя ....е цената е 2,40....беше...и немаше никой на маркета и мойте поръчки купува се взимаха веднага даже и на аукциона натоварен и няма отърваване ..? Та действителността е нещо различно.....? С кафета и шапки само не става.....
                    П.П. Продава най много беше на 2,50 тук са 10% на спекулантите.....2,80+ те търсят свойто и акции който не са направили 10%...

                    Защо няма да продам на 15% както миналия път ,защото има вероятност точно тези акции скоро да не ги видя на 2,40 заради спецификата на кризата -здравна и фармата има най голяма полза?
                    Last edited by Монти; 24.03.2020, 13:09.

                    Коментар


                    • Нямам опоненти ....интересно!
                      Хайде освен Софарма над 3 да поставя и Трасе 3+ тази седмица...
                      Причини...Поръчки и чакан дивидент....?

                      Коментар


                      • Гледам няма много джафкане.....истината е че цената и перспективата определя търсенето. Предполагам че тази седмица ще се прескочи 3+....но за повече ще трябва повече от хвалебствия за мажо и минала слава...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                          Ай стига вече се превъзнася с безсмислени постове, на всички ни омръзна да четем църковни песнопения, Оврещя и опищя орталъка,
                          харесваме я софарма, кротни се малко, че като ги видя такива постове и ми се отщява да чета
                          Като не ти харесва, не чети! Не говори от името на всички.

                          Коментар


                          • I’ll be back, or Sopharma is back!

                            Last edited by tony1975; 23.03.2020, 07:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              ЕЕЕЕ, как така ? Нали Чичо руши всичко? Нали има други огромни корпорации, стъпили на наша земя, чиито коефициенти, производства и т.н. са на светлинни години пред скапаните купъри и тъпанарите от управлението на групата?
                              П.П. Ти сега ще се изкефиш доста ако аналгин-хинина не помага на нашите родители, само и само да натриеш носа на Софарма! Жалко, доста жалко...
                              Ай стига вече се превъзнася с безсмислени постове, на всички ни омръзна да четем църковни песнопения, Оврещя и опищя орталъка,
                              харесваме я софарма, кротни се малко, че като ги видя такива постове и ми се отщява да чета
                              Last edited by lalka 75; 22.03.2020, 17:13.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Както винаги до сега Софарма ще направи необходимото, за да се чувстват гражданите в България по-защитени.
                                Определено се видя, че без производство (не само на лекарства) сме кръгла нула в тежка ситуация.
                                Браво, хубаво, че споменаваш производство на лекарства. Пред малко си купих 5 опаковки витамин Ц (Софарма производител, но не от аптека на Софарма).
                                И като говориш за нули, защо ви трябваше Софарма Имоти, Сефто, Треидинг, Аптеки, Ризи, Прах за пране, Бриколаж, Банка в Молдова? Защо ви трябваше.
                                Аз мисля, че ви трябваше, защото и вас ви хвана грандоманията, както много други, които не само че не изкараха нищо с грандоманските си проекти, но може и да ги потопят в такива времена.

                                Коментар

                                Working...
                                X