IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В тази позиция не се наблюдава в момента голям продавач,напротив има голям купувач.Ще падне още малко до 1,8-1,7 и после газ до 3,5-4лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Според мен не е редно да обобщаваш така генерално хората и да си слагаш под общ знаменател всички. Така е в живота, така би трябвало и да е във форума.
      такъв е извода от последната седмица

      дълго време не бях писал в темата и преди седмица пуснах графика ............. и се започна: "дай коментар", "направи анализ" , "дай цена" ......... станах трол защото на всеки повтарям едно и също, а той се е надявал на нещо различно...

      и за капак накрая се появяваш ти , и пак ме питаш същото (за цената) ......... и аз пак същото пиша

      -----------------------

      както и да е ........... няма значение ............. понеже ме питаш за цената на ХИМ , нека и аз да те питам:

      ти познаваш ли "моя приятел" големия анализатор петър караиванов??? някои го знаят като пешо-млякото

      че петърчо обичаше често да казва следното:

      "ако сложиш една жива жаба в тенджера с гореща вода, тя веднага ще изскочи от тенджерата и ще се спаси ............. но, ако жабата я сложиш в тенджера със студена вода на котлон, който постепенно се нагорещява и постепенно достига до точката на кипене, жабата няма да забележи това и ще се свари..."

      положението тук сега е същото ............... сложили са ви на бавен огън, ще ви сварят, а накрая и ще ви изядат

      в последните няколко месеца цената бавно пада с 6-7 ст. на месец .......... но всички са много ентусиазирани и очакват всеки момент платната да обърнат и затова бодро рапоръуват, че реинвестират дивидента обратно тук

      на ОСА цената беше 2,28, а 60 дни по-късно е 2,14

      с този темп с който пада акцията очаквам след 2 месеца да стигне до цени от 2 лв., а по Коледа (когато редица никове ме питат дали ще съм във форума) цената ще е под 2 лв. .......... както вече не един път ви писах ->>> до следващата есен (следващата Коледа) цена 1,50 лв. ( а при определени обстоятелства ........... 1,15лв.) ................ разбира се, че цената няма да върви надолу и само надолу, а ще има и покачвания, но според мен дългосрочната цел е тази която съм писал

      -----------------------

      понеже малко участници в темата дават предположения за цената ............. какво е твоето мнение?

      дай прогноза как ги виждаш нещата до Коледа 2018 и една средносрочна прогноза до Коледа 2019

      тук всички хващат дъната и върховете, но никой не дава предположения .......... я, да видим колко смелчаци ще се намерят да дадат прогнози???
      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

        не продавам под 8, сори
        не те знам на каква възраст си в момента, но някои от пишещите тук няма да доживеят тези времена когато акцията ще се търгува на 8 лв.
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

          не, ще купя твоите акции на 4 лв. за да си доволен...
          не продавам под 8, сори
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
            интересни хора сте в този форум

            не пиша често, а когато драсна някой ред започвате да разпитвате кое и как, а накрая като отговарям на въпросите се намира някой който да ме обяви за трол и започвате да го лайквате

            пълен смях



            върни се няколко страници назад и ще видиш не една, а две цени ............. харесай си едната и готово...

            месеците преди Коледа цената се движеше в диапазона от 1,90 към 1,65 когато изневеделица се появи мощен играч който закара цената до 2,60 .............. но му са къси парите и цената изпуска въздуха последните 7 месеца

            по пътя на логиката "всичко ще завърши там където започна"

            а знаейки българския манталитет смятам, че това 1,65 ще се подмине с поне 10% и в крайна сметка ще видим 1,50

            нещата няма да се случат бързо и за една вечер, а бавно и постепенно ............ това го бях писал още след ОСА когато имаше такъв въпрос в темата

            хайде сега нека някой ме обяви за трол, че пиша 100 пъти едно и също, а после започнете да го лайквате ............ а след това нека някой друг пак ме пита същото...



            вземи виж последните 3 години как се изменя печалбата и виж как се изменя сумата която се отделя за дивидент .............. ако двете цени се изменят пропорционално според мен ще продължат в този дух и за напред .............. но ако едната величина изпреварва другата то тогава явно ще продължат така да си я карат...

            Благодаря за отговорите. Попитах те защото цез значение дали мислим еднавко, ти често се аргументираш, а такива мнения могат да донесат само ползи за всички страни.
            Според мен не е редно да обобщаваш така генерално хората и да си слагаш под общ знаменател всички. Така е в живота, така би трябвало и да е във форума.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • интересни хора сте в този форум

              не пиша често, а когато драсна някой ред започвате да разпитвате кое и как, а накрая като отговарям на въпросите се намира някой който да ме обяви за трол и започвате да го лайквате

              пълен смях

              Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Ако не те притеснява, би ли споделил тази цена?
              върни се няколко страници назад и ще видиш не една, а две цени ............. харесай си едната и готово...

              месеците преди Коледа цената се движеше в диапазона от 1,90 към 1,65 когато изневеделица се появи мощен играч който закара цената до 2,60 .............. но му са къси парите и цената изпуска въздуха последните 7 месеца

              по пътя на логиката "всичко ще завърши там където започна"

              а знаейки българския манталитет смятам, че това 1,65 ще се подмине с поне 10% и в крайна сметка ще видим 1,50

              нещата няма да се случат бързо и за една вечер, а бавно и постепенно ............ това го бях писал още след ОСА когато имаше такъв въпрос в темата

              хайде сега нека някой ме обяви за трол, че пиша 100 пъти едно и също, а после започнете да го лайквате ............ а след това нека някой друг пак ме пита същото...

              Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              И още 1 въпрос - вярваш ли, че ако печалбата расте, то и дивидента би растял пропорционално с нея?
              вземи виж последните 3 години как се изменя печалбата и виж как се изменя сумата която се отделя за дивидент .............. ако двете цени се изменят пропорционално според мен ще продължат в този дух и за напред .............. но ако едната величина изпреварва другата то тогава явно ще продължат така да си я карат...

              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                тоест няма да е акционер, понеже няма да има такава цена..
                не, ще купя твоите акции на 4 лв. за да си доволен...
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Кеширалите, само като видях парите от дивидента, че са постъпили по сметката ми и ми станА едно убаво.

                  Коментар


                  • това е един много интересен форум

                    защо ли?

                    в 19:54 часа в темата "Химимпорт" написах пост с една единствена дума:

                    "мерси"

                    малко по-късно поста ми е изтрит понеже модито е решило, че не е по темата...

                    не се позволява дори да покажем, че може и да сме културни
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Ако не те притеснява, би ли споделил тази цена?

                      И още 1 въпрос - вярваш ли, че ако печалбата расте, то и дивидента би растял пропорционално с нея?
                      тоест няма да е акционер, понеже няма да има такава цена..
                      М.... . ш..... ..й.о!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение



                        - явно за пореден път трябва да напиша, че харесвам ХИМ и ЦКБ .......... нямам техни акции, но ще имам на правилната за мен цена
                        Ако не те притеснява, би ли споделил тази цена?

                        И още 1 въпрос - вярваш ли, че ако печалбата расте, то и дивидента би растял пропорционално с нея?
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                          въпроса ми към теб остава ........... би ли ми казал в последните години как се представя компанията с отчетите за Q3 и Q4
                          Не.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                            Мисля, че актуалната политиката на мажоритаря е да декларира нарастваща печалба, но не излишно голяма. При положение, че ще разпределя и константен процент от печалбата, значи дивидентът в абсолютна стойност също постепенно ще расте. Което не означава и като възвращаемост - там се намесва моментната цена, а тя също зависи само и единствено от мажоритаря.
                            въпроса ми към теб остава ........... би ли ми казал в последните години как се представя компанията с отчетите за Q3 и Q4
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                              Предположения:
                              -възможно е някой да помисли,че ръсттът е бил прекалено бърз и голям/2,6лв/ и да е излязъл;
                              -някой имат строга фин дисциплина и стигне ли им заложения таргет,т излизат;
                              -дребни спекуланти мислят,че могат да убрулят крушата;
                              -виждат по-големи възможности на друго място;-
                              -ипо градус;
                              -мажо или големият може да иска да държи цената ниска,и за това се появиха тролове в темата,пък и интересно е че тези дето плюят Хим,не плюят други позизции,но в други теми пак плюят Хим;
                              благодаря за отговора ............. в коя тема плюя ХИМ?

                              Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                              Хубавото е,че инвеститори със сериознен портфейл тук са спокойни,че Хим показва сериозен и постоянен ръст,че търси стратегически партньор...Аз вярвам и днес взех с дивидента
                              успех на всички акционери

                              Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                              И нещо за троловете.Ако искате да предпазите "будалите" да не се набутват тук-Ок.Напишете го веднъж,втори път, който разбрал-разбрал.А не по 100 пъти на ден да ревете.Аз нямам в други 300 позиции и не рева ,че са булшит.
                              - явно аз съм трола .......... ок ....... няма значение ......... не ми пречи как изглеждам отстрани ...... нека трол да съм...

                              - никой не се опитвам да предпазя ......... нито давам съвети за покупки, нито давам съвети за продажба на каквото и да е...

                              - явно за пореден път трябва да напиша, че харесвам ХИМ и ЦКБ .......... нямам техни акции, но ще имам на правилната за мен цена


                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                                не бе ............... това го пише в отчетите за предните години..



                                питам теб защото ти се изказваш за отчета за първото полугодие

                                нямам никаква теза

                                не те изпитвам



                                нямам никаква теза

                                нямам никакви доказателства

                                въпроса ми не беше нито риторичен, нито с някакъв подтекст ........ не знам защо приемаш по този начин нещата?

                                просто искам на базата на минали периоди да си направя сметка какво мога да очаквам като резултат за цялата 2018 година .......... какво е твоето мнение?
                                Мисля, че актуалната политиката на мажоритаря е да декларира нарастваща печалба, но не излишно голяма. При положение, че ще разпределя и константен процент от печалбата, значи дивидентът в абсолютна стойност също постепенно ще расте. Което не означава и като възвращаемост - там се намесва моментната цена, а тя също зависи само и единствено от мажоритаря.

                                Коментар

                                Working...
                                X