IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Ако имаш предвид тези, които ще завещаят на внуците акции, няма как да не се съглася с теб.
    Ако имаш предвид БХ за инвестицията във фибанкасъ - съгласен с две ръце, ама тя е "инвестиция" за целокупното население, но да не разводнявам темата.

    Прецик, ти си ми странна птица, хем уж стар трейдър, хем това и онова, пък много бързо забравяш и все около силните на деня гредаш да се усучеш - така се прави политическа кариера, но пък се прецаква кръста, а с прецакан кръст и семейството се прецаква Та много бърза забрави как куропертора някога размахваше дцф моделчетата на Монбат и спорехме с него, че това, дето го пише и смята с екселя е тотално невъзможно, сущий матейко в по-ново време с екпоненциалното растежче при грипа или биткойня. Тя, математиката, е хубава наука, ама ако беше всичко, нямаше да има човешки фактор в анализа - ми ръгаш цифрите в екселя и пей, сърце. Пък и елките тракаха под 50 кинта в балоняка, нали помниш

    Та и тук така - дано да се случат нещата и 100, че и 150 милки продажби да видите - аз на чужди печалби не завиждам, но като видя масова истерия и особено като видя координирани действия от яхтата Кор Кароли и дитирамби от посещаващите я, все си мисля, че едва ли ще е на ползу роду, за да отворят благородно очите на заблудените хорица, че да почнат и те да правят яките профити. Затова и ми светка ламбата и алармирам - аз от цената тук няма да спечеля - ни като иде нагоре, ни като иде надолу, ерго, нямам задни помисли и го правя с чиста съвест. А дали съм прав - времето ще покаже!
    Last edited by aleks262; 02.03.2021, 15:00.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      2016 - 3,820млн
      2017 - 7,374млн
      2018 - 10,949млн
      2019 - 21,039млн
      2020 - 39,604млн

      и идва въпросът ще видим ли 75млн 2021
      Изключително подредени и сами говорещи таблички, BSE, удоволствие е да наблюдаваме начина ти на мислене (за мен поне със сигурност)
      Напомням на Груйчето да забележи, че това е единственото производствено дружество на бфб, което работи в момента с умопомрачителните 33% печалба от продажби. Приложено към въпросителните 75 мил, вече праща печалбата в неподозирано измерение Подцененото спиди с капитализация 400 млн работи само с 12% печалба от продажби.
      Ето защо Харко може да си отбележи, че алтерко расте 3 пъти по-бързо от други, поради което заслужават поне 2 пъти по-голямо п/е от текущото, а както прочетох, някои участници са забелязали вече, че фундаментът тук е толкова бърз, че цената изостава, колкото и невероятно да изглежда на неверващите
      Още едно изненадващо сравнение за Харко - истински производстен блу чип МЦХ с капитализация 270 мил прави печалба ....вече колкото Алтерко. Даже Монбат сега не може толкова. А догодина какво следва от табличката на БСЕ !? ?
      че не е препоръка, разбира се

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Е, някои упорито доят бика, при това години наред, ма нищо де, важното е да се дои
        Ако имаш предвид тези, които ще завещаят на внуците акции (на Т** и П**), няма как да не се съглася с теб.
        Last edited by Ender; 02.03.2021, 14:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          На борсата са необходими и крави - все от някъде трябва да се дои...
          Е, някои упорито доят бика, при това години наред, ма нищо де, важното е да се дои
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

            Същата работа е като спиди в 2013-2014, когато го купувахме по 18 кинт.
            Тогава бля, проспа големия профит а влезе на 50 за бля-бля-бля
            Ей нищо не става от вашия лагер - , нито за мечки ви бива, а за бикове па ептен
            2013-14 нямах акции на БФБ, ерго, няма как да съм пропуснал нещо С оглед на влизането ми в позицията на Спиди, и с оглед, че там са ми почти всички акции на БФБ, то за периода на влизането ми само 2 позиции бият моята - Алтерко и Неохим. Ми как да ти кажа - 50% доходност на портфейла за период от 1 година назад е повече от отлично постижение на БФБ - съмнявам се, че има много трйдъри, които да са били моята доходност, без да се хваля излишно
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              2016 - 3,820млн
              2017 - 7,374млн
              2018 - 10,949млн
              2019 - 21,039млн
              2020 - 39,604млн

              и идва въпросът ще видим ли 75млн 2021
              Мерси, дано видите и 100 милиона
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                Същата работа е като спиди в 2013-2014, когато го купувахме по 18 кинт.
                Тогава бля, проспа големия профит а влезе на 50 за бля-бля-бля
                Ей нищо не става от вашия лагер - , нито за мечки ви бива, а за бикове па ептен
                На борсата са необходими и крави - все от някъде трябва да се дои...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Много благодаря на Трейдъра - а може ли и в милиони лева да се дадат въпросните данни. Благодаря
                  2016 - 3,820млн
                  2017 - 7,374млн
                  2018 - 10,949млн
                  2019 - 21,039млн
                  2020 - 39,604млн

                  и идва въпросът ще видим ли 75млн 2021

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Благодаря, Професоре - както винаги, с ценни мнения. Бихте ли бил така добър да дадете данните и за 2018 (да не съм нагъл и за 2017), за да видим динамиката, че две години динамика не правят. Динамикта в цената на акцията и сами я виждаме и тя, според всички сметки, изпреварва значително всички останалите данни.
                    Същата работа е като спиди в 2013-2014, когато го купувахме по 18 кинт.
                    Тогава бля, проспа големия профит а влезе на 50 за бля-бля-бля
                    Ей нищо не става от вашия лагер - , нито за мечки ви бива, а за бикове па ептен
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Откъде го вадите това не зная?
                      Не трябва да сравняваме домати и краставици, с винтове и гайки. Това което купува пазара е растежа на Home Automation бизнеса, а той е зловещ. Растежът по мои сметки е:
                      2017/2016 +93.0%
                      2018/2017 +48.5%
                      2019/2018 +92.2%
                      2020/2019 +88.2%
                      Или CAGR 79.44% за 2016-2020г.
                      Години ще си мечтаем за друга такава компания на борсата.
                      Много благодаря на Трейдъра - а може ли и в милиони лева да се дадат въпросните данни. Благодаря
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                        1. Ръст на приходите от продажби - 20,89 %;
                        !
                        Откъде го вадите това не зная?
                        Не трябва да сравняваме домати и краставици, с винтове и гайки. Това което купува пазара е растежа на Home Automation бизнеса, а той е зловещ. Растежът по мои сметки е:
                        2017/2016 +93.0%
                        2018/2017 +48.5%
                        2019/2018 +92.2%
                        2020/2019 +88.2%
                        Или CAGR 79.44% за 2016-2020г.
                        Години ще си мечтаем за друга такава компания на борсата.

                        п.п. Това е растежа на стоките, където имаш растеж на Home Automation и някакъв спад при Wearables. Така че Home Automation още по-бързо расте от тези 79% годишно.
                        Last edited by BSEtrader; 02.03.2021, 14:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          https://www.investor.bg/novini-i-ana...na-dax-320973/

                          какво пише в заглавието на тази статия? Тя е писана за такива като теб. КОИТО ВЯРВАТ НА СТЪКМЕНИ ЧИСЛА и ИЗМИСЛЕНИ ШАБЛОНИ, като Технологична компания, растежен сектор и подоби глупости
                          Аз вярвам само на себе си .... Даже не всеки път ... Колкото до заглавието ... не знам какъв трябва да си за да не схванаеш иронията.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Какво влизане в Дакс...... Ти правиш ли разлика между листва не във Франкфурт /евентуално/ и "влизане" в Дакс?!?!? Ало, Цеко Минев, имаш ли нещо на втория етаж?!?!? Тук феновете поне имат надежди на някаква база а ти пишеш едно също във всички теми като променяш само обидните имена на компаниите....
                            https://www.investor.bg/novini-i-ana...na-dax-320973/

                            какво пише в заглавието на тази статия? Тя е писана за такива като теб. КОИТО ВЯРВАТ НА СТЪКМЕНИ ЧИСЛА и ИЗМИСЛЕНИ ШАБЛОНИ, като Технологична компания, растежен сектор и подоби глупости
                            Last edited by Harry Kane; 02.03.2021, 12:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                              ..... Тук е измамата, влизането в Софикс и Дакса. .....
                              Какво влизане в Дакс...... Ти правиш ли разлика между листва не във Франкфурт /евентуално/ и "влизане" в Дакс?!?!? Ало, Цеко Минев, имаш ли нещо на втория етаж?!?!? Тук феновете поне имат надежди на някаква база а ти пишеш едно също във всички теми като променяш само обидните имена на компаниите....
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Благодаря, Професоре - както винаги, с ценни мнения. Бихте ли бил така добър да дадете данните и за 2018 (да не съм нагъл и за 2017), за да видим динамиката, че две години динамика не правят. Динамикта в цената на акцията и сами я виждаме и тя, според всички сметки, изпреварва значително всички останалите данни.
                                Цялата работа е, че гледането на тази т.н. динамика в числата или т.н. "растежност" а абсурдно да се гледа през някакви числа. Тук е измамата, влизането в Софикс и Дакса. Нещата не могат нито да се сравняват нито с Амазони (компания охранен котарак на най-мощната държава в света или Гугъл или други от Насдак, които са компании създаващи пазари, тенденции с ГАРАНТИРАНИ РЪСТОВЕ ДЕ ФАКТО, защото са американски или китайски стартъпи и БИГ ТЕК). Все едно е да се гледа динамиката на продажбит на Нокиа 2007 г. , когато се продаваха като тиопъл хляб, всеки искаше да има Нокия, по време на излизането на първия Айфон, който преобърна пазара. Това не са череши, това са тех играчки тип тек боклук - днес го продаваш, утре вече не само не го продаваш, ами си си задръстил складовете с тек боклуци, които са биле преди растежни числа, а после растежна загуба. НИКАКВИ ГАРАНЦИИ НЯМА ,ЧЕ АКО СИ ПРОДАВАЛ НА ЧЕРЕН ПЕТЪК СМАРТ ДАТЧИК ЗА ДВИЖЕНИЕ, дори след месец че ще го продаваш отново.
                                Гледах филм за Амазон, как избират кои производители да лансират в сърч енжина си, как да блокират определени. Днес те пускат да ти топ серъл, утре те блокират и не излизаш в търсенето. Днес си ТОП утре си ДЪНО. Ама вие си смятайте числата, както ги правехте при СПАРКИ, ОЦК, ЕЛТОС и СГЩ, БиологиченОДИТ, ТСБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X