IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
    На мен по скоро ми прилича че следва филма 20к левги под водата от колкото Гатака
    Прекрасен контра индикатор Много ги обичам такива риби.Ако съм разколебан в прогнозите,винаги ми показват верния път

    +12% за октомври.Също така най-силен месец в Германия за Ракетко откакто е лиснат......
    Last edited by petrg5s; 01.11.2022, 08:06.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Извън факта, че един както се изразяваше "балон" реши да го приемаш за "ракета", промени и броя и патоса на постовете в темата....

      Едно време се присмиваше на тези дето се опитваха във форума да вдигат цената на акцията.... Защо сега реши, че ти ще успееш да надъхаш народа, само защото си влязъл в капана ?

      Иначе 10 пъти ти отговорях.Тогава беше балон и то толкова издут,че може би съм виждал само 1 или 2 по-напомпени.А аз съм виждал много.И когато в същото време 100% от масовката,включително и ти бълнуваха някви още 100% нагоре,ми се струваше меко казано смешно как може толкова много хора да се самозаблуждават Но наистина,нивото е много ниско тук(от към ТА)

      От няколко месеца обаче ТА е булиш,така че и аз съм такъв.Ако след 2-3 месеца ТА е мечешка, и аз ще съм мечка.Какво неясно има? Аз спекулирам с цената на база ТА,а не съм дългосрочен инвеститор и да стискам 5г

      И не надъхвам народа,а напълно безплатно споделям опит и умения.Същото каквото правех и преди да се пукне.И не само в тази акция,а и за много други които не държа.
      Last edited by X_Y; 30.10.2022, 10:18. Причина: Обида.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Иначе чертежа който съм постнал означава,че всеки път, на седмична графика,когато този индикатор се е пресичъл ,сме имали ръста изписан до него след това.
        Разбира се,трябва още 1 седмица за потвърждение (да го заключи),но това ,че вече е пресечен е ранен жокер
        Съгласен съм с колегата, това пресичане показва до какво са довели настроенията в миналото и е предпоставка да го видим отново. То е в съчетание с традиционно най-силното тримесечие на компанията. Да видим...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
          Мисля,че идва трета фаза от развитието на акцията

          1.Балонерко
          2.Алтерко
          3.Ракетко

          Пусков старт ,началото на ноември.
          Интересна метаморфоза....
          От "Разпни го" до "Осанна'....

          Извън факта, че един както се изразяваше "балон" реши да го приемаш за "ракета", промени и броя и патоса на постовете в темата....

          Едно време се присмиваше на тези дето се опитваха във форума да вдигат цената на акцията.... Защо сега реши, че ти ще успееш да надъхаш народа, само защото си влязъл в капана ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
            74% ръст
            53% ръст - спад от 21%
            15% ръст - спад от 38%
            ???
            На мен по скоро ми прилича че следва филма 20к левги под водата от колкото Гатака
            2000лева,опитвам се да ти схвана цифрите спад,но очевидно са рандом нахвърляни.
            Значи:
            -DJI го шортваш от под 30к ,сега е близо 33к
            -Опитваш се неуспешно да ловиш дъна на някви английски шитни с по 50% дневен спад
            -Купил си имот и то на зелено баш в началото на катастрофата им

            И сега смяташ ,че Алтерко ще пада? Ами супер .Това е много булиш
            ................

            Иначе чертежа който съм постнал означава,че всеки път, на седмична графика,когато този индикатор се е пресичъл ,сме имали ръста изписан до него след това.
            Разбира се,трябва още 1 седмица за потвърждение (да го заключи),но това ,че вече е пресечен е ранен жокер
            Last edited by petrg5s; 29.10.2022, 07:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              74% ръст
              53% ръст - спад от 21%
              15% ръст - спад от 38%
              ???
              На мен по скоро ми прилича че следва филма 20к левги под водата от колкото Гатака
              Last edited by 6000; 29.10.2022, 00:41.

              Коментар


              • https://tvc-invdn-com.investing.com/...8fbe25299d.png

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                  Ракетко го изпуснахте преди 2 години /от 3 лв. до 25 лв./, сега ще си търгуваме дълго Алтерко / 16 лв. до 22 лв/.
                  Е,не може да хванем всички движения на всеки един актив,който се търгува в света, нали ?
                  А рейнджа няма да е такъв според мен

                  Коментар


                  • Маркет мейкъра в германско да не си е взел почивен ден

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                      Мисля,че идва трета фаза от развитието на акцията

                      1.Балонерко
                      2.Алтерко
                      3.Ракетко

                      Пусков старт ,началото на ноември.
                      Ракетко го изпуснахте преди 2 години /от 3 лв. до 25 лв./, сега ще си търгуваме дълго Алтерко / 16 лв. до 22 лв/.

                      Коментар


                      • Мисля,че идва трета фаза от развитието на акцията

                        1.Балонерко
                        2.Алтерко
                        3.Ракетко

                        Пусков старт ,началото на ноември.
                        Last edited by petrg5s; 26.10.2022, 14:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                          В този ред на мисли, дали някой от Вас си е правил труда да проверява как може да търгува акциите си купени на нашата борса и да ги продава във Франкфурт? Имате ли представа също така дали някъде може да се провери каква част от акциите са на местни клиенти и каква част са на клиенти от Франкфуртската борса? Там за последната година са се завъртяли почти 305 000 акции и ми е интересно каква част от тях са купени и продадени и каква част е в по-дългосрочни инвеститори. Най-вероятно от компанията ще могат да направят такава справка, но ако има регистър, където и сам да го открия, ще е по-лесно.

                          Предварително благодаря за съдействието.
                          Доколкото знам експат го правят чрез една банка и един от посредниците също го прави но там таксата е не по малко от 50евро та за дребни сделки не си струва...колкото до вторият въпрос...книгата на акционерите се държи от мажо... той може да ти отговори!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            Бастен,той Скота добре ти го е казал.
                            След 8 месеца постваш някакъв анализ ??!! Постарал си се,ОК,но каква полза от него??
                            А и най-важното.Къде ще ходи цената сега на база този анализ ? пак тишина
                            И друго.Неохим е с P/E 1.05.Обяви 64млн печалба и точно след това падна 30%.Ta,полза има ли някаква от тези анализи на БФБ?
                            ?!? Какви 8 месеца ?! Анализът е на най-последните отчети(30.06.2022) - По-нови просто НЯМА !
                            Тони скоро публикува Анализ на Research компания от 20.10.2022 , като отново са анализирани отчетни данни към 30.06.2022...

                            Къде ще ходи цената не мога прогнозирам (а и никога не съм го правил), особено на тази акция !!!
                            Анализирам Стойността на компанията, а не цената, защото тя, особено по тази позиция, си се движи от други фактори....

                            По принцип, Инвеститорите (дето Скоти ме ебава, че не съм от тях ) купуват акции, които считат че са с по-ниска Стойност от оценката на пазара и продават такива, за които смятат че цените са надскочили реалната стойност. Респективно разчитат/ "залагат', че рано или късно Цената ще отрази Стойността. Лично аз вярвам и съм убеден в това, колкото и да не съм инвеститор....

                            Иначе както казах - "Всеки сам си преценя"....





                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                              Днешните акции заминаха основно у немско.
                              В този ред на мисли, дали някой от Вас си е правил труда да проверява как може да търгува акциите си купени на нашата борса и да ги продава във Франкфурт? Имате ли представа също така дали някъде може да се провери каква част от акциите са на местни клиенти и каква част са на клиенти от Франкфуртската борса? Там за последната година са се завъртяли почти 305 000 акции и ми е интересно каква част от тях са купени и продадени и каква част е в по-дългосрочни инвеститори. Най-вероятно от компанията ще могат да направят такава справка, но ако има регистър, където и сам да го открия, ще е по-лесно.

                              Предварително благодаря за съдействието.

                              Коментар


                              • Днешните акции заминаха основно у немско.

                                Коментар

                                Working...
                                X