IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

    Да, за нея става въпрос. Общото РЗП на сградата е 30 000 кв.м.

    Преди десетина и повече години дадох 1 300-400 лева за обикновени контакти и ел. ключове за няма и 100кв.м. апартамент. За 30 000кв.м. не ми се и мисли колко контакта има само, без останалите решения. В един офис поне контакти трябва да имат. Едно контактче на Алтерко е над 20лв без ДДС, за 24 етажа най-вероятно ще има сериозна отстъпка, ама проекта ще е на прилична стойност, ако се осъществи. За мен това е огромен проект, както от имиджова гледна точка, така и от финансов аспект. Що се отнася до 2-та лева, не става въпрос за лев-два. Човека който сподели тази информация бе от Ассет мениджманта им и темета бе ESG инвестиционните им фондове. Та в разговора сподели за пилотния проект, който Алтерко правят за тях и как са им показали от макар и незначителни неща какви оптимизации могат да направят. Тази информация по случайност стана достояние за мен и затова я споделих тук, ако някой присъства на срещата на 15-ти да попита за повече информация. Аз смятам да се включа и да попитам, но ако изскочи нещо непредвидено и я пропусна, може и някой друг да попита.
    Ами ако пилотното се окаже безплатно?...и второ не мисля че подхода ти е много вещ като цяло...същото е като с на Тонката снимката среднощна дето изстреля дрона... проверявай си нещата първо с когото трябва пък тогава дрънкай глупости!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Да не би да говорите за Централата на ОББ - мисля, че те са във висока сграда
      Да, за нея става въпрос. Общото РЗП на сградата е 30 000 кв.м.

      Преди десетина и повече години дадох 1 300-400 лева за обикновени контакти и ел. ключове за няма и 100кв.м. апартамент. За 30 000кв.м. не ми се и мисли колко контакта има само, без останалите решения. В един офис поне контакти трябва да имат. Едно контактче на Алтерко е над 20лв без ДДС, за 24 етажа най-вероятно ще има сериозна отстъпка, ама проекта ще е на прилична стойност, ако се осъществи. За мен това е огромен проект, както от имиджова гледна точка, така и от финансов аспект. Що се отнася до 2-та лева, не става въпрос за лев-два. Човека който сподели тази информация бе от Ассет мениджманта им и темета бе ESG инвестиционните им фондове. Та в разговора сподели за пилотния проект, който Алтерко правят за тях и как са им показали от макар и незначителни неща какви оптимизации могат да направят. Тази информация по случайност стана достояние за мен и затова я споделих тук, ако някой присъства на срещата на 15-ти да попита за повече информация. Аз смятам да се включа и да попитам, но ако изскочи нещо непредвидено и я пропусна, може и някой друг да попита.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
        Здравейте,

        Бих искал да споделя с Вас една информация, която чух. Днес бях на едно събитие, на което присъстваха хора от КВС и те казаха, че Алтерко правят пилотен проект за контрол на енергията на два от етажите в централния им офис. Не влязоха в детайли но споделиха, че само при един диспенсер за вода имат намаление от над 40% на израсходваната енергия. Пилотен проект, който може да обзаведе над 20 етажната им сграда с много устройтва.

        Не съм сигурен дали ще мога да се включа на срещата с тях следващата седмица, но ако някой от Вас присъства, моля попитайте ги да споделят някаква информация за този проект. От една страна е имиджов, от друга страна може да е на доста прилична стойност. Интересно би било дали имат и още толкова големи тестови проекти.
        Да не би да говорите за Централата на ОББ - мисля, че те са във висока сграда

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

          при един диспенсер за вода имат намаление от над 40% на израсходваната енергия
          това в абсолютна стойност има ли 2 лева?
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

            Не вярвам аз, докато не се обадят от яхтата

            Е може - нашата секта няма телефона на яхтата, за това сутрин си мечтаем/врачуваме на кафе

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


              Бъдете по обрани и смирени, че съвсем скоро бе последната разгорещена такава!
              -а и Задушница е! Да почиват в Мир Душите на знайне и незнайни! Амин!
              е, разбира се! Само ми се прииска да повдигна духа в темата малко, а и моя де
              Колкото до задушницата - точно за Софикс се сетих и давам начин да го върнем между живите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                След кратка сутрешна дискусия и обзор на седмицата от плевенски акционери в компанията - поставихме таргет от 25лв до идването на белобрадия старец с еленчетата(или най-късно до месец след него)
                Един път вече Алтерко издърпа Софикс, май е време за втори?
                Успех и ще ви слушаме на 15-ти!!!
                Не вярвам аз, докато не се обадят от яхтата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  След кратка сутрешна дискусия и обзор на седмицата от плевенски акционери в компанията - поставихме таргет от 25лв до идването на белобрадия старец с еленчетата(или най-късно до месец след него)
                  Един път вече Алтерко издърпа Софикс, май е време за втори?
                  Успех и ще ви слушаме на 15-ти!!!

                  Бъдете по обрани и смирени, че съвсем скоро бе последната разгорещена такава!
                  -а и Задушница е! Да почиват в Мир Душите на знайне и незнайни! Амин!

                  Коментар


                  • След кратка сутрешна дискусия и обзор на седмицата от плевенски акционери в компанията - поставихме таргет от 25лв до идването на белобрадия старец с еленчетата(или най-късно до месец след него)
                    Един път вече Алтерко издърпа Софикс, май е време за втори?
                    Успех и ще ви слушаме на 15-ти!!!

                    Коментар


                    • Здравейте,

                      Бих искал да споделя с Вас една информация, която чух. Днес бях на едно събитие, на което присъстваха хора от КВС и те казаха, че Алтерко правят пилотен проект за контрол на енергията на два от етажите в централния им офис. Не влязоха в детайли но споделиха, че само при един диспенсер за вода имат намаление от над 40% на израсходваната енергия. Пилотен проект, който може да обзаведе над 20 етажната им сграда с много устройтва.

                      Не съм сигурен дали ще мога да се включа на срещата с тях следващата седмица, но ако някой от Вас присъства, моля попитайте ги да споделят някаква информация за този проект. От една страна е имиджов, от друга страна може да е на доста прилична стойност. Интересно би било дали имат и още толкова големи тестови проекти.

                      Коментар


                      • Btw... говорейки за ефекта от увеодмлението в x3.... някаква идея защо това се поства 10 дни преди обявяване на Отчета към 30.09. и вече насрочената презентация на същия, където е логично и да бъде мястото за тези реално минимални "adjustments" ?

                        Принципно не съм фен на "Теория на конспирацията" (не говоря за филма, който е уникално добър междудругото ), но да не ни подхвърлят зрелище за публиката за положително настроение, а след това да ни изненадат пак с някой отчет като този за 6-месечието....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Браво!

                          Алтерко АД-София
                          Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                          16:00
                          Уведомление относно актуализиране на прогнозите за 2022 г.
                          Прикачени файлове: Уведомление
                          По-добре от хич !

                          Поне индикират ще изкарат печалбата над нивата от предната година, което да кажем е добре.

                          Според отчета, за изминалата 2021 г. EBIT са били 18'956 хил.лв, което е 9,7 млн.EUR.
                          Странно, че прогнозата от самото начало явно е била е за по-ниска EBIT (за 9,6 млн. EUR) , при положение че заложения ръст в Приходите си е бил за +40% ръст....

                          Та явно в момента прогнозират печалбата поне да излезе над предходната година, та затова казвам по-добре от хич... иначе така и не мога да проумея как при очаквани +46 % ръст в Приходите, очакват подобрение на Печалбата само от + 3-8%.... Но пък давайки сравнения не спрямо базова 2021 г, а спрямо прогнозата си, определено постигат ефект с тази новина....



                          Коментар


                          • Над 10.00 евро в Германия (миналия месец върха) е buy.Първи buy сигнал на голяма графика от листването насам......

                            Естествено не е препоръка
                            Last edited by petrg5s; 04.11.2022, 09:51.

                            Коментар


                            • Винаги ме е радвало присъствието на Груев в тази тема.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                3.Ракетко
                                Пусков старт ,началото на ноември.

                                Коментар

                                Working...
                                X