IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    А какво е да платиш 5 лева за акция, която струва на пазара 1,70-1,80? Колко години напред е?
    А можеше да е и 8 лв. ?!?
    мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
      Там е работата, че доставчика ти казва, че ако на месец е по 30 лв., ти отиваш и му плащаш по 50 лв. за 4 г. години напред, няма дисконт, плащаш повече и в аванс. Това накратко е т.н. инвестиране в "растежност" И риска си носиш и парите си ги дал в аванс. Пълно малоумие, и докато в Америка, акции като Тесла е смешно за ця лсвят че се прави и всеки би им се подиграл, то това на БФБ е нещо необяснимо, как може да купуваш нещо скъпо, защото щяло да расте в бъдеще?!?
      А какво е да платиш 5 лева за акция, която струва на пазара 1,70-1,80? Колко години напред е?
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        На всички предварително им беше пределно ясно, че ще влезе и тази новина не изненадва с нищо........а и индексния вече не е фактор,дори при предното ребалансиране някои от влизащите леко паднаха ценово
        Колкото и да е ясно винаги има някой закъснял и неразбрал. Тук обаче явно всичко е било ясно на всички. Аз си взех малко спекулативни, но явно ще си вдигна средната и остават дългосрочни.
        Last edited by polax; 11.03.2021, 12:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Там е работата, че доставчика ти казва, че ако на месец е по 30 лв., ти отиваш и му плащаш по 50 лв. за 4 г. години напред, няма дисконт, плащаш повече и в аванс. Това накратко е т.н. инвестиране в "растежност" И риска си носиш и парите си ги дал в аванс. Пълно малоумие, и докато в Америка, акции като Тесла е смешно за ця лсвят че се прави и всеки би им се подиграл, то това на БФБ е нещо необяснимо, как може да купуваш нещо скъпо, защото щяло да расте в бъдеще?!?
          Ок, отказвам си .. имаш повече енергия от мен! Успехи!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
            Мислех, че след излизане на съобщението за влизане в Софка тук ще налазят спекуланти с цел продажба на ииндексния след 22ри, ама нещо май съм се объркал...
            по-скоро sell the news се реализира, но това са временни ситуации. по-важно е дългосрочно пътят дали ще се извърви правилно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

              Извинявай ... строго не съм съгласен с теб! Не насаждай твоята логика над друга! Имам следния въпрос: Ако интернет доставчика ти е определил цена за услугата 30лв и ти каже, че ако платиш сега 15 за 3-4 години напред ще се съгласиш ли? До колкото за Тесла... Ако на БФБ няма все още възможност за къси позиции то навън може да шортиш съвсем спокойно, така че бъди смел в действията си, колкото в думите и действай!
              Там е работата, че доставчика ти казва, че ако на месец е по 30 лв., ти отиваш и му плащаш по 50 лв. за 4 г. години напред, няма дисконт, плащаш повече и в аванс. Това накратко е т.н. инвестиране в "растежност" И риска си носиш и парите си ги дал в аванс. Пълно малоумие, и докато в Америка, акции като Тесла е смешно за ця лсвят че се прави и всеки би им се подиграл, то това на БФБ е нещо необяснимо, как може да купуваш нещо скъпо, защото щяло да расте в бъдеще?!?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Друго е интересно. Т.н. инестиране в растежност, което замени инвестирането в стойност и се наложи последните 10 г. на запад, вече го виждаме и у нас. Интересното е, че то е вече изчерпано и вече всеки търси новата парадигма. Това да купуваш нещо и да даваш парите си сега, защото се очаква да имало растеж след години е повече от малоумно. То е все едно да отидеш при доставчика ти на интернет и да си платиш вноските за 3 или 4 години напред. Глупаво нали? Т.н. растежни акции ще са тези които ще са най-зле представящите се следващите години, защото тая глупост няма как да продължи повече от 10 г.
                Ако погледнете графиката на Тесла, ясон е изрисувала този балонен цикъл, който вече е видно, че е пукнат. Тя е еманация и пример за цял свят, колко било хубаво да се купува с парите напред т.н. БЪДЕЩ РАСТЕЖ. Тепърва купувалите така, все едон плазма в Технополис с кредитна карта, ще плащат за глупостта си. Само след година - две ще се говори колко глупаво е било инвестирането в бъдещ несигурен растеж.
                Извинявай ... строго не съм съгласен с теб! Не насаждай твоята логика над друга! Имам следния въпрос: Ако интернет доставчика ти е определил цена за услугата 30лв и ти каже, че ако платиш сега 15 за 3-4 години напред ще се съгласиш ли? До колкото за Тесла... Ако на БФБ няма все още възможност за къси позиции то навън може да шортиш съвсем спокойно, така че бъди смел в действията си, колкото в думите и действай!

                Коментар


                • Дигнах си с над 10% бройката.

                  Коментар


                  • Друго е интересно. Т.н. инестиране в растежност, което замени инвестирането в стойност и се наложи последните 10 г. на запад, вече го виждаме и у нас. Интересното е, че то е вече изчерпано и вече всеки търси новата парадигма. Това да купуваш нещо и да даваш парите си сега, защото се очаква да имало растеж след години е повече от малоумно. То е все едно да отидеш при доставчика ти на интернет и да си платиш вноските за 3 или 4 години напред. Глупаво нали? Т.н. растежни акции ще са тези които ще са най-зле представящите се следващите години, защото тая глупост няма как да продължи повече от 10 г.
                    Ако погледнете графиката на Тесла, ясон е изрисувала този балонен цикъл, който вече е видно, че е пукнат. Тя е еманация и пример за цял свят, колко било хубаво да се купува с парите напред т.н. БЪДЕЩ РАСТЕЖ. Тепърва купувалите така, все едон плазма в Технополис с кредитна карта, ще плащат за глупостта си. Само след година - две ще се говори колко глупаво е било инвестирането в бъдещ несигурен растеж.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                      Мислех, че след излизане на съобщението за влизане в Софка тук ще налазят спекуланти с цел продажба на ииндексния след 22ри, ама нещо май съм се объркал...
                      Вече Софиск не е това което беше. Вече е нещо като БГТР30, индекс който никой не гледа и всеки знае, че там всичко е пълнеж без нищо пазарно или логично.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Мислех, че след излизане на съобщението за влизане в Софка тук ще налазят спекуланти с цел продажба на ииндексния след 22ри, ама нещо май съм се объркал...
                        На всички предварително им беше пределно ясно, че ще влезе и тази новина не изненадва с нищо........а и индексния вече не е фактор,дори при предното ребалансиране някои от влизащите леко паднаха ценово
                        Last edited by спекуланта; 11.03.2021, 10:54.

                        Коментар


                        • Мислех, че след излизане на съобщението за влизане в Софка тук ще налазят спекуланти с цел продажба на ииндексния след 22ри, ама нещо май съм се объркал...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                            Биодит вече го приключих .Не може да дам оферта на 52 секунда и да не ми ми се изпълни - демек има нещо нередно, а когато има нещо нередно то тогава някой знае нещо повече от нас дребните. Халал да им я хартията - нека Каролци я играят.
                            Евалла и ашколсун. Имат само 1 000 000 , ама скоро може да станат 18 000 000 , тогава да видим . Нали имаха полезен модел за над 8 милки. Що пък утре да не вкарат още един полезен модел за няколко милки, а след няколко дни още няколко
                            Тези неща, както и други, обикновено се съобразяват преди ipo, а не след него. Ако си инвестирал вече в Алтерко, няма нужда да се гледа в биодит, перспективите са съвсем различни, според мен разбира се.. Още повече, ако до края на годината, цената на биодит вземе че прескочи под 1... без препоръка все пак

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                              Биодит вече го приключих .Не може да дам оферта на 52 секунда и да не ми ми се изпълни - демек има нещо нередно, а когато има нещо нередно то тогава някой знае нещо повече от нас дребните. Халал да им я хартията - нека Каролци я играят.
                              Евалла и ашколсун. Имат само 1 000 000 , ама скоро може да станат 18 000 000 , тогава да видим . Нали имаха полезен модел за над 8 милки. Що пък утре да не вкарат още един полезен модел за няколко милки, а след няколко дни още няколко
                              Първия дето му просветна, разгеле
                              Виж разходите за емисия на Каролчо, виж изтъргуваното и нататък си плюй на петичките.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Хората грешат, но и ние сме хора нали, или ти не си човек, а машина ?!
                                А какво пречи да те огрее биодит, задръж офертата там, пък като дойде лятото току виж те огряло. - Хем след това пак може да имаш повод за констатация, че хората грешат
                                Биодит вече го приключих .Не може да дам оферта на 52 секунда и да не ми ми се изпълни - демек има нещо нередно, а когато има нещо нередно то тогава някой знае нещо повече от нас дребните. Халал да им я хартията - нека Каролци я играят.
                                Евалла и ашколсун. Имат само 1 000 000 , ама скоро може да станат 18 000 000 , тогава да видим . Нали имаха полезен модел за над 8 милки. Що пък утре да не вкарат още един полезен модел за няколко милки, а след няколко дни още няколко
                                Last edited by MrSi; 11.03.2021, 02:18.
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X