IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Преди години беше модерно да се залага на SQM - понеже държали значителни количества литий ...
    Не те ли притеснява, че тая далавера с лития всички я знаят
    и аz това каzах, ама ме иzтриха.

    това е стара тема от преди 3 години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Понеже сте пичове и на мен не ми е жал да ви давам безплатни съвети....

      Сега ще ви дам един.
      Купете ЕТФ на литий дългосрочно...LIT.( май единствения )

      Сега или да изчакате долара да се качи още което със сигурност ще стане.

      Миналата година имах няколко малки позиции в някакви компании като фанимей, фреди мак, онкоген и гилто който бяха на толкова загуба че бях решил да ги държа цял живот - "фундаментално" )))) Всъщност те всички имат потенциал за над 5000 % нагоре въпреки че може да е и след 5 години но няма значение... Та за да не ги гледам при положение че нямаше смисъл да го продавам ги преместих в един акаунт който си казах че няма да го гледам никога )))) Във същия акаунт декември да го уплътня като кинти купих за 200 к ей тоя етф - LIT за 19.3 $.
      Викам оставям го каквото ще да става ) Той после падна...още..

      Та оня ден гледам фреди мак и фанимей скочиха с почти 80% и даже са ми на печалба и реших да го отворя този акаунт ...и честно бях забравил че съм купил литий.

      Той станал 22 и нещо долара...така...много приятно ме изненада така да се каже )))

      Та аз го купих защото ако златото е ограничено лития е 100 пъти по ограничен а пък всички батерии ги правят с него. Сега тоя Гига-мига завод на телса ако почне да прай толкоз коли пък и другите смятам че по хубава дългосрочна инвестиция от лития няма.

      Освен ако не измислят друга батерия...да ги еба в майката дано да не я измислят )))
      Преди години беше модерно да се залага на SQM - понеже държали значителни количества литий ...
      Не те ли притеснява, че тая далавера с лития всички я знаят
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Верно е само и единственно ако искаш да го продадеш .

        А мен ме беше яд за опциите не за акциите))

        Човек всичко живо е нашортило пазара. Ако го вдигнат е щото няма кой да купува. Отчетите са ужасни на всички до сега. По малко оборот по малко печалба. Пазара е там където беше началото на 2015 година веднага след набалончването 2014 година.. От тогава надолу са и обороти и печалби обаче акциите си стоят на тези цени. Пазара е бомба и тя ще избухне сега или когато са решили. Само Тех сектора най вероятно ще каже по добри числа обаче той си е скъп по дефаулт. Не се заблуждавай дори и нов хай да имаме.
        Всичко което трябва да направи човек е да използва да продаде каквото може колкото е възможно по високо.

        Всички са го шортнали 85 % са шорт.

        Само си представи ако тръгне да пада и да все паника поне малко кой ще го спаси.
        имах идея да шортя и аз но като гледам как масово са на това мение започвам да се разколебавам....то когато всички мислят еднакво знаем какво става
        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Andi11 хайде не трий на volaswap мненията.
          +1
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Отчетите не са ужасни, но са просто лоши. Ужасни отчети чакаха негативистите, засега са опровергавани - и това дава още малко импулс на, но това е до един момент. Ако поне част от компаниите не извадят наистина читави отчети, неминуемо пазарът ще върне. Чак до под 1800 вероятно не, но ще върне. Както каза веднъж фелдфебел-школникът Марек, ако помпаш до безкрайност една свиня със слава, тя неминуемо ще се пръсне.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Верно е само и единственно ако успееш да го продадеш

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Верно е това. И се опасявам, че до края на годината пак ще го кажеш още няколко пъти. БАК го виждам на 16-17 към края на годината.
              Верно е само и единственно ако искаш да го продадеш .

              А мен ме беше яд за опциите не за акциите))

              Човек всичко живо е нашортило пазара. Ако го вдигнат е щото няма кой да купува. Отчетите са ужасни на всички до сега. По малко оборот по малко печалба. Пазара е там където беше началото на 2015 година веднага след набалончването 2014 година.. От тогава надолу са и обороти и печалби обаче акциите си стоят на тези цени. Пазара е бомба и тя ще избухне сега или когато са решили. Само Тех сектора най вероятно ще каже по добри числа обаче той си е скъп по дефаулт. Не се заблуждавай дори и нов хай да имаме.
              Всичко което трябва да направи човек е да използва да продаде каквото може колкото е възможно по високо.

              Всички са го шортнали 85 % са шорт.

              Само си представи ако тръгне да пада и да все паника поне малко кой ще го спаси.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Andi11 хайде не трий на volaswap мненията.
                +1
                има доста хора,които се интересуват и четат с интерес мненията на колегата
                "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                Коментар


                • Andi11 хайде не трий на volaswap мненията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    ,,,,,,,,,
                    Верно е това. И се опасявам, че до края на годината пак ще го кажеш още няколко пъти. БАК го виждам на 16-17 към края на годината.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Понеже сте пичове и на мен не ми е жал да ви давам безплатни съвети....

                      Сега ще ви дам един.
                      Купете ЕТФ на литий дългосрочно...LIT.( май единствения )

                      Сега или да изчакате долара да се качи още което със сигурност ще стане.

                      Миналата година имах няколко малки позиции в някакви компании като фанимей, фреди мак, онкоген и гилто който бяха на толкова загуба че бях решил да ги държа цял живот - "фундаментално" )))) Всъщност те всички имат потенциал за над 5000 % нагоре въпреки че може да е и след 5 години но няма значение... Та за да не ги гледам при положение че нямаше смисъл да го продавам ги преместих в един акаунт който си казах че няма да го гледам никога )))) Във същия акаунт декември да го уплътня като кинти купих за 200 к ей тоя етф - LIT за 19.3 $.
                      Викам оставям го каквото ще да става ) Той после падна...още..

                      Та оня ден гледам фреди мак и фанимей скочиха с почти 80% и даже са ми на печалба и реших да го отворя този акаунт ...и честно бях забравил че съм купил литий.

                      Той станал 22 и нещо долара...така...много приятно ме изненада така да се каже )))

                      Та аз го купих защото ако златото е ограничено лития е 100 пъти по ограничен а пък всички батерии ги правят с него. Сега тоя Гига-мига завод на телса ако почне да прай толкоз коли пък и другите смятам че по хубава дългосрочна инвестиция от лития няма.

                      Освен ако не измислят друга батерия...да ги еба в майката дано да не я измислят )))
                      благодарско за инфото
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • Понеже сте пичове

                        Понеже сте пичове и на мен не ми е жал да ви давам безплатни съвети....

                        Сега ще ви дам един.
                        Купете ЕТФ на литий дългосрочно...LIT.( май единствения )

                        Сега или да изчакате долара да се качи още което със сигурност ще стане.

                        Миналата година имах няколко малки позиции в някакви компании като фанимей, фреди мак, онкоген и гилто който бяха на толкова загуба че бях решил да ги държа цял живот - "фундаментално" )))) Всъщност те всички имат потенциал за над 5000 % нагоре въпреки че може да е и след 5 години но няма значение... Та за да не ги гледам при положение че нямаше смисъл да го продавам ги преместих в един акаунт който си казах че няма да го гледам никога )))) Във същия акаунт декември да го уплътня като кинти купих за 200 к ей тоя етф - LIT за 19.3 $.
                        Викам оставям го каквото ще да става ) Той после падна...още..

                        Та оня ден гледам фреди мак и фанимей скочиха с почти 80% и даже са ми на печалба и реших да го отворя този акаунт ...и честно бях забравил че съм купил литий.

                        Той станал 22 и нещо долара...така...много приятно ме изненада така да се каже )))

                        Та аз го купих защото ако златото е ограничено лития е 100 пъти по ограничен а пък всички батерии ги правят с него. Сега тоя Гига-мига завод на телса ако почне да прай толкоз коли пък и другите смятам че по хубава дългосрочна инвестиция от лития няма.

                        Освен ако не измислят друга батерия...да ги еба в майката дано да не я измислят )))
                        Last edited by Iv_max; 14.04.2016, 21:10.

                        Коментар


                        • Всъшност може и

                          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Е що. Той да пробва. Може пък да се съглася. Така се прави. Като ти искат оферта си длъжен да дадеш
                          Всъщност може и 3 $ да ми дадеш за опцията ))) Аз ще хеджирам и ще си купя акции за 2 $ и готово - сто процента съм напред 1 $ )))))

                          Коментар


                          • Като купуваш да знаеш нещо от мен

                            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Тези неща със спреда са ми пределно ясни. Правил съм опити. Относно другото, благодаря за съветите. Оценявам ги но все пак няма да се възползвам от тях. Поне съм благодарен че намерих човек с който да обсъдя въпроса Моите разбирания за печалби и загуби са доста размити и филосовски. Трудно е да ги обясня а камо ли писмено.
                            Като купуваш опции да знаеш нещо от мен, продавай ги в сряда на седмицата в която изитичат по възможност освен ако не си се набутал и нямаш избор. А ако си се набутал по добре не ги продавай хич поне да не плащаш комисионна))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              male male.

                              are options easy to trade
                              Е що. Той да пробва. Може пък да се съглася. Така се прави. Като ти искат оферта си длъжен да дадеш
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Има го...ето аз съм застанал на късо и малко на дълго. Дългото краткосрочно...късото средносрочно.

                                Фундамента е това че рано или късно пазара ще отиде под 180.Дали сега, следващия месец или след два няма значение..
                                На същото съм заложил и аз.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X