IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да тръгнем към “децентрализиране”, което означава по-малко глобализация и повече “феодализъм”?

    В такъв случай пак американските акции са по-добрия вариант. Американската икономика е сравнително затворена. Останалите региони са експортно ориентирани. Да му мислят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Дългосрочно (20-30г.) е винаги на сметка да си дълъг.

      Краткосрочно тезата е:
      - лихвите най-вероятно ще се вдигат плавно и вдигането им означава по-позитивни очаквания за бъдещето
      - растежът на печалбите следващите две години ще е главозамайващ (виж предвижданията за EPS-а на СиП за 2019)
      - ще има голям приток на кеш, който до сега е стоял настрана
      - ротация от облигациите към акциите (вариация на предната точка)
      - започва глобален синхронизиран растеж и влизаме в една позитивна спирала нагоре.

      Всичко това може да се постави под съмнение. СиП е доста скъп в момента, а рисковете не са малки.
      Мм....не съм съгласен. Ако погледнеш графиката на централизиране на властта сигурно има поне 100-годишен тренд нагоре, но сега е под въпрос. Всъщност точно това мисля, че е новия дебат. Дали пък да не тръгнем в посока на децентрализиране.
      Чарта на глобализацията след 30-35 годишен смазващ тренд нагоре, сега не е ясно дали коригира или направо е обърнал.
      Що пък СиП да е изключение.
      Единствено се колебая дали ще пострада повече, като абсолютна стойност или повече през стойността на долара.
      И големия въпрос естествено - кога ще ми дойдете на акъла?

      Това със спиралата ми хареса. Звучи позитивно, само защото си сложил прилагателното "позитивна"
      Last edited by Tkilata; 29.01.2018, 14:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        И понеже сме в тази тема. Каква точно е инвестиционната теза на дългите в тази тема?
        Дългосрочно (20-30г.) е винаги на сметка да си дълъг.

        Краткосрочно тезата е:
        - лихвите най-вероятно ще се вдигат плавно и вдигането им означава по-позитивни очаквания за бъдещето
        - растежът на печалбите следващите две години ще е главозамайващ (виж предвижданията за EPS-а на СиП за 2019)
        - ще има голям приток на кеш, който до сега е стоял настрана
        - ротация от облигациите към акциите (вариация на предната точка)
        - започва глобален синхронизиран растеж и влизаме в една позитивна спирала нагоре.

        Всичко това може да се постави под съмнение. СиП е доста скъп в момента, а рисковете не са малки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Кой е ляв и десен е много объркана работа в днешно време. Примерно нео-либералите са консервативните "neo cons". Но дори и неолибералите признават, че националната сигурност е задача на държавата.

          Та остава малко обтекаемия въпрос дали и в каква степен телекомуникациите са въпрос на националната сигурност. Какви са доказателствата, че има сериозна заплаха и дали мерките, които държавата предлага са пропорционални на рисковете. В САЩ тези въпроси могат да се дебатират в съдебната зала.

          Само че това е по-скоро за друга тема.
          Може и да е за друга тема, обаче оная не ме влече.
          Иначе телекомуникациите са от изключително значение за сигурността, стига да приемеш в доктрината си за сигурност, че си под заплаха.
          Особено 5G комуникациите. Техния основен смисъл е да поемат управление над автономния транспорт, следователно рискът е хипотетичния враг да пеме контрол над автономния ти транспорт.
          Само, че ако доктрината ти е такава, тогава уязвима е и информационната инфраструктура и електрическата ти инфраструктура и водната инфраструктура и идва след това въпроса дали да не ги национализираме и тях. И след това системите за управление и създателите на съдържание.
          И понеже сме в тази тема. Каква точно е инвестиционната теза на дългите в тази тема?
          Last edited by Tkilata; 29.01.2018, 14:19.

          Коментар


          • Лично аз бих продал лоста 3х.

            Може да има мелтъп, а може и да има 10-15% корекция. Лихвата по 10г. ДЦК я видях днес на 2.722%. Ако наближим 3% нещата може да станат и по-драматични.

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Проблем с по голямата част от портфейла си нямам и си се чувствам доста комфортно.
            Главно ме притесняват тези дето са с лост х3 макар и да им се радвах доста вече над година.
            Когато влизах в тях си бях преценил че 1/7 тегло си е ок с моя риск толеранс. Да, ама те вече гонят 24%, с това темпо съвсем скоро и 1/4 ще задминат, а това не ме прави особено щастлив.
            Макар да съм булиш и без особени притеснения за пазара до края на тази година никак не е изключена една по силидна корекция тип януари-февруари 2016, дори и само техническа да е, а това означава голяма част от хартиените печалби да се изпарят. Щото те не само нагоре , а и нанадоле могат да дават над 3пъти...
            Най вероятно тия дни ще се ослушвам и просто ще ги ребалансирам до малко по поносими теглови нива.
            Last edited by Money; 29.01.2018, 15:34.

            Коментар


            • Кой е ляв и десен е много объркана работа в днешно време. Примерно нео-либералите са консервативните "neo cons". Но дори и неолибералите признават, че националната сигурност е задача на държавата.

              Та остава малко обтекаемия въпрос дали и в каква степен телекомуникациите са въпрос на националната сигурност. Какви са доказателствата, че има сериозна заплаха и дали мерките, които държавата предлага са пропорционални на рисковете. В САЩ тези въпроси могат да се дебатират в съдебната зала.

              Само че това е по-скоро за друга тема.

              Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Знам я тази народна поговорка, просто ми е някак недостатъчна.
              По емоционален начин обявявате, че националния интерес е приоритет, без да считате за необходимо да обясните пред какво има приоритет.
              Сякаш е очевидно, че националния интерес е с приоритет пред националния безинтерес.
              Дайте малко по-сериозно, стига разбира се да имате поне капка съмнение, че сте носители на абсолютната истина.
              Ето ти например три кръга на интереси, които понякога си противоречат национален - семеен - личен интерес.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Когато националния интерес е приоритет ( както трябва да е винаги) ляво/дясно е без значение.
                Знам я тази народна поговорка, просто ми е някак недостатъчна.
                По емоционален начин обявявате, че националния интерес е приоритет, без да считате за необходимо да обясните пред какво има приоритет.
                Сякаш е очевидно, че националния интерес е с приоритет пред националния безинтерес.
                Дайте малко по-сериозно, стига разбира се да имате поне капка съмнение, че сте носители на абсолютната истина.
                Ето ти например три кръга на интереси, които понякога си противоречат национален - семеен - личен интерес.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Кое беше дясна политика и кое беше лява? Важно ли ни е въобще или дебатът за обществото ни вече е съвсем друг?
                  Къде ще се търсим модели в историята, които наподобяват на това. Толкова лесно щеше да е да си отиграем балона от 2000-та,...обаче идват някои разлики.
                  https://edition.cnn.com/2018/01/28/p...-5g/index.html
                  Когато националния интерес е приоритет ( както трябва да е винаги) ляво/дясно е без значение.

                  Коментар


                  • Кое беше дясна политика и кое беше лява? Важно ли ни е въобще или дебатът за обществото ни вече е съвсем друг?
                    Къде ще се търсим модели в историята, които наподобяват на това. Толкова лесно щеше да е да си отиграем балона от 2000-та,...обаче идват някои разлики.
                    https://edition.cnn.com/2018/01/28/p...-5g/index.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ако психологически не си готов, че те могат да паднат с 30% и да минат няколко години преди да се възстановят тогава можеш да мислиш да по продадеш.
                      Проблем с по голямата част от портфейла си нямам и си се чувствам доста комфортно.
                      Главно ме притесняват тези дето са с лост х3 макар и да им се радвах доста вече над година.
                      Когато влизах в тях си бях преценил че 1/7 тегло си е ок с моя риск толеранс. Да, ама те вече гонят 24%, с това темпо съвсем скоро и 1/4 ще задминат, а това не ме прави особено щастлив.
                      Макар да съм булиш и без особени притеснения за пазара до края на тази година никак не е изключена една по силидна корекция тип януари-февруари 2016, дори и само техническа да е, а това означава голяма част от хартиените печалби да се изпарят. Щото те не само нагоре , а и нанадоле могат да дават над 3пъти...
                      Най вероятно тия дни ще се ослушвам и просто ще ги ребалансирам до малко по поносими теглови нива.

                      Коментар


                      • Кантовите компютри идват до 5 години.

                        Microsoft and Google prepare for big leaps in quantum computing

                        Companies set to give big boost to potentially revolutionary technology



                        https://www.ft.com/content/4b40be6c-...0-9c0ad2d7c5b5

                        Коментар


                        • Ако психологически не си готов, че те могат да паднат с 30% и да минат няколко години преди да се възстановят тогава можеш да мислиш да по продадеш.

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Бе държа си аз, ма някои рси-та почват лекинко да ме притесняват.
                          Не че нямам кеш да ги удвоя, дори утроя ако паднат по сериозно...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            https://www.investor.bg/analizi/91/a...-sasht-254577/

                            Кучетата си лаят, а кервана си върви, нищо ново под слънцето...

                            Днес първата калкулация на к4 бвп чакаме.
                            По традиция при дончо няма под 3%. Въпроса е колко над 3 ще е след последната ревизия.
                            НЙ феда дори близо 4 чака...

                            https://www.newyorkfed.org/research/policy/nowcast
                            Добре, че при Дончо няма под 3%.
                            Пип, какво мислиш за отношението на Архитекта, към този бизнес.
                            Усещаш ли някакво съмнение, че може би има основания тезата му?
                            Може би - не 3-5-8, щото би било твърде сложно за повечето участници, но да речем умножение и деление с прости числа или нещо подобно?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Ако знаех щях да съм вече милиардер със собствен хедж фонд

                              По-добре не ги шорти. Дръж диверсифицирания портфейл още 10-15 години и магията ще се получи от само себе си.


                              Бе държа си аз, ма някои рси-та почват лекинко да ме притесняват.
                              Не че нямам кеш да ги удвоя, дори утроя ако паднат по сериозно...

                              Коментар


                              • Старбъкс е 4.5% надолу днес, но до две-три седмици мисля пак ще е над $60.

                                Коментар

                                Working...
                                X