IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    всичко изпродадох, в днешния ден и ако пазара продължи нагоре, ще съм само зрител. успех
    Пазарът се наду много, в него е отчетен сантимент за активиране на икономиката в цял свят до края на май, пълно възобновяване на транспорт, равлечения и туризъм до юли, изключване на сценарий повторение на пандемията, отхвърлят се бъдещи рестрикции, планирано наваксване през трето и четвърто тримесечие + черещката: огромните стимули. Ако нещо от това даде фира, пак сме надолу.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • всичко изпродадох, в днешния ден и ако пазара продължи нагоре, ще съм само зрител. успех

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        [/B]
        To докато го пусна това и пазара побърза да ме опровергаее че може си рали добре и без 5те големи, дори и на червено.

        Айде, ножа е гумен, само 3% останаха в $ до нов атн, в левчета още 1% отгоре.
        Ако бях малко по храбър по на ниското можеше и емен емен вече да съм ги стигнал, ма каквото-такова, важно е да се чувства комфортно човек.
        Към момента ( заедно с бфбто) - в акции/индекси 52%, жълто 18, TLT 8.8, кеш 17.5 (2.5 типс) и къси 3.7%.

        Интересни 3 дни с отчети идат...да видим.

        Коментар


        • Крак спреда отскочи от под 10 до почти 16$ и рафайнърите веднага реагираха, валерката вече ми е на близо 8% плюс гледам, а филипса 38.
          А някои никога не пипат падащи ножове...когато са качествени - може и още как, как щях иначе да усредня валерото на 51 ако не бях по храбър между 30 и 40, при положение че тайминга на 1та ми взятка не бе никак добър...
          Същата работа и с вентаса, сега на 31.1 средна...докъм възрастта на прокурорска щерка бе паднала.

          ПС Да е жив и здрав големия синковец ( ИТ) че ми направи бърз линк за калкулации за спреда, преди губех по минута 2 всеки път да го калкулирам на ръка, сега става за секунди.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            А, елементарно си е. Хал хабер съм си имал аз че я има от 4 години...
            Просто като почнаха спадовете заради вируса и се затърсих тогава за производители на маски, дезинфектанти и т.н., вкл. и за телемедицина ми дойде на акъла, търсачката рече че тия са единствените листнати...та така.
            Помня я споменах тука форума преди 2 месеца, дори имаше корекция малко след това та допълвах...
            Вирекард ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              А, елементарно си е. Хал хабер съм си имал аз че я има от 4 години...
              Просто като почнаха спадовете заради вируса и се затърсих тогава за производители на маски, дезинфектанти и т.н., вкл. и за телемедицина ми дойде на акъла, търсачката рече че тия са единствените листнати...та така.
              Помня я споменах тука форума преди 2 месеца, дори имаше корекция малко след това та допълвах...
              Същото, но пропуснах телемедицината. От маскаджиите APT си покрих всички загуби от нефтените и старческите домове. Купих на 9, продадох на 21, после купих на 11 -> 18, после на 12 -> 14, после на 14 -> 13 и се отказах. Но си беше чиста спекулация, докато твоята май има реален потенциал.

              Турнах си една аларма, да я дебна ок. 150.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                pipbel, браво, чудесна компания си открил(Teladoc Health). Аз дори се чудя, как ги откриваш тия бисери. Ми тя е била на 15-20 $ само преди 4 год. Ръстовете са над 10 пъти. Това е чудесно. Придържането към големите фирми, включените по големите индекси, макар и по безрисково не може да докара такъв доход.
                А, елементарно си е. Хал хабер съм си имал аз че я има от 4 години...
                Просто като почнаха спадовете заради вируса и се затърсих тогава за производители на маски, дезинфектанти и т.н., вкл. и за телемедицина ми дойде на акъла, търсачката рече че тия са единствените листнати...та така.
                Помня я споменах тука форума преди 2 месеца, дори имаше корекция малко след това та допълвах...

                Коментар


                • pipbel, браво, чудесна компания си открил(Teladoc Health). Аз дори се чудя, как ги откриваш тия бисери. Ми тя е била на 15-20 $ само преди 4 год. Ръстовете са над 10 пъти. Това е чудесно. Придържането към големите фирми, включените по големите индекси, макар и по безрисково не може да докара такъв доход.

                  Коментар


                  • While coming into 2020, the five largest S&P 500 stocks accounted for 18% of index market cap, matching the share at the peak of the Tech Bubble in March 2000, since then, those stocks (MSFT, AAPL, AMZN, GOOGL, FB) have risen to account for 20% of market cap, representing the highest concentration on record.
                    Which brings us to Goldman's ominous warning #1: "We opined in January that the earnings power and valuations of the top five stocks suggested they could avoid the fate of the top stocks in 2000. However, the further market concentration rises, the harder it will be for the S&P 500 index to keep rising without more broad-based participation." In other words, if the dispersion continues to soar, and if the entire upside in the S&P500 is thanks to just five stocks, not even Goldman can see a happy ending.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      На колко смяташ, че си заслужава да влезе човек?
                      До 120 не ми се вярва вече да падне, ама около 150 ако даде ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        ТDOC - бум 52% профит в джобчето, за 4 седмици
                        Да се надявам че ще има шанс по ниско пак да открия позиция, картона си заслужава, поне засега е монопол.
                        На колко смяташ, че си заслужава да влезе човек?

                        Коментар


                        • ТDOC - бум 52% профит в джобчето, за 4 седмици
                          Да се надявам че ще има шанс по ниско пак да открия позиция, картона си заслужава, поне засега е монопол.

                          Коментар


                          • След първият ми пост съм записал "НЕ Е ПРЕПОРЪКА!", именно, защото ЕДВА ЛИ ИМА 100% надежден начин, за да търгуваме успешно!!!

                            Кое до тук не е ясно?

                            ..................................................

                            От друга страна: Редът на Фибоначи, коефициентите на Фибоначи, "Златното число", "Стратегията" на Ганн, Спиралата на Ганн... Всички тези и други "стратегии" НЕ МОГАТ ДА СЛУЖАТ за предсказване на бъдещи цени на активи!!!

                            Трейдърите си "харесват" стратегия, доверяват ѝ се, събират смелост - и влизат на пазара.

                            Кой-как разсъждава, залагайки СВОИ пари - го прави за себе си. Никой, на база "опит" не може да "облъчва" някого, нито да го убеждава да залага...

                            Когато някой потърси мнението на участници в ТОЯ форум - можем НЕАНГАЖИРАЩО да му помогнем с мнение.

                            Същият, който търси мнение - вече е печелил и също - губил е пари, т.е. - той ЗНАЕ смисъла на очакваното /загуба или печалба/ и самият той ЕДВА ЛИ БИ СЕ СЪОБРАЗИЛ с чужди мнения, с което ДА РИСКУВА собствените си средства. Би играл на "сигурно"!

                            Мисля, че добре изразих смисъла на моята "помощ".

                            Коментар


                            • Техническия анализ е мислен и е тестван като метод в рамките на пазара на АКЦИИ! Така е мислен, така е тестван и така се е видяло, че работи!
                              ТА не е приложим за многокомпонентни активи като индексите! Независимо, че много хора си въобразяват, че той е приложим за всичко!

                              ТА също така е чудесен за акции, в рамките на това, че самата графика показва настроянията и погледа на инвеститорите към актива през графика. ТА е абсолютно безмислен, когато се появи значимо явление или събитие, което не е могло да бъде предвидено от инвеститорите в минал период!

                              Ако трябва да се обобщи с 2 думи, ТА е чудесен само и единствено за акции в спокойни времена, в никакъв случай за многокомпонентни активи, или активи, които силно се влияят от новини и непредвидимо политическо колебание! Всико друго е само мениджмънт на парите, при отиграването на корекците, нагоре или налоду, докато някой си въобразява, че прави ТА!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                колеги . по законите на борсите имаме по нисък връх и по ниско дъно на амазона . какво да правим да продаваме ли от 2345-2358

                                Ако скалпираш на 5-минутна графика - нещата са точно като по учебник! Не вярвах, че написаното ще се отиграе точно...

                                Цената лъжливо "тества" третото дъно - след което потегля нагоре и прави малко, над 40%, таргетът, за който говорих в предния ми пост...

                                Но на по-висок тайм-фрейм - нещата не са такива. По тази причина те попитах, на каква графика работиш...

                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X