IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А кога ще бъде според теб по спокойно?

    Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
    Според мен ФЕД няма да рискуват да вдигнат лихвата преди изборите и особенно сега когато всичко е на ръба. Може да хукне на горе , а може да се върне и назад... просто е пълна несигурност. Никой мисля си аз няма да дразни пазара с още неясноти от последиците при вдигане на лихвите.
    А кога ще бъде според теб по спокойно?

    Така ти се иска...или така мислиш?

    Кое е на ръба сега ми е интересно?

    Несигурноста е точно от това че не ги вдигат и никой не знае кога. Би трябвало несигурността да изчезне ако ги вдигнат.
    Last edited by Iv_max; 14.09.2015, 17:54.

    Коментар


    • Според мен ФЕД няма да рискуват да вдигнат лихвата преди изборите и особенно сега когато всичко е на ръба. Може да хукне на горе , а може да се върне и назад... просто е пълна несигурност. Никой мисля си аз няма да дразни пазара с още неясноти от последиците при вдигане на лихвите.

      Коментар


      • ))

        Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        За мен е ясна работата :

        1. Продаваш всичко сега - ФЕД не барват лихвата и SPY удря 215-220 до НГ.

        2. Държиш и не продаваш - ФЕД вдигат лихвата и имаме 10-15% надолу.
        ))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Биотехнологиите са се повишили за година и нещо с 2 пъти.

          Въпрос: С колко ще паднат ако пазара се срине?
          Максимум 1 път

          Коментар


          • Биотехнологиите

            Биотехнологиите са се повишили за година и нещо с 2 пъти.

            Въпрос: С колко ще паднат ако пазара се срине?

            Коментар


            • За мен е ясна работата :

              1. Продаваш всичко сега - ФЕД не барват лихвата и SPY удря 215-220 до НГ.

              2. Държиш и не продаваш - ФЕД вдигат лихвата и имаме 10-15% надолу.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                http://www.cnbc.com/2015/09/14/fears...et-bubble.html


                и реакцията


                http://www.cnbc.com/2015/09/14/nobel...et-bubble.html


                ФЕД ще извършат престъпление ако не вдигнат лихвите сега.

                Всички бикове трябва да се молят пазара да падне с над 15-20 % от тези нива за много кратък период след евентуалното вдигане. Само това ще спаси бичия пазар или по правилното е да се каже ще избегнем мечия.

                Ако падне пазара с много ще се случат две неща:

                1. ФЕД ще се уплаши и ще успокои топката за напред
                2. Това ще привлече много нови инвеститори и ще върне капитал в щатския пазар което ще го спаси.

                Ако падне с около 5 % шанса да влезем в мечи пазар е значителен защото тенденцията за понататашно увеличаване на лихвите ще се запази жива и никой няма да смее да вдига пазара много преди следващото увеличение което може да е и декември както ФЕД уж казаха.
                Май последното е по-реалната цел!!!Цялата обстановка мирише на кръв,да не кажа на друго!!!Звяра е ранен!!!

                Коментар


                • За или против

                  http://www.cnbc.com/2015/09/14/fears...et-bubble.html


                  и реакцията


                  http://www.cnbc.com/2015/09/14/nobel...et-bubble.html


                  ФЕД ще извършат престъпление ако не вдигнат лихвите сега.

                  Всички бикове трябва да се молят пазара да падне с над 15-20 % от тези нива за много кратък период след евентуалното вдигане. Само това ще спаси бичия пазар или по правилното е да се каже ще избегнем мечия.

                  Ако падне пазара с много ще се случат две неща:

                  1. ФЕД ще се уплаши и ще успокои топката за напред
                  2. Това ще привлече много нови инвеститори и ще върне капитал в щатския пазар което ще го спаси.

                  Ако падне с около 5 % шанса да влезем в мечи пазар е значителен защото тенденцията за понататашно увеличаване на лихвите ще се запази жива и никой няма да смее да вдига пазара много преди следващото увеличение което може да е и декември както ФЕД уж казаха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                    Правилно разсъждаваш, ако не беше друго.
                    Барела сега е $48.Защо сега е толкова, а преди 1год беше двойно ?
                    Петрола и златото са стратегически (нерядко политически или картелно манипулирами) суровини, които даже са вързани за долара.
                    А колко е истинската цена на долара спрямо другите валути, някой знае ли ??
                    Искам да кажа, че това са само числа, един добива петрол със себестойност $15, друг- $30, сега долара е силен, после- може да стане слаб.
                    Кой знае тогава каква е fair price or value price на петрола, а и на акциите.
                    Дано само не се задържи трайно под 40$, защото ще трябва да се избива от някъде и тогава очаквам активиране на военно-промишлените комплекси на големите. Дай Боже да бъркам де.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      CS почти винаги познават, почти ...
                      http://www.arabianmoney.net/us-stock...s-time-around/
                      А сега ново 20 ...
                      http://www.bloomberg.com/news/articl...n-growing-glut
                      Хахаха, като едно от двете се случи ще излязат и победоносно ще кажат "Ми ние това ви казахме!" ... Прогнозите на банките винаги са един огромен шит, маскиран като шоколадов сладолед.

                      Коментар


                      • далу жонса на дневна май прави вимпел но напук на него ши иде нагоре и на седми4на ми се види нагоре да се 4укне в една от сар то4ките
                        Вся Власть Советам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Тя войната не е спирала. Имаш война в Ирак, Сирия, Либия, Русия и Украйна воюват и цените пак падат. Тоест дори и безпрецедентната политическа нестабилност в основните производителки на петрол не може да доведе до покачване на цената а до реален срив. Възможно ли е проблемите на петролният пазар да са довели до нестабилността а не обратното?
                          Отделно пропускате и шистовият добив, който е изключително ефективна тапа за покачване на цената над 60$ за барел.
                          Нека да разгледаме какво би било политическото поведение на повечето играчи. За да има покачване на цената е необходим картел, който да свие производството. Проблема идва от това, че за да е ефективен освен ОПЕК в него трябва да участват минимум САЩ или Русия. По възможност и двете. Последните години разбиха митологията, че имам недостиг на петрол. Оказа се, че поне в краткосрочен план имаме излишък. Обаче стана видимо, че в дългосрочен план потреблението ще пада поради по-ефективните ДВГ двигатели, електроавтомобилите и водородните двигатели. Резултата е, че производителките на петрол осъзнаха, че поне половината от открития и неразработен петрол ще остане завинаги във земята. Това води до състезание, кой първи ще успее да го изкопае и натиска цената надолу. Просто ако някой свие производството, то другите ще продадат и за него няма да остане нищо. Затова всеки се опитва да изпревари другият. Преди време Iv_max се чудеше защо САЩ са разблокирали находища.
                          Правилно разсъждаваш, ако не беше друго.
                          Барела сега е $48.Защо сега е толкова, а преди 1год беше двойно ?
                          Петрола и златото са стратегически (нерядко политически или картелно манипулирами) суровини, които даже са вързани за долара.
                          А колко е истинската цена на долара спрямо другите валути, някой знае ли ??
                          Искам да кажа, че това са само числа, един добива петрол със себестойност $15, друг- $30, сега долара е силен, после- може да стане слаб.
                          Кой знае тогава каква е fair price or value price на петрола, а и на акциите.
                          „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                          Коментар


                          • CS почти винаги познават, почти ...
                            http://www.arabianmoney.net/us-stock...s-time-around/
                            А сега ново 20 ...
                            http://www.bloomberg.com/news/articl...n-growing-glut
                            Last edited by Protokol; 13.09.2015, 23:43.
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              http://www.rita.dot.gov/bts/sites/ri...ble_04_11.html
                              Average miles traveled per gallon бавно, но системно се покачва.
                              http://www.rita.dot.gov/bts/sites/ri...01_26.html_mfd
                              колите остаряват и при промяната им ще продължи да се променя. Пък и ако започнем да заместваме петрол с електричество. Тогава освен шистовият добив ще трябва да следим и цената на батериите, като ключов ограничител на потенциалното покачване на петрола.
                              С риск да ми се обидиш, ама тази стъкмистика е изключително смешна. Явно е от любимите ми "анкетни" стъкмистики, които американците много тачат Как така се броя на автомобилите се е увеличил от 135 милиона през 2006 до 196 през 2007? 61 милиона увеличение при положение, че за цялата 2006 са произведени 49 в целия свят Пълни глупости

                              Коментар


                              • Възможно е да отлагат покупката на нова кола за да си вземат директно електроавтомобил. Реално погледнато те ще стартират чак около 2017-2018 година. Много може да са причините, но продължавам да предпочитам автомобилни компании пред петролни.
                                Възможно е потребителите да се чувстват все още несигурни поради доскоро високата безработица. От 2008 година насам медиите всеки ден бомбардират хората с послание за криза. Сякаш това създава страх в консуматорите и променя потребителските навици. Възможно е ползването на градски транспорт да се увеличило поради миграция към метрополисите. Не знам. Всякакви може да са причините.

                                Коментар

                                Working...
                                X