IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

    В ГДД декларираш, че си направил сделки(притежаваш акции) в случай, че са налични. ако си ги продал до края на годината не се налага да декларираш сключените сделки, дори и една да е.
    Къде ги декларираш? В кое приложение на ГДД? И как точно? Питам, защото и мен ме касае. Благодаря предварително.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Бюджетни ефекти на плана на Байдън (American Rescue Plan)
      https://www.crfb.org/blogs/whats-19-...id-relief-bill

      То големи харчове наистина, големи пари и за бедни и за богати, около 9% от БВП. Милиардите ги подхвърлят като картофи,
      Ако бяха картофи, щяха да бъдат бая по-внимателни. Това го слагаш в папка: Гърчовете на постиндустриалната "цивилизация" и инвестираш съобразно.

      Коментар


      • Бюджетни ефекти на плана на Байдън (American Rescue Plan)
        https://www.crfb.org/blogs/whats-19-...id-relief-bill

        То големи харчове наистина, големи пари и за бедни и за богати, около 9% от БВП. Милиардите ги подхвърлят като картофи,
        Last edited by ПИЧ; 06.03.2021, 21:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

          Той и bokogega го разбира Техническия Анализ, вероятно много по-добре от мене, нищо че си трае. Помня му ника от преди сигурно 10г. в forexforum.bg и добри анализи качваше. Нямам спомен дали е писал и преди това в фрий-зоната дето и тя замлъкна безславно.

          В момента ако се гледа S&P500, спада е приключил вече и си отскочи уставно от подкрепата. Би трябвало в понеделник да тръгне (подлъгващо) леко надолу и после в края на деня да си отпътува на север. Ще ми е интересно да видя още с отварянето, нетърпеливковците да купуват колко са силни
          Благодаря за комплимента.Техническият анализ преди 10 и повече години беше повече предвидим,обемите бяха по малки,трендовете по отчетливи и т.н.Не казвам,че сега не работи,но както всичко друго и той се промени леко.А фрийзоната за мене беше началото,тогава бяхме млади и красиви,сега останахме само красиви.
          "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

            Защото ти отчита сделките в редовната сесия а на премаркета на 29 януари стигна 218 $. Затова много често когато ти отваря редовната сесия графиката излиза със гап .Въобще на премаркета и на афтърмаркета стават страхотни сделки.
            Май в ZH четох, че за 2020 г. > част от печалбите на много от фондовете са реализирани ИЗВЪН редовните сесии. Последното било за пръв път, откакто имало статистика.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              Е добре де техническия анализ не е ли да се гледа графиката? Аз като направя ТА на MRNA стигам до извода, че никога не е прехвърляла $190
              Защото ти отчита сделките в редовната сесия а на премаркета на 29 януари стигна 218 $. Затова много често когато ти отваря редовната сесия графиката излиза със гап .Въобще на премаркета и на афтърмаркета стават страхотни сделки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
                Абе да питам нещо. Тия десетки сделки дето си играете и правите, пишете ли си ги после в данъчната декларация или го карате през просото? Аз имам пряко сили максимум 20 сделки годишно и като дойде месец март и трябва да се вписват яко ме мързи но си ги вписвам надлежно в ГДД. Вие ако имате стотици на година, явно сте отебали НАП и просто се надявате да не ви хванат. Вярно че за пет хиляди лева никой от НАП няма да си мръдне пръста, но като станат половин-един милион кво се прави? Могат да ви изнасилят нечовешки ако решат.
                Доколкото съм чел финансови консултации, за дейтрейдинга е доста по-лесно. Не декларираш акции, а търговията смяташ всичко накуп, 15% данък по занятие и готово с един ред. От занятието следва, че можеш да приспадаш разходи като компютърни конфигурации, интернет, такси и комисионни при брокери, че и някои режийни разходи. Тук все пак стои въпросът с преизчисляване на осигуровки, ако човек същевременно работи и се осигурява под максималните. А изнасилването от НАП може да сполети колегата Xa3apm, който писа по-долу как попълва данъчната си декларация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
                  Абе да питам нещо. Тия десетки сделки дето си играете и правите, пишете ли си ги после в данъчната декларация или го карате през просото? Аз имам пряко сили максимум 20 сделки годишно и като дойде месец март и трябва да се вписват яко ме мързи но си ги вписвам надлежно в ГДД. Вие ако имате стотици на година, явно сте отебали НАП и просто се надявате да не ви хванат. Вярно че за пет хиляди лева никой от НАП няма да си мръдне пръста, но като станат половин-един милион кво се прави? Могат да ви изнасилят нечовешки ако решат.
                  В ГДД декларираш, че си направил сделки(притежаваш акции) в случай, че са налични. ако си ги продал до края на годината не се налага да декларираш сключените сделки, дори и една да е.

                  Коментар


                  • Абе да питам нещо. Тия десетки сделки дето си играете и правите, пишете ли си ги после в данъчната декларация или го карате през просото? Аз имам пряко сили максимум 20 сделки годишно и като дойде месец март и трябва да се вписват яко ме мързи но си ги вписвам надлежно в ГДД. Вие ако имате стотици на година, явно сте отебали НАП и просто се надявате да не ви хванат. Вярно че за пет хиляди лева никой от НАП няма да си мръдне пръста, но като станат половин-един милион кво се прави? Могат да ви изнасилят нечовешки ако решат.

                    Коментар


                    • Аз съм за Ивелина и съм изцяло несъгласен с възгледите ви за Китай.

                      1. Инвестира се почти изцяло на вяра в светлото/тъмното бъдеще. Техническият анализ е само една от борсовите теории, а не точна наука. Теория = вяра. Който се самозаблуждава и си мисли, че е открил философският камик, си е за негова сметка.

                      2. Китай предлага изключително предвидима среда!!! Няма такова нещо като в ЕС или САЩ законите, директивите и данъчните системи да се променят всеки месец. Няма нужда да назначаваш някой за директор, само защото е негър, педал, жена. Китай е и технологичен лидер, производствен лидер, лидер по качество на работната ръка и втори пазар в света. При електричките е дори първи пазар! Не е случайно, че дори в София електрическите бусчета са Китайски.

                      2а. Проблемите с китайските компании са от друго естество. Нелоялни търговски практики от други страни - санкции, сваляне от борсата, "разкриване" на измами по отчетите.

                      В NIO влязох на 6 и направих x2. Моя е грешката, че не стана x10. Първи споменах компанията във форума, първи купих и казах да се купува. Разбирачите от типа на Мунчо и Едиота тръгнаха да обясняват как щяло да ходи до 2 долара (не ставайте за смях, като тях). Отиде до 60. Дори в този пазар не струва толкова. Моята цена е 20 и съм шитнал 30 априлски пута на тази цена. Обосновката ми си остава същата, както и в началото; прегледайте форума.

                      ===

                      забравих да напиша за газификацията на Китай, ама там е още по-дълго и кърваво. забравих да напиша, че са и технологични лидери в слънчевата енергия и точно по тази причина забраниха вноса на китайски панели. Само по такъв начин един неконкурентен продукт (напр тези на Fırst Solar или Canadıan Solar) може да запази пазарен дял.
                      Last edited by terziеv; 06.03.2021, 14:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                        Мдааа, както ги спасиха от фалит, така могат да затворят дюкяна. Ако решат, могат да създадат и мегакомпания. Там парите си не ги считам за инвестиция, а залог с неизвестен коефициент.
                        И аз съм на същото мнение. В Китай електричеството идва основно от централи на въглища. Та за електричките там бих казал, че ВСИЧКО зависи само от държавата. Винаги могат да сменят политиката, ако преценят че всъщност няма да има достатъчно ток ако бързо се мине на ел-возила.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                          Особено добре това се получи при Модерна с 450 бр които купих на 114 $ и на 120 $ и ги екзикутирах на порции от 206 до 211 $.
                          Е добре де техническия анализ не е ли да се гледа графиката? Аз като направя ТА на MRNA стигам до извода, че никога не е прехвърляла $190

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Мажи ските..... с вакса за скокове. Ако така продължава, може да делим таксата. Шварцер, дето ти разправях, пише за същия екип. Той и Петков е навътре в техниката. Няма нужда всеки да разбира от всичко.
                            Той и bokogega го разбира Техническия Анализ, вероятно много по-добре от мене, нищо че си трае. Помня му ника от преди сигурно 10г. в forexforum.bg и добри анализи качваше. Нямам спомен дали е писал и преди това в фрий-зоната дето и тя замлъкна безславно.

                            В момента ако се гледа S&P500, спада е приключил вече и си отскочи уставно от подкрепата. Би трябвало в понеделник да тръгне (подлъгващо) леко надолу и после в края на деня да си отпътува на север. Ще ми е интересно да видя още с отварянето, нетърпеливковците да купуват колко са силни

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              в Китай има един непреодолим ФАКТОР, който вкарва неизвестна доза риск - и това е Държавата.
                              Виж как подрязаха крилцата на Джак Ма и ще разбереш какво имам предвид. От дръпнатите може всичко да очакваш, но на последно място някой там се интересува от не-дръпнатите, че били инвестирали в акциите им.
                              Мдааа, както ги спасиха от фалит, така могат да затворят дюкяна. Ако решат, могат да създадат и мегакомпания. Там парите си не ги считам за инвестиция, а залог с неизвестен коефициент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                За мен техническият анализ е пълна глупост, но виждам че народът се ръководи от него и ще се наложи да започна да му обръщам внимание. Всъщност почнах вече да експериментирам и да трейдвам според него, но много малко все още за да си вадя изводи.
                                В NIO вярвам защото е китайска акция, има много китайци в Китай и имат проблем със замърсяване и електрички много ще се купуват та ако ще и да не изнесат в Европа и Америка, азиатският пазар е предостатъчен. Виждам и че произвеждат и продават все повече коли, има движение, случва се нещо, амбицирани са. Но може и да се заблуждавам - с Никола вече ми се случи - сериозно бях повярвала в тях и до последно не вярвах в обвиненията.
                                в Китай има един непреодолим ФАКТОР, който вкарва неизвестна доза риск - и това е Държавата.
                                Виж как подрязаха крилцата на Джак Ма и ще разбереш какво имам предвид. От дръпнатите може всичко да очакваш, но на последно място някой там се интересува от не-дръпнатите, че били инвестирали в акциите им.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X