IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коригирах мнението си

    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
    Аз седя на едни 20% Бондове и 3-4% Reit, които взех да балансират останалата позиция уж дългосрочно, но и двете се представиха грозно напоследък. Но не е болка за умиране - от тях загубата ми е доста малка в сравнение с това, което прибрах. В четвъртък касирах каквото беше останало и сега... Дебнем... на замаушка със 75% кеш

    Набелязал съм си, че ще вляза в AAPL някъде в 115-118, но ще е 10-ина% от портфейла ми макс, за да видим дали няма да има още по-изгодни цени след това. Google на 500-510 може също да се вземе. Може и нещо друго на момента, ако е изгодно. Но си мечтая за едни 10-ина процента корекция, която и без това закъснява доста вече. Сериозно да се сгъне пазара не очаквам, честно казано. Останалото ще набутам по VTI, VHT и VDC и просто ще наглеждам мача с лихвения процент.

    А ако до тогава не видим такъв спад, направо за rate hike-а ще се глася да вляза дълго, защото там обезателно ще има panic sell.

    Изкушавам се и за малко Europe, ама... да видим какво ще стане до края на месеца.
    Не има а НЯАМА условия за 10% корекция - техническа грешка

    Коментар


    • 10%

      Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
      Аз седя на едни 20% Бондове и 3-4% Reit, които взех да балансират останалата позиция уж дългосрочно, но и двете се представиха грозно напоследък. Но не е болка за умиране - от тях загубата ми е доста малка в сравнение с това, което прибрах. В четвъртък касирах каквото беше останало и сега... Дебнем... на замаушка със 75% кеш

      Набелязал съм си, че ще вляза в AAPL някъде в 115-118, но ще е 10-ина% от портфейла ми макс, за да видим дали няма да има още по-изгодни цени след това. Google на 500-510 може също да се вземе. Може и нещо друго на момента, ако е изгодно. Но си мечтая за едни 10-ина процента корекция, която и без това закъснява доста вече. Сериозно да се сгъне пазара не очаквам, честно казано. Останалото ще набутам по VTI, VHT и VDC и просто ще наглеждам мача с лихвения процент.

      А ако до тогава не видим такъв спад, направо за rate hike-а ще се глася да вляза дълго, защото там обезателно ще има panic sell.

      Изкушавам се и за малко Europe, ама... да видим какво ще стане до края на месеца.
      Аз смятам че Няма условия за 10 % корекция сега. Според мен максимум SPY до 200-201 и то до срещата на ФЕД. CNBS казват че инвеститорите ще гледат дали ФЕД ще премахне думата търпение в изказванията си - според мен и ние трябва да гледаме това , тогава има условия за подобна корекция но аз се съмнявам че ще го направят. точно в този момент Или нищо няма да променят в тона или ще намекнат за възможността за други мерки в подкрепа на пазара при вдигане на лихвите. Очаквам също след срещата пазара пак да се въстанови и ако има такава корекция тя ще бъде след априлм - май максимум юни. Това според мен е нормалното за да може към края на годината да видим по висок S&P около 2200-2250.
      APPL - много източници - профисионалния CNBS - който го има да прочете вкл.и на мен това ми казват от Goldman като частен клиент е че APPL е недостатъчно купен от институционалните инвеститори и някой основни хедж фондове. Това на практика означава че няма кой да свали Епълл толкова но пък за сметкйа на това ще го вдигне със сигурност..
      Аз виждам единствения шанс епъл да падне малко повече след 10.април когато излязат първите резултати за преордъра на часовника. Ако са под очакванията може някой да започнат да се страхуват и да продадат което ще е уникален шанс да си купи човек - евтино. Моят план...е да спра да купувам за сега - ако се вдигне преди 10 април да го продам и да изчакам няколко дена да видим какво ще стане, ако се вдиге ще си въстановя позициите ако падне пак.
      При всички положения аз тази корекция мисля и реших към момента да я пропусна като допълнителни дългосрочни покупки. Очаквам следващите месеци доста воалитност заради нервите около лихвите и ще играя главно опции и спекулативни сделки краткосрочни. До като не стане повече от ясно с лихвите всяка дългосрочна покупка е риск.
      Както и ще участвам фундаментално на валутите - евро - долар според мен е безопасно само да се шортва до към психологическата граница на паритета както евро и долар към франк - в посока само къс франк до към 1:1 с долара и 1:1.1 с еврото. Добра търговия е и АУД долар до към 0.74 - абсолютно безопасно само в посока къс австралийски долар.
      Last edited by Iv_max; 11.03.2015, 12:24.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
        ...искаш да си го мериш с мен

        ...готов съм

        .....чалгарче lets have it
        а здрасти джаз музиканти-таланти----дългичко дау от тук да видим какво ще излезе.300 пипона в кошничката отново.общо 440 за тази седмица дотук.ще е хубаво като искаш да си го мерим да казваш точно кога купуваш и кога продаваш не да даваш някакви хвърчащи очаквания за да е по проследимо вадиш ли го голям или си нюню ----хайде Варна дай да те видя-------Междудругото и аз съм от Варна

        Коментар


        • Аз седя на едни 20% Бондове и 3-4% Reit, които взех да балансират останалата позиция уж дългосрочно, но и двете се представиха грозно напоследък. Но не е болка за умиране - от тях загубата ми е доста малка в сравнение с това, което прибрах. В четвъртък касирах каквото беше останало и сега... Дебнем... на замаушка със 75% кеш

          Набелязал съм си, че ще вляза в AAPL някъде в 115-118, но ще е 10-ина% от портфейла ми макс, за да видим дали няма да има още по-изгодни цени след това. Google на 500-510 може също да се вземе. Може и нещо друго на момента, ако е изгодно. Но си мечтая за едни 10-ина процента корекция, която и без това закъснява доста вече. Сериозно да се сгъне пазара не очаквам, честно казано. Останалото ще набутам по VTI, VHT и VDC и просто ще наглеждам мача с лихвения процент.

          А ако до тогава не видим такъв спад, направо за rate hike-а ще се глася да вляза дълго, защото там обезателно ще има panic sell.

          Изкушавам се и за малко Europe, ама... да видим какво ще стане до края на месеца.
          Last edited by Дебнем на замаушка; 11.03.2015, 09:48.

          Коментар


          • Да

            Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            мах, нали говореше, че трябва да се купуват компании .
            Разбира се...) Ама кога?

            Коментар


            • ......

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              С кой ултрашорт си ?

              Аз със SDS.
              В края на сесията добавих още SDS и купих първата порция SSO 1 : 1
              Планирам през 2-3% надолу добавки на ултрадългите.
              Дано да се заформи добра и дълбока корекция, 42%-я кеш ще е много доволен...а и още мога да трансферирам от бфб при нужда..

              Голям кеф ще ми е да видя GILD спихнал се на около 85$, ма то тогава и други безброй безценни диаманти ще има....

              При тебе освен ябълката какво друго ти седи най отгоре в списъка с покупки ?
              Аз съм 6,1 М напред с Епъл...сега търпя загуби ...като видим как се развие пазара ще купя още.
              На 8 ултрашот позиции съм отдавна. Включително на UVXY и VXX.
              А моите топ компании , те са много и ще видим коя как се държи като реша че ще купувам. - Засега почивам.
              Имам обаче някой сериозно проблмени позици и тея дни ще видя как да действам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Не купуваме диповете още но пък печелим бая от ултрашоирт на индексите.
                С кой ултрашорт си ?

                Аз със SDS.
                В края на сесията добавих още SDS и купих първата порция SSO 1 : 1
                Планирам през 2-3% надолу добавки на ултрадългите.
                Дано да се заформи добра и дълбока корекция, 42%-я кеш ще е много доволен...а и още мога да трансферирам от бфб при нужда..

                Голям кеф ще ми е да видя GILD спихнал се на около 85$, ма то тогава и други безброй безценни диаманти ще има....

                При тебе освен ябълката какво друго ти седи най отгоре в списъка с покупки ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Не купуваме диповете още но пък печелим бая от ултрашоирт на индексите.
                  мах, нали говореше, че трябва да се купуват компании .
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Не

                    Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    американциииииииииииии копуваме ли диповете разрах че в америка много хора останали без ............ при хващането на падащия ношшшшшшш . от вчера до днесмухахааааааааааа
                    Не купуваме диповете още но пък печелим бая от ултрашоирт на индексите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                      брат е с този пост за по малко от 24 часа показа че не ставаш
                      ...искаш да си го мериш с мен

                      ...готов съм

                      .....чалгарче lets have it

                      Коментар


                      • американциииииииииииии копуваме ли диповете разрах че в америка много хора останали без ............ при хващането на падащия ношшшшшшш . от вчера до днесмухахааааааааааа

                        Коментар


                        • Явно за сега надделява сценарият за Japanification на Европа. Еврото се превръща в фъндинг валута. Големият въпрос е накъде ще отидат парите?
                          Има и друг сценарий, при който се ускорява подемът на евро борсите, и доларови инвеститори идват и реинвестират еврата. Тогава еврото може да се вдигне парадоксално. Моето виждане е, че ще има още покачване, и е добре човек да се оглежда къде може да купи евтинко.

                          Нямам препоръка.
                          Custodite sortem vestram

                          Коментар


                          • Зеления направо го размаза еврото, горкото....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                              а не никво фибо имам атомка там
                              да изгърми тогава тази атомка там

                              Коментар


                              • а не никво фибо имам атомка там

                                Коментар

                                Working...
                                X