IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Лихвите тръгват нагоре. от 2% на десетгодошните ще стигнат над 4% следващите месеци. При равни други условия - т.е. ако ръста на БВП не се ускори това чисто математически води до спад на изискуемите коефициенти и съответно до спад на пазара. Естествено тези равни други условия може и да не се случат. Но може и да се случат. В същото време ако инфлацията вземе да бута нагоре, това ще окаже натиск върху заплатите и от тук върху профит маржина на американските компании - който в момента е на рекордно ниво и е малко вероятно да се задържи там. А в същото време ръста на долара им срива печалбите от чужбина.
    2-4 % по принцип означават спад от 30% на пазара. Обаче- не мисля, че сегашните цени са отразили очаквания за 2 % дългосрочно, според мен това би било така при над 2500 СП. Освен това не вярвам нито в бързото стигане на 4те %, нито в появата на инфлация, нито в това, че профит маржина ще спадне за сметка на заплатите, дори при инфлация. Единственият реален проблем ми се вижда ръста на долара, защото при текущата конюнктура е възможно да е много по-брутален и от най-смелите очаквания, особено ако спада на еврото не доведе до по-сериозен ръст в Европа.

    Коментар


    • Епъл

      Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Последната седмица направих две прогнози :
      - липсват новини за Иран и Израел - когато се появят щатския пазар ще тръгне надолу
      - Apple - не разбрах какво лекува освен суета, но това не оправдава цената му ...

      Сега ме сърбят ръцете за трета ...:провокира ме с репликата за мечи пазар ...

      - тази година няма да има вдигане на лихви в САЩ и пазара ще е в широк рейндж
      Имам усещането, че много пудрят резултатите там ....
      -Имало ръст на работните места, но той бил само за part time ; същевременно не отчитат демографския ръст, който е същия % ...
      - ниския петрол, ще ги оживи ама големите сондьори ще трябва да отпишат бая активи
      ... банките също
      Няма пълно щастие ... и докато чакаме следващите избори +- 10-15%
      Според мен трябва да поискам пари за реклама от Епъл в най-скоро време като покажа постовете си тук.))
      Но помислете малко...при 700 пазарана капитализация Епъл има 180 милиярда кеш. Един куп продукти и услуги които се харесват, най-силния бранд в света, най-много идеи и работят с един от най-големите маржове не само в сектора и успяват да продават. При това положение се продават на П/Е 17.
      Хайде сега посочете ми друга поне една такава компания особенно на подобна цена.

      180 милиярда кеш означава близо 1/3 от цената на капитализацията и е в кеш. някой има ли представа какво означава 180 милиярда? И някой замисля ли се какво означава да имаш такъв силен бранд?

      И в същото време се продава компания като нетфликс на П/Е 100, има само един продукт, половината от капитализацията и е в задължения които трябва да плати, има незнам си колко заеми и работи при чист марджин под 10 %. И някой казва има переспектива....ебахти переспективата сравнена с епъл например.
      Когато говорим за Епъл - говорим за реалности а когато за 90 % от другите коммпании за мечти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
        Както може, така и не може. Що не стана последните 6-7 години въпреки всички ужасии, които станаха примерно с Гърция??? Because QE, thats why. Сега печатницата на ФЕД е спряла, но дойде ЕЦБ да го замести, така че но проблем. Да не говорим, че Япония не е спирала изобщо. А и къде ще отидат парите като продадат акциите? Нали трябва някъде да се инвестира? Кешът се топи, отрицателна доходност навсякъде, къде ще отидат парите?

        Няма препоръка
        Че то в Европа на на три пъти пъти си имаше спадове от по 20% за последните 5 години и нагоре като един път си бе почти 50% - точно при гръчката криза.

        Коментар


        • Да добавя...

          Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
          Аз имам подозрение, че след 1-2 качвания на лихвите ще отпадне страха от това и ще започне да се възприема по-скоро като позитивен сигнал за истински растяща икономика (чисто като сентимент). Разбира се, определени сектори ще пострадат, но то ще е минимално и ще се докаже с времето, че не е станало кой знае какво реално във финансово измерение. Мисля, че с QE в европа, S&P накрая на годината трябва да е поне 2300. Единствените неизвестни са краткосрочния ефект на излизането на Мързелите от еврозоната и психологическото състояние на Путя, което може да има и дългосрочен негативен ефект.

          От друга страна избори 2016 са интересни за отиграване.

          За Apple мисля, че при всяко положение ще докосне тия стойности, по една или друга причина, дори и да не е достатъчно купено. Long term перспективата там е ясна. Часовникът е капка в морето и освен, ако китайците не го закупуват много в златния му вариант не вярвам да се отрази на резултатите на компанията чисто фундаментално погледнато.
          ..Да добавя само. Проблема с лихвите като самостоятелен такъв е никакъв за инвеститорите и икономиката според мен ако има ефект той по скоро емоционален както казваш. Най-големия проблем е байбака на компаниите. Последните години компаниите отчитаха в много случай по добри резултати и вдигаха цените на акциите с увеличаване на дебита и после байбак на акции. Най голямото притеснение сред инвеститорите е че този байбак е надул цените повече от нормалното и ако спре поради по скъп ресурс нещата могат да станат проблменни за пазара. Ако има някаква корекция по среизозна тя ще бъде предопределена от тези страхове...ако се окаже истина което е повече от вероятно е възможно тази корекция да се задълбочи. Това не е дългосрочен проблем за пазара обаче ако тръгнат парите от европа или част от тях към америка. При всики положения смятам че е добре да бъдем търпеливи и не толкова агресивни в дългосрочен план тази година до като се изясни ситуацията- това ми е усещането. Аз както казах преди време...тази година трябва да се печели назад напред от воалитността и да не се мисли много дългосрочно. Т.е предпочитам спекулацията пред инвестицията

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Винаги може да стане мечи пазар.
            Както може, така и не може. Що не стана последните 6-7 години въпреки всички ужасии, които станаха примерно с Гърция??? Because QE, thats why. Сега печатницата на ФЕД е спряла, но дойде ЕЦБ да го замести, така че но проблем. Да не говорим, че Япония не е спирала изобщо. А и къде ще отидат парите като продадат акциите? Нали трябва някъде да се инвестира? Кешът се топи, отрицателна доходност навсякъде, къде ще отидат парите?

            Няма препоръка
            Custodite sortem vestram

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
              Даже не знам какво гледате аз днес виждам т.нар мелтъп като е грейнал един профит отвсякъде

              не е препоръка
              Гледам оптимизъм в ЕС и страх в САЩ.

              Коментар


              • Даже не знам какво гледате аз днес виждам т.нар мелтъп като е грейнал един профит отвсякъде

                не е препоръка
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Винаги може да стане мечи пазар.

                  Коментар


                  • Няма как да стане мечият пазар. US се продава за да се сложи в Европа за QE. Обаче скоро ще почне да върви и в двете посоки. Условията са златни за развитите пазари тази година. Дау 20000 до нова година? Maybe

                    Няма препоръки.
                    Custodite sortem vestram

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      И какво те кара да мислиш така.
                      Без рецесия/стагнация мечи пазар няма доколкото знам.
                      На драги ми смехурко паричките сигурно половината ще идат отвъд локвата.

                      А и нека първо си дочакаме една 15-20% корекция пък тогава да ги броим мечките
                      Лихвите тръгват нагоре. от 2% на десетгодошните ще стигнат над 4% следващите месеци. При равни други условия - т.е. ако ръста на БВП не се ускори това чисто математически води до спад на изискуемите коефициенти и съответно до спад на пазара. Естествено тези равни други условия може и да не се случат. Но може и да се случат. В същото време ако инфлацията вземе да бута нагоре, това ще окаже натиск върху заплатите и от тук върху профит маржина на американските компании - който в момента е на рекордно ниво и е малко вероятно да се задържи там. А в същото време ръста на долара им срива печалбите от чужбина.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        САЩ се упътва към мечи пазар.
                        Последната седмица направих две прогнози :
                        - липсват новини за Иран и Израел - когато се появят щатския пазар ще тръгне надолу
                        - Apple - не разбрах какво лекува освен суета, но това не оправдава цената му ...

                        Сега ме сърбят ръцете за трета ...:провокира ме с репликата за мечи пазар ...

                        - тази година няма да има вдигане на лихви в САЩ и пазара ще е в широк рейндж
                        Имам усещането, че много пудрят резултатите там ....
                        -Имало ръст на работните места, но той бил само за part time ; същевременно не отчитат демографския ръст, който е същия % ...
                        - ниския петрол, ще ги оживи ама големите сондьори ще трябва да отпишат бая активи
                        ... банките също
                        Няма пълно щастие ... и докато чакаме следващите избори +- 10-15%
                        Last edited by Protokol; 11.03.2015, 12:51.
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Момчета, смятам вече няма нужда нито от синтактичен, нито от интонационен анализ на Йелън и Драги. Числата са на масата.
                          И аз започвам да виждам мечи пазар (над 20%) в Щатите.
                          Включително и за технологичния сектор.
                          Само временен шортскуиз може да изкара дългите благополучно от тук нататък.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            САЩ се упътва към мечи пазар.
                            И какво те кара да мислиш така.
                            Без рецесия/стагнация мечи пазар няма доколкото знам.
                            На драги ми смехурко паричките сигурно половината ще идат отвъд локвата.

                            А и нека първо си дочакаме една 15-20% корекция пък тогава да ги броим мечките

                            Коментар


                            • Аз имам подозрение, че след 1-2 качвания на лихвите ще отпадне страха от това и ще започне да се възприема по-скоро като позитивен сигнал за истински растяща икономика (чисто като сентимент). Разбира се, определени сектори ще пострадат, но то ще е минимално и ще се докаже с времето, че не е станало кой знае какво реално във финансово измерение. Мисля, че с QE в европа, S&P накрая на годината трябва да е поне 2300. Единствените неизвестни са краткосрочния ефект на излизането на Мързелите от еврозоната и психологическото състояние на Путя, което може да има и дългосрочен негативен ефект.

                              От друга страна избори 2016 са интересни за отиграване.

                              За Apple мисля, че при всяко положение ще докосне тия стойности, по една или друга причина, дори и да не е достатъчно купено. Long term перспективата там е ясна. Часовникът е капка в морето и освен, ако китайците не го закупуват много в златния му вариант не вярвам да се отрази на резултатите на компанията чисто фундаментално погледнато.

                              Коментар


                              • САЩ се упътва към мечи пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X