IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • AXP

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    А антитръстовите шамари ?
    Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

    ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
    Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

    По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
    Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
    Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.
    Да сте се сещали за следното?))
    Не е лощо да помислите кои компании ще се покачат ако ФЕД повиши лихвите? Като цяло пазара може да реагира негативно но смятам за кратко до като инвеститорите и спекулантите свикнат с новото положение, Има обаче компании които пряко ще се облагодетелстват от това. Главно компаниите в областта на финансовите услуги които също ще повишат лихвите и от там печалбите. Но е интересно да помислите които компаии ще имат много силен ръст според мен. ?
    Задача за домашно...)) На мен ми отне седмица да се ровя насам натам...
    В Италия съм и съм малко роматично настроен затова няма да го направя сега но като се прибера ще ви кажа един списък...с мои предложения. Между другото смятам че бонус ще имат и всички подобни на AXP, Mastarcad, Visa ( не знам накъде но )...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Трябва да имам малко повече време да изкоментирам фармацевтичния сектор....
      Mда, би ми била интересна твоята гледна точка в тоя сектор.

      Коментар


      • Купи сега

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        А антитръстовите шамари ?
        Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

        ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
        Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

        По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
        Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
        Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.
        Ако падне ....пак купи.

        не е съвсем розово положението при AXP ( което е добре иначе как ще купиш на тези цени) но това е една от най-добрите и переспективни компании в сектора след ВИЗА разбира се. Лошите в новини в момента около COSCO главно свалиха цената но това не е сериозно. Отражението върху печалбата ще е минимално. Освен това AXP е прилично емоционална компания с приличен дивидент и доста инвеститори имат позиции там така че смятам че независимо от всякаква ситуация около компанията ще се въстанови до 1-2 месеца. Тези нива са много добри за входна точка. Дори и още да падне това не е повод за сериозно притеснение.


        Трябва да имам малко повече време да изкоментирам фармацевтичния сектор....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          А антитръстовите шамари ?
          Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

          ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
          Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

          По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
          Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
          Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.
          FBT не е ли само биотех ?

          Едит : http://www.ftportfolios.com/Retail/E...spx?Ticker=FBT
          Чудех се що е фарма+биото х 2 доходност
          Last edited by andy2000; 20.02.2015, 16:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Мисля че е добре да има човек Американ експрес на тези нива.
            А антитръстовите шамари ?
            Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

            ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
            Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

            По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
            Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
            Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.

            Коментар


            • AXP

              Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              В момента не виждам какво може да се купува. Всичко е на върха.
              Петролните не са лоша идея, но имат да падат още. Имаме всички условия да стигнем до 40$ за барел.

              Някой с мнение за този ETF - iShares U.S. Pharmaceuticals ETF - http://www.ishares.com/us/products/2...aceuticals-etf ? И той е на върха, но там има перспектива според мен.
              Мисля че е добре да има човек Американ експрес на тези нива.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                ПС: Не го приемайте съвсем буквало защото ако имате компании като APPL може и да не продавате...ETF може да търгувате...опции също, Но не влизайте тепърва на дълги позиции дори и на чудесни компании ( с много малки изключения )
                В момента не виждам какво може да се купува. Всичко е на върха.
                Петролните не са лоша идея, но имат да падат още. Имаме всички условия да стигнем до 40$ за барел.

                Някой с мнение за този ETF - iShares U.S. Pharmaceuticals ETF - http://www.ishares.com/us/products/2...aceuticals-etf ? И той е на върха, но там има перспектива според мен.

                Коментар


                • Въобще ме съм съгласен....

                  Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Искаш да вземеш максимума, а това поне в моите случаи винаги е било губеща стратегия. Не е нужно да продадеш на върха и да купиш на дъното, на мен са ми достатъчни едни 15% на год., които се постигат дори да хванеш последния влак.
                  ...или не те разбирам правилно. Продавай на върха...и не купувай на върха. Възможности винаги пазара дава запомни го. Ако си изпуснал първия влак...заеби го....има други влакове в други посоки....като го видиш пак първия ти влак тогава го хвани. Не гледай тренда и никога не търгувай по тренда. Преди години бях прочел нялкъде в България някакви правила за търговия за начинаещи. Някой от тях бяха...."Винаги играй по тренда" , " Никога не добавяй към губеща позиция" и т.н Няма как да кажа че по голяма глупост не може някой никога да измисли. Това ако го следваш - фалита ти или загубата ти е гарантирана. Ако питаш мен ( не е нужно да ми вярваш ) ако говорим сега например за Американския пазар - при тези нива на S&P нищо не купувай. ( имам пред вид компании ) каквото можеш продавай ако сметнеш че това му е потенциала. Събирай пари и чакай. Възможности ще има отново дори и да изпуснеш сегашните.

                  ПС: Не го приемайте съвсем буквало защото ако имате компании като APPL може и да не продавате...ETF може да търгувате...опции също, Но не влизайте тепърва на дълги позиции дори и на чудесни компании ( с много малки изключения )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                    Запасите от петрол и газ в щатите са големи, очаквам спад на цените тези суровини, също и на акциите на производителите.
                    Дали запасите са два пъти по-големи и търсенето е два пъти по-малко отпреди година, за да се отиграе и два пъти по-ниската цена?
                    Чета и аз всякакви анализатори, но къде бяха те при цена от над 100$? Защо не даваха по 10 интервюта на ден? Последно вчера слушах някакъв гуру по БЛумбърг, дето разправяше, че цената ще бъде 10-20$ защото колите били станали по-икономични. Е това е новина, никой не го знаеше преди той да го каже .

                    П.П. Точно като в този форум за БФБ - като се срине нещо и изкачат 100 разбирача да кажат, че ще пада още. Когато обаче расте - ни вест, ни кост от тях .
                    Last edited by 15%; 19.02.2015, 22:31.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Аз продадох всичко в Дойче банк, което имах и половин Сантандер, въпреки, че се държи добре на фона на риска. Просто ми свършиха успокоителните.
                      Оставам дълъг в ARUN (с доза скептицизъм), RKUS, ALU, ENTA, CYTX, FCEL и CPST

                      Коментар


                      • На тези нива...

                        Първоначално изпратено от Blackhat Разгледай мнение
                        Военния сектор тая година се справя много добре .
                        ITA ,LMT
                        Специално LMT е доста иновативна компания + добър дивидент.
                        На тези нива бягай далеч от LMT или ако имаш с прилична печалба продавай според мен.

                        LMT съм я анализирал много подробно. Това е много специална компания. Трябва сериозна корекция за да се помисли за входна позиция или иначе казано около 180 и по надолу. Ръста и не може да бъде голям но корекцията във всеки малко по лош момент за пазара би могъл да е голям.
                        Last edited by Iv_max; 19.02.2015, 21:34.

                        Коментар


                        • Още едно предложение

                          ..купете си малко GULTU - за всеки случай. )) но малко по дългосрочно....месец до три. или ако питате мен можете спокойно да си го взмемете за повече от година. Без значение пазара.
                          Last edited by Iv_max; 19.02.2015, 21:31.

                          Коментар


                          • Военния сектор тая година се справя много добре .
                            ITA ,LMT
                            Специално LMT е доста иновативна компания + добър дивидент.

                            Коментар


                            • Ами ...

                              Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                              обърнахме браво
                              но по-интересното е какво стои или как се стига до препоръката - някакъв вид анализ, пазарен сантимен, интуиция, информация и тн.
                              ...четеш, мислиш , изграждаш си мнение, взимаш решение и така. Много мога да говоря за FB. Едва ли със 10 изречения мога да обоснова всичко което мисля. Има много потенциал, още по предния ърнинг това че падна беше глупава реакция явно на week hands които се уплашиха от това че компанията ще увеличи разходите с 30 % мисля беше съответно печалбата ще падне, ще се намали разтежа им и може би някой помисли че няма да оправдаят цените на които се продават акциите. Няма логика в това и аз купих адски много FB на 72-73 за около 2,5 М след 3 - 4 дена продадох всичко с около 3-4 % печалба не защото не вярвам във FB а защото след първоначалния шок някой се съвзеха но потенциал за краткосрочен растеж нямаше. Преди година бях голям противник на FB. След това коренно си промених мнението. Особенно на въпросния ърнинг защото според мен това което за много хора беше лошо просто на мен оправдаваше очакванията ми. А това което виждам аз във FB е следващата компания тип Гугъл. С огромен потенциал защото направиха най умното което можеха...започнаха с големите пари които имат да инвестират в разлини области. Тук мога да говоря много. И което е мечи за някой за мен е бичи. Това нарастване в момента беше очевадено поради големите позции които заеха във FB няколко инвеститора големи и за което има информация както и от силното подценяване на компанията от преди няколко седмици включително и след много добрия последен ърнинг. Тази търговия е елементарна. Сега ако питаш мен по твоя преценка е възможно да е добра идея да се освбодиш от дългите позиции на нива над 80 или около не защото няма да се вдигне а защото е възможно при този сложен пазар да тръгне надолу всичко и ще имаш възможност друга да си въстановиш позициите. Аз днес продадох около 10 % от позицията си в зависимост от развитието може би ще продавам и още до към 50 % от позицията си. Ако падне поради лека корекция ще си въстановя но повече не смятам да купувам към момента поради сложността на пазара и неясната переспектива за силен ръст. Предния пост казах да се купува по малко защото ако пазара тръгнеше надолу поради други причини този ръст днес на FB щеше да се отложи но беше неизбежен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pitast Разгледай мнение
                                Че сме в такъв тренд е така, но не сме ли на върха вече...
                                Искаш да вземеш максимума, а това поне в моите случаи винаги е било губеща стратегия. Не е нужно да продадеш на върха и да купиш на дъното, на мен са ми достатъчни едни 15% на год., които се постигат дори да хванеш последния влак.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X