IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Не е съвсем така. Особено пък в сезона на отчетите....
    Само дето доста поскъпват тогава.
    Хайде представи си примерно GOOG call 580 и put570 при 575 преди отчета, ами AMZN, ами BIDU да изреждам ли още???
    Прав си и ти ама за себе си
    То много напрегнато става. Такива емоции не са пенсионер като мен. Ще взема да вдигам кръвно или да получа някой инфаркт. Или пък току виж поради склерозата съм съм забравил кога са отчетите или някоя друга глупост.

    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Не е съвсем така. Особено пък в сезона на отчетите....
      Само дето доста поскъпват тогава.
      Хайде представи си примерно GOOG call 580 и put570 при 575 преди отчета, ами AMZN, ами BIDU да изреждам ли още???
      Проблема е че залагането в двете посоки е много лесно и има много желаещи да го правят, което вдига цената на опциите до нива при които няма печелба - класически пример как една стратегия като стане успешна/популярна се самоунищожава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        Момци, дайте някое сайтче с портфолио от рода на marketwatch-ското, само че в евро и да покрива европейските борси.Тези, които намирам сите са в долари и не намират артийте по европейските. Мерси предварително
        На времето имаше един сайт virtualstockexchange. Сега го потърсих и ми излезе marketwatch. Явно са ги купили. Няколко пъти съм ставал първи, в месечните състезания, но чийтвах Гледах риъл котировки и търгувах с 15 мин закъснение

        Сега ми излезе това:

        http://www.virtual-stock-exchange.com/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Момци, дайте някое сайтче с портфолио от рода на marketwatch-ското, само че в евро и да покрива европейските борси.Тези, които намирам сите са в долари и не намират артийте по европейските. Мерси предварително
          Това сайтче не покрива ли изискванията или трябва нещо по сериозно?
          https://www.google.com/finance

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Интересна работа. Ако за акциите има 100 различни мнения, то явно за опциите са 1000
            В случая говорим за два съвсем различни начина на разсъждение. Никога не би ми минало през акъла да купувам и колове и путове. Думата волатилност не присъства в речника ми. Да купя пут и кол едновременно означава че си нямам и хал хабер на къде ще отива QQQ в случая. То е същото като да си купя и да продам даймлер в един и същи ден и да си мисля, че съм свършил работа и че имам някаква визия за пазара
            Не е съвсем така. Особено пък в сезона на отчетите....
            Само дето доста поскъпват тогава.
            Хайде представи си примерно GOOG call 580 и put570 при 575 преди отчета, ами AMZN, ами BIDU да изреждам ли още???

            Коментар


            • Момци, дайте някое сайтче с портфолио от рода на marketwatch-ското, само че в евро и да покрива европейските борси.Тези, които намирам сите са в долари и не намират артийте по европейските. Мерси предварително

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Цената на опцията също както и на всеки друг пазарен инстмент се определя от това какво мисли пазара. А не какво мисли индивидуален играч. Ако вижданията на някой са много различни от тези на пазара то естествено че може да играе според тях. Проблемът е обаче че много по-често пазара е прав отколкото да греши. Поне за кратки времеви периоди които са присъщи за опциите. защото дори и 2 години реално си е кратък хоризонт.

                симулирал съм лично за себе си портфейл от опции купувани на основа на приходи от приходи от лихви от инструменти с фиксирана доходност и не се връзват нещата. Единствените случай в който подобно портфолио би имало смисъл е тотален пазарен краш. Във всички останали случай е безсмислено. А да играе на дълго с опции лично за мен е тотална загуба на време и на пари. Винаги мога да направя диверсифициран портфейл който да залага на изненади през акции. И който мога да държа достатъчно дълго че изненадите да имат време да се случват. Не виждам защо да хвърлям пари на вятъра да купувам скъпи опции за да печеля от положителни изненади. Защото при силно волатилни и евтини позиции - от които обикновено идват изненадите премиите са адски високи - случвало ми се е да виждам премии по-високи от стойността на самите акции
                Сигурно си прав. Знаеш че много уважавам мнението ти Вярно е че пазара е прав в 99% от случаите. Тези случаи обаче мен не ме интересуват. От там не виждам как мога да изкарам пари Интересувам се от онзи 1% при който пазара не е прав и как мога да спечеля максимално с минимален риск от такава ситуация.. Това не стига че се среща рядко ами се намира и трудно
                ПП: освен всичкото ти може и да направиш "диверсифициран портфейл който да залага на изненади" обаче аз не само че не мога да мисля толкова сложно ами и на мен това нищо не ми говори. Затова гледам да разсъждавам по простият начин. Колко мога да загубя, колко мога да спечеля и какъв е шанса да загубя и да спечеля. От там нататък ми е извън капацитета
                Last edited by Alonso; 15.08.2015, 17:23.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • А за това че акциите могат да станат 0. Ми могат. Но това при опциите се случва постоянно, при акциите доста по-рядко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Нали уточнихме че играта е разпознаването на фундаментална база слабо и силно вероятно нещо да се случи. Реално погледнато и на 100% акции има вероятност от големи загуби, докато при опциите няма такъв вариант.За мен не беше слабо вероятно Нокия да се изстреля до 1-2 години. Чисто теоретично можеше да се заложи шанс поне 50/50. Потенциална загуба 20 цента и потенциална печалба 4-5$ както се случи тогава. Мисля че си струва подобно поемане на риск
                    Цената на опцията също както и на всеки друг пазарен инстмент се определя от това какво мисли пазара. А не какво мисли индивидуален играч. Ако вижданията на някой са много различни от тези на пазара то естествено че може да играе според тях. Проблемът е обаче че много по-често пазара е прав отколкото да греши. Поне за кратки времеви периоди които са присъщи за опциите. защото дори и 2 години реално си е кратък хоризонт.

                    симулирал съм лично за себе си портфейл от опции купувани на основа на приходи от приходи от лихви от инструменти с фиксирана доходност и не се връзват нещата. Единствените случай в който подобно портфолио би имало смисъл е тотален пазарен краш. Във всички останали случай е безсмислено. А да играе на дълго с опции лично за мен е тотална загуба на време и на пари. Винаги мога да направя диверсифициран портфейл който да залага на изненади през акции. И който мога да държа достатъчно дълго че изненадите да имат време да се случват. Не виждам защо да хвърлям пари на вятъра да купувам скъпи опции за да печеля от положителни изненади. Защото при силно волатилни и евтини позиции - от които обикновено идват изненадите премиите са адски високи - случвало ми се е да виждам премии по-високи от стойността на самите акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      В този случай ти залагаш директно на рязък ръст на волатилността. Точно това за което казвам че е нормално да се използват опции. Проблемът е че няма как това да ти е основната част от портфейла защото тогава означава че с голяма част от портфейла си залагаш на слабо вероятни неща.
                      Нали уточнихме че играта е разпознаването на фундаментална база слабо и силно вероятно нещо да се случи. Реално погледнато и на 100% акции има вероятност от големи загуби, докато при опциите няма такъв вариант.За мен не беше слабо вероятно Нокия да се изстреля до 1-2 години. Чисто теоретично можеше да се заложи шанс поне 50/50. Потенциална загуба 20 цента и потенциална печалба 4-5$ както се случи тогава. Мисля че си струва подобно поемане на риск
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        и как се справяш спрямо елементарното купуване на 50% QQQ и 50 % IEUR например. нека позная - много по-зле с много по-висок риск
                        къде бе, че кой ги купува тея аз да не съм от форекс групата там, шанса на сделка с кредитен вертикал е над 80% саа че има риск има, но и нещата се изпълняват ......
                        То има риск и кат изляза на улицата да ме тресне някоя саксия от некоя тераса ама кво да се прай

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Физически май е едно и също. По принцип не виждам разлика освен че ще се наложи да платя два пъти комисиона и за акциите и за опциите. Обаче за мен има огромна разлика от психологическа гледна точка .
                          Сещам се например как коментирахме Нокия като се въртеше около двата долара.
                          Значи едно е да искаш да притежаваш акции на Нокия на цена 2$, като си ограничаваш потенциалната загуба чрез покупка на пут опции а съвсем друго е да разчиташ, че примерно в период две години нокия ще се измъкне сама от батака или ще бъде погълната от гугъл, майкрософт или самсунг и да разчиташ да изкараш пари от този сценарий на който разчиташ.
                          В този случай ти залагаш директно на рязък ръст на волатилността. Точно това за което казвам че е нормално да се използват опции. Проблемът е че няма как това да ти е основната част от портфейла защото тогава означава че с голяма част от портфейла си залагаш на слабо вероятни неща.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Е че тогава какъв ти е проблема да си купиш директно qqq и да си застраховаш позицията с путове. то това е същото с това което казваш
                            Физически май е едно и също. По принцип не виждам разлика освен че ще се наложи да платя два пъти комисиона и за акциите и за опциите. Обаче за мен има огромна разлика от психологическа гледна точка .
                            Сещам се например как коментирахме Нокия като се въртеше около двата долара.
                            Значи едно е да искаш да притежаваш акции на Нокия на цена 2$, като си ограничаваш потенциалната загуба чрез покупка на пут опции а съвсем друго е да разчиташ, че примерно в период две години нокия ще се измъкне сама от батака или ще бъде погълната от гугъл, майкрософт или самсунг и да разчиташ да изкараш пари от този сценарий на който разчиташ.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              Вие тука чакайте за милиардери на опашката, а аз ше разцъквам по моя метод ..... не знам кво толкова ги тачите тея дивиденти, като тоя тъп дивидент се прай от една сделка с вертикали .... То не се знае кво ше стане с тея Европи и войни ала бала, аз ше чакам компании някви.... чакайте ве никой не ви брани
                              и как се справяш спрямо елементарното купуване на 50% QQQ и 50 % IEUR например. нека позная - много по-зле с много по-висок риск

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Всеки сам си преценява - има огромно количество компании по на 50-100 години. Има огромно количество компании даващи нарастващи дивиденти в рамките на десетилетия. Има доста хора станали милиардери от залози върху правилни компании. Но няма нито един спекулант станал милиардер от дей трейдинг
                                Вие тука чакайте за милиардери на опашката, а аз ше разцъквам по моя метод ..... не знам кво толкова ги тачите тея дивиденти, като тоя тъп дивидент се прай от една сделка с вертикали .... То не се знае кво ше стане с тея Европи и войни ала бала, аз ше чакам компании някви.... чакайте ве никой не ви брани

                                Коментар

                                Working...
                                X