IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пак някой завижда, че е изпуснал вълната. Вместо да се радва, че и нормални хора станаха милионери от "Кодак". Да не са само мушмуроците, които знаеха предварително какви ще ги твиттва Тръмп. После да се не чудим кой дере с пирон хубавите коли.

    ...There are, however, some interesting signs that perhaps the Robinhooders are beginning to become a little more sophisticated in their investment choices. Or maybe the commission-free brokerage platform community is broadening to incorporate more experienced investors.

    https://seekingalpha.com/article/436...ver-investment

    Коментар


    • Една снимка намерих из мрежата, която дори малко не я разбирам

      Click image for larger version

Name:	robin.jpg
Views:	1
Size:	53.4 КБ
ID:	3632614

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Тези, които купувате бонд ЕТФи, как разбирате какъв е duration-a на ЕТФ-а? Примерно при пасивен ЕТФ.
        Дават го като информация за самия ETF.

        Коментар


        • Robinhood daytraders stampede into Kodak as stock soars. Around 43,000 Robinhood users have added Kodak to their accounts in some form over the past 24 hours in the latest virus-cure related name titillating daytraders. https://t.co/lGj5A3eh1Z

          https://twitter.com/schuldensuehner/...285724683?s=21

          Коментар


          • Тези, които купувате бонд ЕТФи, как разбирате какъв е duration-a на ЕТФ-а? Примерно при пасивен ЕТФ.

            Коментар


            • М-не, няма много общо с КУ. Подскокът при Кодак е продукт точно на дей трейдинга на капацитети като тебе



              The loan and new business line for Eastman Kodak Co. isn't, however, anything close to a justification for its massive share-price gains — whatever day traders and Robinhood investors may say.

              Kodak is attempting to enter a low-margin commodity market with no particular advantage outside of the current administration's industrial policy. Unless the government money spigot keeps flowing, it's hard to imagine the company ever living up to its lofty valuation.



              https://www.bloomberg.com/opinion/ar...loan-robinhood

              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              За "Кодак" аферата някой трябва да лежи. Няма какво толкова да го мислите, те ви нагледно къде отива QE-то. И в същото време някакви там "будали" работят и произвеждат. Що утре да не дадат поръчка на "Тесла" и с 0% заем за производство на бекъп батерии за болници? Зер спешъл грин карбонеутрални анти-ковид линейки също ще трябват.

              За AM - регваш се тука https://stock.screener.co и спираш да търгуваш докато не научиш какво означават всичките съкращения.

              Коментар


              • Няма такова животно като ADM. Нереални резултати просто. Пилетата (PPC) са хой, но пък идват супер за допълване. АМ - иде ми да си изям ушите. Тези са теслите на тръбите.

                Коментар


                • Ми да, щото продадох нафтата, с която сега можех да си трейдвам и да си тече малко по малко, защото идваха отчети вярвах че Intel и Apple са се представили добре. И познах за Intel засега. Ама тази новина за процесора как да я предвидиш. Сега гледам и ADM добре са се представили. Ама там позицията ми е мижава. Пък и не вярвам да скочат кой знае колко след тоя отчет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                    Демек нищо и половина. 215 бройки имам - на 59 долара ги взех. За някой може да е малка, ама на мен ми е голяма позицията. Хич не ща да се заглобвам още да купувам. Нямам и пари освен това. Все си знаех, че съм карък ама чак пък толкова тържествен..... Дали да си пусна жалба до тази адвокатска фирма дето приканва пострадали инвеститори и иска да съди Intel за fraud? Жал ми е за тях ама и за мене си ми е жал.
                    Как малка, бре. Аз постоянно ти приказвам, че ти си един от топ инвеститорите тука. Не трябваше да казваш колко ти е, че сума народ ще позеленее.

                    Според мен нямаш полезен ход. Аз бях така с CXW. Няма да давам съвет, просто ще кажа какво направих аз. Продадох половината позиция с ок. 10% загуба. Останалата част я чакам да живне, но в момента е вече на -19,5%. Отебал съм я, почти не я следя. Имай предвид, че CXW е много по-рискова от "Интел" и позицията ми беше много по-малка.

                    Коментар


                    • Очаквах малко повече от Дау, но пък S&P и Nasdaq се представиха добре
                      Quallcomm, тръгнаха доста надолу, след добър отчет, но гледам сега са 8% нагоре

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        За Интел има два-три варианта на действие
                        1. ако е малка позицията - преглътни загубата и продай на текущата цена
                        2. ако е по голяма - купувай по курса надолу, с идея да вземеш още 2 пъти повече и да усредниш надолу.
                        Държиш поне 6 месеца, докато им излезе този най-новия процесор, който са забавили - 7 nm (нанометра)и пазара да възстанови до твоята осреднена цена.
                        3. Не правиш нищо (защото т.2 съдържа риск и увличане на още капитал)
                        Демек нищо и половина. 215 бройки имам - на 59 долара ги взех. За някой може да е малка, ама на мен ми е голяма позицията. Хич не ща да се заглобвам още да купувам. Нямам и пари освен това. Все си знаех, че съм карък ама чак пък толкова тържествен..... Дали да си пусна жалба до тази адвокатска фирма дето приканва пострадали инвеститори и иска да съди Intel за fraud? Жал ми е за тях ама и за мене си ми е жал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                          Гледа ли някой изслушването пред конргреса на първите от Amazon, Apple, Google, Facebook, в момента е директно? Има много мераклии да ги раздробят, както империята на Рокфелер преди години. Не вярвам да се случи днес, но където се появи пушек...
                          Историята е показала, че акционерите почти винаги печелят от подобни раздробявания. Даже сега ще го гледаме с мравките на Алибаба.

                          Коментар


                          • За "Кодак" аферата някой трябва да лежи. Няма какво толкова да го мислите, те ви нагледно къде отива QE-то. И в същото време някакви там "будали" работят и произвеждат. Що утре да не дадат поръчка на "Тесла" и с 0% заем за производство на бекъп батерии за болници? Зер спешъл грин карбонеутрални анти-ковид линейки също ще трябват.

                            За AM - регваш се тука https://stock.screener.co и спираш да търгуваш докато не научиш какво означават всичките съкращения.
                            Last edited by terziеv; 29.07.2020, 22:17.

                            Коментар


                            • Много хубав коментар на този човек във Financial times,
                              Центр.банки, държат всичко живо, дори имаше една статия тук в инвестора, как фалитите са намалели H1/2020 спрямо 2019 г, което е парадоксално. Така не се бори неефективността, а трябва да има фалити, не може всичко да си е като преди.
                              Всичко ще бъде платено от народите, със инфлацията. И докато човек е млад- инфлацията не го притеснява, но когато се пенсионираш и имаш фиксирани ниски доходи+малко спестявания, инфлацията е много притеснителна. Не одобрявам размерите и мащабите на количествените улеснения. Те трябва да са премерени в ограничени места.Едно задържане на цените, дори лека дефлация не е непременно лошо. Когато цените не растат, оставането на някои групи без доходи (или с намалени доходи) не е страшно.

                              Коментар


                              • И аз мисля, че ги смесваме и съвсем се отплеснахме от естествения лихвен процент, но...

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Мисля, че ужасно погрешно смесваме нещата.


                                Няма как да не влияят, може би влияят недостатъчно, защото разходите бяха сравнително малки на фона на огромния output gap от началото на кризата. Вместо това имахме политики на балансиране на бюджета и затягане на колана - класическа грешка при икономическа депресия

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Оказва се, че кюи и размерът на държавните разходи не влияят на инфлацията


                                Или много слаби държавни разходи. Нисък мултиприкатор какво значи? Нисък marginal propensity to consume и съответно висок marginal propensity to save? Не е ли така?

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Оказва се, че кюи и размерът на държавните разходи не влияят на инфлацията заради ниският мултипликатор.

                                Това съвсем не е ясно, че е така. КУ намалява разходите на домакинствата по лихвите по ипотеките. Освен това, като говорим за неравество трябва да се гледат доходите и реалната консумация. Това, че на хартия си по-богат, защото къщата ти от £1m e станала £3m няма одобено значение, защото ти пак си живееш в нея и реално нищо не се е променило

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Оказва се, че кюи и размерът на държавните разходи не влияят на инфлацията заради ниският мултипликатор, а само увеличават неравенството.


                                И как ще стане това, като хората просто ще спестяват повече? Marginal propensity to save се е увеличил

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                На инфлацията може да се въздейства лесно като се намали данъчната тежест на работническата и средната класа.


                                За това съм напълно съгласен

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Така че основното е за какво държавата използва ресурсът, който и осигурява кюи.
                                Last edited by Money; 29.07.2020, 21:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X