IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Медианното очакване на анализаторите е Нио да падне с около 50%

    Разбира се нищо не пречи ти, и особено Exxs-а (Терзи), да се набухате здраво в Нио. Защото тези прогнози не винаги се сбъдват и може сега случаят да е такъв


    Не е препоръка, но аз ако имах Нио бих го разкарал без да се колебая и секунда

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Те колко "имат" в това Нио? И реално, Голман имат акции във всичко, защото са prime broker и broker-delaer
      и други явно мислят като мен. Ето ти инфо
      Market manipulator and the world's number one insider trader Goldman Sachs just lowered its rating on NIO stock and assigned a $7 price target.

      Коментар


      • Те колко "имат" в това Нио? И реално, Голдман имат акции във всичко, защото са prime broker и broker-delaer

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Няма как да знаеш те от какво печелят. Мислиш си че щом държат акции ще подържат компания, но това изобщо не е сигурно. Те могат да печелят като издават опции, и ги продават по-скъпо заради нарасналата волатилност, могат да печелят като си дават акциите под наем за къси продажби и ръста на търсенето на акции за шортене вдига лихвата която се плаща за тях, могат да печелят през дълга на компанията ако имат дял и в него. А може и просто да не им пука за цената.
        Last edited by Money; 26.07.2020, 21:36.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Бате . такова нещо като дъно нема или поне не и както ти си го преставяш.
          Той е на демо, ама и на демото няма да има топки да вземе

          Не го мисли него

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            JPM намалиха оня ден и Ксерокс. Гледам, че сега е под нивото от 18 март и има 6% дивидент при payout под 70%. Не съм фен на компанията, но цената е почти на дъното. Дори един негативен отчет няма да я катурне под 12-13, а известно възстановяване е неизбежно.
            Бате . такова нещо като дъно нема или поне не и както ти си го преставяш.
            Last edited by Todor Sabev; 26.07.2020, 15:55.

            Коментар


            • JPM намалиха оня ден и Ксерокс. Гледам, че сега е под нивото от 18 март и има 6% дивидент при payout под 70%. Не съм фен на компанията, но цената е почти на дъното. Дори един негативен отчет няма да я катурне под 12-13, а известно възстановяване е неизбежно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Е, след 50г пак може да са 8-9% анюализирано, вярно е. Ма ти сериозно ли смяташ и като столетник да събираш профита...
                Сори ама аз като по простоват не ми се пророкува с хоризонт повече от 5-10 макс15г...не че мисля че и за тях ще мога да позная де, ама не пречи да се опитвам.



                А то сега щото хич няма тех такъв...погледнал се Илия - пак в тия, работата.
                Виж 1968 я не помня, бол студентски вълнения май тогава имало, сега пак подобни викаш...може, ма пък после идат 70те и жълтото небесата.
                Като добавим и Тръмп който е новия Никсън.
                Last edited by Todor Sabev; 26.07.2020, 16:37.

                Коментар


                • Питай Хермес. Той го избра този хоризонт като topic for dicussion

                  Само отговарям на оплакванията му за последните 50 години

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Е, след 50г пак може да са 8-9% анюализирано, вярно е. Ма ти сериозно ли смяташ и като столетник да събираш профита...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Постът ми беше в отговор на твърдение за изминалите 50г.




                    Те така са мислили и в миналото почти през цялото време. Апокалиптици има винаги

                    Освен това, при 50 години хоризонт това дали сега е балон няма особено значение. Виж какво става ако си се нахакал 1929г. и си държал после 50 години

                    Сега ако Тръмп го изберат пак или ако направи преврат, както май се готви да стори, тогава ще трябва да се отървем от акциите. В този случай бъдещето ще е радикално различно от последните 250 години на щатите
                    Е, след 50г пак може да са 8-9% анюализирано, вярно е. Ма ти сериозно ли смяташ и като столетник да събираш профита...
                    Сори ама аз като по простоват не ми се пророкува с хоризонт повече от 5-10 макс15г...не че мисля че и за тях ще мога да позная де, ама не пречи да се опитвам.

                    2000. г. сме но това не пречи Дау да боцне нов връх 2001 и след тва да се срути с 60 процента.

                    Тогава имахме ДОТКОМ балон сега крипто мания. Изпържването на биткойна до нива близки до 100 000 и последващото му зануляане. Ще ознаменува и края на цикъла и началото на нова епоха

                    Също така сме и 1968 г . ако погледнем социалния тренд.
                    А то сега щото хич няма тех такъв...погледнал се Илия - пак в тия, работата.
                    Виж 1968 я не помня, бол студентски вълнения май тогава имало, сега пак подобни викаш...може, ма пък после идат 70те и жълтото небесата.

                    Коментар


                    • Постът ми беше в отговор на твърдение за изминалите 50г.

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      50г е хубав хоризонт, ма ти отде помниш....на 80г+ ли си сега

                      Те така са мислили и в миналото почти през цялото време. Апокалиптици има винаги

                      Освен това, при 50 години хоризонт това дали сега е балон няма особено значение. Виж какво става ако си се нахакал 1929г. и си държал после 50 години

                      Сега ако Тръмп го изберат пак или ако направи преврат, както май се готви да стори, тогава ще трябва да се отървем от акциите. В този случай бъдещето ще е радикално различно от последните 250 години на щатите

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Реално дългосрочно от акциите се правят едно 8-9% годишно, досега, ма не и занапред, освен ако не кешнеш сега и влезеш ол ин при някой спад на сп500 поне наполовина

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        50г е хубав хоризонт, ма ти отде помниш....на 80г+ ли си сега
                        Реално дългосрочно от акциите се правят едно 8-9% годишно, досега, ма не и занапред, освен ако не кешнеш сега и влезеш ол ин при някой спад на сп500 поне наполовина. Освен това си трябват и нерви да им търпиш лудостта/волата. Затова балансиран портфейл който да включва и други асети за мен е без алтернатива.
                        А и всъщност сега сме във фаза която доста прилича на края на 90те години на миналия век, поне на мен, други може да не са съгласни.
                        Та и бъдещия пърформанс може да се предположи че няма да се различава коренно от последните 20г
                        Ето как са се представили някои основни асет класове тоя век.
                        За трежъритата вече споменахме че стават токсични, в добрия случай все едно кеш, дела им би трябвало да е малък оттук насетне.
                        Name CAGR Stdev Sharpe Ratio US Mkt Correlation
                        Gold 9.68% 16.57% 0.56 0.04
                        Long Term Treasury 7.36% 11.10% 0.57 -0.33
                        US Large Cap 6.44% 14.91% 0.40 1.00
                        US Large Cap Growth 7.59% 15.60% 0.46 0.97
                        US Small Cap Value 7.53% 19.30% 0.40 0.92
                        TIPS 5.07% 5.78% 0.64 0.04
                        Cash 1.42% 0.45% N/A -0.10
                        2000. г. сме но това не пречи Дау да боцне нов връх 2001 и след тва да се срути с 60 процента.

                        Тогава имахме ДОТКОМ балон сега крипто мания. Изпържването на биткойна до нива близки до 100 000 и последващото му зануляане. Ще ознаменува и края на цикъла и началото на нова епоха

                        Също така сме и 1968 г . ако погледнем социалния тренд.
                        Last edited by Todor Sabev; 26.07.2020, 12:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Да ти го сметна аз. От юни 1970 до сега от акции с реинвестиран дивидент правиш едни 19 592% (деветнайсет хиляди и петстотин процента)

                          50г е хубав хоризонт, ма ти отде помниш....на 80г+ ли си сега
                          Реално дългосрочно от акциите се правят едно 8-9% годишно, досега, ма не и занапред, освен ако не кешнеш сега и влезеш ол ин при някой спад на сп500 поне наполовина. Освен това си трябват и нерви да им търпиш лудостта/волата. Затова балансиран портфейл който да включва и други асети за мен е без алтернатива.
                          А и всъщност сега сме във фаза която доста прилича на края на 90те години на миналия век, поне на мен, други може да не са съгласни.
                          Та и бъдещия пърформанс може да се предположи че няма да се различава коренно от последните 20г
                          Ето как са се представили някои основни асет класове тоя век.
                          За трежъритата вече споменахме че стават токсични, в добрия случай все едно кеш, дела им би трябвало да е малък оттук насетне.

                          Name CAGR Stdev Sharpe Ratio US Mkt Correlation
                          Gold 9.68% 16.57% 0.56 0.04
                          Long Term Treasury 7.36% 11.10% 0.57 -0.33
                          US Large Cap 6.44% 14.91% 0.40 1.00
                          US Large Cap Growth 7.59% 15.60% 0.46 0.97
                          US Small Cap Value 7.53% 19.30% 0.40 0.92
                          TIPS 5.07% 5.78% 0.64 0.04
                          Cash 1.42% 0.45% N/A -0.10

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            Стига с това злато. Може ли мнение по този ми пост:
                            Връзвате ли се на изявленията на Goldman Sachs, които очевидно влияят на целия пазар. Не ви ли се струват манипулативни и реагирате ли им?Пример - срутиха временно NIO, където самите те имат акции. Струва ми се, че го правят нарочно за да могат да си закупят още. С Apple - и за тях препоръчаха оня ден да стоят инвеститорите далеч от тях щото курсът бил нереално висок. И акциите съответно се гмурнаха. Нищо чудно и там да искат да си закупят евтини дялове. Може да говоря глупости, ама такива мисли ми минават през главата
                            Няма как да знаеш те от какво печелят. Мислиш си че щом държат акции ще подържат компания, но това изобщо не е сигурно. Те могат да печелят като издават опции, и ги продават по-скъпо заради нарасналата волатилност, могат да печелят като си дават акциите под наем за къси продажби и ръста на търсенето на акции за шортене вдига лихвата която се плаща за тях, могат да печелят през дълга на компанията ако имат дял и в него. А може и просто да не им пука за цената.

                            Коментар


                            • Стига с това злато. Може ли мнение по този ми пост:
                              Връзвате ли се на изявленията на Goldman Sachs, които очевидно влияят на целия пазар. Не ви ли се струват манипулативни и реагирате ли им?Пример - срутиха временно NIO, където самите те имат акции. Струва ми се, че го правят нарочно за да могат да си закупят още. С Apple - и за тях препоръчаха оня ден да стоят инвеститорите далеч от тях щото курсът бил нереално висок. И акциите съответно се гмурнаха. Нищо чудно и там да искат да си закупят евтини дялове. Може да говоря глупости, ама такива мисли ми минават през главата

                              Коментар


                              • Тези неща ги слушаме вече 10 години и все няма инфлация. Не е ли време да прочетете малко по темата що е то инфлация и на какво се дължи?

                                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Хората нямат значение.Важно е мнението на големите играчи.ФЕДАДЖИИТЕ попрекалиха с печатането и логично нещата стигнаха до тук.МВФ вече не е 100% инструмент на федаджиите-САЩ са само територия на която е разположен печатния станок и армия която да пази печатния станок.Китайците никак не са за подценяване.Никак.А и не са само китайците.Най-вероятния вариант все пак си остава връзването по някакъв начин на долара за златото и преоценка на всичко със съответните губещи и печеливши.Определено обаче идва нов световен ред и той няма да е много приятен за обикновенния човек.Репетиците с ВиРуСа са показателни за типа общество в което ще бъдем вкарани.

                                Коментар

                                Working...
                                X