IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И дългосрочния инвестиционен успех си зависи от късмета. Познавам хора инвестирали преди мноооого години в прохождащи фирми, които сега са милионери без да са продали или купили една акция от тогава. Ще кажеш Усетили са, че фирмата има бъдеще (всъщност дори не са правили проучвания, а по случайност да имали приятел, който е имал общо с фирмата и им предложил даинвестират в нея и те си казали Ми ОК, що не). За много неща изглежда, че имат бъдеще, но винаги може да се случи нещо, което да срине всичко. Най-малкото основателат може да се спомине неочаквано и без време. И други тарикати са инвестирали в start-up и са си останали с пръст в уста. Щото не са имали късмета на гореспоменатите тарикати. Разбираено е да ни се иска всичко в тоя живот да зависи от нас, но като се замислиш на практика се оказва съвсем различно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Аз още чакам обяснение как от толкова специалисти точно 13 годишен, който дори няма право да търгува, реализира зверски печалби, а спецовете само движат въздуха.
      Винаги е имало и ще има балъци, вярващи на „пророци“ но се предполага че са хора с ограничено мислене. Предполагам че не го вярваш сериозно а само си чешеш езика!?!



      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Щото аз от скромния си опит продължавам да установявам, че специално в тоя бизнес всичко е на късмет. Гледам как една новина е в състояние да срине акция, която си вървяла чудесно и не е имало изгледи за особен срив - поне за нас простосмъртните, които имаме достъп само до официалните новини. Всичко в тоя живот е късмет и съдба - те това се убеждавам непрекъснато. Ако искаш да разбереш много бързо дали ти е писано да имаш пари в тоя живот - скачай на борсата. Ако ти провърви значи с квото и да се хванеш ще ти носи пари. Ако не ти провърви ще си останеш мизерник та ако ще и да пращиш от акъл и знания и гъза да си съдереш от бачкане.
      Късмета има своята роля в живота на хората, но дългосрочният инвестиционен успех няма нищо общо с него. Причината хората да смятат, че всичко е късмет и хазарт е защото не разбират причинно-следствените връзки. Има толкова много променливи и зависимости, че на човек му се струва невъзможно да разбере кое е следствие и кое причина (и в повечето случаи правилният извод/анализ е след като се е случило дадено събитие, а не преди това). Като се добави и че икономиката и в частност борсите се движат от емоции и очаквания на хората, а не толкова от разум и математически формули то трябва да ти е ясно, че лесен път няма.



      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Всичко в тоя живот е късмет и съдба - те това се убеждавам непрекъснато. Ако искаш да разбереш много бързо дали ти е писано да имаш пари в тоя живот - скачай на борсата. Ако ти провърви значи с квото и да се хванеш ще ти носи пари. Ако не ти провърви ще си останеш мизерник та ако ще и да пращиш от акъл и знания и гъза да си съдереш от бачкане.
      Наивно!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

        Не е много по темата, но е много по темата за живота.
        Това в червеното е точно така и аз лично го разбрах и осъзнах. 10 год съм бил професионален покерджия, печелил съм и съм губил огромни пари, за 10 год са минали през ръцете ми пари колкото за 3 апартамента в център на София, печелиш, губиш, печелиш, губиш и така 10 год. Един ден преди 10 год . в 7 поредни игри ми се паднаха 3 Кралици ,, 3 роял флъша. Третия роял флъш ми се падна като отворихме ново тесте карти. Тъй като не си с покера да ти го обясня простичко да ме разбереш все едно да пуснеш 7 фиша от тотото и от тях да удариш 3 шестици. Тогава повярвах в Господ, в късмета и съдбата и в Провидението. Това бяха и последните ми игри и последния ден в който играх карти. В тия 3 игри спечелих огромна сума пари и спрях завинаги с покера , та те така .....
        Ако в съдбата ти е заложено да имаш късмет Провидението ще ти поднесе късмета и то в най-неочаквания момент когато най-малко очакваш нещо да се случи. И тва се отнася и за покера, и за борсите, и за вашия бизнес с акциите, и за всякакъв бизнес изобщо и за всякакви човешки отношения също.
        Извинявайте ако съм ви отегчил
        Не си. Дойде с много важно уточнение. Понякога може да не ти върви много време, да потъваш дълго и продължително и точно когато си на ръба на отчаянието изведнъж да напипаш дъното и да отскочиш с всички сили от него. Или поне така да ти се струва, че е станало, но реално може би трябвало е да минеш през определени изпитания преди да си получиш наградата. Определено има и нещо, което всички нариат късмета на новака. Може би не всички хора го притежават, но много от нас са го изпитали, включително и аз като се наврях в борсите. Ама свърши благинката - от тогава насам само саботажи. Да видим имат ли край или целта е да ме откажат завинаги от този вид хазард.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          Могат ама трябва да продължат яко да купуват а с този раздут баланс не мисля, че имат голям апетит за още много надуване
          ЯЦБ е с YCC вече 4 годин, а 10г треж. са пегнати на 0, квото мръдне се купува, като междувременно балансите им са пъти по раздути от на фед , ама пък хич да не съм забелязал да им е намалял апетита
          Та не виждам федаците изобщо да имат бъдещ проблем с "храносмилането", хеле пък когато имаш валута намбър 1 зад гърба си.
          А и няма да им е сефте контрола, не е като да не са го правили доста успешно преди 70 години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
            Аз още чакам обяснение как от толкова специалисти точно 13 годишен, който дори няма право да търгува, реализира зверски печалби, а спецовете само движат въздуха. Щото аз от скромния си опит продължавам да установявам, че специално в тоя бизнес всичко е на късмет. Гледам как една новина е в състояние да срине акция, която си вървяла чудесно и не е имало изгледи за особен срив - поне за нас простосмъртните, които имаме достъп само до официалните новини. Всичко в тоя живот е късмет и съдба - те това се убеждавам непрекъснато. Ако искаш да разбереш много бързо дали ти е писано да имаш пари в тоя живот - скачай на борсата. Ако ти провърви значи с квото и да се хванеш ще ти носи пари. Ако не ти провърви ще си останеш мизерник та ако ще и да пращиш от акъл и знания и гъза да си съдереш от бачкане.
            Не е много по темата, но е много по темата за живота.
            Това в червеното е точно така и аз лично го разбрах и осъзнах. 10 год съм бил професионален покерджия, печелил съм и съм губил огромни пари, за 10 год са минали през ръцете ми пари колкото за 3 апартамента в център на София, печелиш, губиш, печелиш, губиш и така 10 год. Един ден преди 10 год . в 7 поредни игри ми се паднаха 3 Кралици ,, 3 роял флъша. Третия роял флъш ми се падна като отворихме ново тесте карти. Тъй като не си с покера да ти го обясня простичко да ме разбереш все едно да пуснеш 7 фиша от тотото и от тях да удариш 3 шестици. Тогава повярвах в Господ, в късмета и съдбата и в Провидението. Това бяха и последните ми игри и последния ден в който играх карти. В тия 3 игри спечелих огромна сума пари и спрях завинаги с покера , та те така .....
            Ако в съдбата ти е заложено да имаш късмет Провидението ще ти поднесе късмета и то в най-неочаквания момент когато най-малко очакваш нещо да се случи. И тва се отнася и за покера, и за борсите, и за вашия бизнес с акциите, и за всякакъв бизнес изобщо и за всякакви човешки отношения също.
            Извинявайте ако съм ви отегчил

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Не вдига всички лодки. Тарзан "инвестира" и в доста компании, които са надолу откакто ги е споменал. Просто не говори за тях


              Анджък де, нали това казвам и аз "с изключение на продънените"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                Аз още чакам обяснение как от толкова специалисти точно 13 годишен, който дори няма право да търгува, реализира зверски печалби, а спецовете само движат въздуха. Щото аз от скромния си опит продължавам да установявам, че специално в тоя бизнес всичко е на късмет. Гледам как една новина е в състояние да срине акция, която си вървяла чудесно и не е имало изгледи за особен срив - поне за нас простосмъртните, които имаме достъп само до официалните новини. Всичко в тоя живот е късмет и съдба - те това се убеждавам непрекъснато. Ако искаш да разбереш много бързо дали ти е писано да имаш пари в тоя живот - скачай на борсата. Ако ти провърви значи с квото и да се хванеш ще ти носи пари. Ако не ти провърви ще си останеш мизерник та ако ще и да пращиш от акъл и знания и гъза да си съдереш от бачкане.
                Непопулярно мнение, но съм напълно съгласен за фактора късмет.

                Когато си успешен, съзнанието ти те лъже, че знаеш, че разбираш, че си "предпоставил успеха". Ако идентични действия обаче не донесат резултат, то тогава е карък. Популярна заблуда е това. Късметът играе една и съща роля и когато печелиш, и когато губиш. Единствените игри, в които няма рандом фактор, са шах и го. В света на бизнеса има толкова много variables и никога не може да се направи точна прогноза. Върху това се добавят variables на капиталовите пазари и става наистина една голяма рулетка, на която всички хвърляме чипове и успешните наричат себе си "skillful", а неуспешните - "unlucky".

                Коментар


                • Не вдига всички лодки. Тарзан "инвестира" и в доста компании, които са надолу откакто ги е споменал. Просто не говори за тях

                  Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Не ти трябва да си ракетен инженер да се сетиш за това.

                  Приливната вълна вдига всички лодки с изключение на продънените.

                  Коментар


                  • Аз още чакам обяснение как от толкова специалисти точно 13 годишен, който дори няма право да търгува, реализира зверски печалби, а спецовете само движат въздуха. Щото аз от скромния си опит продължавам да установявам, че специално в тоя бизнес всичко е на късмет. Гледам как една новина е в състояние да срине акция, която си вървяла чудесно и не е имало изгледи за особен срив - поне за нас простосмъртните, които имаме достъп само до официалните новини. Всичко в тоя живот е късмет и съдба - те това се убеждавам непрекъснато. Ако искаш да разбереш много бързо дали ти е писано да имаш пари в тоя живот - скачай на борсата. Ако ти провърви значи с квото и да се хванеш ще ти носи пари. Ако не ти провърви ще си останеш мизерник та ако ще и да пращиш от акъл и знания и гъза да си съдереш от бачкане.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      последното нещо на борсата е изборът на печеливша компания.
                      Не ти трябва да си ракетен инженер да се сетиш за това.

                      Приливната вълна вдига всички лодки с изключение на продънените.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Терзиев, комплекси във форумите можеш да избиваш на воля. От драскане загуби няма. Ако слагаш реални пари на пазара обаче ти трябва нещо повече от арогантност. Посланието беше простичко и то е че има много начини за успех, но всичките са трудни и изискват усилия и време. Не изисква много интелект да го разбереш, но все пак е някаква усилие.
                        Явно си млад и зелен – има време, ако си пазиш парите може и да се задържиш година-две.

                        Сега и един безплатен съвет – първият приоритет е контрол на риска, последният е предвиждането кой ТИКЕР ще ти изкара пари за морето. Гадаенето оставям за теб, аматьорите и врачките
                        Благодаря за безплатния съвет. Друго си е майстор да ти рече, че последното нещо на борсата е изборът на печеливша компания.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Ахам. Добре, Еди. Благодаря, че отдели време за този пост по темата за NYSE. Приеми, че сме по-тъпи от тебе и ни просветли. Няма нужда да си разкриваш абсолютно всичките си тайни, ама след като си толкова навътре във VALUE, TECHNICAL, MACRO, MOMENTUM, ... и други астрологии, кажи ни коя компания ще ни докара най-добра доходност утре (TECHNICAL); от коя ще спечелим най-много другата седмица (MOMENTUM); коя ще е най-добра за следващите 5-6 години поне (VALUE) и кои пазари и сектори да следим (MACRO). Щото иначе всичко знаете, най-добрите сте, пък все се случва, че тези с чесането на крастата се справят по-добре, а от умните, успешните, начетените, един гол тикер не можем изкопчи.
                          Терзиев, комплекси във форумите можеш да избиваш на воля. От драскане загуби няма. Ако слагаш реални пари на пазара обаче ти трябва нещо повече от арогантност. Посланието беше простичко и то е че има много начини за успех, но всичките са трудни и изискват усилия и време. Не изисква много интелект да го разбереш, но все пак е някаква усилие.
                          Явно си млад и зелен – има време, ако си пазиш парите може и да се задържиш година-две.

                          Сега и един безплатен съвет – първият приоритет е контрол на риска, последният е предвиждането кой ТИКЕР ще ти изкара пари за морето. Гадаенето оставям за теб, аматьорите и врачките

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Хубав ден за нвидиа ( да видим какво ще рипортнат на рожд.ми ден), както и за единствената ми банка, макар и нещатска, ама сипчо май няма шанс за атн, не и днес... освен ботовете ако не решат да направят голям апгап на затваряне.

                            А пък бай Шорош се бил отказал от пазара вече, много бабъл му бил, щял да се отдаде на "общественополезна" дейност
                            Корейците добре го дават. За съжаление позицията ми там е миниатюрна, че все дебнех по-ниско да падне да допълвам. Иначе аз отделих един цял ден на щатските банки. Писах вече няколко пъти, че любимата ми е WASH - изостава от корейците, но дава наистина добър дивидент. Един коментар в SA ме накара да потърся кои щатски банки, малко или много, приличат на WASH - регионална, консервативна, основана преди едно 100 години минимум, дивидентна без прекъсване.

                            Ето кои открих: CATC, BHB, CAC, FNLC, CTBI

                            Лично аз смятам, че при тези рискът е абсолютно минимален и добра алтернатива на облигации.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              Казват, че успешното инвестиране е една от най-трудните дейности и че успешни в дългосорчен план са не повече от 1-2% от участниците на пазара.

                              Не разбирам защо хората смятат че за да станат добри и успешни лекари, инженери или физици (списъка е дълъг) трябва да се положат усилия с години на усвояване на знания, след това години на практика и подобряване на уменията, а за да станат успешни ИНВЕСТИТОРИ/СПЕКУЛАНТИ им е достатъчно да понаучат тредйинг платформата и да поразцъкат няколко графики.

                              Избора се свежда до две опции - 1/ аматьорско и хазартно чешене на крастата или 2/ поемане по пътя на дългогодишно усвояване на умения и непрестанно подобряване.

                              Най-добрият съвет, който мога дам е да проучиш кои са най-успешните инвеститори в света и да задълбаеш в стила, на тези които ти допадат - VALUE, TECHNICAL, MACRO, MOMENTUM, ...
                              Изписани са томове. Материли колкото искаш, но дали ще имаш желанието и постоянство да тръгнеш на това пътуване.

                              Лесни пари от пазара няма да изкараш, това е сигурно
                              Ахам. Добре, Еди. Благодаря, че отдели време за този пост по темата за NYSE. Приеми, че сме по-тъпи от тебе и ни просветли. Няма нужда да си разкриваш абсолютно всичките си тайни, ама след като си толкова навътре във VALUE, TECHNICAL, MACRO, MOMENTUM, ... и други астрологии, кажи ни коя компания ще ни докара най-добра доходност утре (TECHNICAL); от коя ще спечелим най-много другата седмица (MOMENTUM); коя ще е най-добра за следващите 5-6 години поне (VALUE) и кои пазари и сектори да следим (MACRO). Щото иначе всичко знаете, най-добрите сте, пък все се случва, че тези с чесането на крастата се справят по-добре, а от умните, успешните, начетените, един гол тикер не можем изкопчи.

                              Коментар


                              • Не съвсем. На практика през 2004-2007 Федът вдига краткосрочната лихва 17 пъти, а лихвата по 10г. USTs не промръдва

                                Първоначално изпратено от Зеления Разгледай мнение


                                Съгласен съм че foreseeable future значи докато обстоятелствата не се сменят. Според мен главното обстоятелство е икономиката не работи и докато това не се промени ФЕД не се интересува наистина от инфлацията.

                                Според мен short term лихвите имат огромна корелация с 10 years Treasury yields.
                                Macroeconomic theory tells us that long-term interest rates tend to move in the same direction with short-term interest rates.


                                В началото на годината 10 y Tresuary имаха доходност 2%, сега 0.68%. Кой месец вярваш, че 10-Year Treasury ще стигнат 1% доходност? Вярваш ли че тази доходност ще се задържи за повече от месец?
                                Защото според мен щатите вървят по същия път като Япония, нефалирала Европа, UK, Швейцария. И дори и да има инфлация, ще се правим че я няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X