IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    И кво ся, ако слушам бързоходко не трябва да си купувам модел 3, Ами най-добре да изровя един Москвич отнякъде, че даже няма и електроника в него - няма да се чупи.

    Ей, имаш и попадения. Пий една боза от мен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

      Е това беше коментар за публиката. Както вече отбелязах, повишаването на информираноста е най-доброто средство, да се вдичне нивото на дискусията и да се намалят опитите за плоски манипулации.
      В този ред на мисли и без да е адресирано към теб съм доста изненадан че никой от почитателите на ЕлМобилите несмее да коментира статистиките които Безимен даде вчера вечерта.
      Особено интересен е факта, че стиснатите германци предпочитат 4:1 да се обзаведът с Хибрид вместо с чист ЕлМобил.. А в този форум хибридите са съвсем отпаднали от дискусията.
      Разбирам немците. Защото, още не е цялостно решен въпросът какво, аджеба, правим ако се окажем съвсем без ток, далече от (захранен и работещ)-контакт. Удобно, не пуши и не мирише (на място) но, да заглъхнеш насред път, сам, далеч от хора и с празна батерия... Сериозен е недостатъкът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        И кво ся, ако слушам бързоходко не трябва да си купувам модел 3, Ами най-добре да изровя един Москвич отнякъде, че даже няма и електроника в него - няма да се чупи.

        Ако слушаш Бързоходко, ще си купиш хибрид. А зада постичнеш минимален въглероден отпечатък, в градски условия ще се возиш на трамваи тролеи и метро. За междуградски пътувания ще се стремиш да ползваш железниците. В българия това е проблемно но навсякъде в Западна и Централна Европа е доста комфортен начин на пътуване. Това са екологичните алтернативи на ДВГ. ЕлМобила е екстравагантно превозно средство.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
          И кво ся, ако слушам бързоходко не трябва да си купувам модел 3, Ами най-добре да изровя един Москвич отнякъде, че даже няма и електроника в него - няма да се чупи.

          какво е това москвич? Жител на Москва ли?

          Коментар


          • И кво ся, ако слушам бързоходко не трябва да си купувам модел 3, Ами най-добре да изровя един Москвич отнякъде, че даже няма и електроника в него - няма да се чупи.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

              В духа на сентенцията "A penny more than you need is happiness, a penny less is misery", един лев или два лева?
              Освен това сметката е за нощна тарифа. Другите ми съображения ги има в коментарите около сметката на супертрейдър.
              Моля за извинение, не съм ги прочел или съм забравил. Не ги повтаряй, ще върна да ги прочета (пак).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                Тук @супертрейдър направи някакви сметки, че ако електрическите Рена, купени от общината на Варна, се зареждат през нощта, то думите на кмета, че харчат 1-2 лева на 100 километра, са истина.
                Ако е така, това е сериозен аргумент за електрическия транспорт.
                В духа на сентенцията "A penny more than you need is happiness, a penny less is misery", един лев или два лева?
                Освен това сметката е за нощна тарифа. Другите ми съображения ги има в коментарите около сметката на супертрейдър.

                Коментар


                • Тук @супертрейдър направи някакви сметки, че ако електрическите Рена, купени от общината на Варна, се зареждат през нощта, то думите на кмета, че харчат 1-2 лева на 100 километра, са истина.
                  Ако е така, това е сериозен аргумент за електрическия транспорт.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                    Съгласен съм, Бързоходец, няма нужда да ме громиш.
                    Ако бях я закъсил на въздух, можеше и да се запали или гръмне, щом почерня под водата.

                    Просто споделих спомен. Не съм си правил научен експеримент, исках само да изстискам колкото може повече от счупения вече четец



                    Също така се вдига отношението на нагряващия се обем къмто охлаждащата повърхност на батерията.
                    Е това беше коментар за публиката. Както вече отбелязах, повишаването на информираноста е най-доброто средство, да се вдичне нивото на дискусията и да се намалят опитите за плоски манипулации.
                    В този ред на мисли и без да е адресирано към теб съм доста изненадан че никой от почитателите на ЕлМобилите несмее да коментира статистиките които Безимен даде вчера вечерта.
                    Особено интересен е факта, че стиснатите германци предпочитат 4:1 да се обзаведът с Хибрид вместо с чист ЕлМобил.. А в този форум хибридите са съвсем отпаднали от дискусията.

                    Коментар


                    • Съгласен съм, Бързоходец, няма нужда да ме громиш.
                      Ако бях я закъсил на въздух, можеше и да се запали или гръмне, щом почерня под водата.

                      Просто споделих спомен. Не съм си правил научен експеримент, исках само да изстискам колкото може повече от счупения вече четец

                      Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
                      ако увеличиш линейните размери 10 пъти здравината на стените ще се увеличи 100 пъти, но обема и теглото на съдържаемото в обема вещество ще се увеличи 1000 пъти. А интензивноста на процесите в увеличения обем ще са пропорционални имено на обема. т.е ще са 1000 пъти по интензивни, при само 100 пъти увеличена здравина.
                      Накратко казано моделирането и симулирането са си наука.
                      Също така се вдига отношението на нагряващия се обем къмто охлаждащата повърхност на батерията.
                      Last edited by grisow; 29.08.2019, 11:15.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                        Един път подложих на стрес-тест литиева батерия.

                        Екранът на Киндъла се спука и беше за хвърляне. Какво-какво, айде да видим ние тая батерия. А тя е несменяема.
                        Отворих му капака, хвърлих го в тенджера с вода. Нищо. О, така ли? Сипнах щедро отгоре сол и, както разбирате, тя бурно се разреди за около половин минута. Накрая беше се издула и потъмняла на някои места. Но не гръмна
                        Емпиризма се е изчерпал, като самостоятелен метод за опознаване на света, някъде между времето на Галилео Галилей и Исак Нютон.
                        Така например при твоя тест, зада съотнесеш резултата към Батерия за автомобил трябва да отчетеш, че батерията ти тежи 100гр и е поставена във 1 литър вода.
                        Аналогичния тест с автомобилна батерия с тегло 500Кг. Би трябвало да се проведе в съд с 5000 литра вода. Т.е. в малък резервоар с обем 5 кубически метра. Ами при случай пробвай, едва ли ще се запали или гръмне. Този обем вода ще държи температурата на батерията относително ниска. От значение е и формата на батерията. В твоя случай е била сравнително плоска. Т.е. с голяма разсейваща повърхност.
                        Що се отнася до това, че само се е издула имай предвид, че ако увеличиш линейните размери 10 пъти здравината на стените ще се увеличи 100 пъти, но обема и теглото на съдържаемото в обема вещество ще се увеличи 1000 пъти. А интензивноста на процесите в увеличения обем ще са пропорционални имено на обема. т.е ще са 1000 пъти по интензивни, при само 100 пъти увеличена здравина.
                        Накратко казано моделирането и симулирането са си наука.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Battery не виждам да има връзка със батарея.

                          На Хонда хибридите от 2009г. основната им батерия е със стъклени влакна във разтвор.
                          Нямат литий.
                          Ето я връзката https://www.merriam-webster.com/dictionary/battery
                          2[ Middle French batterie, from battre to beat ] military

                          a: a grouping of artillery pieces for tactical (see TACTICAL sense 1a(1)) purposesa battery of cannon from the Revolutionary War
                          b: the guns of a warshipthe starboard battery
                          Поначало това което наричаме "батерийка от 1.5В" е галваничен елемент. Когато са в пакет по 3 зада се получи по високо напрежение се нарича Батерия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Ако се замислиш, т.нар.от теб „ентусиасти”,са по-добрите критици. Предлагат изход, вместо да приемат нещата за даденост, а свойствените им ограничения - за норма.
                            Да, нещата са двойствени.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                              Но възможно е и обратното обяснение​​, критиците на новото да имат по-добро въображение.
                              И докато ентусиаста вижда напред с въображението си само това, което му се иска и което подклажда още повече ентусиазма му, то критикът и консерваторът да вижда повече, включително и отрицателни възможности, опасности.

                              В този смисъл критиците са направили не по-малко от ентусиастите за успешното развитие на новото.
                              Ако се замислиш, т.нар.от теб „ентусиасти”,са по-добрите критици. Предлагат изход, вместо да приемат нещата за даденост, а свойствените им ограничения - за норма.

                              Коментар


                              • Един път подложих на стрес-тест литиева батерия.

                                Екранът на Киндъла се спука и беше за хвърляне. Какво-какво, айде да видим ние тая батерия. А тя е несменяема.
                                Отворих му капака, хвърлих го в тенджера с вода. Нищо. О, така ли? Сипнах щедро отгоре сол и, както разбирате, тя бурно се разреди за около половин минута. Накрая беше се издула и потъмняла на някои места. Но не гръмна

                                Коментар

                                Working...
                                X