IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отговорих конкретно на твоя цитат по-долу, имайки предвид фразата "само с американски части". А даже и процесорите не са само американски, да не говорим за останалите чипове.
    Едно земетресение под тайванските фабрики и компютрите поскъпнаха със сто двеста, долара за около две години.
    Но стига с офтопа.
    Last edited by grisow; 01.09.2019, 12:36.

    Коментар


    • Е не, това което имам в предвид е произведено от американска фирма.

      Например ако БХ уреди да има завод на фауве в България, това би означавало така да се каже ишлеме, но в момента в който фауве реши да се изнесе, край с фантазията че България произвежда фауве.
      Но да питам, мислиш ли че е различно с интел и амд?
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Бъркаш понятията "произведено в Америка" и "произведено от американска фирма".

        Интел:



        АМД още повече се е изнесла от САЩ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

          Май си с остаряла информация или пък на американците не им се иска да си я подновят, но отдавна голяма част от микроинтегралните схеми, или така наречените чипове, се произвежда извън САЩ.

          Южна Корея произвежда половината компютърна памет:
          http://thechipsource.com/microchip-t...-are-made.html

          САЩ държат 13% от пазара на чипове, като най-миниатюризираните не се произвеждат там.
          https://www.axios.com/computer-chips...89a00429a.html


          По износ са на 4-то място, като тези преди тях изнасят двойно и тройно:
          ​​https://en.m.wikipedia.org/wiki/List...ircuit_exports

          Съобщи тази печална вест на американците, моля
          Ще съобщя.

          Не си довършил, предполагам от скромност.
          От твоите източници:
          ​The top memory chip manufacturers include Samsung, Intel, Qualcomm, and Hynix, while leaders in microprocessors are AMD and Intel...
          Кажи на пирамид че няма нито един персонален компютър в света без процесори и графична карта.
          А те се произвеждат само в една държава. Коя е тя, ще оставя на теб на кажеш, като видимо информиран.



          ПП
          Приличаш ми на някой...
          Някой с десетки никове...
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            То и компютъра ти е "произведен" в Китай, но само с американски части...
            Май си с остаряла информация или пък на американците не им се иска да си я подновят, но отдавна голяма част от микроинтегралните схеми, или така наречените чипове, се произвежда извън САЩ.

            Южна Корея произвежда половината компютърна памет:
            http://thechipsource.com/microchip-t...-are-made.html

            САЩ държат 13% от пазара на чипове, като най-миниатюризираните не се произвеждат там.
            https://www.axios.com/computer-chips...89a00429a.html


            По износ са на 4-то място, като тези преди тях изнасят двойно и тройно:
            ​​https://en.m.wikipedia.org/wiki/List...ircuit_exports

            Съобщи тази печална вест на американците, моля

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              То и компютъра ти е "произведен" в Китай, но само с американски части...
              Абе, не знам. Най-вероятно, изцяло от произведени в Китай. Не ми пречи изобщо. Китайците се научиха и правят добра електроника, поне за битово ниво. И електричките ще докарат до добра масовост.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                За „някои” - не знам, аз я взех трета ръка, произведена в Германия...
                То и компютъра ти е "произведен" в Китай, но само с американски части...
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Бе не е за тази тема, ама понеже тук стана въпрос та да те питам, защо някои хора не обичат САЩ, но продължават да им дават парите си? Можеше лада да караш, а не фокус?
                  За „някои” - не знам, аз я взех трета ръка, произведена в Германия...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    И няма да. Форд.
                    Бе не е за тази тема, ама понеже тук стана въпрос та да те питам, защо някои хора не обичат САЩ, но продължават да им дават парите си? Можеше лада да караш, а не фокус?

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Бе не съм чул да има Лада фокус...
                      И няма да. Форд.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Айде сега. Накичи го с каска, протектори и му сложи пожарогасител на гърба. Ей така да му е гадно. За какво са му тези протектори? На състезание ли ще ходи?
                        Най-добре да носи и неопренов костюм, че ако гръмне някоя батерия да не го оплиска да му изгори кожичката.

                        Last edited by Имхотеп; 31.08.2019, 07:11.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                          Обърнете внимание на каската която носи дамата от снимката в статията. И обърнете внимание дали по улиците в София има поне един който да кара Ел. скутера си с нещо като каска. Лично моя опит с ролери и скорости под 20 Км/h еднозначно сочи, че освен каска са нужни лакътници и наколенки. Падал съм и на ледена пързалка и на асфалт. На леда протекторите не са нужни но на асфалта без тях е МНОООГО гадно. А за батерията всичко казано до тук си е в сила. ОСвен да добавим че и тя е без никаква защита като човека който кара скутера.
                          Айде сега. Накичи го с каска, протектори и му сложи пожарогасител на гърба. Ей така да му е гадно. За какво са му тези протектори? На състезание ли ще ходи?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Осмак съм карал само веднъж, на шофьорския курс, че ладата беше потрошена. Сега е „Фокус”.
                            Бе не съм чул да има Лада фокус...
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                              От около седмица една международна фирмата е пуснала електрически скутери (тротинетки) под наем в София. Паркирани са свободно из града, с приложение за смартфон можеш да намериш най-близките свободни, да платиш и да се возиш.

                              Обаче и те могат да имат проблем с пренагряването и самозапалването на батерията:
                              https://www.theverge.com/2018/10/31/...-battery-fires
                              Обърнете внимание на каската която носи дамата от снимката в статията. И обърнете внимание дали по улиците в София има поне един който да кара Ел. скутера си с нещо като каска. Лично моя опит с ролери и скорости под 20 Км/h еднозначно сочи, че освен каска са нужни лакътници и наколенки. Падал съм и на ледена пързалка и на асфалт. На леда протекторите не са нужни но на асфалта без тях е МНОООГО гадно. А за батерията всичко казано до тук си е в сила. ОСвен да добавим че и тя е без никаква защита като човека който кара скутера.

                              Коментар


                              • От около седмица една международна фирмата е пуснала електрически скутери (тротинетки) под наем в София. Паркирани са свободно из града, с приложение за смартфон можеш да намериш най-близките свободни, да платиш и да се возиш.

                                Обаче и те могат да имат проблем с пренагряването и самозапалването на батерията:
                                https://www.theverge.com/2018/10/31/...-battery-fires

                                Коментар

                                Working...
                                X