IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Ееее, той 1 час само ще зарежда по пътя ... не е честно. Ако намери къде.
    реално час и половина, 30 до центъра на Пловдив и 1 час зареждане после макс со 150 че да му стигне до Бургас.
    Аз ще карам с 220 на темпомат и ще свиркам, на повече не се включва . Що да зорим колата?
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      По-скоро падне ли търсенето на бензин, ще падне и ОПЕК и ще извадя някоя стара американа да се кефя без пари на бензин
      А наоколо - сапунерки с китайски батерийки на 8 години, годни само за рециклаж.
      Аз и с С-ка 6 цилиндъра ще се задоволя. Един колега най-големия му разход е каското 8к ... Миналия месец за 2-ри път го плаща и доста го заболя .
      С350д си е доволно самолетче
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Като ги пишеш тия работки, наясно ли си че всеки дефект по една Тесла те оставя без кола? Сервизи няма, части няма, ремонтите не можеш в кварталния гараж А когато въобще те ремонтират, плащаш колкото е цената на нова бензинова малолитражка. Да не говорим че още с покупката си се вкарал на толкова дебел минус, че всеки с бензинка ще кара все едно с безплатно гориво 10 години спрямо тебе. А след 8 години ти си с мъртва батерия, 2 години ще го гледаш него тъжно и ще продадеш обдухания скрап на вторични
        За 3 месеца без кола. На един познат дето съм се возил (има 2 тесли - С и 3-ка), чака 3 месеца да му проверят че нещо тропа отпред в Австрия. Затова и си купи тройката да не е без ел. кола .... Ако жулнеш нещо или па счупиш фар пак 3-4 месеца чакане. А не мерси то жената само 2-3 дена неразположена не 3 месеца .
        Годинките не са 10 а поне 20 или 500к км. За толкова със сигурност ще я хвърлиш за скраб електричката
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Политически ще убият двигателя, за да могат да цоцат от електричките ПОВЕЧЕ.
          По-скоро падне ли търсенето на бензин, ще падне и ОПЕК и ще извадя някоя стара американа да се кефя без пари на бензин
          А наоколо - сапунерки с китайски батерийки на 8 години, годни само за рециклаж.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Пак не позна - Италия, бергамо 294к по диагностика (по километраж 140 .
            Залагам я че до морето ще те бия е 1 ЧАС. ЦЯЛ ЧАС смотаната ти тесла дето вдига до 100 за 3 сек ....
            Отиване и връщане аз може и 2 пъти да го направя докато ти 1 път от табела до табела.
            Ееее, той 1 час само ще зарежда по пътя ... не е честно. Ако намери къде.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

              Хаха, наистина ли, трудно ми е да си обясня, какво може се случва в главата на някой написал нещо такова.
              Добре супер, честно казано колкото по малко хора се светнат за офертат толкова по добре за мен, че не ми се чака на опашки. Друго си е 8 на 100 х 2.50 лв литърчето, на всеки 10к км, масълце, филтърче, ремъче, някоя гарнитърка х няколко стотачки или скоростна кутийка х няколко хилядарки, данъче, смсче за паркиране, ех че сме шарани, да изпускаме тази далаверка хаха
              Като ги пишеш тия работки, наясно ли си че всеки дефект по една Тесла те оставя без кола? Сервизи няма, части няма, ремонтите не можеш в кварталния гараж А когато въобще те ремонтират, плащаш колкото е цената на нова бензинова малолитражка. Да не говорим че още с покупката си се вкарал на толкова дебел минус, че всеки с бензинка ще кара все едно с безплатно гориво 10 години спрямо тебе. А след 8 години ти си с мъртва батерия, 2 години ще го гледаш него тъжно и ще продадеш обдухания скрап на вторични

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                Къде гледаш?
                ​​​​​
                В София са 22-23, безплатните, от които 3 бързозарядни DC. Във Варна са малко повече. А платените няма и да ги броя доста са.
                https://www.plugshare.com/

                Ей ти коментар от една от безплатните, в един мол:
                Daniel Zahariev
                Other Vehicle
                220v не работят. АС работи, но странно има колче и лента, все едно достъпът е забранен. Аз най нахално го отместих и заредих. Иначе има и платени АС на Eldrive и на Delta (36 ст. на кв/ч).
                Ти като пишеш, зареждал ли си всъщност някога?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156

                  простено ти е НИЩО да не разбираш все пак си фатмак
                  Хехе, лятото имах същото преживяване - от Самоков до София карахме в една колона аз със 155-цата, пред мене една тъмносиня 145-ца и едно жълто ГТВ. Скоростта беше "парадна" - не повече от 70-80, но си бяхме красива гледка.
                  ТОВА, от друг форум.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Пак не позна - Италия, бергамо 294к по диагностика (по километраж 140 .
                    Залагам я че до морето ще те бия е 1 ЧАС. ЦЯЛ ЧАС смотаната ти тесла дето вдига до 100 за 3 сек ....
                    Отиване и връщане аз може и 2 пъти да го направя докато ти 1 път от табела до табела.
                    Само, че не уточни, че става въпрос за Алфа Ромео, а по-срамно от това да караш алфа е дъщеря ти да роди в 6-ти клас

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                      Ако питаш мен те вече са го поели. Който си купува автомобил с ДВГ сега все едно си купува пишеща машина или факс 1999г. единствената причина да не става по-бързо трансформацията, е че повечето производители на ДВГ са принудени да направят големи инвестиции за трансформацията на производството а складовете им са пълни със ДВГ бангии. Също така по им изнася да трявба да ходиш ня няколко месеца за сняма на масълце, ремъче и нещо друго а след 5 години да трябва да си купиш цяла скоростна кутия или нещо друго от хилядите подвижни части. който си мисли че още дълго ще си кара ДВГто много се лъже и няма реалистична предства затова на къде отиват нещата.
                      https://www.vesti.bg/tehnologii/avto...2030-g-6117814
                      Политически ще убият двигателя, за да могат да цоцат от електричките ПОВЕЧЕ.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                        Аз бях сигурен че е Италия, ама съвсем жалка щеше да е картинката и си викам айда да не те разобличавам. Аз на моере ходя със самолет, така че ше ти е трудно да ме биеш с таралясника
                        НИЕ ЩЕ КАРАМЕ КОЛИ, морето е само ориентир.
                        Да не би да си плациказ задника в теслата?
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                          Докато трбва да си зареждам телефона на ден - два Елетричките си остават скопена опция. Требва пробив при батериите до тогава само скъпи тролей за лично ползване. Това не означава че в един момент Колите с ДВГ няма да поемат пътя на парните локомотиви при пробива За сега имаме само готови платформи които чакат и абат парите на инвеститорите

                          Но винаги е било така.
                          Ако питаш мен те вече са го поели. Който си купува автомобил с ДВГ сега все едно си купува пишеща машина или факс 1999г. единствената причина да не става по-бързо трансформацията, е че повечето производители на ДВГ са принудени да направят големи инвестиции за трансформацията на производството а складовете им са пълни със ДВГ бангии. Също така по им изнася да трявба да ходиш ня няколко месеца за сняма на масълце, ремъче и нещо друго а след 5 години да трябва да си купиш цяла скоростна кутия или нещо друго от хилядите подвижни части. който си мисли че още дълго ще си кара ДВГто много се лъже и няма реалистична предства затова на къде отиват нещата.
                          https://www.vesti.bg/tehnologii/avto...2030-g-6117814
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Пак не позна - Италия, бергамо 294к по диагностика (по километраж 140 .
                            Залагам я че до морето ще те бия е 1 ЧАС. ЦЯЛ ЧАС смотаната ти тесла дето вдига до 100 за 3 сек ....
                            Отиване и връщане аз може и 2 пъти да го направя докато ти 1 път от табела до табела.
                            Мисла че може да го биеш ако въобще не ходи до морето.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Докато трбва да си зареждам телефона на ден - два Елетричките си остават скопена опция. Требва пробив при батериите до тогава само скъпи тролей за лично ползване. Това не означава че в един момент Колите с ДВГ няма да поемат пътя на парните локомотиви при пробива За сега имаме само готови платформи които чакат и абат парите на инвеститорите

                              Но винаги е било така.
                              Last edited by Todor Sabev; 30.12.2020, 20:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Пак не позна - Италия, бергамо 294к по диагностика (по километраж 140 .
                                Залагам я че до морето ще те бия е 1 ЧАС. ЦЯЛ ЧАС смотаната ти тесла дето вдига до 100 за 3 сек ....
                                Отиване и връщане аз може и 2 пъти да го направя докато ти 1 път от табела до табела.
                                Аз бях сигурен че е Италия, ама съвсем жалка щеше да е картинката и си викам айда да не те разобличавам. Аз на моере ходя със самолет, така че ше ти е трудно да ме биеш с таралясника
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X