IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пък, за клетчицата, малка книжка може се написа но, представи си: шамповат се като таблетки и, след сортиране - пакетираш в микромодули. Значителнонпо-еднакви от сега, с груповия ключ.пакет.

    Коментар


    • Тъййй. Та, ако сега са примерно, 20 модулите, ама всеки с по 500 батерии, сега стават 1000 с по 100 батерийки но, се сменят по-лесно от една батерия (от общо 10000) в момента. Габаритите и конструкцията пазят от пожар, в ключовия пакет, има индикатор на дефект и, като вкл на заряд, в дефектния, светва диодче. Отвил болт, извадил модулче, поставил друго, завил болт и - край. Или просто, караш така, докато намериш модулче на всяка зарядна -еднакви, стандартни - сменил -и имаш нова, цяла мощна батерия. А може и без това модулче да караш, избор на собственика.
      Last edited by Pyramid; 19.03.2021, 06:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Не се увличай в мечти - достатъчно беше само първото и второто изречение.

        Така - нека да уточним тази първа точка, и тогава останалите. Ти предлагаш цялото дъно на Теслата да стане една голяма печатна платка с например 100 000 куплунга на дъното на някакви касетчици, и във всяка една от тях да се набие някаква литиева батерийка, която лесно да се сменя както например се сменя батерията на някое фенерче. Така ли е?

        Въобще обясни каква конструкция си представяш на цялата батерия на Теслата, пък после да уточняваме останалото. С колко единични клетчици ще постигнеш 100 kWh батерия? И въобще как си я представяш да изглежда тази единична клетчица?
        Оффф, все лошо обяснявам. Обратно: Към отт.и полоож.шини, са само 1000 връзките (примерно), колкото са и микромодулите. Във всяка, влиза един м.модул. в модула, са 100 плоски елемента, с дискови (квадратни, триъгилни или каквито ги направят) елементчета, наредени последователно в модула, и правят цялото раб.напрежение. Модула си има ел.ключов пакет дето развързва и контролира заряда. Дотук как е?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Да се върнем в началото: Многоклетъчните организми са устойчиви, т.к.клетките са:
          1.Специализирани. 2.Много.
          3.Достатъчно малки.
          4.Държи ги общ корпус (тяло),
          в което,
          5.Са функционални
          6.Заменими,
          7.Липсата и увредата на една клетка и дори цял клъстер, НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА заплаха за целия организъм.
          Днешните клетки, са груби, много мощни и предразполагат към пожар.
          Не влизат през малки дупки,
          Трудна и скъпа е замяната им,
          а тези днешни батерии, не са достатъчно целесъобразни ЗА КЛИЕНТА, СОБСТВЕНИК НА ЕЛЕКТРИЧКАТА,
          Което е причина за бавния пазарен прогрес на тези коли.
          ...и т.н.
          Ама ВСИЧКО ТОВА, аз вече неведнъж, съм споделял. И ти твърдиш, Матеев, че иновация няма но, щом още ги правят зверски големи и мощни, значи, не са стъпили на този етап. Т.е., за тях, той е нов и, въведен, става иновация.
          Е, кое "не разбра"?
          Тука пак се отплесваш в емоции и многословие.

          Първата половина на постинга ти беше достатъчна като увод, а останалото пак е отплесване и емоции. Опитваш се да направиш някаква аналогия с живите организми и си правиш паралел, вадейки си някакви изводи за неживите механични конструкции, които изводи обаче може и да са грешни. Куца базовата логика "много на брой малки е по-добре от малко на брой големи". Тази логика не важи винаги и навсякъде, така че тука мисля да поспорим. Засега обаче отговори на предишния постинг - как си я представяш една елементарна клетчица, от която ще има огромен брой?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Да уточним: Именно големите клетки, са особено чувствителни към различията помежду си. ЗНАМ, че по-лесно се сглобяват 100 в едно, отколкото 1000. Ама ЗА ТАЗИ ЦЕЛ, има автоматизация. Още повече че, след завода, колите отиват у клиенти, а -и в сервиз, те вече, са напуснали фабриката. И онзи клиент много ще СИ помисли, ДАЛИ ИЗОБЩО да купува толкова капризно возило. И, вместо да продава по 10 милиона годишно, със зор, утиква 500К.
            Не се увличай в мечти - достатъчно беше само първото и второто изречение.

            Така - нека да уточним тази първа точка, и тогава останалите. Ти предлагаш цялото дъно на Теслата да стане една голяма печатна платка с например 100 000 куплунга на дъното на някакви касетчици, и във всяка една от тях да се набие някаква литиева батерийка, която лесно да се сменя както например се сменя батерията на някое фенерче. Така ли е?

            Въобще обясни каква конструкция си представяш на цялата батерия на Теслата, пък после да уточняваме останалото. С колко единични клетчици ще постигнеш 100 kWh батерия? И въобще как си я представяш да изглежда тази единична клетчица?
            Last edited by Mateev; 19.03.2021, 03:59.

            Коментар


            • Да уточним: Именно големите клетки, са особено чувствителни към различията помежду си. ЗНАМ, че по-лесно се сглобяват 100 в едно, отколкото 1000. Ама ЗА ТАЗИ ЦЕЛ, има автоматизация. Още повече че, след завода, колите отиват у клиенти, а -и в сервиз, те вече, са напуснали фабриката. И онзи клиент много ще СИ помисли, ДАЛИ ИЗОБЩО да купува толкова капризно возило. И, вместо да продава по 10 милиона годишно, със зор, утиква 500К.
              Last edited by Pyramid; 19.03.2021, 03:45.

              Коментар


              • Да се върнем в началото: Многоклетъчните организми са устойчиви, т.к.клетките са:
                1.Специализирани. 2.Много.
                3.Достатъчно малки.
                4.Държи ги общ корпус (тяло),
                в което,
                5.Са функционални
                6.Заменими,
                7.Липсата и увредата на една клетка и дори цял клъстер, НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА заплаха за целия организъм.
                Днешните клетки, са груби, много мощни и предразполагат към пожар.
                Не влизат през малки дупки,
                Трудна и скъпа е замяната им,
                а тези днешни батерии, не са достатъчно целесъобразни ЗА КЛИЕНТА, СОБСТВЕНИК НА ЕЛЕКТРИЧКАТА,
                Което е причина за бавния пазарен прогрес на тези коли.
                ...и т.н.
                Ама ВСИЧКО ТОВА, аз вече неведнъж, съм споделял. И ти твърдиш, Матеев, че иновация няма но, щом още ги правят зверски големи и мощни, значи, не са стъпили на този етап. Т.е., за тях, той е нов и, въведен, става иновация.
                Е, кое "не разбра"?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Както предполагам си забелязал, когато си прав, те защитавам. Искам да си запаза съвеста чиста, и затова вземам страната на правия от моята гледна точка, без значение как се казва той.

                  Специално около твоята претенция за иновация много неща все още не са ми ясни просто защото не можеш да обясняваш. Зрънцето истина се крие в огромно многословие и обидни намеци. Защо поне веднъж не се опиташ да комуникираш без да обиждаш, и ти обещавам, че в замяна ще получиш същото.
                  Ако се върнем назад, някой друг започна с обидите.

                  ОК. Какво не ти е ясно?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Ами не, не ти вярвам ИЗОБЩО. След няколко кални номера, ИЗОБЩО не ти вярвам. Щях да ти се хвана допреди година но, сам, си увреди репутацията и сега, за мен, си просто поредният хейтър.
                    Както предполагам си забелязал, когато си прав, те защитавам. Искам да си запаза съвеста чиста, и затова вземам страната на правия от моята гледна точка, без значение как се казва той.

                    Специално около твоята претенция за иновация много неща все още не са ми ясни просто защото не можеш да обясняваш. Зрънцето истина се крие в огромно многословие и обидни намеци. Защо поне веднъж не се опиташ да комуникираш без да обиждаш, и ти обещавам, че в замяна ще получиш същото.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      А може и дълги години да мухлясва в гаража, както мухлясват и всички други твои "иновации" до момента.

                      Аз обаче не ти мисля злото и ти пожелаватм този път да успееш. Само където се дразня от прекаленото ти надуване и хвалипръцковщина без капка покритие.
                      Ами не, не ти вярвам ИЗОБЩО. След няколко кални номера, ИЗОБЩО не ти вярвам. Щях да ти се хвана допреди година но, сам, си увреди репутацията и сега, за мен, си просто поредният хейтър.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Вече скочих. И може да НЕ получа патент, т.к. може да се продаде на зелено. Ще видим.
                        А може и дълги години да мухлясва в гаража, както мухлясват и всички други твои "иновации" до момента.

                        Аз обаче не ти мисля злото и ти пожелаватм този път да успееш. Само където се дразня от прекаленото ти надуване и хвалипръцковщина без капка покритие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Ей ги нА, отклоняват се от темата, шашкъните....
                          ...докато, фактът е че, аз имам, а те нямат нито концепция, нито дори теоретична вероятност, да сложат една тлъста пачка по свои сметки. Матейко, дори изгуби къмто и над стотина милиона...





                          Стотици хиляди патенти, регистрирани, с номер и всички реквизити - "отлежават" още от началото на миналия век. Някои от тях будят смях...

                          Патентът няма смисъл, ако не се използва, затова ти го "помпаш" с достоверни данни от компетентните хора тук, между които пирамид отсъства!

                          ​​​​​​​Преди време също казах, че безсмислени "патенти" в доста университети носят научни титли... Няма да ти е лошо хората тук да ти направят една докторантура, нали, ако и патента да не проработи...
                          Last edited by mibova; 19.03.2021, 09:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Много съм притеснен, да зна'ш.
                            Трябва да си притеснен, той произвежда батерии , за разлика от теб

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Не казвай хоп преди да подскочиш .....

                              Това, че си подал молба и имаш входящ номер, нищо не означава. Извади патента и тогава ще говорим ....
                              Вече скочих. И може да НЕ получа патент, т.к. може да се продаде на зелено. Ще видим.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Това с плоските литиеви батерии вече е измислено - казват се LiPo (литий-полимерни батерии), плоски са и ги има във всякакви размери, капацитети и брой клетки. Има и такива, които могат да се нарекат микромодулни - с тях си захранвам малките хеликоптерчета и дронове.

                                Та искам да кажа, че различния размер не е откритие, защото има всякакви литиеви батерии с всякакви размери и конфигурации. Трябва човек да е много невеж, ако си мисли, че е открил топлата вода, само защото живее в гората и не е виждал досега котлон.
                                Нека не те обиждам, ОК? НИЩО не си разбрал. Показн0 за "интелектуална мощ".
                                Last edited by Pyramid; 19.03.2021, 00:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X