IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    А, на Матейко, обяснявам (все „неразбрал”): Тонът е, какъвто си заслужиш. И борбата е срещу пожароопасността изобщо на батериите като цяло, не на „химията” им. Друг въпрос, че доводите му издишат. Ама явно, е изгубил форма и толкова си може. Затуй, изпонаписа куп неистини и откровени глупости.

    Негативизмът и липсата на конкретика в твоите "доказателства" трудно биха привлекли твои съмишленици.

    Коментар


    • А, на Матейко, обяснявам (все „неразбрал”): Тонът е, какъвто си заслужиш. И борбата е срещу пожароопасността изобщо на батериите като цяло, не на „химията” им. Друг въпрос, че доводите му издишат. Ама явно, е изгубил форма и толкова си може. Затуй, изпонаписа куп неистини и откровени глупости.
      Last edited by Pyramid; 20.03.2021, 08:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        Честит да ти е!

        Дано дочакаш внуци, които да ти честитят.

        Да се пукат и душманите на ония, които са по-компетентни от теб, за да имат търпението - да те обучават. Без тях си нищо!

        И дано почнеш да се вслушваш в съветите на по-компетентните от теб.
        Мерси за поздравленията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Честит ми Тодоровден. На мен и на всички адаши!
          - Да са пукат душманите.

          Честит да ти е!

          Дано дочакаш внуци, които да ти честитят.

          Да се пукат и душманите на ония, които са по-компетентни от теб, за да имат търпението - да те обучават. Без тях си нищо!

          И дано почнеш да се вслушваш в съветите на по-компетентните от теб.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            На мене не ми стана ясно как "изобретението" на Pyramid би спасило онзи ЗИЛ от казармата?

            Ако се появи късо съединение в инсталацията, всеки един енергиен източник би могъл да предизвика пожар, дори и ако се състои от микромодули, щамповани в таблетки. Тоест недомислицата на Pyramid нямаше да помогне в този случай, но това не му пречи да подскача из форума и да продължава да плещи врели-некипели с назидателен тон и обидни намеци.
            Честит ми Тодоровден. На мен и на всички адаши!
            - Да са пукат душманите.

            Коментар


            • На мене не ми стана ясно как "изобретението" на Pyramid би спасило онзи ЗИЛ от казармата?

              Ако се появи късо съединение в инсталацията, всеки един енергиен източник би могъл да предизвика пожар, дори и ако се състои от микромодули, щамповани в таблетки. Тоест недомислицата на Pyramid нямаше да помогне в този случай, но това не му пречи да подскача из форума и да продължава да плещи врели-некипели с назидателен тон и обидни намеци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Абе ти дай накъсо друг (разбира се, зареден) акумулатор и му дай дра се развихри. После питай, какво било станало.
                И очи нямаш, „в които, да падам”'. Всеки с очи (че и хора без) осъзнава, колко дебилни ги сипеш.

                За протокола:Бях войник, 2-ра година. Именно заради акумулатора (поставили грешен от техн.служба), на влизане в нашия полигон (в това време, ротния ни беше събрал там)нашият камион, ЗИЛ 131, се запали (тръсна при влизане през скоро копан канал към щаба и крепежният винкел окъси клемите, светня бяло на мига ) и шофьорът ни, Мирослав Попов, показа високо самообладание - за секунди, овладя пожара - гореше около гърловината на 175 л.резервоар, тъкмо от ГСМ-а, обляно - и спаси не една, ами много машини.
                Оловен акумулатор, „безопасен”, според Матеев...


                За протокола...


                Технически неизправна военна машина (пред щаба!) - 10 дни арест (ако не подлежи на Военен съд и затвор).

                ​​
                Майтапчия, тоя пирамид, ве! "За протокола!" (За канарчета ни взема!) "От техническата служба поставили ГРЕШЕН акумулатор" - какъв е тоя "грешник", че не става ясно?

                Най-вероятно, когато...

                Зилът минал през канал и "крепежният винкел окъси клемите"..

                Ми, шофьорчето трябва да е било като теб - неподготвено! Или ПИЯНО! Едно такова наборче попадна в затвора за 2 години и го съди Военен съд в поделението ни!

                Та, в конкретния случай - или нещо е натъманявало, или не са били стегнати скобите до откат! Какъв е бил тоя "винкел" - самоделка, ли!

                ДА не говорим за непочистената гърловина на резервоара! Направо опит за диверсия в ония години!

                Пирамидален, отново опитваш да манипулираш хората тук!

                Всяко нещо, което се експлоатира неправилно - носи пасиви. Онова, което застрашава живота и сигурността на хората - освен материални загуби, още носи и Наказателна отговорност.

                ​​​​​​​

                Коментар


                • Извод?
                  - ТЕХНИКАТА НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ЛИЧНИ ПРИСТРАСТИЯ.
                  Когато работи -работи, когато не - или се ослушва, или гори. Тъй че, „съобразяването”с вашите мнения а не с фактите е признак на настъпваща беда.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev
                    Няма пожароопасност при другите химии !!!

                    Човек - поспри се с бисерите, които плещиш. Падаш ми все по-ниско и по-ниско в очите. Поспри се малко и си събери акъла, пък и ние да си починем от тебе.
                    Абе ти дай накъсо друг (разбира се, зареден) акумулатор и му дай дра се развихри. После питай, какво било станало.
                    И очи нямаш, „в които, да падам”'. Всеки с очи (че и хора без) осъзнава, колко дебилни ги сипеш.

                    За протокола:Бях войник, 2-ра година. Именно заради акумулатора (поставили грешен от техн.служба), на влизане в нашия полигон (в това време, ротния ни беше събрал там)нашият камион, ЗИЛ 131, се запали (тръсна при влизане през скоро копан канал към щаба и крепежният винкел окъси клемите, светня бяло на мига ) и шофьорът ни, Мирослав Попов, показа високо самообладание - за секунди, овладя пожара - гореше около гърловината на 175 л.резервоар, тъкмо от ГСМ-а, обляно - и спаси не една, ами много машини.
                    Оловен акумулатор, „безопасен”, според Матеев...
                    Last edited by Pyramid; 20.03.2021, 00:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп

                      Техническа подготовка ти нямаш никаква.
                      Ако имаше досега да си отговорил по същество на някои въпроси. Ти обаче не можеш да отговориш. Предполагам поради техническата ти подготовка.
                      При това положение не виждам как може да се води разговор с детайли по новото ти "изобретение".


                      ПП
                      то същото с търбичката, с водата от Козлодуй до София, със запалителната бобина... няма едно нещо от твоите изобретения-издънки което да познаваш в детайли.
                      От техническата ти подготовка ще е.
                      Е, как иначе. Нали аз, а не вие, правя нещата да работят. Другото са брътвежи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Стига си се дънил бе човек ....

                        Самият елемент ако е с нелитиева химия не може да предизвика пожар, а ако всичко останало гори по някаква друга причина, последният ти проблем ще е да спасяваш батерията с някакви безсмислени "изобретения". То ако има външен пожар, ще изгори всичко, дори и батерията .....

                        Човек, колкото повече пишеш в темата, толкова повече се наплиташ в грешни логически умозаключения, на базата на които си построил пясъчна кула. Престани моля ти се, защото всички вече разбраха тоталната безсмисленост на твоето "изобретение", с което се излагаш както пред Мъск, така и пред Патентното ведомство, а за нас да не говорим..

                        По принцип, ТОКЪТ предизвиква пожарите. Дори в литиевите акумулатори.
                        Акумулатор, може да причини пожар,
                        НЕЗАВИСИМО ОТ СИСТЕМАТА СИ.
                        ​​​​​​​Но, откъде да го знам аз това? Ток в акумулаторите се явява при товар и/или и късо съединение, както извън клетките, така и вътрешно, при увреда (удар, пробив, смачкване) а гори, каквото може. И „вътрешен” или„външен”, пожарът е пожар. И, изгориш ли сам или твой близък, няма разлика, „какъв точно” пожар, ти го е причинил. Затова, борбата е не толкова за батерията, колкото за целия автомобил. Внушаваш глупости. ЦЯЛОСТНАТА ПОЖАРНА БЕЗОПАСНОСТ ТРЯБВА ДА СЕ СНИЖАВА. Акумулатор, може да причини пожар,
                        НЕЗАВИСИМО ОТ СИСТЕМАТА СИ.

                        Ето защо, вие станахте (трагично) смешни да обяснявате,как такова животно, било нямало. И твоят „смях”, е нервен. Нямам идея защо, т.к. не аз теб, а ти мен нападаш.

                        Що така бе, Росимирски? Що приказваш глупости?
                        Last edited by Pyramid; 20.03.2021, 00:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid
                          К'о каза?
                          Уникално. Ще ни убедиш още малко че, ако не гори самият елемент (а всичко останало) няма проблем?
                          Не знаех, колко си велик,'баси.
                          Стига си се дънил бе човек ....

                          Самият елемент ако е с нелитиева химия не може да предизвика пожар, а ако всичко останало гори по някаква друга причина, последният ти проблем ще е да спасяваш батерията с някакви безсмислени "изобретения". То ако има външен пожар, ще изгори всичко, дори и батерията .....

                          Човек, колкото повече пишеш в темата, толкова повече се наплиташ в грешни логически умозаключения, на базата на които си построил пясъчна кула. Престани моля ти се, защото всички вече разбраха тоталната безсмисленост на твоето "изобретение", с което се излагаш както пред Мъск, така и пред Патентното ведомство, а за нас да не говорим..

                          Явно логиката ти е много слаба и лошо работеща, и това е нещо, което довчера не го бях забелязвал.
                          Last edited by Mateev; 20.03.2021, 00:22.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Темата е за електрически автомобили, но аз досега не съм чувал за такива, на които батерията да е с алкални, киселинни или NiMH акумулатори. Няма и да чуя, защото сред производителите на коли няма малоумни инженери ...

                            Та как тогава твоята нелитиева химия се вмества в тази тема, и какво е нейното приложение в транспорта? Електрокарите по заводите НЕ СА ТРАНСПОРТ по смисъла, който влагаме в тази тема. А Мъск ако наистина си му написал за NiMH акумулатори, значи много си го развеселил.

                            Ако случайно не знаеш, всички други химии са поне 3-4 пъти по-лоши от литиевата химия по параметъра "капацитет за единица тегло", пък и имат други кофти параметри, несъвместими с това да се ползват в леките коли.
                            На Мъск писах по принцип. Не за определена химия. Но, доброто настроение цена няма, разбира се.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Хайде стига приказва небивалици. Нали говориш за нелитиева химия? Какви пожари тогава са ти в главата?

                              Още веднъж повтарям като за бавноразвиващи се:

                              Или говорим за литиева химия, при която цялата ти идея е тотално безсмислена и грешна, особено това с еднаквоста на клетките, или ако е друга химия, то тогава няма никакъв проблем с нееднаквоста и последователното свързване на клетките, така че няма нужда и от "подобрения".

                              През цялото време грешиш и се наплиташ в собствените си обяснение, като един път казваш едно, а друг път казваш друго. Излиза, че дори и ти не си наясно с идеята си, и очакваш аз или други колеги от форума да ти я доизясним.
                              Късото в мощна тягова батерия, ВИНАГИ е лоша работа. Следователно, ВСЯКО снижаване на пожароопасността, е добре дошло. Както сам виждаш, добре държа фокуса и току вас завръщам в темата от разни (за кого лирични, а при кого, и психични) отклонения. И току се сещам за една твоя мисъл от времето, когато още, не си беше изтървал нервите и глупостите, още ти предстояха (относно техническата ми подготовка, когато я призна публично). Прав беше тогава. Поостарял съм и съм се поотпуснал но, продължава да ме бива.
                              Благодаря ти отново (за тогава).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid

                                И КАК СЕ КАЗВА ТЕМАТА, да повторим? Има ли в името и НЕЩИЧКО ,ограничаващо другите системи?
                                Съвземи се, нали трябваше да сме сериозни в дискусията? Видя сериозен опонент, и взе да шикалкавиш?
                                Темата е за електрически автомобили, но аз досега не съм чувал за такива, на които батерията да е с алкални, киселинни или NiMH акумулатори. Няма и да чуя, защото сред производителите на коли няма малоумни инженери ...

                                Та как тогава твоята нелитиева химия се вмества в тази тема, и какво е нейното приложение в транспорта? Електрокарите по заводите НЕ СА ТРАНСПОРТ по смисъла, който влагаме в тази тема. А Мъск ако наистина си му написал за NiMH акумулатори, значи много си го развеселил.

                                Ако случайно не знаеш, всички други химии са поне 2 пъти по-лоши от литиевата химия по параметъра Energy Density, пък и имат други кофти параметри, несъвместими с това да се ползват в леките коли.
                                Last edited by Mateev; 19.03.2021, 22:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X