IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid, идеята на самолетчето кола не е толкова лоша, никой няма да се върже че това е колата на която ще разчита и ще си има една сигурна кола с ДВГ. Тя не се и предлага сериозно на пазара според мен цената затова е надута. Иначе има и с директни соларни задвижвания, гледах едно видео един индиец си монтира на колело соларен панел, и му пази сянка и лети като стрела това колело. Тази соларна кола е нещо такова.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Абе, когато преди време предложих на Матеев да прави верига зарядни от ФЕЦ край пътя за морето, май не съм преценил, колко ще го затрудня. Съжалявам, Матеев. Аз за добро.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        redctetin, единственното смислено нещо с фотоволтаични клетки. Цената му обаче са я докарали от фантазия. Между другото са го замисляли и със собственна електроцентралка на бензин. Като концепция е в бъдещето, тези електрички с кабел в багажника не ми харесват определено.
        Нищо не му е в бъдещето на това. Соларни покриви имат доста модели - и Фискер имаха дори отдавна, сега немските стартъпи масово ги прилагат и те, че даже може колата директно да се ползва и като батерия за зареждане на друга

        Коментар


        • redctetin, единственното смислено нещо с фотоволтаични клетки. Цената му обаче са я докарали от фантазия. Между другото са го замисляли и със собственна електроцентралка на бензин. Като концепция е в бъдещето, тези електрички с кабел в багажника не ми харесват определено.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            ИИИИИИИИ на каква цена е самолета
            Туй са останките от самолета, като не стана с летяща кола - махнаха крилцата и стана велосипед с кабинка и батерийка

            Коментар


            • В сайта ги има цените, 26 долара с батерия с най малък капацитет 25kWh. Скъпо е много.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                https://www.aptera.us/, тази по има данни за нисък разход на енергия, а и не е зависима толкова от кабела за зареждане. Ниско въздушно съпротивление. И същия разход на енергия като на тази китайска кола.
                ИИИИИИИИ на каква цена е самолета

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Не мисля че биха декларирали два пъти по голям пробег и той да е измама. Тази китайска електричка е на 800 волта, съответно теглото на електродвигателя и е два пъти по ниско, възможностите в управлението на инвертора за захранване на електродвигателя също са променени. Само за цената в Китай, не съм наясно но може би това е крайна цена с някаква субсидия от държавата.
                  Електрически стол малоумията край нямат.

                  Коментар


                  • Не мисля че биха декларирали два пъти по голям пробег и той да е измама. Тази китайска електричка е на 800 волта, съответно теглото на електродвигателя и е два пъти по ниско, възможностите в управлението на инвертора за захранване на електродвигателя също са променени. Само за цената в Китай, не съм наясно но може би това е крайна цена с някаква субсидия от държавата.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      bota156, с много нисък разход на енергия я дават, с 30kWh батерия - 400км.
                      По прочетеното това е при туринг скорост - демек темпомат на 60км/ч извънградско. Реално е 2 пъти по малко
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Явно, Пичът, не се тревожи особено.
                        Представители проекта Piedmont Lithium все еще не подали заявку на разрешение, необходимое для добычи полезных ископаемых «Первые поставки были...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          https://www.aptera.us/, тази по има данни за нисък разход на енергия, а и не е зависима толкова от кабела за зареждане. Ниско въздушно съпротивление. И същия разход на енергия като на тази китайска кола.
                          То е ясно, че няма как масово да се разчита да а зареждат от Слънцето. Не навсякъде е (достатъчно) светло. Друг проблем мъчи Америка: Направо разсипническото, в енергийно отношение, поведение на средния американец, в следствие дългогодишно ниските цени на горивата и енергията. Ще им излезе през носа. Както и през нашия.

                          Коментар


                          • https://www.aptera.us/, тази по има данни за нисък разход на енергия, а и не е зависима толкова от кабела за зареждане. Ниско въздушно съпротивление. И същия разход на енергия като на тази китайска кола.
                            Last edited by supertrader; 16.08.2021, 23:18.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • bota156, с много нисък разход на енергия я дават, с 30kWh батерия - 400км.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                Ето такава електричка ни трябва BYD EA1 Hatchback | BYD Dolphin | Price $15,500 | 800V EV Platform | With Up to 400 Km of Range |

                                В европа щяла да дойде на 25к€. Що по 2 цената?
                                Как що? Печалба за търговеца, мита, транспортни такси...
                                Ама, основно, лакомия. Тъй мисля. И, като дойде - станала непродаваема...

                                Коментар

                                Working...
                                X