IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Японец и китаец освен на картинка и по телевизията виждал ли си?? На живо? Ако дойдат двама тук може ли да кажеш този е японец, този е китаец. Имаш интернет погледни какво става в китай, не говоря дори за пекин и шанх
    Японец и китаец ти отличавам одма - ако не по външен вид (80-90 % от случаите), то по езка им - много различно звучат.

    Виж, за китаец и виетнамец ще ми трябва повече премисляне, ако китаецът е от южните провинции.


    Но това няма връзка с долния ми пост.
    Last edited by R1a1; 22.02.2019, 17:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
      Кът сте рекли "китайците"Та: водещият е белият мъж, с неговата вътрешна агресия и акъл.
      Японец и китаец освен на картинка и по телевизията виждал ли си?? На живо? Ако дойдат двама тук може ли да кажеш този е японец, този е китаец. Имаш интернет погледни какво става в китай, не говоря дори за пекин и шанхай, хай де погледни янтай-ако си го чувал де, ами че те са на светлинни години пред нас човек, просто представа си нямаш за какво се говори и за какви мащаби. Само лалала, малко като шопа- от искъро по дълбоко нема
      Last edited by v_tin; 22.02.2019, 16:59.

      Коментар


      • Кът сте рекли "китайците".
        ​​​​​​
        Предишното обяснение на единиците нема да го чуете ни от жълтите маймуни, ни от черните маймуни, ни от жените. А то е много просто (надали за разни импотехтни, обаче).

        Сегашният момент на технологичен и промишлен възход на жълтите маймуни (както преди това и ипонските) се дължи на копирането на достиженията на белия човек.

        Да, ипонците дръпнаха, но да сте чули да са водещи научно и технологично? Сега или преди?
        Както и континенталните жълти маймуни сега - нямат и няма да имат пробив, става само с маймунска копираща масовост и механичност.

        Знаете ли как се изнасят китайски стоки за Запада?
        Ето така: 90 процента от конвейерната китайска продукция се шкартира от качествения контрол, 10-те останали отиват за Запада.
        От тези 10 % две трети отиват за "неразвития" Запад - България, Русия Украйна, Гърция, Испания, Латинска Америка, и останалите 3 %, най-добрата част от производството, получила се случайно - за "развития" Запад.
        От онези 90 % горе половината се изхвърля или рециклира, другата половина си я използват маймуните.

        Конфуций, Буда, Лао Цзъ - само това могат да изнасят безпроблемно. За все по-изгниващия богат тъп западен консуматор.
        Е, и половиния процент техни студенти, които случайно са се получили по-умни.

        Виждал съм един китайски аспирант в белгийски университет, плащаше Китай за него. Отчайваща история... Не ми е ясно как такова нещо се смята човек.

        Та: водещият е белият мъж, с неговата вътрешна агресия и акъл.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Всичкото това го знаем.Чудя се дали да не въведем и конска сила час.....
          Не го обяснявам на теб, инженере.

          Споделям за младежите (Импотех?), които може да се чудят как така килоВатчас е мерна единица за енергия, заедно с Джаул.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
            Теоретичната мерна единица за енергия е на името на батко ви Джаул.

            Инженерната и по-удобна единица, неофициална, за консумация на електрическа енергия, е киловатчас.

            Връзката с Джаул е: консумирана/генерирана енергия един Джаул в една секунда, то ест мощността на енергийния поток, на което са дали името на батко ви Ват (Watt).
            Така за един час енергията, преценена по мощност (моментна единица, за една секунда), е един Ват, умножен по 3 600 секунди. То ест 3 600 Джаула.

            Ако говорим за дневна или месечна консумация/генерация, тези големи числа са неудобни за преценка на мозъка, та инженерната единица килоВат*час се оказва по-удоборазбираема.

            Но ако говорим за лазерно оръжие, например, облъчващо с един Джаул оптична енергия за 10 наносекунди (нано = една милиардна от секундата), то отделената мощност взривява въздуха в точката на фокусиране на енергията и се вижда искра и се чува плякане. Ако сложа там ръката си, усещам само леко затопляне.
            Всичкото това го знаем.Чудя се дали да не въведем и конска сила час.....

            Коментар


            • Теоретичната мерна единица за енергия е на името на батко ви Джаул.

              Инженерната и по-удобна единица, неофициална, за консумация на електрическа енергия, е киловатчас.

              Връзката с Джаул е: консумирана/генерирана енергия един Джаул в една секунда, то ест мощността на енергийния поток, на което са дали името на батко ви Ват (Watt).
              Така за един час енергията, преценена по мощност (моментна единица, за една секунда), е един Ват, умножен по 3 600 секунди. То ест 3 600 Джаула.

              Ако говорим за дневна или месечна консумация/генерация, тези големи числа са неудобни за преценка на мозъка, та инженерната единица килоВат*час се оказва по-удоборазбираема.

              Но ако говорим за лазерно оръжие, например, облъчващо с един Джаул оптична енергия за 10 наносекунди (нано = една милиардна от секундата), то отделената мощност взривява въздуха в точката на фокусиране на енергията и се вижда искра и се чува плякане. Ако сложа там ръката си, усещам само леко затопляне.
              Last edited by R1a1; 22.02.2019, 15:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Тока се мери в ампери напрежението във волт.
                Браво, седни си, шест.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Имхотеп - по принцп за ток се използва киловати за час например масово и са пише KW/h, но някои хора си внушават че тази черта е дробна черта и ползват гледам яко абривиатури. Като си направят проекта пълен с такива абривиатури подписвам с ен ар - не се чете, защото проектите в обяснителната им ако нещото се прави са форма на договор и като не ги разчетат изпълнителите и направят каквото им скимне това излиза солено и се хвърля на боклука. Затова киловатите са за 1 час при мен е така , в Русия може да си съкръщават както искат и без това нищо не правят.
                  Тока се мери в ампери напрежението във волт.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Бе аз съм съгласен ама когато голем специалис каже че единицата за енергия е ватчас ... Не съм съгласен меко казано.
                    Еденицата за измерване на ел енергия е ватчас и това не подлежи на коментари.С кво ти си съгласен няма никакво значение.Светът не се върти около тебе специалиС.
                    Last edited by national power; 22.02.2019, 10:01.

                    Коментар


                    • Обясних ти вече, supertrader. И analog ти обясни. Няма много за добавяне а, види се, упорито, ти не желаеш да поемаш. Съжалявам, дотук съм.

                      Виж, Импотецият, може да е спокоен: Не съм „охранител”, а „техник” по поддръжката. И ние сме на смени. А „техник” е в кавички, т.к. тук, „техниците” сме основно с магистратура. И смях, и грях.
                      „ - Да бе, „вълшебници”.(гейове) ......Едно време, какви (Гейове) имаше, Вълшебници! ”
                      Last edited by Pyramid; 22.02.2019, 11:56.

                      Коментар


                      • v_tin - дори има твърдения че литиевойонните батерии могат да станат 4 пъти по леки и с 23000 цикъла живот или 60 години.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • analog - той така го е разбрал че големия ток на късо пробивал диелектрика, просто констатирам че очевидно се пробива когато се резреди на късо и нищо повече не твърдя. Дори го питам защо така се получава ? Не знам кой е специалист, само правя такава техника и "долу горе" съм наясно как работи вероятно. Той твърди че в импулсните захранвания кондензаторите работят в режим на късо съединение а това не отговаря на реалността и затова писах как стоят нещата при хората които правят такива устройства.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • А бе каква беше темата че не помня с вашите електрици и диелектрици- тази година полупроводници, догодина цели проводници

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Понеже съм неспециалист
                              O, това е твърде меко и дори ласкателно

                              Има десетки различни вида кондензатори и да се правят обобщения е безсмислено, защото параметрите и предназначението им е напълно различно.

                              Да си мислиш обаче че токът на разреждане им пробива диелектрика е същото като да кажеш, че удар с голям чук им пробива диелектрика. И двете в някаква крайност биха били верни, но не отразяват физиката на процесите. Чист пробив на диелектрик става единствено и само от пренапрежение. Ток над допустимия води до прекомерно повишаване на температурата - при електролитните кипва електролита, при неелектролитните могат да се разтопят терминали, фолио. И да, след всичките тези необратими химически или физически процеси нищо чудно и диелектрика да "пробие" от това че например се е разтопил или изпарил.

                              Коментар


                              • Pyramid - да но съм написал че при късо съединение пробива диелектрика и кондензатора се поврежда и не съм написал че това е от големия ток..не съм написал причината. Точно диелеткрика се пробива и затова кондензатор се разежда през съпротивление а не на късо с върха на отверката, обаче пък съпротивлението ограничава тока а не напрежението. Понеже съм неспециалист както се изрази хайде да ми го разясниш, а ако нямаш вяра в това което ти казвам експериментирай с един по големичък кондензатор, зареждаш и разреждаш чрез късо и след няколко такива разреждания ще ти излезе късмета и ако зареждаш през предпазител той ще сработи защото кондензаора ще е дал на късо. Много отдавна ми е ясна тази материя и при нашите военни съм гледал как специалистите разреждаха кондензатори чрез късо съединение и после като пусне машинката и някоя лампа вземе че изгори, а между другото електролитните кондензатори като престоят половин година и диелектрка им се попробива ако не са работили и се възтановява като им пуснеш ток казано на жаргон. И пак така сменя кондензатори и горят лампи и ми вика тия лампи нещо много некачественни и с няколко сменени лампи кондензатора вземе че живне и спира да ги гори и той си мисли че е уцелил качественната лампа. Странно им показвах как като ги разредя през съпротивление и никога не ми изгаря лампа понеже кривото си е криво заклюиха че това бил късмет.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X