IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    То ОСБ-то и битума не държат грам на видия, завита в тях - само да ти споделя
    Конструкцията ти е добра за склад (имам я на къщичката за инструменти на двора) - и за ония в Америката, дето са свикнали редовно да им падат къщите от вятъра. Нормалните хора използват керемиди - и различните системи на монтаж съответно.
    +++++++++++++++1111111111111111111111111111

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Много добре, така трябва.
      Тук покривите са подобни на 99%. Дори и тези флат които са, са с гредоред. Разстоянието между гредите е 60 сантиметра хоризонтално и "вертикално". Когато покрива е готов като скелет, поставят най-отгоре шперплат. Та покривът е много здрав, спокойно можеш да ходиш по него, няма никакъв проблем.

      А за на супертрейдъра идеята, ми това е ОК, само че никой не строи сграда мислейки за слънчеви панели. А повечето сгради навсякъде са строени откъмна 250 години, без да броим замъци и катедрали. И тези сгради си стоят, и никой няма да им събори покрива заради соларки.
      Точно това им е и проблема, ако оставим настрана неграмотността.
      Каквото и да се измисли или изобрети, то трябва още от първият момент на придобиването да може да "облекчи " живота и финасите на потребителя.
      Е те това червеничкото, преди два дни- там в щатите- започвам да имам някакви съмнения относно идентичността ти. Замъци и катедрали в говедария има ли?? Или в асен киселинчев така ви учат

      Коментар


      • А бе матеев сградата изглежда като едно времешните битовки на овчарите по текезесетата. И защо ползваш OSB а не шперплат. И наи тънкия шперплат ще държи по здраво видиите от най дебелото ОСБ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          В България, може би метода е български, не знам но такива покриви с бетонни плочи се правят и то отдавна. Много са здрави и евтини и смятам ще станат перфектно за монтаж на панели след като се хидроизолират. За много добра българска хидроизолация има течна гума се казва, може да си потърсиш информация и казват че е по добра от битумна. Казвам ти ги тези неща просто да знаеш, може да си потърсиш информация и сам да си намериш мнения, може да ти помогнат в работата за по високо качество и по добра цена. Течната гума може мисля и на такива покриви с OSB плоскости, които са добра технология според мен да се приложи и това което съм гледал е че хората са много доволни от течната гума. Във Франция едва ли я знаят и ако направиш такива покриви със соларни панели после ще им падне шапката. Гумата това и е предимството че няма една дупчица или поричка да остане, така казват и съм вижда и изглежда много добре.
          Ami не е точно така. За да стане добре трябва да е изпънат покрива, да няма гънки, бръчки и разни камъчета. След това производителя дава разходна норма която няма как да спазиш- по точно ако я спазиш ще ремонтираш през 2 години. Масово майстора търкаля валяк взема парите и бяга бързо. Ако се пръска с машина тогава няма да има проблеми, но с валяк не става

          Правих на покрива такава изолация преди около 10 години и вече започнаха да излизат ремонти. За догодина съм планувал една бояджийска машина от безвъздушните под наем за 1 ден да напръскам целия покрив и няма да имам проблеми може би следващите 10 години

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Именно, който иска евтино - ерзац, заместител на керемидите - ОСБ. Ама ще сменя през 15 години вместо през 50 - кво ти пука, нали урагана ще ги отнесе
            баш. американците затова строят временно и уж евтино. Ама и нашите бунаци им ползват буклуците и се хвалят колко било убаво щом хамериканците го ползвали.
            водоустойчив не е добре щот трябва да се изпарява влагата, и просто ОСБ не е добре по същата причина - много по трудно изчезва влагата, а влага в къща колкото искаш. И аз въпреки че имам и рекуператор съм си я направил да НЕМА влага
            Last edited by bota156; 25.09.2021, 08:03.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Масово ползват тези плоскости и върху тях коват хидроизолационна мембрана и нареждат керемиди. Също водоустойчив шпертплат и по същия начин пак правят покрив керемиди.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Керемиди използват и мексиканците.
                Дърво за покрива използват по-развитите държави щото е по-ефтино.
                Именно, който иска евтино - ерзац, заместител на керемидите - ОСБ. Ама ще сменя през 15 години вместо през 50 - кво ти пука, нали урагана ще ги отнесе

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  С керемидите има един голям проблем - когато след 10-20 години се счупят няколо керемиди, и се оказва че от никъде не можеш да си намериш, защото производителя отдавна не произвежда точно този модел ....
                  Леко си спал отвит, в момента можеш да си намериш керемиди по стандарт и от 50те Спазват се размерите и снадките, не е всеки да прави каквото си иска.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Керемиди използват и мексиканците.
                    Дърво за покрива използват по-развитите държави щото е по-ефтино.
                    С керемидите има един голям проблем - когато след 10-20 години се счупят няколо керемиди, и се оказва че от никъде не можеш да си намериш, защото производителя отдавна не произвежда точно този модел ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      То ОСБ-то и битума не държат грам на видия, завита в тях - само да ти споделя
                      Конструкцията ти е добра за склад (имам я на къщичката за инструменти на двора) - и за ония в Америката, дето са свикнали редовно да им падат къщите от вятъра. Нормалните хора използват керемиди - и различните системи на монтаж съответно.
                      Да, обаче, видя ли, в кое точно, се забиват видиите?
                      -В гредите под OSB-то. То, просто, е като междинен материал. На опън (изтръгване), държат гредите.После, покривът: Ранчото на Матеев, е в низината до река, дълбоко между хълмове. Там, чак такива ветрове, просто,не могат да стигнат. И той, разумно, ползва даденостите на обекта. Америка -на американците, Луната-на мАкедония.

                      Коментар


                      • Те покривите масово не издържат много време, така че трябва да се подновяват и като се подновят сега дори е лесно да се сложат соларки понеже вече има и това и може да се предвиди. В общи линни паянтовите покриви си ги подменят хората в България според възможностите си. Сега преди малко поразгледах българските майстори какво са писали в нета, в общи линии всеки вика аз съм най големия майстор и това което правя е най хубавото. Матеев обаче показва снимка на която се вижда че е направено по конец, ей тоя дето се заяжда нищо не показва. Прав си ако се използва дебел шпертплат витовете в него държат много здраво, но и плоскост от едри дървени частици под която има дърво 2.5 см не мога да се съглася със специалиста че няма да стане здраво.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          То ОСБ-то и битума не държат грам на видия, завита в тях - само да ти споделя
                          Конструкцията ти е добра за склад (имам я на къщичката за инструменти на двора) - и за ония в Америката, дето са свикнали редовно да им падат къщите от вятъра. Нормалните хора използват керемиди - и различните системи на монтаж съответно.
                          Керемиди използват и мексиканците.
                          Дърво за покрива използват по-развитите държави щото е по-ефтино.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Ами виж на снимките - всеки квадратен метър има по 4 скоби, завити с 16 видии. Тоест 100 килограма сила нагоре от вятъра се разпределя върху 16 видии, по 6.25 кг на видия. Със сигурност видията издържа много повече ...

                            При мене всяка една видия е завита в повече от 50 mm дебелина на покривната плоча - 25 мм дъски, 20 мм OSB, и 2х5 мм битумна хидроизолация и битомно завършващо платно.

                            При другите видове покриви е друго - скобите са различни и местата за завиването им е различно, но дори и тогава тази сметка трябва да се прави - колко се натоварва една скоба и колко се натоварва една видия. Всеки един покрив си е загадка, и затова се налага да правим персонални конструктивни изчисления само за него, както и да купуваме или измисляме и правим скоби специално за този покрив и специално за неговите дадености.

                            Спомням си например една покривна централа, при която нямахме достъп до подпокривното пространство. Знаехме само, че под покривната плоча има метална констрикция, но не знаехме каква е тя. И за да закрепим нашите скоби ние използвахме металотърсач, след това дупчехме дупки в конструкцията и след това стягахме скобите със самонарезни видии. Спомням си, че изтъпихме над 100 свредла, при това от хубавите с жълт връх, докато се опитвахме да дупчим на верните места.
                            То ОСБ-то и битума не държат грам на видия, завита в тях - само да ти споделя
                            Конструкцията ти е добра за склад (имам я на къщичката за инструменти на двора) - и за ония в Америката, дето са свикнали редовно да им падат къщите от вятъра. Нормалните хора използват керемиди - и различните системи на монтаж съответно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Да, това е една от централите в моя имот. Аз съм я измислил и проектирал до най-големите подробности, а са я правили моите работници ...

                              Имам десетки хиляди снимки и от други централи, проектирани от мене за мои клиенти и след това построени и пуснати в експлоатация. Всяка една от тези централи изисква специфичен подход с цел максимално да се оползотворят даденостите на имота или на покрива на сградата. Измисляли сме и сме конструирали какви ли не чудесии, щото върху неподходящ покрив или терен да направим централа, лишена от каквито и да било недостатъци.

                              Никъде и в нищо не е бил правен компромис. Всяка една измислена и построена от мене централа е перфектна във всяко едно отношение, и до ден днешен с нито една централа нямаме каквито и да било проблеми от проектантско или изпълнителско ниво. Конструкциите на централите съм ги преоразмерявал, и до момента нямаме никакви проблеми с урагани например или с огромни снеговалежи.
                              Много добре, така трябва.
                              Тук покривите са подобни на 99%. Дори и тези флат които са, са с гредоред. Разстоянието между гредите е 60 сантиметра хоризонтално и "вертикално". Когато покрива е готов като скелет, поставят най-отгоре шперплат. Та покривът е много здрав, спокойно можеш да ходиш по него, няма никакъв проблем.

                              А за на супертрейдъра идеята, ми това е ОК, само че никой не строи сграда мислейки за слънчеви панели. А повечето сгради навсякъде са строени откъмна 250 години, без да броим замъци и катедрали. И тези сгради си стоят, и никой няма да им събори покрива заради соларки.
                              Точно това им е и проблема, ако оставим настрана неграмотността.
                              Каквото и да се измисли или изобрети, то трябва още от първият момент на придобиването да може да "облекчи " живота и финасите на потребителя.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • В България, може би метода е български, не знам но такива покриви с бетонни плочи се правят и то отдавна. Много са здрави и евтини и смятам ще станат перфектно за монтаж на панели след като се хидроизолират. За много добра българска хидроизолация има течна гума се казва, може да си потърсиш информация и казват че е по добра от битумна. Казвам ти ги тези неща просто да знаеш, може да си потърсиш информация и сам да си намериш мнения, може да ти помогнат в работата за по високо качество и по добра цена. Течната гума може мисля и на такива покриви с OSB плоскости, които са добра технология според мен да се приложи и това което съм гледал е че хората са много доволни от течната гума. Във Франция едва ли я знаят и ако направиш такива покриви със соларни панели после ще им падне шапката. Гумата това и е предимството че няма една дупчица или поричка да остане, така казват и съм вижда и изглежда много добре.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X