IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Pyramid, остава варианта да се правят модулите с много по малко суровини и много по голяма енергийна плътност. Което не е невъзможно. Честно казано от тези с ниската енергийна плътност няма и голям смисъл, те запушват разпространението на електромобилите. Някъде четох едни направили една голяма кола с много голяма батерия и японците казали, че армията им имала бронирана машина която тежи по малко от тяхната кола.
    Е нали досега микромодула беше "стотици волти" и сто вата? Пак ли се промени концепцията?

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • ceco666, войната няма как да ускори електрификацията на транспорта, тя е индустрия която се повлиява негативно от доставките на суровини и от прекалено високата инфлация. Инфлацията яде от печалбата, купуваш материалите , произвеждаш и продаваш, с парите купуваш нови материали, но те са поскъпнали и за труда да ги произвеждаш получаваш по малко пари, намаляваш заплатите при покачващи се цени, хората не могат да си купуват нещата които произвеждаш и оборота ти пада. Войната влачи бедността подире си и бизнеса който не печели от война и не е свързан с нея намалява.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Не го знам какъв експерт е, но ме изпълни с оптимизъм.
        Автомобилната индустрия може да предложи работа на украинските бежанци, посочи изпълнителният директор на "Аутомотив Клъстер България"

        Коментар


        • И аз така мисля и по малко проблеми да се наложи масово електромобилът и бизнеса става по успешен.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Pyramid, остава варианта да се правят модулите с много по малко суровини и много по голяма енергийна плътност. Което не е невъзможно. Честно казано от тези с ниската енергийна плътност няма и голям смисъл, те запушват разпространението на електромобилите. Някъде четох едни направили една голяма кола с много голяма батерия и японците казали, че армията им имала бронирана машина която тежи по малко от тяхната кола.
            Колкото е енерг.плътност е по-висока, толкова по-силно си личат предимствата на системата, естествено. И става все по-наложителна именно нейната употреба. А, относно разхода на суровини...Само маста на корпусите, с 20÷25% надолу , си е пределен бонус. И няма значение, кой трол какви ги плещи.
            Last edited by Pyramid; 05.03.2022, 14:59.

            Коментар


            • Pyramid, остава варианта да се правят модулите с много по малко суровини и много по голяма енергийна плътност. Което не е невъзможно. Честно казано от тези с ниската енергийна плътност няма и голям смисъл, те запушват разпространението на електромобилите. Някъде четох едни направили една голяма кола с много голяма батерия и японците казали, че армията им имала бронирана машина която тежи по малко от тяхната кола.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Спрялата икономика - индустрия е много зелена, не цапа, не емитира газове в атмосферата, няма проблем със зеленото, сега проблема е с жълтото и кафявото.
                Точно, както едни много икономични крушки: НИЩО не потребявали. Да, ама и хич не светели...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Аз не знам. Но много по-лошо е, че в паниката, която се задава на никой няма да му пука. Ще направят зелената сделка не х2, а х3. Само и само да се измъкнат от лапите на мечката. Няма да успеят, разбита се. Но ще построят инфраструктура. Тогава и аз бих се возил на електричка.
                  Абе то добре звучи, ама... Я и тук да пусна материала, дано чуваш руския. Накратко, ресурси се искат, а откъде, щом по цял свят, се добива Х, от който, искат да извадят У, а няма какво са добавят...
                   

                  Коментар


                  • Спрялата икономика - индустрия е много зелена, не цапа, не емитира газове в атмосферата, няма проблем със зеленото, сега проблема е с жълтото и кафявото.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Аз не знам. Но много по-лошо е, че в паниката, която се задава на никой няма да му пука. Ще направят зелената сделка не х2, а х3. Само и само да се измъкнат от лапите на мечката. Няма да успеят, разбита се. Но ще построят инфраструктура. Тогава и аз бих се возил на електричка.

                      Коментар


                      • , парите са посредника между нещата които ти трябват и теб самия. Добре я тези суровини, метали откъде ще се вземат при положение че един голям магазин затвори май.
                        Last edited by supertrader; 04.03.2022, 22:05.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Pyramid, пари за инфраструктура от зарядни станции също откъде ще дойдат при тези условия.
                          +100
                          Ние ще им дадем, бе.

                          Коментар


                          • ceco666, а ако няма смисъл въобще да се изграждат зарядни и инфраструктура защото са огромни разходи. Може да има друг начин да се задвижват..
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Pyramid, пари за инфраструктура от зарядни станции също откъде ще дойдат при тези условия.
                              С екологични ДИЗЕЛГЕНЕРАТОРИ ще зареждаме електричките .
                              Фандъкова ще ни даде челен опит, тя вече е във светлото бъдеще ....
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Е в зелената сделка ако няма пари за зарядни и инфра, е**м ти зелената
                                Last edited by anonymous6718; 04.03.2022, 22:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X