IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Анди11, поздрави за будната "Съвест" на форума!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Имхотеп, нали в пуснах файлове за кутийка, не ги харесахте..тогава защото да се занимавам повече. Всичко заминава в архива както се казва.. И да е имало нещо, вече няма нищо..поне за определени хора нищо няма да има., ето нещо което е сигурно.
      Това-за хора. А сега, само си представи този . ЕСТЕСТВЕНО, НИЩО за него. Ей тъй, от любов към спорта

      Коментар


      • Имхотеп, нали ви пуснах файлове за кутийка, не ги харесахте..тогава защото да се занимавам повече. Всичко заминава в архива както се казва.. И да е имало нещо, вече няма нищо..поне за определени хора нищо няма да има., ето нещо което е сигурно.
        Last edited by supertrader; 07.03.2022, 15:19.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Ма то няма нищо, и никога не е имало. Искам да уточня, че изобщо не възразявам, а от шест-седем години се забавлявам с тях.
          Ся се оказва че няма нужда от сметки, чертежи... абе достатъчно е да споменеш паролата "микромодул", и веднага на опашка пред гаража се наредиха бмв, фолксваген и рено. Останалите производители си хапят задниците че не успяха да влязат в първата тройка.
          Ам питай го за изобретението на живота му, дето искаше да смъкне триста хиляди лева за да има да си харчи...

          Ти си вярваш, значи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ГАД Разгледай мнение

            И все пак, къде са? Имхотеп възразява, вие не представяте физически прототип, и слушаме само приказки. Освен, ако не пишете досиета Х.2.0, че истината, пак да е "някъде ТАМ".
            Ма то няма нищо, и никога не е имало. Искам да уточня, че изобщо не възразявам, а от шест-седем години се забавлявам с тях.
            Ся се оказва че няма нужда от сметки, чертежи... абе достатъчно е да споменеш паролата "микромодул", и веднага на опашка пред гаража се наредиха бмв, фолксваген и рено. Останалите производители си хапят задниците че не успяха да влязат в първата тройка.
            Ам питай го за изобретението на живота му, дето искаше да смъкне триста хиляди лева за да има да си харчи...

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              ГАД, какъв физически прототип трябва ? Въобще няма нужда от такова нещо, всеки който би тръгнал да го използва и да произвежда ще си направи прототипи сам. Става въпрос за нещо за което се плащат жълти стотинки ако работи, ако не работи и не може да се използва нищо не се плаща и нищо няма да му струва на - измамения. Достатъчно е с две изречения да е обяснено какво представлява, и от там нататък или е интересно или не е интересно. По принцип никой не ти спори дали работи или не работи, а казва - да интересува ме или не не ме интересува. Риска дали работи или не работи си е изцяло за сметка на страната която го предлага. Има друго - може да се вземе и да се използва и без нищо да се плати. Защо да се направи такова нещо - има хора които просто са нечестни, факт е че и това съществува , а и в крайна сметка всички ползваме неща за които по никакъв начин не сме платили на този който ги е измислил и са се родили в неговата глава..така че и безплатно може да бъде..или както е прието в съвременните времена - фрии. Не знам може би е редно да се пусне свободно, правиш опити да намериш партньор и са неуспешни , ами пускаш го свободно или не го пускаш..решаваш си. За сега не е пуснато свободно, но това не значи че няма да бъде.
              Ето тук - кой искаше да се спасява от инфлацията? - средство за защита. ОТ НАЙ-ЯКИТЕ.

              Коментар


              • ГАД, какъв физически прототип трябва ? Въобще няма нужда от такова нещо, всеки който би тръгнал да го използва и да произвежда ще си направи прототипи сам. Става въпрос за нещо за което се плащат жълти стотинки ако работи, ако не работи и не може да се използва нищо не се плаща и нищо няма да му струва на - измамения. Достатъчно е с две изречения да е обяснено какво представлява, и от там нататък или е интересно или не е интересно. По принцип никой не ти спори дали работи или не работи, а казва - да интересува ме или не не ме интересува. Риска дали работи или не работи си е изцяло за сметка на страната която го предлага. Има друго - може да се вземе и да се използва и без нищо да се плати. Защо да се направи такова нещо - има хора които просто са нечестни, факт е че и това съществува , а и в крайна сметка всички ползваме неща за които по никакъв начин не сме платили на този който ги е измислил и са се родили в неговата глава..така че и безплатно може да бъде..или както е прието в съвременните времена - фрии. Не знам може би е редно да се пусне свободно, правиш опити да намериш партньор и са неуспешни , ами пускаш го свободно или не го пускаш..решаваш си. За сега не е пуснато свободно, но това не значи че няма да бъде.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ГАД Разгледай мнение

                  И все пак, къде са? Имхотеп възразява, вие не представяте физически прототип, и слушаме само приказки. Освен, ако не пишете досиета Х.2.0, че истината, пак да е "някъде ТАМ".
                  Където трябва. Тук, хеле пък на , лалвото и да му даде човек, все тая. Беше им представена физическа възможност да се убедят (за едно друго нещо), че е това, което е - като зинаха 4-5 , и засмърдя. Няма смИ.
                  Last edited by X_Y; 07.03.2022, 11:53.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Ах, да, сесо666, заявката за защитен документ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, включва фигури. Чертежи, рисунки, такива работи.
                    И все пак, къде са? Имхотеп възразява, вие не представяте физически прототип, и слушаме само приказки. Освен, ако не пишете досиета Х.2.0, че истината, пак да е "някъде ТАМ".

                    Коментар


                    • Ах, да, сесо666, заявката за защитен документ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, включва фигури. Чертежи, рисунки, такива работи.

                      Коментар


                      • ceco666, това нещо че е според законите на физиката много пъти беше обяснено. То е прекалено просто, имаш последователно свързани елементи с малък капацитет и тока който протича по връзките между тях е малък, а съхранената енергия е равна на сбора на енергията от всички елементи..така се постига да има съхранена енергия не по малко отколкото в единична батерия да кажем със същия размер..Всичко е законно .
                        Last edited by supertrader; 06.03.2022, 12:22.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                          Мъск нали си направи фабрика за батерии в САЩ? Вярно, че една птичка пролет не прави, но все пак е нещо.
                          Ето тук, ще напомня: Мъск си направи фабрика за привичните, чудовищно недомислени, навити батерии. Да, работят. НЯКАК. И каквото и оптимизиране да им направят, си остават стара, изчерпала се концепция с множество технологични, логистични, рециклативни и други бомби под себе си, достатъчно, да се изправят като стена пред МАСОВОВОТО им навлизане. Да, много бройки се правят но, поради същите тези недомислици, БАТЕРИИТЕ от тях, са (просто и кратко казано), ТЪПИ И ПРЕДЕЛНО ПРОБЛЕМНИ. Пък ти им се радвай, лошо няма. Наскоро, един финландец, дори взриви своята Тесла с 30 кила тротил. Да си изрази Отношението.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                            Съвсем не те мисля за невежа, даже напротив. Блупринт би показал на потенциалните инвеститори, че технологията не нарушава някой от законите на физиката. Например, този за за запазване на енергията в затворена система. И въобще, че не е перпетуум мобиле от някой вид.
                            Сега, Цецко, ако един акумулатор, го направиш плосък, ТОВА, нарушава ли законите на природата? А, ако го направиш още с максимално (възможното) съотношение повърхност (площ на корпуса)/обем, ТОВА, нарушава ли? А, като му осигуриш охлаждане(подгрев) на централните части, дали пък ТОВА нещо ще наруши? Или, пази Боже, ако направиш капацитета му МАЛЪК, може пък, ТОВА да направи "Перпетуум мобиле"? Ех, ценни ми друже, с какво чертеж (ксерокопие) биха могли да докажат или опровергаят нещо? Графиките са едно, сметките и числата -друго, нали така?
                            Знаеш ли, колко струва ФИЗИЧЕСКИ прототип, сравнен с масово изделие ? (Ако ли за ТОВА ме гъбаркаш)? А? Знаеш ли? Аз знам, щото съм прототипирал това-онова. От десетки, до стотици пъти повече. Е, да си продам значи, апартамента, за да "доказвам" на дебил като Импотеция, че водата тече надолу? И т.н.

                            Вземи се в ръце. Мисълта ми беше че, ако ще се пробваме на акъл, поне пробата, да е насериозно.

                            Коментар


                            • ceco666, само една единственна батерия като стандарт и електрохимия има Тесла и то съвсем отскоро.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                И така, доказано с времето, сесо666, досега, се е плъзгал по повърхността и не е внимавал. А какви само хубави теми пуска, да му завидиш.
                                Да, не внимавам. Както писах в първата си тема - имам си професия и личен живот. Последните седмици даже прекалих с времето прекарано в този форум. Но ми беше полезно, научих важни неща, включително и в тази тема.

                                Коментар

                                Working...
                                X