И на теб ли не ти пука дали ще се случи и в България да има някакво производство и работа примерно за млади хора които да не я напуснат ? Защото за това става въпрос.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Много си нагъл, не мислиш ли?
Пореден опит да бъда учтив:
Иновациите, ПРЕДИ да влязат в производство, се раждат в нечия глава. И не може някакъв да ги обезценява освен, ако този някой, не е Провалът на Пазара. ТИ не си този Някой.
Бъди здрав.
В опит да бъда учтив, ще ти кажа, че идеите не са иновации. Идеите, които се дискутират на всеослушание, зер някой ти подскаже отстрани нещо, което не знаеш, още повече не са иновации.
Пазарът не е виждал толкова много празни лафове на едно място: по цял ден и дори денонощие си чуруликате. Пазарът вече ви е оценил.
Не разбрах какво си "родил днес в твоята глава". Пак ли иновация? Пазарът оценява лафовете ви като празни приказки, независимо дали вие самите ще наречете това "иновация" в някакво заглавие, някъде.
Абсолютна аналогия с другата тема за "иновационния" софтуер.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение...мълчи. И не обяснява един простичък парадокс:
Ако наистина бяха направили досега Съвършената Батерия...
...ЗАЩО ОЩЕ СЕ МЪЧАТ И РАЗРАБОТВАТ ОЩЕ, ПА ВЛАГАТ ОЩЕ МИЛИАРДИ И Т.Н.?
ЗАЩО, МАТЕЙКО?
Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Отговорът и на трите ти въпроса се крие в едно ново научно откритие, което от дълго време го чакаме - евтини акумулатори с голям капацитет. Говоря за натриевите акумулатори, които вече са в много напреднал стадий на разработка. По предварителни данни ще имат 3 пъти по-голям капацитет при същото тегло, и 2 пъти по-ниска цена. Това е предостатъчно, за да се направи революция в енергетиката и в автомобилостроенето.
Да, признавам си, че соларните централи са едно голямо нищо, ако не можем да съхраняваме енергията им за поне 3-4 дена. Ако обаче това някога се случи, те ще станат основен енергиен източник без никаква конкуренция. И тогава наистина ще възникне ситуацията с покриване на всякакви баири и камънъци в България със соларни централи.
За цената на инвестицията не се безпокой - ако тя наистина е икономически ефективна, частният бизнес бързо бързо ще намери пари и ще я реализира. Това вече се е случвало, когато преди 10 годни за няколко дена се узакониха централи на стойност колкото един ядрен реактор.
За достатъчното количество модули и инвертори съще не трябва да се безпокоиш - по света вече има изградени огромно количество производствени мощности, които само ако им свирнеш, и веднага ще удавят пазара с модули и инвертори.
За суровините също не трябва да се безпокоиш - клетките са от силиций. Тоест правят се от пясък. Само 1 милионна част от пясъка на Сахара е предостатъчна да се покрие цялата планета със соларни модули на 3 етажа.
Помисли си и нещо друго - слънцето е основен енергиен източник, който създава всички други известни на нас енергии. Въпрос на време е да започнем да го оползотворяваме ефективно, без да преминаваме през някакви други междинни форми на енергия. Мисля, че това време вече е наближило, и всички ние ще имаме шанса да сме свидетели на неговата реализация, която ще е с ранг на революция.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеТой го каза по друг начин, разбира го със сигурност.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеКак Матеев много добре знае че общия електролит не е проблем, обаче си твърди обратното. Дори по разни снимки в нета се вижда как клетките не са херметични, всеки може да си намери от къде да види и той го отчете като каза - ами не са ги уплътнили добре, грешка са направили. Вместо да каже - май съм сгрешил.
Коментар
-
Как Матеев много добре знае че общия електролит не е проблем, обаче си твърди обратното. Дори по разни снимки в нета се вижда как клетките не са херметични, всеки може да си намери от къде да види и той го отчете като каза - ами не са ги уплътнили добре, грешка са направили. Вместо да каже - май съм сгрешил.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеИмпотеп, ако беше вярно че по електролита между две клетки с равен потенциал в оловните акумулатори може да протича ток, щях да предложа на производителите вместо да слагат този индикатор който го има по някои батерии и мери плътността на електролита и така установява акумулатора дали е зареден - едно зелено топче изплува, има го на доста батерии. Та щях да им предложа да го заместят с един светодиод, който индикира напрежението при заредени клетки на 4 волта ще свети и ще се вижда по добре от топчето което изплува и ако свържем и един ценеров диод при по ниско от почти максималното зарядно напрежение той направо ще прекъсва тока към индикиращия светодиод. Патентоваме я тази работа и производители които я използват ще плащат някакви пари за лиценз. Ако беше вярно !
Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Импотеп, ако беше вярно че по електролита между две клетки с равен потенциал в оловните акумулатори може да протича ток, щях да предложа на производителите вместо да слагат този индикатор който го има по някои батерии и мери плътността на електролита и така установява акумулатора дали е зареден - едно зелено топче изплува, има го на доста батерии. Та щях да им предложа да го заместят с един светодиод, който индикира напрежението при заредени клетки на 4 волта ще свети и ще се вижда по добре от топчето което изплува и ако свържем и един ценеров диод при по ниско от почти максималното зарядно напрежение той направо ще прекъсва тока към индикиращия светодиод. Патентоваме я тази работа и производители които я използват ще плащат някакви пари за лиценз. Ако беше вярно !D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеMateev, по добре да изчистим заблудата относно невъзможността електролита да е общ, при положение че тези видеа в ютуб няма как да сме ги пуснали ние двамата и се вижда на тях колко са херметизирани клетките, а акумулаторите си работят. В замяна мога да споделя нещо което ще е интересно, по интересно от самозахранваща се крушка.
Ето да помогна, в оловният акумулатор целият процес се описва с формула. Електрохимична реакция. Отидете и питайте някой химик.
А най-добре купете един незареден акумулатор, изкъртете преградите вътре и залейте с киселина. После... после елате да кажете.
Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Много си нагъл, не мислиш ли?
Пореден опит да бъда учтив:
Иновациите, ПРЕДИ да влязат в производство, се раждат в нечия глава. И не може някакъв да ги обезценява освен, ако този някой, не е Провалът на Пазара. ТИ не си този Някой.
Бъди здрав.
Коментар
Коментар