IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Как по-точно си представяш такова обещание ? И колко високо е мястото ? Шефа на БНБ? БГ правителството? Президента ? Канцлера на Германия ? Папата ? ООН ?

    А какво ше стане ако верно има такова обещание и верно някой се опита да запази лихвите ниски? Еврото става 50 цента и собствениците на имоти почват да обявяват цени в долари, как ти изглежда ? Как се спасяват пазари с обещания бе човек? Да не живееш в Северна Корея ?
    Това обещание се дава при затворени врати, но е публична тайна. Fed-put чувал ли си? Всички отричаха докато нанси пелози не го обяви официално покрай пандемията. Много ясно че и в Европа има пут, само че при имотите. А за България за пръв път чух това също покрай пандемията, то си пролича по мораториумите че ще пазят цените. Сега просто малко им трябва да продължат по инерция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Мисля, че няма проблем да напиша. Става дума за Уникредит. Не съм се интересувала, но дори и да има някакви допълнителни такси ако всичко е под 4 % при днешна инфлация от 16 % си е направо подарък. Много се учудих да си призная, мислех ,че в този момент банките ще бягат от фиксираните лихви ,а то какво излезе.
      Всички западни банки практически предлагат продукта понеже емитират бондове срещу това които по различни схеми се купуват фонове и ЕЦБ. Италианците естествено с голяма изгода, и имат право да вкарат известен процент чужди активи ако се ангажират с риска. И преди стана дума за точки и за струпване на лихвата, тва важи за кредитити със и без фиксирана лихва. Е ти условията
      https://www.unicreditbulbank.bg/bg/i...ihven-procent/
      https://www.rbb.bg/bg/individualni-k...ihva/opisanie/
      https://www.ubb.bg/individual-client...iksirana-lihva

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Коя е банката?
        Мисля, че няма проблем да напиша. Става дума за Уникредит. Не съм се интересувала, но дори и да има някакви допълнителни такси ако всичко е под 4 % при днешна инфлация от 16 % си е направо подарък. Много се учудих да си призная, мислех ,че в този момент банките ще бягат от фиксираните лихви ,а то какво излезе.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Кавръков, това не са никакви локуми ,а за жалост е чистата истина. Мен, кредити не ме интересуват, но много народ ще се заинтересува, а това е доста ниска лихва при това фиксирана за пет години ! Не вярвам банките да са благотворителни дружества и за жалост това означава, че не очакват драстични повишения на лихвените проценти. Можеш сам да провериш, точно теб нямам намерение да уча как да го направиш
          Коя е банката?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
            От високо е обещано че цените на имотите ще се спасяват. Не са прости.
            Как по-точно си представяш такова обещание ? И колко високо е мястото ? Шефа на БНБ? БГ правителството? Президента ? Канцлера на Германия ? Папата ? ООН ?

            А какво ше стане ако верно има такова обещание и верно някой се опита да запази лихвите ниски? Еврото става 50 цента и собствениците на имоти почват да обявяват цени в долари, как ти изглежда ? Как се спасяват пазари с обещания бе човек? Да не живееш в Северна Корея ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Цял следобяд разтягате локуми за безплатното сирене в капана за мишки.
              Кавръков, това не са никакви локуми ,а за жалост е чистата истина. Мен, кредити не ме интересуват, но много народ ще се заинтересува, а това е доста ниска лихва при това фиксирана за пет години ! Не вярвам банките да са благотворителни дружества и за жалост това означава, че не очакват драстични повишения на лихвените проценти. Можеш сам да провериш, точно теб нямам намерение да уча как да го направиш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                Отново хумор в изобилие!

                За пореден път се уверявам, че нямаш никакво въображение! Тук не виждам никакво решение от високо ниво, че имотите ще се спасяват. Откроява се само настойчиво искане за големи ремонти, които да бъдат извършени от определен министър тук и сега, като отново се използва страхът от инфлацията. Спряха ли кражбите в строителството или се търси по-голям пай, за да се получи по-голям процент.
                Известно ли ти е, че разходите за строителство при рецесия ще бъдат по-ниски, отколкото при галопираща инфлация?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Цял следобяд пишем за това ,ти доказателства искаш Попитай в първата по големина банка в БГ, може и на теб да дадат на 2.99 % фиксирана за пет години
                  Цял следобяд разтягате локуми за безплатното сирене в капана за мишки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                    За този хумор говоря и доказателства!
                    https://www.youtube.com/watch?v=JUAv...BD%D0%B8%D0%BA

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                      За този хумор говоря и доказателства!
                      Е ти не знаеш ли ?

                      На общото събрание на блока хората са взели решение, че цените няма да падат!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Цял следобяд пишем за това ,ти доказателства искаш Попитай в първата по големина банка в БГ, може и на теб да дадат на 2.99 % фиксирана за пет години
                        Сама каза, че не ползваш заеми, а дяволът е в детайлите! Следователно лесно могат да те преметнат...чети дребният шрифт, важен е!
                        В България днес такъв фиксиран ГПР няма как да получиш! Всичко друго е бла, бла.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Според мен сценариите са два - плавно затягне (с цел да не счупят пазара), а другия е рязко /неконтролируемо/ свиване - ако се окаже, че някоя банка пак има нужда от спасяване... затова са ми интересни инвестиционните банки отвъд океана.
                          Ама как само ви ги давам новините в аванс, а!

                          Първо - уж нямаше да има рецесия... пък сега ЕЦБ не само, че ги предупреждава, ами:

                          Според банкера постепенното покачване на лихвите ще е от полза за банките, но има риск и от "по-рязко, безпорядъчно увеличение, което ще нанесе удар на клиентите, особено в случай на по-висок ливъридж".
                          Ама вие си теглете, няма проблем!
                          Как иначе после ще разберем какви са уловките на кредитите с фиксирана лихва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Заключена е лихвата без майтап. Аз за тва казвам че при най малкото понижение на цените ще трябва да ги спасяват или да фалират. И сериозен обем от ипотеките последните 3 години са такива.

                            От високо е обещано че цените на имотите ще се спасяват. Не са прости.
                            За този хумор говоря и доказателства!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              Пак хумор! Дай доказателства?
                              Цял следобяд пишем за това ,ти доказателства искаш Попитай в първата по големина банка в БГ, може и на теб да дадат на 2.99 % фиксирана за пет години

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Заключена е лихвата без майтап. Аз за тва казвам че при най малкото понижение на цените ще трябва да ги спасяват или да фалират. И сериозен обем от ипотеките последните 3 години са такива.

                                От високо е обещано че цените на имотите ще се спасяват. Не са прости.
                                Пак хумор! Дай доказателства?

                                Коментар

                                Working...
                                X