IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    Ти какъв си философ не е истина ! Много патетично звучене с нотки на псевдо хуманизъм .
    Що, не си ли съгласен с мене? Аз мисля че си. Ти би казал същото, но по кратко.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Джулка, ми ти и още неколко герои сте спечелили от нищото бре с тези коини. Що не ковна поне една гарсонерка в топ град на топ место. Даже по мои изчисления можете и мезо апарт от поне 120 метра да забиете във вазов примерно. Лъзгате го и отново в коини. Джулка, Джулка...писането от детската е най-уютно, а и се учите безплатно. Сега като застудее даже и ще сте по-честичко тук и уюта че не сте пръснали парата щв ви топли.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Грешиш, имотите не са регулатор на инфлацията, те са актив, изисква се сума за да ги придобиеш. Като искаш да избягаш от инфлацията отиваш с малки суми на капиталовите. 500$ е минимума. Или крипто, защо не. Всеки би вложил в бизнес или сделка някаква 5-6-20-30К лева, примерно, така мисля. Но за имот трябва дупе - сума, кредит или общо казано свободна суха пара. Имотите няма да те пожалят с цени щото инфлацията била 30%. Тя е много повече първо, второ това е актив, но с доходност. Влияе се от цената която някой би си позволил да плати, от банките, лихвената политика, кредитирането, геостратегически и политически фактори, миграция, демография, икономически статус на определен регион, стабилност, религиозна търпимост ако щеш....климат, курортни обекти, състояние и достъпност до здравна система ( забележи това!!!!! - една от най-добрите при нас, и не само това...със съвременната достъпност и компании в тежката артилерия всичко е почти едно и също при нас и на Запад), до услуги,....мога още да изброявам. Това което казавш за боклуци, варварщина, нискочели индивиди...вярно е. Бори се за обществена нетърпимост и ритник. Оттам се почва. Не от имот да купиш евтино пък после да се бориш с всичко останало. Не регистрирай, всички са регистратори, вчерашни суеци, а се бори! Накарай приятели, те техните приятели и променяй, не регистрирай. Разбра ли ме?
        Ти какъв си философ не е истина ! Много патетично звучене с нотки на псевдо хуманизъм .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          В интерес на истината скоро не съм гледал евровите договори как точно ги обвързват.
          Левовите мисля, че са толкова - актуализация 2 пъти/годишно.
          А Юрибора катери в момента по-яко и от Райнх. Меснер, това е очевидно.
          Ако скокът по 100к евров се ограничи само до 500 кинта - ще е добре.
          Ще трябва да почерпят ми се струва... ?

          p.s.
          Я как озлобения физкултурник по-доле от километри си личи - лъха на мента, чесън и шкембе!

          Пукането на един имотен балон изважда на повърхността бая такива.

          Но човек не трябва да се впечатлява.
          Тоест, офертите на банките към настоящия момент са в същност - примерно 2,5% фикс + 6mEuribor, ама този от Юни, който беше все още отрицателен. И голямата тесла през Януари е надвиснала, а банките потриват ръчички в очакване на поредния глупак, който да се върже. Неслучайно някои дори свалиха фикса с малко, колкото да сръчкат овцете с гегата, знаейки за очакваното увеличение с поне 3%...

          Хайде да видим сега другаря ипотекар с 200к кредит за имот във Вади и Ливади - като му дойдат едни хилядо лева вноска отгоре и още толкова сметка за газ, дали няма да му се отще да има "собствен дом", хахахаха....
          Last edited by ejonny2376; 08.09.2022, 23:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Хахаха, смешник! Преди 1,6 години купих двустайка в Бургас. Само след 6м. брокерката ми предложи обратно изкупуване с 15% нагоре
            Смешкото си ти! Коина преди 2 год и няколко месеца беше 3800, е аз не успях да го хвана, но хванах 4300. Сметни сега (ако можеш де) на колко + съм. 15%......смЕх.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Хахаха, смешник! Преди 1,6 години купих двустайка в Бургас. Само след 6м. брокерката ми предложи обратно изкупуване с 15% нагоре
              Значи все пак ти си лордчето. Какви бяха тези изпълнения с "учителстването в спортното"? Ако те знаех, че си ти, нямаше да се занимавам изобщо с теб.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Що бре? Кой купил преди 2 год си е на сериозен +.
                Хахаха, смешник! Преди 1,6 години купих двустайка в Бургас. Само след 6м. брокерката ми предложи обратно изкупуване с 15% нагоре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                  Я кажи тези с променливи лихви от сорта на "2,3%+6m Euribor" колко плащат в момента? Май банките актуализират 2 пъти годишно (Юни и Януари), т.е. ако приемем, че след днешното вдигане шестмесечния ще гони 2% и бабата вдигне още поне 1,5% до края на годината, ипотекарчетата през януари ги чака мноооого приятна честитка.
                  Примерно върху 100к Евро кредит, едни 500 лева отгоре вноска им е в кърпа вързана. А при средна цена от 250.000 Евро за тристаен и 20% самоучастие, сумата ще е дооста нанагоре.
                  https://www.euribor-rates.eu/en/curr...rate-6-months/
                  В интерес на истината скоро не съм гледал евровите договори как точно ги обвързват.
                  Левовите мисля, че са толкова - актуализация 2 пъти/годишно.
                  А Юрибора катери в момента по-яко и от Райнх. Меснер, това е очевидно.
                  Ако скокът по 100к евров се ограничи само до 500 кинта - ще е добре.
                  Ще трябва да почерпят ми се струва... ?

                  p.s.
                  Я как озлобения физкултурник по-доле от километри си личи - лъха на мента, чесън и шкембе!

                  Пукането на един имотен балон изважда на повърхността бая такива.

                  Но човек не трябва да се впечатлява.
                  Last edited by Julius_BG; 08.09.2022, 22:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Тоо лайньо продължава да си представя, че кредитите в БГ са значителен%
                    Браво г-н учител в спортното - много културно изказване. "Тоо" и "лайньо" ли са изразните средства, присъщи за будител като теб?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Очаквам разумни цени на имоти - 50% от сегашните нива, които са изцяло откъснати от реалността. Това няма да е никакъв срив, това ще е просто едно заличаване на измислените безумни оферти в imot.bg от последните месеци.

                      Примерно от 4000 в Докторски, един спад до 2000 няма да е никакъв срив. Ти си купил 2014 на 1500. Ами сори, но инфлацията от 2014 досега е 30%, значи 2000 е разумна цена, 4000 е измишльотина. Лихвите и ръстът в икономиката и доходите доведоха до изкривяване, сега пак лихвите и кризата ще доведат до природно равновесие.

                      Не може да приемаш за нормално ръст от 50% за 6 месеца, а за ненормално и невъзможно спад от 50%, при положение че всички макроикономически и фундаментални фактори сочат натам. Сори.
                      Грешиш, имотите не са регулатор на инфлацията, те са актив, изисква се сума за да ги придобиеш. Като искаш да избягаш от инфлацията отиваш с малки суми на капиталовите. 500$ е минимума. Или крипто, защо не. Всеки би вложил в бизнес или сделка някаква 5-6-20-30К лева, примерно, така мисля. Но за имот трябва дупе - сума, кредит или общо казано свободна суха пара. Имотите няма да те пожалят с цени щото инфлацията била 30%. Тя е много повече първо, второ това е актив, но с доходност. Влияе се от цената която някой би си позволил да плати, от банките, лихвената политика, кредитирането, геостратегически и политически фактори, миграция, демография, икономически статус на определен регион, стабилност, религиозна търпимост ако щеш....климат, курортни обекти, състояние и достъпност до здравна система ( забележи това!!!!! - една от най-добрите при нас, и не само това...със съвременната достъпност и компании в тежката артилерия всичко е почти едно и също при нас и на Запад), до услуги,....мога още да изброявам. Това което казавш за боклуци, варварщина, нискочели индивиди...вярно е. Бори се за обществена нетърпимост и ритник. Оттам се почва. Не от имот да купиш евтино пък после да се бориш с всичко останало. Не регистрирай, всички са регистратори, вчерашни суеци, а се бори! Накарай приятели, те техните приятели и променяй, не регистрирай. Разбра ли ме?
                      Last edited by bulgarian lev; 08.09.2022, 23:06.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Няма нищо нелогично - и във влизането, и в излизането от кризата все сме изоставащи!
                        Свети зелено - а ти не мърдаш! Светва червено - и чак тогава тръгваш!
                        Така е когато си абониран за опашката.

                        Левовите кредити стъпват на левовите депозити, които ще видиш колко бързо ще скокнат веднага след евровите. В момента, в които евровия ресурс поскъпне доволно - битката се прехвърля и в/у левовия.
                        А той не е чак толкова много, че да устиска на увеличението на лихвите.
                        А оттам директно ще се пренесе и върху левовите кредити.
                        Толкова е близко до ума, че..... ?!?
                        И все още се намират хора на които им убягва очевидното! ... щраусчета.
                        Я кажи тези с променливи лихви от сорта на "2,3%+6m Euribor" колко плащат в момента? Май банките актуализират 2 пъти годишно (Юни и Януари), т.е. ако приемем, че след днешното вдигане шестмесечния ще гони 2% и бабата вдигне още поне 1,5% до края на годината, ипотекарчетата през януари ги чака мноооого приятна честитка.
                        Примерно върху 100к Евро кредит, едни 500 лева отгоре вноска им е в кърпа вързана. А при средна цена от 250.000 Евро за тристаен и 20% самоучастие, сумата ще е дооста нанагоре.

                        https://www.euribor-rates.eu/en/curr...rate-6-months/
                        Last edited by ejonny2376; 08.09.2022, 22:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение








                          Ейййй..... на колко години стана - и още вярваш в дядо Коледа!!!!!!
                          Тоо лайньо продължава да си представя, че кредитите в БГ са значителен%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            В момента ипотеките в България чудно защо са вече по-ниски от тези в Германия, а допреди 6 месеца беше обратното. Явно България наистина е центърът на вселената, но няма да е задълго, няма логика.
                            Няма нищо нелогично - и във влизането, и в излизането от кризата все сме изоставащи!
                            Свети зелено - а ти не мърдаш! Светва червено - и чак тогава тръгваш!
                            Така е когато си абониран за опашката.

                            Левовите кредити стъпват на левовите депозити, които ще видиш колко бързо ще скокнат веднага след евровите. В момента, в които евровия ресурс поскъпне доволно - битката се прехвърля и в/у левовия.
                            А той не е чак толкова много, че да устиска на увеличението на лихвите.
                            А оттам директно ще се пренесе и върху левовите кредити.
                            Толкова е близко до ума, че..... ?!?
                            И все още се намират хора на които им убягва очевидното! ... щраусчета.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Съмненията са ти основателни. И очакваш ниски цени на имоти? Пазарът ще е луднал и непредвидим, а аз на непредидими величини не залагам. Има предмет - тула, къща, дом...и да падне, ще хвръкне бързо нагоре. С крипто, валути, риск от курса, горива и объркана геополитика не смея да играя. Песи е бриджор, аз шахматист на средно ниво...преди повече се занимавах....цайтнот...това е ситуацията..
                              с предимство от един ход...но не сме на ход.
                              Очаквам разумни цени на имоти - 50% от сегашните нива, които са изцяло откъснати от реалността. Това няма да е никакъв срив, това ще е просто едно заличаване на измислените безумни оферти в imot.bg от последните месеци.

                              Примерно от 4000 в Докторски, един спад до 2000 няма да е никакъв срив. Ти си купил 2014 на 1500. Ами сори, но инфлацията от 2014 досега е 30% и не 160%, значи 2000 е разумна цена, 4000 е измишльотина. Лихвите и ръстът в икономиката и доходите доведоха до изкривяване, сега пак лихвите и кризата ще доведат до природно равновесие.

                              Не може да приемаш за нормално ръст от 50% за 6 месеца, а за ненормално и невъзможно спад от 50%, при положение че всички макроикономически и фундаментални фактори сочат натам. Сори.
                              Last edited by ejonny2376; 08.09.2022, 22:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                В Германия дългово е различно.... в много направления не само ипотечното..., а и количествено. Не знам , но предполагам, че ако бизнес кредитите са тип овърдрафт подобни вдигания на автомат се отразяват.
                                А нас криза не ни лови :-) Майтап Уили :-) И при нас ще има ефект разбира се, но ще е много по-малък и забавен и разбира се косвен - да речем от намаляване на износа на запад и т.н....

                                ПП Ако не си разбрал мача с Путин е приключил за поне няколко десетилетия напред.... Европа и Русия край.... ти за газ пишеш....
                                Ами пиша да, защото без руски газ - инфлация. Висока инфлация - бабата вдига докато не падне търсенето дотолкова, доколкото да компенсира. С цената на рецесия, с цената на разпад на Еврото и фалит на Италия ако щеш. Никой няма да търпи тези инфлационни нива, грешките от миналото ще трябва да се изкупуват и то на висока цена. Немците няма да платят италианския дълг с цената на пенсионните си фондове - като им спрат тока тази година и като постудуват ще видиш какво ще последва.

                                Сега сме на нива 0.75/1.25/1.50, което е средно около нивото от 2011. Още поне 3 вдигания с поне 0.5 на трите ключови лихви са предначертани и са абсолютният минимум, а може да има и 5 x 0.75. В момента ипотеките в България чудно защо са вече по-ниски от тези в Германия, а допреди 6 месеца беше обратното. Явно България наистина е центърът на вселената, но няма да е задълго, няма логика.

                                Коментар

                                Working...
                                X