IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    От 'диалогичен' инвеститор, който е навит да подписва договор (в неделя) подготвен от клиент - може да очакваш ВСИЧКО!

    Успех.
    Така се прави (за тия които не знаят). Договора се взема за в къщи, премисля се, пресмята се и ако го подпишеш го връщаш подписан. Плащаш първоначалната вноска и договора влиза в сила. (договор в къщи можеш да го подпишеш и в неделя през нощта.
    Дарения от мами и тати обаче не знам как стават.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Апартамент в Киев със сигурност е запазил по добре стойността си от колкото влог в каквато и да е чужда валута в украинска банка
      Някой купува ли апартаменти в Киев в момента?
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Бай Ганьооооо, ти ли си?

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...7wk&f1=1&fe7=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Парадоксално Велинград дори не е ски-дестинация, но цените гонят Кортина д'Ампецо. То затова Елън Мъск не идва.
          бетера да ме прощава, но стане ли едно място точка на сгъстяване на прости хора с много пари.... глей к'вп става
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Полакс не схващаш иронията в предишният пост

            Кеша всъщност е неспасяем. Купуването на имот просто прехвърля един кеш от една сметка в друга сметка той не изчезва, а заради печатенето той непрекъснато се увеличава

            Отворете си учебниците по икономика и прочетете за закона за пределната полезност

            Едно нещо е интересно когато от него има недостиг кеша отдавна не попада в тази категория

            Не че и имотите не са на ръбът на пределната полезност, но това което вие пропускате е че кеша нараства с по бързи темпове от имотите и това е причината да не се получи до момента желаният от вас срив









            При 30% празни имоти, нима има полезност за тях някому? Входът ми е населен през един, по вертикала нямам постоянно живеещи под мен до входа. Не се продават обаче, собствениците имат по много или живеят в чужбина. С какво им е полезен още един заключен апартамент? Само вярата, че ще струват повече в бъдеще, но това няма общо с пределната полезност а са спекулативни очаквания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Апартамент в Киев със сигурност е запазил по добре стойността си от колкото влог в каквато и да е чужда валута в украинска банка
              плюй в пазава, че ако това се промени нищо добро не ни чака

              иначе за кеша и банките - всичко опира до народопсихология, възможности за инвестиране и парични потоци (тук включвам чужди инвестиции, външнотърговски баланс, потоци от българи в чужбина и увеличение/намаление на брутния външен дълг на България).

              не си мисли, че с рязката промяна на курса (монетарната политка на ЕЦБ) от стрна на най-големият ни външнотърговски партньор/пазар - еврозоната нещата ще останат същите.

              ПП апартаментите в Киев не съм следил каква им е оценката, но мога да си представя как точно може да продадеш набързо, за да освободиш ликвидност и да пратиш семейството си в чужбина без да живеят във фургон. Ликвидността е фактор.
              Last edited by bertram; 05.02.2023, 12:08.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Полакс не схващаш иронията в предишният пост

                Кеша всъщност е неспасяем. Купуването на имот просто прехвърля един кеш от една сметка в друга сметка той не изчезва, а заради печатенето той непрекъснато се увеличава

                Отворете си учебниците по икономика и прочетете за закона за пределната полезност

                Едно нещо е интересно когато от него има недостиг кеша отдавна не попада в тази категория

                Не че и имотите не са на ръбът на пределната полезност, но това което вие пропускате е че кеша нараства с по бързи темпове от имотите и това е причината да не се получи до момента желаният от вас срив

                Наистина не долових ирония.
                Казвам, че "спасяването на кеша" е главна теза и през 2015/спасяване от фалираща/и бамки/ и сега от галопираща инфлация. Тулата е вся и всьо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                  Ами честно казано Алпите са на сходни цени с Велинград и Банско - шокиран съм, че зле реновиран с мебели от Виденов хотел във Велинград с шведска маса с многозърнестия хляб на Лидл и извара Пилос иска 300-350 лв. за двойна стая. Лесно е да се види какво предлагат Алпите за 170 евро за нощувка на двойка.
                  Но да, към пътуването и неудобството от чуждия език и строгите правила в решението на контингента трябва да добавим и децата - далеч по-лесно е да ги метнеш в джипа и да си на 2 часа от София.
                  Затова Банско и Велинград ще пребъдат - те са единствен източник на забавление и разнообразие за едни хора, които са съгласни на ски, СПА, много и народна храна, чалга клубче и правене на метани от персонала срещу неоправдано много пари.

                  https://www.youtube.com/watch?v=ZftOgZqKagA

                  Как ли се чувстват автентичните банскалии, не знам ...
                  Парадоксално Велинград дори не е ски-дестинация, но цените гонят Кортина д'Ампецо. То затова Елън Мъск не идва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    В сегашните смутни времена тухлите не стават за съхранение на стойност.
                    От украинските спестители в тухли колко успяха да си осребрят вложеното и да избягат с парите преди да пламне войната?

                    Според мен никой не е успял - напротив, наложи им се да бягат към Европа само с едната риза на гърба...
                    Апартамент в Киев със сигурност е запазил по добре стойността си от колкото влог в каквато и да е чужда валута в украинска банка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение


                      Ъхъ спасили!
                      Нима част от големите депозити не станаха тухли?
                      И дори тука в тая тема се прокламираше закриване на депозита и придобиване на тухла/като сигурна инвестиция/.
                      Полакс не схващаш иронията в предишният пост

                      Кеша всъщност е неспасяем. Купуването на имот просто прехвърля един кеш от една сметка в друга сметка той не изчезва, а заради печатенето той непрекъснато се увеличава

                      Отворете си учебниците по икономика и прочетете за закона за пределната полезност

                      Едно нещо е интересно когато от него има недостиг кеша отдавна не попада в тази категория

                      Не че и имотите не са на ръбът на пределната полезност, но това което вие пропускате е че кеша нараства с по бързи темпове от имотите и това е причината да не се получи до момента желаният от вас срив








                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                        Най-лошавата колежка брокерица е Дюри. Требе да кажа на руснаците че тя ги дебне зорко и да не продават
                        Купа, приятелю, честито
                        Колкото до рашките, отново са се развихрили и продават скъпо гадовете, ама си прав, аз ги дебна хахаха
                        Не съм смятала още на колко ще ми излезе да купя и някой апартамент за под наем в Созопол. Много се чудя да си призная. Започнат ли да продават много евтино ще взема да се излъжа Като се сетя , че когато купувах къщата можех да взема и един двустаен в Приморско за 19000 € и днес ме е яд, че не го направих. Цените са отлетели в небесата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                          Вчера ходих да подготвя договора с инвеститора. Днес го подписах, утре ще му го дам.
                          От 'диалогичен' инвеститор, който е навит да подписва договор (в неделя) подготвен от клиент - може да очакваш ВСИЧКО!

                          Успех.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                            Вчера ходих да подготвя договора с инвеститора. Днес го подписах, утре ще му го дам.
                            Колко ще ти бъде наема?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                              Представям си когато и кажес адреса си: общежитие 50, стая 501-ва с още двама съквартиранти.
                              Разбираш ги нещата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                Вчера ходих да подготвя договора с инвеститора. Днес го подписах, утре ще му го дам.
                                Ааа дообре

                                Коментар

                                Working...
                                X