IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Каврък, мога да взема нещо и без кредит, но не ми стига.... Водя се от алчност в конкретният случай и от очакванията ми за бъдещето.
    Може да се наиграя, а може и нищо да не взема. Не съм взел решение все още. Жената е да взема квото мога без кредит и нищо повече, така че не знам какво ще се случи, но на 2.5% лихва мисля, че си заслужава да пробвам с кредит.
    взимай спокойно с кредит
    ботчо ще те спасява ако се наложи
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Песимиста се води от страха в това е проблема
      Каврък, мога да взема нещо и без кредит, но не ми стига.... Водя се от алчност в конкретният случай и от очакванията ми за бъдещето.
      Може да се наиграя, а може и нищо да не взема. Не съм взел решение все още. Жената е да взема квото мога без кредит и нищо повече, така че не знам какво ще се случи, но на 2.5% лихва мисля, че си заслужава да пробвам с кредит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Прав си за всичко Радев, но не може всички да сме умни и красиви...Понякога е добре да сме само решителни :-)
        Може попътно да си отворя и сметка на борсата, за да си плащам кредита докато се строи......:-)
        Ама то отврянето на сметка не е гаранция за успех.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Беше. След като излязоха от ЕС, вече 27к на година. Или повече може да е вече, отделно разходите в скъп град.
          Вярно е, ама за който почва от тая есен. Пък счетиту уж вече бил изучил чаавето и похарчил парите. Нещо не е чиста работата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            С кредит за "инвестиция" си е жива спекулация.Ти очакваш инфлация ама има 2 важни момента дето си пропуснал.

            1.Инфлацията не е еднаква на всички стоки и услуги.
            2,Ако дигнат лихвите ,хем ще ти се покачи вноската по кредита хем цената на имота ще падне.

            Кредита предполагам е за 20+години , за тоя период е абсолютно сигурно че лихвите ще скочат.


            ПП.Да е жива и здрава тъщата.

            ПП.Това е гешката на дребния инвеститор.Купува на върха. Дано не ти се налга да продаваш на дъното.
            Прав си за всичко Радев, но не може всички да сме умни и красиви...Понякога е добре да сме само решителни :-)
            Може попътно да си отворя и сметка на борсата, за да си плащам кредита докато се строи......:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Това с кредита за инвестиция го каза и Тихомир Тошев вчера ,шефа на Кредит Център

              https://btvnovinite.bg/pari/zatvoren...balgarija.html

              Ето му изказването за клиенти дето са идвали при него да теглят кредити за инвестиция
              Туй дето няма да го чуете и видите е накратко:
              с фиксе кредит на 3% за 7 години (по-късо няма смисъл) ви трябва инвестиция с 15% РОИ (и малко отгоре) за да работите изцяло със заемния капитал
              Правих го веднъж, сега го правя втори път - кой разбрал - разбрал

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                в Оксфорд е 2 маломерки ама на симестър.
                браво колега, много добра инвестиция
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Чак 97-ма не, но стопяването е много вероятно. ЕЦБ са се объркали таргета не е 2%, а 20% инфлация :-)
                  Тук е като свинското със зеле - за едни 0.2%, за вас 20%, средно 2%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    ако има сгодни маломерки, обаждай се.
                    "моя" проект още се бави, но там, където ти бях казал да погледнеш, вече почти ги продадоха.

                    прави ми впечатление, че върху строежите вече не пише 'продаваме"
                    а 'търсим парцели"
                    Казах ти че на мястото за гледане е добре да се действа и се чудех защо не си....Другото не е за коментари тук мисля....
                    А тези обяви са много притеснителни...

                    Когато ми се изясни казуса ще пиша на лични повече, но е подобен тип нещо. в малко по-лоша версия, но това е положението...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Беше. След като излязоха от ЕС, вече 27к на година. Или повече може да е вече, отделно разходите в скъп град.
                      Това пак ли го чете някъде или от опит знаеш?
                      В Оксфорд строги ли са даскалите или ?..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Еднакви са като абсолютна стойност - https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
                        което при по-високи цени в Атина означава:
                        Local Purchasing Power in Athens is 27.54% lower than in Sofia
                        Интересно, че и лихвите по ипотеките в София вече са по-ниски от Атина.
                        При тройни по-добри цени в Атина няма никакво значение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Бегай бе, Оксфорд е 28 хиляди паунда за целия бакалавър, на семестър по 4600 паунда се пада. Кажи де те изръсиха толкоз ного пара.
                          Беше. След като излязоха от ЕС, вече 27к на година. Или повече може да е вече, отделно разходите в скъп град.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            Взел си активи за залог срещу заемите- дори в заложната къща на 30% лихва ти искат да заложиш някакъв актив
                            Това е едното -гаранцията .
                            Самото събиране става с повишаване на лихвите ,така се изземва главницата която е олихвена заради по високата инфлация ,при ниски лихви кредитора губи защото инфлацията му изяжда лихвения марж и му повишава риска да не може да си събере кредита .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              в Оксфорд е 2 маломерки ама на симестър.
                              Бегай бе, Оксфорд е 28 хиляди паунда за целия бакалавър, на семестър по 4600 паунда се пада. Кажи де те изръсиха толкоз ного пара.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                точно съм пре**ебан спекулант,
                                всъщност в случая трябва да говорим за загуба, не за печалба.

                                от спекулации в акции съм на малък процентен +
                                но си е жив късмет и повече нема да барна.
                                Ако не разбираш земи си ЕТF.Ako разбираш ама имаш малък капитал също.

                                Коментар

                                Working...
                                X