IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    А дали тези жени са били с комплекс на стари моми, живеещи с митовете от "Сексът и градът"?

    Не се подигравам, просто това ще обясни защо са се забавили толкова.


    Забелязах, че пандемията накара много хора да станат родители, който имаше партньор и беше в репродуктивна възраст, повечето от тях си направиха бебе,
    Нищо не обяснява, Евго.
    Част от двойките първо се реализират и устройват след това мислят за бебета, а понякога закъсняват, кскто в случая. Не е нужно да са комплексирани още повече в стил глупавия филм който спрягаш.
    Last edited by polax; 10.04.2023, 12:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ами да доходите се вдигат - от 10 долара заплата края на 90-те и съответно 100 пъти разлика до 5-10 пъти разлика около 2005 и сега нека да са 3-4 пъти, ама са по-скоро 2-3 пъти. Това не е ли вдигане ? И ще продължи.... И сам си го написал защо ще продължи да се вдигат....
      Защо както си го написал некадърен човек у нас мръщеш се на 5К заплата би отишъл на Запад където няма да получи толкова ? Усещаш ли демографската посока сега ?
      Като се вдигат доходите и цените се вдигат. Не си ли наясно с това ?! Няма как/откъде да дойде повече кеш за заплатата ако не се вдигнат цените на стоката/услугата свързани с тази заплата...... Може от производителността де..., но касиерката в Лидъл е такава във всяка страна и едва ли има разлика в производителността им.
      Един синиър със 7-8К у нас / което предполагам вече е стандарт или дори минимум/ може да купи много повече тула от синиър със 7-8К ойро в Мюних / което обаче сигурно никой не взима щото е 15К бруто/
      Разбира се ние сме малка страна с малко млади и качетвени ИТ хора, така че не може да има милион компании в сектора, но големите добре се справят към момента и се чудя дали не са и започнали да внасят кадри поради добрите данъчно-доходни условия....Ако не са ще започнат....
      Иначе за кол центровете ного си забавен.... Ей сега Французина който ми е наемател ще се литне за Суринам да работи за 3 евро на час.....Чул ли си за роден език ко значи....
      Ето ти и една статия за Латинска Америка в друга тематика , ама да знаеш какво е отношението към белите дето ще отидат там в кол центровете да работят за 3 евро на час
      https://corner.dir.bg/futbol/30-000-...elka-na-chelsi
      То и повече сирене FF-вкус на промоция може да купи един синиър тук, и повече бира "Пиринско" също. Но не ще да го направи, защото в Мюних купува на цена X2 и качество X 10. Ти не схвана ли, че хората с добри доходи търсят КАЧЕСТВО, каквото в България НЯМА? Важи в огромна степен и за имотите. Питай Бетерчо за цените на новите BMW-електрички например. В Германия след отстъпката са едни 25% под цената в БГ. Що да бачка на българска заплата и да плаща по-скъпо, като може на немска и по-евтино? Що да купи ново строителство в Гоцето, строено от Бай Швед, след като може да купи половината квадратура, но в Швабинг и 100 пъти по-добро качество на изпълнение, материали и пр.?

      Французинът ти наемател (очевидно някой френски прошляк, който не може да намери работа във Франция, иначе не би стъпил в БГ) изобщо няма кой да го търси за служител. В Суринам МЕСТНИТЕ хора говорят холандски, никой няма да кара холандци да ходят там. Същото важи за Латинска Америка, за Филипини и подобни дестинации. Френски пък да не ти казвам колко народ говори извън белите държави, ти го знаеш много добре. В България се инвестираше заради евтините кадри. Досега. Вече няма нито кадри, нито са евтини. Относно прозводителността и качващите се заплати - отново си в тотална заблуда. Парите за заплати не се генерират в БГ, те се наливат отвън. А заплатите растат, защото компаниите, вече стъпили на пазара, се конкурират до кръв за малкото кадърни кадри. Болезнената граница отдавна е премината и вече постепенно започва изтеглянето. Няма как в София да има 50 човека, които стават за нещо и имат умения в дадена технология, а за тях да се конкурират 150 компании. Когато компаниите бяха 10 (преди години) имаше смисъл. Сега трябва да извадиш две немски заплати, за да получиш такъв кадър. Няма никакъв смисъл, по-добре в Германия да ги извадя тези пари, отколкото в БГ. Пионерите бяха ОК, след тях тръгна вълната, някои хора взеха едни пари и се облагодетелстваха, сега идва отрезвяването.

      Малък пазар, малко хора, нелоялни, необразовани - същевременно много маймунки се качиха на клона, искайки да пестят разходи и данъци в БГ....Резултатите ще са ПЛАЧЕВНИ за всички.

      Отновно демонстрираш нулеви знания по темата. Или приказваш глупости нарочно, не те знам.
      Last edited by ejonny2376; 10.04.2023, 12:00.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Повечето бяха с инвитро, но няма значение...важен е резултата. По-добре късно отколкото никога....
        С майсторите е много сложно и скъпо ... Не съм ползвал такъв от около година и се надявам да не ползвам скоро, че иначе трябва да вдигам наемите....
        А дали тези жени са били с комплекс на стари моми, живеещи с митовете от "Сексът и градът"?

        Не се подигравам, просто това ще обясни защо са се забавили толкова.


        Забелязах, че пандемията накара много хора да станат родители, който имаше партньор и беше в репродуктивна възраст, повечето от тях си направиха бебе,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Много добре са направили,

          То е възможно, на 40, 41, 42 и 43г жена да роди дете, дори без инвитро.


          Наскоро ползвах домашен майстор за подмяна на мръсния канал в кухнята. Ползвам го за 3-ти път за различни неща. Взе ми 200 лв за работа и 30 лв за материали. Направи го за 2 часа (имаше малко разместване, къртене в пода, вадене и редене на ламинат). Вижда ми се приемливо, други майстори много се пазарят и искат големи суми.
          Повечето бяха с инвитро, но няма значение...важен е резултата. По-добре късно отколкото никога....
          С майсторите е много сложно и скъпо ... Не съм ползвал такъв от около година и се надявам да не ползвам скоро, че иначе трябва да вдигам наемите....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Артекс имат мангизи и последни ще окапят (ако изобщо окапят). Дискаунтите са от пишман строителите, дет влязаха накрая, разбира се на кофти места - Витоша и Овча Купел (засега).
            Е то такива дискаунти по-добре да не приемаш щото при пишман строителите може да си останеш само с дисконтирани плащания....::-) Те ако СЕГА са закъсали не ми се мисли как ще са след 1-2 години когато положението с продажбите им ще бъде по-зле...., а разходите нагоре....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.04.2023, 11:37.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              За съжаление с 3 е сложно и все още ще е рядкост. Трябва демографска политика яка....и правилна.... Приятелките на жена ми дето бяха позакъснели почти всички родиха по 1 или 2 деца в последните няколко години...жени над 40....
              Много добре са направили,

              То е възможно, на 40, 41, 42 и 43г жена да роди дете, дори без инвитро.


              Наскоро ползвах домашен майстор за подмяна на мръсния канал в кухнята. Ползвам го за 3-ти път за различни неща. Взе ми 200 лв за работа и 30 лв за материали. Направи го за 2 часа (имаше малко разместване, къртене в пода, вадене и редене на ламинат). Вижда ми се приемливо, други майстори много се пазарят и искат големи суми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                В някаква степен си прав, че мераклиите са намалели, ама може ли да доведеш некой от тези дето успява да договори по 20-30% дискаунт да бачкат за мен . Ще им давам по 10% от него за всяка сделка която ми договорят с такъв. Не съм им хич фен, но предлагам да почнем от Артекс щото са скъпари искам да ми договорят 30% дискаунт и да махнат клаузата за актуализация на цената спрямо инфлацията... Глей кви нещастници - вместо да прИмоцират те вдигат цената по време на строителството....:-)
                Преди половин година некъде им звънях от любопитство за Дружба и ми казаха по спомен 1600-1700 евро. Начи с 30% оф давам 1100-1200.... и по 50 евро на квадрат комисион за майсторите по договаряне....:-)
                Почваме ли ?
                Артекс имат мангизи и последни ще окапят (ако изобщо окапят). Дискаунтите са от пишман строителите, дет влязаха накрая, разбира се на кофти места - Витоша и Овча Купел (засега).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Имам познати в строителния и довършителния сектор. Първите мълчат (аз да съм и аз ще мълча) вторите викат "тия първите я закъсаха и правят 20-30% дискаунт, и пак нЕма мераклии". Чакаме нси да потвърди.
                  В някаква степен си прав, че мераклиите са намалели, ама може ли да доведеш некой от тези дето успява да договори по 20-30% дискаунт да бачкат за мен . Ще им давам по 10% от него за всяка сделка която ми договорят с такъв. Не съм им хич фен, но предлагам да почнем от Артекс щото са скъпари искам да ми договорят 30% дискаунт и да махнат клаузата за актуализация на цената спрямо инфлацията... Глей кви нещастници - вместо да прИмоцират те вдигат цената по време на строителството....:-)
                  Преди половин година некъде им звънях от любопитство за Дружба и ми казаха по спомен 1600-1700 евро. Начи с 30% оф давам 1100-1200.... и по 50 евро на квадрат комисион за майсторите по договаряне....:-)
                  Почваме ли ?
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.04.2023, 11:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Може да няма БЪЛГАРИ ама ще има други.
                    Ето ес са подписали документ за внос на НОВИ милиони "талибани". И пак няма да им се получи - ще стане баш това което не искат - ЗАМЯНА на световния ред и то отвътре
                    То и да има, откъде ще изкарат половин милки за щогоде читаФ ап.?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      Дай бас с по кратък хоризонт, че след 10 години може и двамата да нямаме физическа възможност да видим кой печели.
                      Не ми е целта баса, а десетте години ги написах защото ти ги даде като основа..... Трудно е да се прогнозира демографията с категоричност в по-кратък период, а за десетте съм сигурен, че ще е по малко защото тогава доходите вече ще са над или около половината на Немските и ще се върнат над 100К Западнопенсионери = на положителна миграция, което вече е факт. Минуса ще идва само от застарялото население и ниската раждаемост което няма да е по 100К на година.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Не твърдя че не е така , ама как дойде до този процент ?
                        Имам познати в строителния и довършителния сектор. Първите мълчат (аз да съм и аз ще мълча) вторите викат "тия първите я закъсаха и правят 20-30% дискаунт, и пак нЕма мераклии". Чакаме нси да потвърди.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Аналогията със зърнарите не е добра. Построена тула нито ще греняса след година, нито трябва терена да се освободи за да се построи нова тула, нито пък ще внесем тула от Крайна на дъмпингови цени и пъти над нуждите.
                          Тулата си седи и нищо не сака :-) Обаче себестойността и за да се построи в близките 10 години ще отиде поне по 3-4 с всички изисквания и приключване на сивите майстори...Жокер - според Силистрата себестойността на строеж в Мюних гони 5000 ойро...истински квадрат..... сега.... У нас след 10 години ще е примерно половината от тамошната себестойност....
                          С други думи нема защо СЕГА да се продава тула освен ако не е с яко горница....след като са си избили разходите....
                          Ганьо ич не го интересува колко е себестойността - както виждаш на 1000 евра купуваше на картинка, на 2000 вика "дръжте си ги" ай да видим кой по инат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ми може да фанеме бас , че намалението на населението у нас след 10 години няма да е с толкова много, а това в София ще се е увеличило спрямо сега.... За построяването си прав, но ако себестойността на квадрат да се построи тогава е 2000 евро нали не мислиш, че някой ще строи и продава на 1500 ?!
                            Дай бас с по кратък хоризонт, че след 10 години може и двамата да нямаме физическа възможност да видим кой печели.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              През уикенда гледах бабата на народа, Мика Зайкова, която много уважавам.

                              Тя също спомена за лошите демографски тенденции, но каза, че нещата започват да се обърщат, както преди време двойките са били с по 1 дете, сега са с по 2, дай Боже да почнат и с по 3 деца.
                              За съжаление с 3 е сложно и все още ще е рядкост. Трябва демографска политика яка....и правилна.... Приятелките на жена ми дето бяха позакъснели почти всички родиха по 1 или 2 деца в последните няколко години...жени над 40....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение


                                Нали ти е ясно, че след 10 години в БГ ще живеят с още поне 800000 по-малко хора, а за този период ще се поствоят поне още няколко десетки хиляди апартамента?
                                В Мюних може и 10К да стане квадрата ама там има хора за разлика от тука.
                                Ми може да фанеме бас , че намалението на населението у нас след 10 години няма да е с толкова много, а това в София ще се е увеличило спрямо сега.... За построяването си прав, но ако себестойността на квадрат да се построи тогава е 2000 евро нали не мислиш, че някой ще строи и продава на 1500 ?!
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.04.2023, 11:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X