IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Това е ясно ако има проблем преди започване на строежа или по време на строежа и да не може да започне или завърши
    Но ми е странно да се стига до етап издаване на акт 16,т.е при почти готова сграда и това да не се прави .Ако някой човек е дал 300-400 хиляди лева за жилище,сградата е готова, но строителят нарочно го ебава,то ако бях на мястото на тоя строител не бих бил много спокоен.Пък ако бях на мястото на прецаканите пък хич.И щяхме да проведем сериозен разговор със строителят.
    Явно е, че не си купувал на зелено. Строител е един, инвеститор - друг, финансиращ трети. Всичко се размива до отговорността от 2 лв капитал на дружеството. Фирмите се управляват от поставени лица. Ти дори не ги виждаш и тях, а само контактуваш със секретарки и търговци. Важното е да ти вземат парите пък после иди ги съди и ... търси за обяснения. Причини за неиздаване на АКТ 16 има много...дори и тривиалната. Ако обекта не е 100% разпродаден собственика дължи данъци. При падащи пазари ако цените ще се паузират или спадат и дори АКТ 16 няма да помогне за продажбите....ами защо да го взимат?
    Last edited by БОНВИВАН1; 18.07.2023, 19:26.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      На централно е и с пералня-сушилна в едно
      Лорде,
      съгласи се, че със сушилня няма как да е толкова малко. Другото е да пере рядко, щото иначе не знам как става. Ако може някой урок да даде

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Пак ти си юрист и знаеш , че на думи е едно, на дела друго.
        Има една фирма която към момента може би е прецакала неколкостотин, ако не и хиляда купувачи... Собственика не съм го виждал по новините....
        Ще се повторя зеленото в момента е огромен риск. Миналата година пролетта гледах и преговарях с няколко строителя. Цените бяха ок, но някои условия или реалности не. Нищо не купих. От тогава цените са 20-30% нагоре. Не съжалявам....
        На първо място съм мъж ,а чак след това юрист .Значи някой отруден човек пести цял живот, лишава децата си,за да купи жилище и някакъв си цървул го ограбва на практика. Е какъв мъж е ако си трае?
        Нали децата ще ме питат защо не сме в новото жилище и къде са парите ни?И аз какво да им отговоря"Тате е мишка и остави един боклук да ви ограби".Няма как да стане
        Last edited by mirodes; 18.07.2023, 19:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          То било много лесно-прецаква хората с милиони и щото е въоръжен му се разминава.
          Ако ще и като американският президент да го пазят, ако някой ми спретне такъв номер ще съжалява,че го е направил.
          Пак ти си юрист и знаеш , че на думи е едно, на дела друго.
          Има една фирма която към момента може би е прецакала неколкостотин, ако не и хиляда купувачи... Собственика не съм го виждал по новините....
          Ще се повторя зеленото в момента е огромен риск. Миналата година пролетта гледах и преговарях с няколко строителя. Цените бяха ок, но някои условия или реалности не. Нищо не купих. От тогава цените са 20-30% нагоре. Не съжалявам....
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.07.2023, 19:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Сложни са тези разговори. Може и строителя да не го прави и да иска повече пари, но от дадените примери не останах с това впечатление.
            На приказки всеки е голям , но ако със строителя се случи нещо и изчезнат всички документи с него по нея сградата приключва и твоите 300-400К....
            Има и такива сгради с ''изгубени'' документи от едно време....
            Зеленото е много ама много рисково нещо... Винаги е било, а в настоящият момент е на върха на риска....

            ПП Моят любим инвеститор въпреки че не е прецаквал никой със строежи досега доколкото знам ходи винаги въоръжен....
            То било много лесно-прецаква хората с милиони и щото е въоръжен му се разминава.
            Ако ще и като американският президент да го пазят, ако някой ми спретне такъв номер ще съжалява,че го е направил.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Ако някой човек е дал 300-400 хиляди лева за жилище,сградата е готова, но строителят нарочно го ебава,то ако бях на мястото на тоя строител не бих бил много спокоен.Пък ако бях на мястото на прецаканите пък хич.И щяхме да проведем сериозен разговор със строителят.
              Сложни са тези разговори. Може и строителя да не го прави и да иска повече пари, но от дадените примери не останах с това впечатление.
              На приказки всеки е голям , но ако със строителя се случи нещо и изчезнат всички документи с него по нея сградата приключва и твоите 300-400К....
              Има и такива сгради с ''изгубени'' документи от едно време....
              Зеленото е много ама много рисково нещо... Винаги е било, а в настоящият момент е на върха на риска....

              ПП Моят любим инвеститор въпреки че не е прецаквал никой със строежи досега доколкото знам ходи винаги въоръжен....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.07.2023, 18:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Бойлер или е на централно топлоподаване?
                Климатик, а пералня, сушилня?
                На централно е и с пералня-сушилна в едно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Това е ясно ако има проблем преди започване на строежа или по време на строежа и да не може да започне или завърши
                  Но ми е странно да се стига до етап издаване на акн 16,т.е при почти готова сграда и това да не се прави .
                  Не е странно...това е масово и преди и сега....според зависи кой си и какво предлагаш....
                  Тук едно време като рутеха цените и обясняваха колко евтино е строителството и т.н. съм предлагал на няколко човека да им купя цели малки сгради гарантирано след Акт 16 на нормалната според тях цена....Т.е. строят с гаранция че някой им купува всичко... е никой не поиска да ми вземе парите....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.07.2023, 18:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Вариантите са 3 - или не иска да си плати, или има конкурент който е платил да не му го издават или има някакъв генерален проблем който е бил пропускан до този момент..
                    В процеса на един строеж има много ама наистина много възможни спънки..... административни.
                    Ще ти дам пример - познат има терен на добро място и иска да строи, а общината трябва да залепи обявление за това..... Еми тя не иска , няма и срок в който да го направи и човека е до там....Чака изборите и нов районен кмет....:-)
                    Това е ясно ако има проблем преди започване на строежа или по време на строежа и да не може да започне или завърши
                    Но ми е странно да се стига до етап издаване на акт 16,т.е при почти готова сграда и това да не се прави .Ако някой човек е дал 300-400 хиляди лева за жилище,сградата е готова, но строителят нарочно го ебава,то ако бях на мястото на тоя строител не бих бил много спокоен.Пък ако бях на мястото на прецаканите пък хич.И щяхме да проведем сериозен разговор със строителят.
                    Last edited by mirodes; 18.07.2023, 18:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Наистина не съм наясно. Щом сградата е стигнала до етап за издаване на акт 16 защо не се издава?Строителят пести пари ли?Или има някаква друга далавера?
                      Вариантите са 3 - или не иска да си плати, или има конкурент който е платил да не му го издават или има някакъв генерален проблем който е бил пропускан до този момент.. Като цяло лошо при всеки забавен над година Акт 16. При моите зелени той се получаваше макс нпколко месеца след 15....дори и сградата да не беше готова за 16 и строителя я довършваше още 6 месеца после....
                      В процеса на един строеж има много ама наистина много възможни спънки..... административни.
                      Ще ти дам пример - познат има терен на добро място и иска да строи, а общината трябва да залепи обявление за това..... Еми тя не иска , няма и срок в който да го направи и човека е до там....Чака изборите и нов районен кмет....:-)
                      Ама ти си юрист и вероятно ги знаеш....повечето.
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.07.2023, 18:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        134 парчета за продажба.... е има време до 2049 г.


                        https://www.varnaview.com/search?bid...gory=apartment
                        Ах ти хитрец, имаш вътрешно инфо и знаеш от коя година ще започнат примоциите :-)
                        Трябва само малко да се почака :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Проблеми има или може да се измислят по всички сгради.
                          На друго място е заровено кучето...Дано хората имат нерви....строителя си е взел всичко преди това...
                          Наистина не съм наясно. Щом сградата е стигнала до етап за издаване на акт 16 защо не се издава?Строителят пести пари ли?Или има някаква друга далавера?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            И защо няма акт 16?Далавера на строителя ли е или има някакъв проблем?
                            Проблеми има или може да се измислят по всички сгради.
                            На друго място е заровено кучето...Дано хората имат нерви....строителя си е взел всичко преди това...

                            Коментар


                            • 134 парчета за продажба.... е има време до 2049 г.


                              https://www.varnaview.com/search?bid...gory=apartment

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                На кого да ги свалят, като нямало даже запитвания. Тия моите познати пък са направо пред развод. Купиха на зелено, вс е готово, но от 2 год чакат акт 16, поръчаха мебели, кухни всичко изгни по гаражи и мазета.
                                И аз имам едни такива чакащи акт 16 от две години. Сградата им е над OMW на Цар Освободител.

                                Коментар

                                Working...
                                X