IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Както се казва, за толкова пари толкова....
    Като не ти харесва по някаква причина не купуваш ! И евентуално си го строиш сам както Тройката е описал, ако толкова искаш имот у нас....
    3-4 свят, цени по 10 или делено на 10 е без значение. Търси се решение, което да те устройва. За всеки то е различно - дали ще направиш компромис и примириш с недостатъците на това което има , или сам ще си построи или пък си купи по света където ти харесва / никой не те спира/ .
    Само престани с излеянията ама то е боклук и не струва исканите пари . Не си ти този който го решава, а ПАЗАРА. Всеки продукт или услуга по света се ценообразува не колкото ''струва'' според себестойност или някого, а колкото клиентите са склонни да платят. Очевидно към момента клиентите са склонни да плащат повече от това което ти мислиш за нормално....И на мен не ми харесва ама е факт....
    И за хиляден път - не е задължително София да е най-изгодното място по света за покупка на имот..., макар и все още да е в гази зона.... Може да стане и най-неизгодното....ПАЗАРА решава....
    На мен много ми е интересно откъде нашия герой ще намери парцел в Иван Вазов че пък и да строи....За цени изобщо не говоря..на такъв милионер не му отива да строи на село или в покрайнините на града.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Само 50% ли...?Аз пък си мислех че такъв гений поне 10 пъти минимум
      Да са чудиш как с тая невероятна доходност нема пари да си купи кола, нема пари да си наеме жилище, нема пари даже на почивка да иде. Бе той гараж не мое си наеме, ма праи мелеони.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Значи казваш да излезя от сегашния бизнес (който ми носи над 50% доходност годишно), да купя един парцел и да почна да лъжа хората да купуват на 50% завишени цени имот с 50% фалшива квадратура. Супер идея.

        Впрочем, за да се построи нещо наистина качествено, трябва да намеря немска строителна фирма и да я докарам от Германия, материалите също трябва да ги доставям оттам, щото в България всичко е 24 карата боклук - тухли, изолации, бетон, желязо - всичко брак, като за източна Европа.
        Колко ще ми излезе според теб подобно начинание?
        Само 50% ли...?Аз пък си мислех че такъв гений поне 10 пъти минимум

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Качеството на материалите е същото за основните неща. Проблема е че за България методите на строителство от запада не вършат работа поради завишените изисквания. Едно е да строиш на земя дето не мърда с десетилетия, друго е да се мести с по 5 сантима всяка година. Строителните фирми често рекламират немски и английски методи и материали, което е възможно най-нелепата реклама. Мога да ви изкарам в Япония едно ръководсво как се строи (от 2000-та насам) и веднага се вижда разликата.

          Ето я картата - по комунизма строяха със някакъв страх от земетресения с доста запас. Но всичко след 95-та става боклук много бързо с тея западни методи. Виж къде е Берлин в бялата зона, къде е София в червената...

          (голяма карта) https://i.imgur.com/9Xr60FL.jpg

          Пак ли ще ни събаряш жилищата?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Мен това ме ядосва най-много. Отпадъкът. Всичко в България е отпадък. Строителство, инфраструктура, храни, напитки, ресторанти - отпадък. Красива природа, но освинена. Население-боклук.

            Цената няма никакво значение, ако за нея получаваш нямкакво качество. Но най-нагло да те лъжат в очите и да ти продават на европейски цени тази свинщина - е няма как.
            Качеството на материалите е същото за основните неща. Проблема е че за България методите на строителство от запада не вършат работа поради завишените изисквания. Едно е да строиш на земя дето не мърда с десетилетия, друго е да се мести с по 5 сантима всяка година. Строителните фирми често рекламират немски и английски методи и материали, което е възможно най-нелепата реклама. Мога да ви изкарам в Япония едно ръководсво как се строи (от 2000-та насам) и веднага се вижда разликата.

            Ето я картата - по комунизма строяха със някакъв страх от земетресения с доста запас. Но всичко след 95-та става боклук много бързо с тея западни методи. Виж къде е Берлин в бялата зона, къде е София в червената...

            (голяма карта) https://i.imgur.com/9Xr60FL.jpg

            Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 02.05.2021, 18:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
              "В Берлин цените за апартамент са между 1.100 евро до над 6.000 евро на квадратен метър, като стредната цена е 3.900 евро на кв. м. Наемите са между 5 евро и 16 евро на квадратен метър, като средния наем е 12 евро на квадратен метър."

              Цитат от статия ... не знам обаче по кой критерий Берлин може да се сравнява със София топ икономика с топ от икономика ама отзад напред ..
              В германия една къщичка в някое малко село е в пъти по добра инвестиция от къщичка в някое наше село, което е с 0 жители или с 5 жители от които най младия е на 82 години навършени и тая къщичка в Германия може да се вземе за 20 000 ойро .

              Още една аномалия в бг е че в софия можеш да наемеш за 2 евро кв. а може и да не можеш да наемеш 20 евро, пример витошка, много е амплитудата тука, именно защото са малко имотите, които наистина са ценни, а болшинството са отпадък, който нищо не струва . Дразнещо е как има строители и инвеститори, които смятат, че могат да продадат отпадък на цената на нещо наистина качествено, а още по дразнещото е, че има хора, които плащат отпадъка на цена на топ лукс примерно
              Мен това ме ядосва най-много. Отпадъкът. Всичко в България е отпадък. Строителство, инфраструктура, храни, напитки, ресторанти - отпадък. Красива природа, но освинена. Население-боклук.

              Цената няма никакво значение, ако за нея получаваш нямкакво качество. Но най-нагло да те лъжат в очите и да ти продават на европейски цени тази свинщина - е няма как.

              Коментар


              • "В Берлин цените за апартамент са между 1.100 евро до над 6.000 евро на квадратен метър, като стредната цена е 3.900 евро на кв. м. Наемите са между 5 евро и 16 евро на квадратен метър, като средния наем е 12 евро на квадратен метър."

                Цитат от статия ... не знам обаче по кой критерий Берлин може да се сравнява със София топ икономика с топ от икономика ама отзад напред ..
                В германия една къщичка в някое малко село е в пъти по добра инвестиция от къщичка в някое наше село, което е с 0 жители или с 5 жители от които най младия е на 82 години навършени и тая къщичка в Германия може да се вземе за 20 000 ойро .

                Още една аномалия в бг е, че в София можеш да наемеш за 2 евро кв. а може и да не можеш да наемеш 20 евро, пример Витошка, много е голяма амплитудата тука, именно защото са малко имотите, които наистина са ценни, а болшинството са отпадък, който нищо не струва . Дразнещо е и как има строители и инвеститори, които смятат, че могат да продадат отпадък на цената на нещо наистина качествено, а още по дразнещото е, че има хора, които плащат отпадъка на цена на топ лукс примерно
                Last edited by marsianec1; 02.05.2021, 15:30.
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Бе той е мелеонер, знае как да построи на 400евро себестойност, ама не се хваща да направи едно блокче и да го продаде в пъти по-скъпо. Просто с виртуални пари не само апартаменти не може да купиш, ами и хамали не можеш да наемеш.
                  Значи казваш да излезя от сегашния бизнес (който ми носи над 50% доходност годишно), да купя един парцел и да почна да лъжа хората да купуват на 50% завишени цени имот с 50% фалшива квадратура. Супер идея.

                  Впрочем, за да се построи нещо наистина качествено, трябва да намеря немска строителна фирма и да я докарам от Германия, материалите също трябва да ги доставям оттам, щото в България всичко е 24 карата боклук - тухли, изолации, бетон, желязо - всичко брак, като за източна Европа.
                  Колко ще ми излезе според теб подобно начинание?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                    Ама ако искаш. Това е пазар. Ти си прав, че наемаш, от твоята гледна точка е неизгодно при тези цени. Недей да купуваш. Ей го Илън Мъск и той така прави. Или си потрой нещо, което да ти отговаря на желанието, под 2500 ще го докараш, само, че извади седемцифрена сума за да инвестираш и направиш нещо качествено и да остане част за тебе.
                    Само, че кой ще е този квартал в България, за който да не направиш компромис с нещо? Според мен няма да намериш такъв и това ще ти е спирачка.

                    Весели празници на всички!
                    Воистина Возскресе!
                    Бе той е мелеонер, знае как да построи на 400евро себестойност, ама не се хваща да направи едно блокче и да го продаде в пъти по-скъпо. Просто с виртуални пари не само апартаменти не може да купиш, ами и хамали не можеш да наемеш.
                    Last edited by X_Y; 02.05.2021, 12:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Аз и не искам нещо на 400 Евро себестойност. Дай ми 2000 себестойност, сложи 500 печалба и купувам на 2500.
                      Тук обаче строителите строят наистина на 400, а ти продават на 4000. Това е проблемът. Няма как да ми продаваш Лада, а да искаш колкото за Бентли. При имотите също се вижда какво продаваш, нищо че си го замаскирал зад малко "еталбонд" за 20 лева квадрата. Брокерските простотии и лъжи, с които ловят глупави риби, не вървят при мен.
                      Джони, и един лев да е себестойността това е смисъла на имотите, те са актив, не са картофи. Според мен де. Увеличават цената си и са инвестиционен инструмент. Наем или собствено ползване, цена различна след 10-15 години. Кой го е еня колко сме готови ние да дадем и колко е себестойността.
                      Христос Воскресе!
                      Last edited by bulgarian lev; 02.05.2021, 11:36.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • https://uk.finance.yahoo.com/news/bu...190611968.html Buffett shared two items for new entrants to the stock market “to ponder a bit before they try to do 30 or 40 trades a day to profit from what looks like a ver...
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Аз и не искам нещо на 400 Евро себестойност. Дай ми 2000 себестойност, сложи 500 печалба и купувам на 2500.
                          Тук обаче строителите строят наистина на 400, а ти продават на 4000. Това е проблемът. Няма как да ми продаваш Лада, а да искаш колкото за Бентли. При имотите също се вижда какво продаваш, нищо че си го замаскирал зад малко "еталбонд" за 20 лева квадрата. Брокерските простотии и лъжи, с които ловят глупави риби, не вървят при мен.
                          Ама ако искаш. Това е пазар. Ти си прав, че наемаш, от твоята гледна точка е неизгодно при тези цени. Недей да купуваш. Ей го Илън Мъск и той така прави. Или си потрой нещо, което да ти отговаря на желанието, под 2500 ще го докараш, само, че извади седемцифрена сума за да инвестираш и направиш нещо качествено и да остане част за тебе.
                          Само, че кой ще е този квартал в България, за който да не направиш компромис с нещо? Според мен няма да намериш такъв и това ще ти е спирачка.

                          Весели празници на всички!
                          Воистина Возскресе!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Аз и не искам нещо на 400 Евро себестойност. Дай ми 2000 себестойност, сложи 500 печалба и купувам на 2500.
                            Тук обаче строителите строят наистина на 400, а ти продават на 4000. Това е проблемът. Няма как да ми продаваш Лада, а да искаш колкото за Бентли. При имотите също се вижда какво продаваш, нищо че си го замаскирал зад малко "еталбонд" за 20 лева квадрата. Брокерските простотии и лъжи, с които ловят глупави риби, не вървят при мен.
                            Прав си за себе си, ама цените си вървят нагоре и не те питат.... Когато мислещите като теб станат огромно мнозинство тогава нещата ще се обърнат...ама надали ще се случи скоро...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Благодаря, че отговори на Джони вместо мен за скъпарските имоти в Берлин.

                              Иначе, за съжаление, и аз не мога да кажа, че има един поне, хубав, уреден квартал в София, където да не е някакъв микс от панели, ИПК, нова тухла и стъклени фасади. Понеже вече се примирих, поне ще се опитам да контролирам избора на материали, височините на таваните, общите части, фасадата, съседите, за да имам нещо прилично. Само, че това не струва 400 евро/м2 по себестойност... без земята... и без печалбата на строителя... А някъде, че струвало 300, 500, 1500, 2500 евро/м2 вообще не ме интересува.
                              Уви, такова е положението. И аз се поогледах последните 1-2 месеца и не виждам нищо което да ме устройва....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Къде в София има качество бе човек? Само приказки, но нито един пример, както винаги. Ти май наистина си вярваш, че София е нещо повече от столица на държава от третия свят. Адски се заблуждаваш.
                                Мини покрай строежа на Бокал в Красно Село и виж как запълват фугите с пяна, колко са им тънки и криви плочите, как накриво монтират дограми...И как около сградата няма и метър зелено пространство. Тогава ми говори за качество.

                                В България дори един шоколад Милка да си купиш ще видиш, че качеството му е по-ниско от същия шоколад купен в Германия - защото е произведен за Източна Европа, с по-калпави съставки.

                                Точно заради ниското качество цените в София трябва да са не 3-4 пъти, а 20 пъти по-ниски от тези в нормалните държави и техните столици.
                                Както се казва, за толкова пари толкова....
                                Като не ти харесва по някаква причина не купуваш ! И евентуално си го строиш сам както Тройката е описал, ако толкова искаш имот у нас....
                                3-4 свят, цени по 10 или делено на 10 е без значение. Търси се решение, което да те устройва. За всеки то е различно - дали ще направиш компромис и примириш с недостатъците на това което има , или сам ще си построи или пък си купи по света където ти харесва / никой не те спира/ .
                                Само престани с излеянията ама то е боклук и не струва исканите пари . Не си ти този който го решава, а ПАЗАРА. Всеки продукт или услуга по света се ценообразува не колкото ''струва'' според себестойност или някого, а колкото клиентите са склонни да платят. Очевидно към момента клиентите са склонни да плащат повече от това което ти мислиш за нормално....И на мен не ми харесва ама е факт....
                                И за хиляден път - не е задължително София да е най-изгодното място по света за покупка на имот..., макар и все още да е в гази зона.... Може да стане и най-неизгодното....ПАЗАРА решава....

                                Коментар

                                Working...
                                X