IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение
    Много е забавно как са се формирали две групи спорещи в този форум - едната група привежда доводи, слага линкове от всякакви реномирани сайтове, сочи икономически теории а насреща си получава "група" (нямам съмнение, че са 1-2ма безработни брокера на надник) с език като мангал пред порутена панелка в кв. Слатина който някак си смята, че с обиди изглежда като голям "инвеститор". Макар че реално погледнато "инвестирането" в имоти в БГ идеално пасва на акъла на "инвеститорите" - вкарваш 150к евро и печелиш по 10к ЛЕВА на година, страхотната инвестиция... Лика прилика са си.
    Така е в живота, едни четат научни трудове и теории как се правят свалки, гледат каки само по списания и "реномирани" сайтове. Това са така наречените "теоретици", всичко уж им е ясно, ама не става работата.

    Другите са практици, уж нищо не разбират, ама те е..т

    Коментар


    • Много е забавно как са се формирали две групи спорещи в този форум - едната група привежда доводи, слага линкове от всякакви реномирани сайтове, сочи икономически теории а насреща си получава "група" (нямам съмнение, че са 1-2ма безработни брокера на надник) с език като мангал пред порутена панелка в кв. Слатина който някак си смята, че с обиди изглежда като голям "инвеститор". Макар че реално погледнато "инвестирането" в имоти в БГ идеално пасва на акъла на "инвеститорите" - вкарваш 150к евро и печелиш по 10к ЛЕВА на година, страхотната инвестиция... Лика прилика са си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        И акциите и имотите са на рекордни цени много изпреварващи инфлацията. Факт. А тоя дето чака наемче да ми води лекция как трябвало да се работи е просто поредното дъно за икономиката на България.
        На фона на това дето напечатиха печатниците има още много нагоре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          И акциите и имотите са на рекордни цени много изпреварващи инфлацията. Факт. А тоя дето чака наемче да ми води лекция как трябвало да се работи е просто поредното дъно за икономиката на България.
          Ха ха ха наеми не чакам децата ги взимат.Аз си имам друга работа от която се печели добре освен това и малко земеделие което помага само доходите от него са ми достатъчни.Не живея на широко не скитам не ходя по курви и по ресторанти и не се изхвърлям по барове да черпя със скъпи питиета...правя разлика между необходимо и искам...Товя което е необходимо купувам и не харча за изхвърляния и простотии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            OK, мерси.

            Сигурно караш и хубава джипка или лимузина,


            Аз не съм на перона, имам скъп имот в провинцията, в автентичен старинен стил, с резбован таван слънце и иконостас, както и резбована секция и кьошка, . И ми струва 500 лв на година, данък и СОТ.
            Карам работен кон.Нямам пари за излишни глупости.
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

              МЯУкяне, съвсем наскоро твърдеше на Ледчо, че ваканционни имоти в БГ са пари хвърлени на вятъра. Сега когато аквариуса ти писа 7% и ти (както винаги) веднага обърна дупето и започна да агитираш покупки на (забележете) ваканционни имоти.

              МЯУкяне, МЯУкянеееее, това му е лошото на форума, че писаното остава, а и изтритото от оня гьонсурат дето ти играе по гайдата се помни.
              ваканционни имоти са ок за тези, които ги харесват и има пазар.
              левчо нещо дава заден защото почна да бачка здраво и се усети, че ще има макс 2-3 седмици време за така желаното къще на морето, но при положение, че има много свободен кеш нищо не му пречи да си инвестира парите в подценени имоти.

              това, което казах е точно - който го кефи апарт строен и продаден на канарче в банско на 1000-1200 Евро с обещания за реки от мед и масло през 2007-2008 ... и седял заключен и поддържан 10г обзаведен до ключ - трябва да си луд да не го купиш на 400-500Е .... особено ако както аквариуса си ги изкарал от жълто само горницата.

              просто това е добра сделка и няма абсолютно никакво значение дали аз бих си купил или не.. просто има много добри попадения като изпълнение и цена и със сигурност във времето ще запазят парите ВЛОЖЕНИ СЕГА(!) в тях

              1200 ->>>>>> 11г ->>>>>>> 450

              тази обезценка е много по-сериозна даже и от моята представа за МЯУ , а ти ако чакаш 149 ...ами няма да стане както не се получи и в София.

              човек не трябва да бъде алчен както при ръст така и при спад.... в противен случай нито купува нито продава.
              Last edited by bertram; 20.04.2021, 11:46.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                Хахаха
                Искрено ме разсмя

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  много са ми смешни тукашните патрони от влака - като чуят такса за поддръжка и пребледняват, а хубава градина, чисти и добре поддържани общи части + охрана ако има ... всичко това вдига класата на имота и качеството на живот в него.

                  и на морето и на планината е така.
                  + 1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                    Злато копувам от 15 години. Лятото продадох малко и взех апарта в Банско.

                    В момента строим комплекс "Панорама парк". Цените са 900 - 950 евро. На старото 750 - 850 евро.
                    OK, мерси.

                    Сигурно караш и хубава джипка или лимузина,


                    Last edited by Evgo; 20.04.2021, 12:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                      Годишна такса потдръжка 160 евро. Данък 24 евро.
                      много са ми смешни тукашните патрони от влака - като чуят такса за поддръжка и пребледняват, а хубава градина, чисти и добре поддържани общи части + охрана ако има ... всичко това вдига класата на имота и качеството на живот в него.

                      и на морето и на планината е така.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                        заплатка, задавам ти няколко въпроса:

                        1. Колко имоти имаш? 0
                        2. Ако нистина си извън пазаря, то какво изобщо правиш в темата? Разобличавам брокита.
                        3. Ако си мелеонер и ти е скъпо в София, защо не си купиш в провинцията? Какво ще правя по цял ден?
                        4. Защо според тебе в темата всички са брокери (с изключение на теб разбира се)? Няма да ви обучавам как да се преструвате по-убедително.
                        и най-важния въпрос 5. Кога ще дойде гоУемото МЯУ, пукането на балона, яките -40% офф дискаунти и придобиването на имоти без пари? Голямото мяу ще дойде когато спрат да ви спасяват. Ти още ли мислиш че без мораториум и мерки за няколко милиарда имотите нямаше да са в киреча?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Симпатяга си затова ще инвестирам още една минута в тази безумна кореспонденция

                          Сравняваш Wallstreetbets (с близо 10 милиона последователи и възможност да осъществят сделка в рамките на минути) с този форум, който се посещава от няколкостотин човека на ден и е за нисколиквиден актив, който рядко се ползва със спекулативна цел.
                          Съвсем наопъки ги разбираш нещата. 10 милиона последователи се събраха след първия инцидент като зрители да гледат сеира, самите участници са само няколко хиляди. Колкото по-ниско ликвиден е един актив толкова повече се поддава на манипулация. Това със спекулативната цел ще се направя че не съм го прочел. 99% от форума сте спекуланти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Беше във възможностите му преди да почна да рути цените по форумите. Сега едвам ще успее за панелка в Обеля, ако продъжалава да се мота, след 1-2 години ще търси в Ботунец.
                            че какво му е на Бутонец? :-))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Защо е толкова малък данъка. Нали има такса смет?

                              Иначе, явно си успешен и опитен инвеститор, знам че и злато харесваш.


                              Разкажи малко за пазара на апарти във Варна, за хубавите квартали, как вървят цените на старото и новото строителство?
                              Злато копувам от 15 години. Лятото продадох малко и взех апарта в Банско.

                              В момента строим комплекс "Панорама парк". Цените са 900 - 950 евро. На старото 750 - 850 евро.
                              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                              Коментар


                              • до миналата година перонците даваха различни дати за идването на гоУемото МЯУ, тази година обаче са се спотаили и не смеят никаква дата да дадат и само гледат отстрани покачването. Поне една дата за спирането на покачването да дадат, ама и това не смеят....

                                а АЗ казах: +30% до края на годината

                                Коментар

                                Working...
                                X