IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Цените-стабилни, с минимален годишен ръст...покрай Чакалнята

    https://www.bloombergtv.bg/a/9-bulga...ti-v-balgariya

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Аз съм финансист и мога да те консултирам безплатно,

      Възможно е, обаче трябва да сте с висока финансова култура. Апартаментът да го стегнете постепенно, много добре да си управлявате парите, ако имате ненужни имоти в провинцията, да ги продадете, но не на безценица.

      Има апартаменти старо строителство и по 90 000 евро. Доходът ви (така както си го описъл) не позволява да купувате супер лукс, но нормално жилище може.


      Поздрави
      е да, ама не искат в Бутонец

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vm20 Разгледай мнение
        ".........Отделно, младите двойки от провинцията искат новичко, в нов блок........"
        Искам и аз , Искам и аз.

        Извинявам се нов съм във форума, ама да питам.

        Заслужава ли си 35 годишна ипотека, с 10% самоучастие?? Семеен с едно дете в детска градина. Общ доход малко над 3500лв(чисто), но не се знае до кога (увеличение на дохода не се очаква, вероятността да намалее е по-голяма)Работя като шофьор, жена ми е фризьор.

        Мерак за второ дете имаме, но виждате какво е положението, ограничения, корони, морони.

        В момента сме на наем 900лв+около 200лв(консумативи), в подобен апартамент с подобна локация. При сегашната възраст за пенсиониране, ипотеката, ако не я погася предсрочно, ще продължи почти до пенсионирането.

        Тристаен апартамент 108м2 застроена площ, Чисто 92м2, Цена на апартамента 128 800е( под 120 000е продавача не е съгласен на сделка)
        отделно, такси, обзавеждане и други разходи. Месечната вноска по кредита(ако го взема) е малко над 900лв(за сега, ама знае ли се)
        Не мислех че още е възможно ипотеката да е колкото наема. Щом е така не виждам какво се чудиш, явно няма особен балон засега. Аз си мислех че наемите ще паднат покрай толкова нови строежи и куп "инвеститори", ама явно не, поне засега.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vm20 Разгледай мнение
          ".........Отделно, младите двойки от провинцията искат новичко, в нов блок........"
          Искам и аз , Искам и аз.

          Извинявам се нов съм във форума, ама да питам.

          Заслужава ли си 35 годишна ипотека, с 10% самоучастие?? Семеен с едно дете в детска градина. Общ доход малко над 3500лв(чисто), но не се знае до кога (увеличение на дохода не се очаква, вероятността да намалее е по-голяма)Работя като шофьор, жена ми е фризьор.

          Мерак за второ дете имаме, но виждате какво е положението, ограничения, корони, морони.

          В момента сме на наем 900лв+около 200лв(консумативи), в подобен апартамент с подобна локация. При сегашната възраст за пенсиониране, ипотеката, ако не я погася предсрочно, ще продължи почти до пенсионирането.

          Тристаен апартамент 108м2 застроена площ, Чисто 92м2, Цена на апартамента 128 800е( под 120 000е продавача не е съгласен на сделка)
          отделно, такси, обзавеждане и други разходи. Месечната вноска по кредита(ако го взема) е малко над 900лв(за сега, ама знае ли се)
          Аз съм финансист и мога да те консултирам безплатно,

          Възможно е, обаче трябва да сте с висока финансова култура. Апартаментът да го стегнете постепенно, много добре да си управлявате парите, ако имате ненужни имоти в провинцията, да ги продадете, но не на безценица.

          Има апартаменти старо строителство и по 90 000 евро. Доходът ви (така както си го описъл) не позволява да купувате супер лукс, но нормално жилище може.


          Поздрави

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Така е в живота, едни четат научни трудове и теории как се правят свалки, гледат каки само по списания и "реномирани" сайтове. Това са така наречените "теоретици", всичко уж им е ясно, ама не става работата.

            Другите са практици, уж нищо не разбират, ама те е..т
            Хайде сега не се правете че сте над теорията. През ден снасяте някакви числа изсмукани от пръстите. 217 апартамента се освободиха днеска само от Ковид! Продължава да се трупа инвентар "за пенсия".

            И черешката на тортата е че точно защото вече свалки не стават с теория все по малко деца се раждат, а без демографията няма после кой да ти купува тухлената пенсия. Да не говорим че демографията която се развъжда в момента изобщо са поколението научено от централните банки да не работи ами да "инвестира" и да чака пари без работа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение
              Много е забавно как са се формирали две групи спорещи в този форум - едната група привежда доводи, слага линкове от всякакви реномирани сайтове, сочи икономически теории а насреща си получава "група" (нямам съмнение, че са 1-2ма безработни брокера на надник) с език като мангал пред порутена панелка в кв. Слатина който някак си смята, че с обиди изглежда като голям "инвеститор". Макар че реално погледнато "инвестирането" в имоти в БГ идеално пасва на акъла на "инвеститорите" - вкарваш 150к евро и печелиш по 10к ЛЕВА на година, страхотната инвестиция... Лика прилика са си.
              плащай си редовно наема и ти давам право да четеш в темата без да коментираш. Ако ли пък държиш да се изявиш, то имай предвид, че за наемите си има отделна тема.

              Коментар


              • ".........Отделно, младите двойки от провинцията искат новичко, в нов блок........"
                Искам и аз , Искам и аз.

                Извинявам се нов съм във форума, ама да питам.

                Заслужава ли си 35 годишна ипотека, с 10% самоучастие?? Семеен с едно дете в детска градина. Общ доход малко над 3500лв(чисто), но не се знае до кога (увеличение на дохода не се очаква, вероятността да намалее е по-голяма)Работя като шофьор, жена ми е фризьор.

                Мерак за второ дете имаме, но виждате какво е положението, ограничения, корони, морони.

                В момента сме на наем 900лв+около 200лв(консумативи), в подобен апартамент с подобна локация. При сегашната възраст за пенсиониране, ипотеката, ако не я погася предсрочно, ще продължи почти до пенсионирането.

                Тристаен апартамент 108м2 застроена площ, Чисто 92м2, Цена на апартамента 128 800е( под 120 000е продавача не е съгласен на сделка)
                отделно, такси, обзавеждане и други разходи. Месечната вноска по кредита(ако го взема) е малко над 900лв(за сега, ама знае ли се)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение
                  Много е забавно как са се формирали две групи спорещи в този форум - едната група привежда доводи, слага линкове от всякакви реномирани сайтове, сочи икономически теории а насреща си получава "група" (нямам съмнение, че са 1-2ма безработни брокера на надник) с език като мангал пред порутена панелка в кв. Слатина който някак си смята, че с обиди изглежда като голям "инвеститор". Макар че реално погледнато "инвестирането" в имоти в БГ идеално пасва на акъла на "инвеститорите" - вкарваш 150к евро и печелиш по 10к ЛЕВА на година, страхотната инвестиция... Лика прилика са си.
                  Така е в живота, едни четат научни трудове и теории как се правят свалки, гледат каки само по списания и "реномирани" сайтове. Това са така наречените "теоретици", всичко уж им е ясно, ама не става работата.

                  Другите са практици, уж нищо не разбират, ама те е..т

                  Коментар


                  • Много е забавно как са се формирали две групи спорещи в този форум - едната група привежда доводи, слага линкове от всякакви реномирани сайтове, сочи икономически теории а насреща си получава "група" (нямам съмнение, че са 1-2ма безработни брокера на надник) с език като мангал пред порутена панелка в кв. Слатина който някак си смята, че с обиди изглежда като голям "инвеститор". Макар че реално погледнато "инвестирането" в имоти в БГ идеално пасва на акъла на "инвеститорите" - вкарваш 150к евро и печелиш по 10к ЛЕВА на година, страхотната инвестиция... Лика прилика са си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      И акциите и имотите са на рекордни цени много изпреварващи инфлацията. Факт. А тоя дето чака наемче да ми води лекция как трябвало да се работи е просто поредното дъно за икономиката на България.
                      На фона на това дето напечатиха печатниците има още много нагоре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        И акциите и имотите са на рекордни цени много изпреварващи инфлацията. Факт. А тоя дето чака наемче да ми води лекция как трябвало да се работи е просто поредното дъно за икономиката на България.
                        Ха ха ха наеми не чакам децата ги взимат.Аз си имам друга работа от която се печели добре освен това и малко земеделие което помага само доходите от него са ми достатъчни.Не живея на широко не скитам не ходя по курви и по ресторанти и не се изхвърлям по барове да черпя със скъпи питиета...правя разлика между необходимо и искам...Товя което е необходимо купувам и не харча за изхвърляния и простотии.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          OK, мерси.

                          Сигурно караш и хубава джипка или лимузина,


                          Аз не съм на перона, имам скъп имот в провинцията, в автентичен старинен стил, с резбован таван слънце и иконостас, както и резбована секция и кьошка, . И ми струва 500 лв на година, данък и СОТ.
                          Карам работен кон.Нямам пари за излишни глупости.
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                            МЯУкяне, съвсем наскоро твърдеше на Ледчо, че ваканционни имоти в БГ са пари хвърлени на вятъра. Сега когато аквариуса ти писа 7% и ти (както винаги) веднага обърна дупето и започна да агитираш покупки на (забележете) ваканционни имоти.

                            МЯУкяне, МЯУкянеееее, това му е лошото на форума, че писаното остава, а и изтритото от оня гьонсурат дето ти играе по гайдата се помни.
                            ваканционни имоти са ок за тези, които ги харесват и има пазар.
                            левчо нещо дава заден защото почна да бачка здраво и се усети, че ще има макс 2-3 седмици време за така желаното къще на морето, но при положение, че има много свободен кеш нищо не му пречи да си инвестира парите в подценени имоти.

                            това, което казах е точно - който го кефи апарт строен и продаден на канарче в банско на 1000-1200 Евро с обещания за реки от мед и масло през 2007-2008 ... и седял заключен и поддържан 10г обзаведен до ключ - трябва да си луд да не го купиш на 400-500Е .... особено ако както аквариуса си ги изкарал от жълто само горницата.

                            просто това е добра сделка и няма абсолютно никакво значение дали аз бих си купил или не.. просто има много добри попадения като изпълнение и цена и със сигурност във времето ще запазят парите ВЛОЖЕНИ СЕГА(!) в тях

                            1200 ->>>>>> 11г ->>>>>>> 450

                            тази обезценка е много по-сериозна даже и от моята представа за МЯУ , а ти ако чакаш 149 ...ами няма да стане както не се получи и в София.

                            човек не трябва да бъде алчен както при ръст така и при спад.... в противен случай нито купува нито продава.
                            Last edited by bertram; 20.04.2021, 11:46.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                              Хахаха
                              Искрено ме разсмя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                много са ми смешни тукашните патрони от влака - като чуят такса за поддръжка и пребледняват, а хубава градина, чисти и добре поддържани общи части + охрана ако има ... всичко това вдига класата на имота и качеството на живот в него.

                                и на морето и на планината е така.
                                + 1

                                Коментар

                                Working...
                                X