IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Кой кога е казал, че трябва да се настаняват бездомни в необитаемите жилища?Цитирай ми подобно мнение.
    А при положение, че има много необитаеми жилища и най-бързо намаляващото население в света няма никаква логика да се повишат цените на жилищата,та да се стремяли хората към високи доходи ,за да си позволят тия жилища.
    Защото това е пътят напред и нагоре. Ако днес ти осигурят евтини жилища, утре ще поискаш евтини коли и почивки. Не е ли по-добре хората да си осигуряват тези неща с работа?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Ще сложат другият път,щото още два пъти по-толкова ще почнат да си дават жилищата под наем заради данъците. Та даже и ще паднат цените на наемите.
      Размечтахте се. Няма стабилно правителство от година и половина. Четвърти парламент започва работа от първия си ден с предизборно гласуване. Никой няма да вдига данъците на НИ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
        Дали сте гледали на нещата от друг ъгъл. Примерно, че не са високи цените на НИ, а доходите са ниски. Това се решава лесно с повишаване на квалификацията, повишаване на производителността, повишаване на добавената стойност. За мен ми е най-лесно да повишавам добавената стойност. Но ако някой не иска да учи, може да работи повече. Или да си намери втора работа. Бащата на един приятел е лекар УНГ и през 90-те въртеше и такси след работа в болницата. Успя да купи многостаен апартамент в Мусагеница в края на 90-те. После се преквалифицира, започна работа в чуждестранна организация. Купи си чисто нов Нисан от магазина и купи още два апартамента до НДК. Мисълта ми е, че е по-добре държавата да стимулира хората да учат и да не спъва бизнеса да създава работни места, отколкото да настани младо циганско семейство в къщата на Миро, защото видиш ли била прекалено голяма само за едно семейство, а мангустите живеели в тента с три чавета.
        Кой кога е казал, че трябва да се настаняват бездомни в необитаемите жилища?Цитирай ми подобно мнение.
        А при положение, че има много необитаеми жилища и най-бързо намаляващото население в света няма никаква логика да се повишат цените на жилищата,та да се стремяли хората към високи доходи ,за да си позволят тия жилища.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Аз не искам, но тези, които си отдава имота (струващ 500 000 лв) за 1000 лв на месец, веднага ще сложат тези 450 лв към наема.
          Ще сложат другият път,щото още два пъти по-толкова ще почнат да си дават жилищата под наем заради данъците. Та даже и ще паднат цените на наемите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
            Нещо не разбрах-преди малко обясняваш на Кавръков,че не искаш да си даваш имота под наем, сега говориш за наеми.Ами само малка част от необитаемите жилища се отдават под наем. А такъв данък ще принуди много хора да почнат да отдават под наем.Каго се увеличават предлаганите жилища под наем няма как и драстично да нарастват цените на наемите.
            Аз не искам, но тези, които си отдава имота (струващ 500 000 лв) за 1000 лв на месец, веднага ще сложат тези 450 лв към наема.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Чак такъв данък няма кой да въведе, защото тези 5000 лв ще се прехвърят на наемателите.
              Е и? Тъкмо ще е коректно съотношение наем/цена като в белите държави и трудно ще се предлагат коптори

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                В УК са задължени определен % да са достъпни при ново строителство: Planning for affordable housing


                The NPPF says where major development includes the provision of housing, at least 10% of the housing provided should be for affordable home ownership, subject to some exceptions. There is no minimum level of provision of affordable rented housing – this is for local planning authorities to determine. The Planning White Paper (2020) proposed substantial reforms, some of which may have implications for the delivery of affordable housing. Reponses to the white paper are being analysed and an announcement is expected in spring 2022.

                https://commonslibrary.parliament.uk...ings/cbp-7747/


                ​​​​​​И за нашите играчи трябва да се забрани да строят апартаменти над корниза, с колони в хола, кабинети в апартаменти с една спалня, усвояване на терасата при строежа и ...допълнете каквато дивотия съм пропуснал
                Тези проценти
                ​affordable housing ( дали за покупка или за наем) всъщност са спосорирани от местните общини или държавата. Поправете ме ако греша.
                Тук няма такъв филм.

                Коментар


                • Дали сте гледали на нещата от друг ъгъл. Примерно, че не са високи цените на НИ, а доходите са ниски. Това се решава лесно с повишаване на квалификацията, повишаване на производителността, повишаване на добавената стойност. За мен ми е най-лесно да повишавам добавената стойност. Но ако някой не иска да учи, може да работи повече. Или да си намери втора работа. Бащата на един приятел е лекар УНГ и през 90-те въртеше и такси след работа в болницата. Успя да купи многостаен апартамент в Мусагеница в края на 90-те. После се преквалифицира, започна работа в чуждестранна организация. Купи си чисто нов Нисан от магазина и купи още два апартамента до НДК. Мисълта ми е, че е по-добре държавата да стимулира хората да учат и да не спъва бизнеса да създава работни места, отколкото да настани младо циганско семейство в къщата на Миро, защото видиш ли била прекалено голяма само за едно семейство, а мангустите живеели в тента с три чавета.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Чак такъв данък няма кой да въведе, защото тези 5000 лв ще се прехвърят на наемателите.
                    Нещо не разбрах-преди малко обясняваш на Кавръков,че не искаш да си даваш имота под наем, сега говориш за наеми.Ами само малка част от необитаемите жилища се отдават под наем. А такъв данък ще принуди много хора да почнат да отдават под наем.Каго се увеличават предлаганите жилища под наем няма как и драстично да нарастват цените на наемите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      При асансьорния техникум ли живееш някъде или 92 училище?
                      Дон Вито,Фантастико,

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Ще ги откажат и още как.Нека за жилище с цена 500 хиляди лева плаща по 1 процент данък или 5000 лв на година. За 10 години е назад 50 бона само от данъци. Пък да видим дали ще го държи необитаемо. Естествено винаги има и изключения, ама коментираме масовият случай.
                        Чак такъв данък няма кой да въведе, защото тези 5000 лв ще се прехвърят на наемателите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          Могъл да купи, купил.
                          Ако ми трябва жилище след 5-6 години, и мога да купя сега, защо да не го направя?
                          Ще мога ли да купя след 5-6? Може би да, може би не.
                          Ами ако цените са по-високи, а дохода ми не расте? Ще мога ли? Може би не?
                          Ами ако паднат? Ще ми пука ли, след като жилището ще се ползва? Не.

                          Ами хайде да въведем закон според който строителите са задължени да строят не 30 % тристайни (както е сега да речем), а 70%.
                          ТОва ще реши ли проблема?
                          В УК са задължени определен % да са достъпни при ново строителство: Planning for affordable housing


                          The NPPF says where major development includes the provision of housing, at least 10% of the housing provided should be for affordable home ownership, subject to some exceptions. There is no minimum level of provision of affordable rented housing – this is for local planning authorities to determine. The Planning White Paper (2020) proposed substantial reforms, some of which may have implications for the delivery of affordable housing. Reponses to the white paper are being analysed and an announcement is expected in spring 2022.

                          https://commonslibrary.parliament.uk...ings/cbp-7747/


                          ​​​​​​И за нашите играчи трябва да се забрани да строят апартаменти над корниза, с колони в хола, кабинети в апартаменти с една спалня, усвояване на терасата при строежа и ...допълнете каквато дивотия съм пропуснал
                          Last edited by Chio; 05.11.2022, 17:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Данъците няма да откажат купувачите.
                            Бетонна джунгла, не виждам. В София има доста зеленина и площадки. Да, има какво да се желае откъм управление и поддръжка, но това е положението.
                            Ще ги откажат и още как.Нека за жилище с цена 500 хиляди лева плаща по 1 процент данък(колкото е средно в САЩ)или 5000 лв на година. За 10 години е назад 50 бона само от данъци. Пък да видим дали ще го държи необитаемо. Естествено винаги има и изключения, ама коментираме масовият случай.
                            И тук някой говореше за комунизъм. Явно и САЩ са комунистическа държава с тия данъци върху имотите.
                            Last edited by mirodes; 05.11.2022, 17:13.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Е кой ти забранява да купуваш?Купувай ако искаш и 100 жилища. Само,че в"белите"държави такива покупки се облагат с по-високи данъци. Само тук се плащат някакви символични данъци като в резултат градовете се презастрояват и новоизградените блокове стоят празни.Харесва ли ти на теб тая ситуация?Бетонна джунгла без зеленина, без детски площадки, без детски градини.
                              Данъците няма да откажат купувачите.
                              Бетонна джунгла, не виждам. В София има доста зеленина и площадки. Да, има какво да се желае откъм управление и поддръжка, но това е положението.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Това докато стане ,ще минат 10 години,терена е до нас,точно,огромен само да кажа че от 1 година се продават апартаменти от Идея Билдингс,/сграда Красена /която ще строи зад бензиностанциите на ОМВ,срещу сградата на Главболгарстрой до Виетнамските общежития .Мина 1 година нито се строи,нито се копае,от другата страна също щяха да строят и там нищо.
                                Самия терен граничи пряко с трамвайното депо+ТЕЦ Земляне.
                                При асансьорния техникум ли живееш някъде или 92 училище?

                                Коментар

                                Working...
                                X