IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
    Каква е себестойността на нов дувар 380x250x238 в България?
    https://tashev-galving.com/cat/43012...ni-za-zidariya
    по-скоро https://tashev-galving.com/product/1...00x400-mm-siva

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Да , верно, не е НСИ а Агенция по вписванията.
      Данните за 1вото тримесечие за София са:
      Продажби 7268
      Законни ипотеки 964
      Договорни 2506
      Статистиката е добре, но извода, че договорните ипотеки се прилагат при кредит със стойност, по-голяма от цената на имота, не е вярно. То и 1% не може да са такива кредити. Аз нещо не мога да си представя такива кредити.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
        Аааа, ти в този смисъл пишеш ,че парите изчезвали Естествено , че за дадени индивиди изчезват, но пък влизат в джоба на други , та пак си съществуват. Не знам какво се случва с тези които се набутват с непродаваеми коптори защото да ти кажа такива не съм срещала. Когато купиш нещо което не струва се изчаква известно време и пак се намира някой "умник", който ще го прекупи ,че често и на по-висока цена Нали виждаш какво се случва с цената на панелките да не би да им е паднала цената ? Ами ,не, не е паднала, че даже и се е качила
        Целта на форума не е да водим ограмотителни курсове за брокери.
        Вие не разбирате разликата м/у номинално и реално.
        Ако си се набутал с 800 евра за панел 2008, сега дори да го разкараш за 1200 - пак си на загуба.
        Отделно че е трябвало чакаш цял период на нов бум, за да го отвържеш...

        И не става дума само за това изчезване на пари.
        ЦБ-тата като почнат да си свиват балансите ще го усетите.
        Най-вероятно пак няма да разберете процеса, но определено ще го усетите.
        За да не усложняваме процеса приемаме, че скоростта на парите е единица, а с/у парите стоят стоки и услуги. И като почнат да намаляват парите в обръщение - ще видите какво се случва с другата страна на уравнението... приятен ден.

        Коментар


        • Каква е себестойността на нов дувар 380x250x238 в България?
          https://tashev-galving.com/cat/43012...ni-za-zidariya

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

            По същество - дали за хората, които успяха да се занулят с с грешни инвестиции в неподходящия момент - парите не изчезват? Как мислиш?

            А ако се набуташ с някой надценен коптор, непродаваем панел, който в един момент остане вечно твой /банките като спрат да финансират тия сделки/ - дали пак не изчезват? Или панелите са като виното - колкото повече десетилетия отлежават - толкова повече им се подобряват характеристиките?
            Аааа, ти в този смисъл пишеш ,че парите изчезвали Естествено , че за дадени индивиди изчезват, но пък влизат в джоба на други , та пак си съществуват.
            Не знам какво се случва с тези които се набутват с непродаваеми коптори защото да ти кажа такива не съм срещала. Когато купиш нещо което не струва се изчаква известно време и пак се намира някой "умник", който ще го прекупи ,че често и на по-висока цена Нали виждаш какво се случва с цената на панелките да не би да им е паднала цената ? Ами ,не, не е паднала, че даже и се е качила
            Last edited by RUBLA; 29.05.2022, 11:11. Причина: Не е по темата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
              Какво е всеобщото виждане, че парите изчезват от само себе си ,ли ? Наистина ми е интересно ,аз не съм икономист и няма лошо да ми обясниш.

              По същество - дали за хората, които успяха да се занулят с грешни инвестиции в неподходящия момент - парите не изчезват? Как мислиш?

              А ако се набуташ с някой надценен коптор, непродаваем панел, който в един момент остане вечно твой /банките като спрат да финансират тия сделки/ - дали пак не изчезват? Или панелите са като виното - колкото повече десетилетия отлежават - толкова повече им се подобряват характеристиките?
              Last edited by RUBLA; 29.05.2022, 11:10. Причина: Не е по темата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Не "моето", а всеобщото!

                Какво е всеобщото виждане, че парите изчезват от само себе си ,ли ? Наистина ми е интересно ,аз не съм икономист и няма лошо да ми обясниш.
                Last edited by RUBLA; 29.05.2022, 11:09. Причина: Не е по темата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                  Твоето виждане е различно, ли ?
                  Не "моето", а всеобщото!

                  Last edited by RUBLA; 29.05.2022, 11:09. Причина: Не е по темата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Още един бисер влезе в архива!

                    Започвам сериозно да обмислям публикуването им в книжка с мека подвързия!
                    Твоето виждане е различно, ли ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                      Парите ,не изчезват те само променят собствениците си и целта за която се използват.
                      Още един бисер влезе в архива!

                      Започвам сериозно да обмислям публикуването им в книжка с мека подвързия!

                      Коментар


                      • Има логика - депозитите са пари селед продажбата на имот . Те не отразяват потенциал за покупка , а немощ . Те. запечатани са там , а не приготвени ....... мда . А се качват за да има равенство между кредитна и депозитна маса . В края на краищата кредитът се отпуща за сделка с имот , а чек после става депозит .

                        Коментар


                        • https://m.investor.bg/bylgariia/451/...rmalen-353061/

                          Очакваме фаза на спад в класическия бизнес цикъл, като първите потърпевши индустрии ще бъдат имотите, ще ги последва банковото кредитиране, свиване на достъпа до капитал, но заедно с тях ще бъдат ударени и всички индустрии, които са разчитали на рисково финансиране. Това каза Георги Стоев, съосновател и председател на Trakia Tech, в предаването "Клуб Investor" на Bloomberg TV Bulgaria.

                          Коментар


                          • Пак да кажа, че кредитирането създава пари. Кой как ги държи и използва тези пари е само един от трите фактора, от които зависи скоростта на създаването на пари от банките.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              И изчезват ? Пазара е бил жив и миналата година и парите са отивали за заплати и материали, но накрая някакси са се озовали в депозитите. за да се натрупат тия 67 млрд. Или депозитите са били 117 млрд и са продадени за 50 млрд апартаменти и са станали 67 млрд ?
                              Не те разбирам ? Парите ,не изчезват те само променят собствениците си и целта за която се използват. Обаче, когато се натрупат свободни пари в населението и голяма част от тях отиват в имоти, едни купуват за собствено ползване, а други за инвестиция. Ето, на мен от наеми ми се бяха събрали едно количество средства и с половината си купих втора ваканционна къща

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                                Аз, като казвам ,че пазара е "жив", никой не ми вярва Хората, продават, купуват ,но най-важното е ,че и строят, а там след като продадат парите отиват в заплати, строителни материали и прочие ,а не в банките Не е толкова прост пазара на НИ.
                                И изчезват ? Пазара е бил жив и миналата година и парите са отивали за заплати и материали, но накрая някакси са се озовали в депозитите. за да се натрупат тия 67 млрд. Или депозитите са били 117 млрд и са продадени за 50 млрд апартаменти и са станали 67 млрд ?

                                Коментар

                                Working...
                                X