IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Е нали се продава цялата сграда? Можеш да огледаш другите.
    Другите са по-големи и вече ми идват много над бюджета.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Самият факт, че е написано на обявата Борово е ясно всичко след като е на километър от Борово :-). Дори не е близо.
      Разбирам че при теб нещата са се получили и мога да те поздравя, но за мен други неща са показателни - сграда която я продаваха около 5 години включително и над година след Акт 16 не ми я фали :-) При сигурно похарчени няколко милиона за интернет реклама , че ми излизаша на всяка страница през тези 5 години :-)
      При моят любим инвеститор сградите се продават за 5 дни още на тъмно зелено :-)
      Мястото за скъпи пентхаузи не е в Ливадите.... В твоята сграда по-може да се излъже някой щото поне е запомняща се на външен вид....
      Пентхауз по-може километър нагоре в частта на Бояна при Артекс комплекса или онзи другият. до него забравих му името...разликата с Ливадите е огромна пак. Ама и там на по 1200 евро ги продаваха с години апартите / като твоята сграда/....Явно няма кандидати достатъчно.
      Как да го напиша - у нас има не повече от 10 000 човека , да не кажа 1000 които могат да платят толкова пари за жилище. Никой няма да избере Ливадите за тази цел, колкото и да е хубав апарта иначе :-)
      тук мисля, че грешиш
      грешиш и за предното число, бих допълнил.
      а, че никой не би избрал ливадите ще се съглася
      но с уговоркатаа, че доста хора не познават кварталите в столицата.
      Last edited by ratten; 30.01.2023, 23:00.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

        Бях си наумил на следващия ден да ходя на оглед, че бях отпуска, но се разболях с висока температура и пропадна огледа. После оздравях и показах обявата на жената, но тя нещо не го хареса, като обзавеждане, но все пак я навих да го видим. Докато бях болен и убеждавах жената, че си заслужава имота минаха 2 седмици и апартамента замина - вече го няма в обява. Бях сигурен, че бързо ще се продаде (малко ме е яд, че го изпуснах, поне можеше да го видя и да се разочаровам на живо за да не ме е яд сега).
        Е нали се продава цялата сграда? Можеш да огледаш другите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          За тези какво ще кажеш?

          1)
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66801071252789
          Може би сградата с най-добра локация в Изток от новите такива. Друг е въпросът доколко е качествена.
          Чудя се дворчето дали е собственост (не ми се вярва да дадат половината двор само на 1 апарт). Ако да, само то струва сигурно над 1000 Евро квадрата. Тази сграда на зелено вървеше по 2500 преди 3-4 години.

          2)
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66747301924362
          Добре е направено вътре, а локацията е номер 1 - къщетата срещу Ам. Посолство, много баровско място. Последният етаж естествено не е добре, но пък има гледка. Топ имот е според мен.
          Джонка, туй първото е партер бре, демек - не става.
          Второто е ок, имаш зеленина, простор и гледка. Тия скосове малко развалят впечатлението.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Е такъв виден конспиратор като тебе как се движи без алуминиева шапка?
            Виж как ме разбираш :-)/ Обмислях да налепя фолио по стените на апарта ми....в даден момент , за да изолирам мрежите доколкото може...Имам иначе перфектно окабеляване . но се отказах. Най-добрият ми приятел обаче в тях ползва интернет само по кабел ...няма вайфай в тях / има от съседи сигнали, но по-слаби/...., а жена му работи във ваксофондация у нас ...сещаш ли се :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Това с двора по спомен го продаваха до преди няколко месеца на 1700....Никога, ама никога не бих купил на партер с двор....
              Второто по-става - ново е покрива ще издържи още десетина години.... Там тази зона ми е особена малко. Не ми харесва близостта на посолството ако е прекалена.....има кви ли не излъчцания и проблеми. Ще ти дам и пример когато се преместихме преди 15 години примерно в Гоцето се разхождахме и опознавахме парка.... с фотоапарат на шията ...Беше страхотен ден , а жена ми как да го напиша скромно тогава беше задяване от Визаж непрекъснато .....как да не я снимам - тогава цифровите фотоапарати навлизаха тепърва.... Та праихме си снимки близо до посолството / а аз не знаех тогава че това там е посолството нямах идея..../ и изведнъж некви с автомати като изкочиха дай фотоапарата 2 часа разправии стаички, кви сте що снимате.....аре по-добре не в тази зона. след това като сме в парка никога не приближаваме зоната на посолството....
              За излъчванията знам, че е имало заглушаване на GSM вълните (явно да се спира подслушване на честотите им) и дълго време обхватът е бил лош. После народът наоколо е писнал и са писали жалби, след което са го оправили.
              Ако това беше проблем целият квартал Изток и Докторски да са изпомрели досега.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Пентхауз по-може километър нагоре в частта на Бояна при Артекс комплекса или онзи другият. до него забравих му името...разликата с Ливадите е огромна пак. Ама и там на по 1200 евро ги продаваха с години апартите / като твоята сграда/....Явно няма кандидати достатъчно.
                Как да го напиша - у нас има не повече от 10 000 човека , да не кажа 1000 които могат да платят толкова пари за жилище. Никой няма да избере Ливадите за тази цел, колкото и да е хубав апарта иначе :-)
                Да, прав си напълно, сегментът е много ограничен откъм купувачи. Когато А3 беше на зелено бяха по-бедни богатите хора. Доста бул рънове от 2015 до днес Кошера отстреща на безумни цени масово е разпродаден. Говорим за средно 3К евро на квадрат на фаза картинка като високите етажи стигат до 4-5К с ддс. На Артекс новите проекти в Изток/Дианабад (Диамантите и Хармония) е подобно положението. Все пак това са сгради с по 200 апартамента всяка.

                Как се казва любимият ти строител? Предимно с Артекс и Софбилд съм работил аз, за твоя строител с такава легендарна репутация не се сещам и ще съм благодарен да разбера.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                  И колегана ivanvg93 и аз преди време зададохме прост въпрос: Какво точно работят нашите понижители, че предричат срив и рецесия на всичко+ IT специялистите, телефонистите и всьо, що купува имоти, а те остават незасегнати от тази потенциялна криза, която пророкуват. Какво работят тези недосегаеми личности?
                  Байлоре аз съм на жълтите павета в едно от гнездата на БКП ,през ден два ,срещам Миков,Манолова ,Първанов идва чат пат ,работя с държавна пара отчасти ,и петрол продавам под формата на преработен продукт
                  Не знам това добре ли е за криза като защита ,ти ще кажеш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                    ... Там тази зона ми е особена малко. Не ми харесва близостта на посолството ако е прекалена.....има кви ли не излъчцания и проблеми...
                    Е такъв виден конспиратор като тебе как се движи без алуминиева шапка?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Траичо, добрите неща след тази случка ако не си разбрал все още приключват за дни....Понякога и за часове....Левчо може да ти разкаже , ако му се занимава какво направиха с Маверик....
                      Това го знам, но в случая е важна посоката, а тя е, че все повече добри оферти излизат и тепърва ще излизат на пазара. А лихвите са трайно нагоре...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        За тези какво ще кажеш?

                        1)
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66801071252789
                        Може би сградата с най-добра локация в Изток от новите такива. Друг е въпросът доколко е качествена.
                        Чудя се дворчето дали е собственост (не ми се вярва да дадат половината двор само на 1 апарт). Ако да, само то струва сигурно над 1000 Евро квадрата. Тази сграда на зелено вървеше по 2500 преди 3-4 години.

                        2)
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66747301924362
                        Добре е направено вътре, а локацията е номер 1 - къщетата срещу Ам. Посолство, много баровско място. Последният етаж естествено не е добре, но пък има гледка. Топ имот е според мен.
                        Това с двора по спомен го продаваха до преди няколко месеца на 1700....Никога, ама никога не бих купил на партер с двор....
                        Второто по-става - ново е покрива ще издържи още десетина години.... Там тази зона ми е особена малко. Не ми харесва близостта на посолството ако е прекалена.....има кви ли не излъчцания и проблеми. Ще ти дам и пример когато се преместихме преди 15 години примерно в Гоцето се разхождахме и опознавахме парка.... с фотоапарат на шията ...Беше страхотен ден , а жена ми как да го напиша скромно тогава беше задяване от Визаж непрекъснато .....как да не я снимам - тогава цифровите фотоапарати навлизаха тепърва.... Та праихме си снимки близо до посолството / а аз не знаех тогава че това там е посолството нямах идея..../ и изведнъж некви с автомати като изкочиха дай фотоапарата 2 часа разправии стаички, кви сте що снимате.....аре по-добре не в тази зона. след това като сме в парка никога не приближаваме зоната на посолството....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2023, 22:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                          Аз не търся инвестиция, а по-голямо семейно жилище. Много ясно, че трябва аз и жена ми да го харесаме за да го купим, а не единия да има резерви към имота и после да натяква на другия, ама защо го взехме тоя боклук и айде кавги и т.н... Инвестиция бих си правил сам ако си я плащам сам, жена ми е с почти равен на моя доход и евентуална ипотека ше я плащаме заедно. Засега наистина съм само писател (все пак очаквам срив на цените) но ако изкочи нещо наистина добро и да ми е по джоба ще го взема.
                          Трайчо, добрите неща след тази случка ако не си разбрал все още приключват за дни....Понякога и за часове....Левчо може да ти разкаже , ако му се занимава какво направиха с Маверик....
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2023, 22:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            трябва да се научиш да си правиш инвестициите сам
                            и само да ги съобщаваш, като си ги приключил

                            освен ако не си в положението на един активен писател,
                            който се налага да презентира всяка идея на родителите си,
                            които са и инвеститори,
                            но в неговия случай така е по-добре
                            Подкрепям, ако всеки път бях питал жената още щях да съм си с 1 апарт.
                            После питах тъщата и ми спря имотното развитие ....:-) Няколко ОГРОМНИ пропуска щото да не съм зимал ипотечка....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2023, 22:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              трябва да се научиш да си правиш инвестициите сам
                              и само да ги съобщаваш, като си ги приключил

                              освен ако не си в положението на един активен писател,
                              който се налага да презентира всяка идея на родителите си,
                              които са и инвеститори,
                              но в неговия случай така е по-добре
                              Аз не търся инвестиция, а по-голямо семейно жилище. Много ясно, че трябва аз и жена ми да го харесаме за да го купим, а не единия да има резерви към имота и после да натяква на другия, ама защо го взехме тоя боклук и айде кавги и т.н... Инвестиция бих си правил сам ако си я плащам сам, жена ми е с почти равен на моя доход и евентуална ипотека ше я плащаме заедно. Засега наистина съм само писател (все пак очаквам срив на цените) но ако изкочи нещо наистина добро и да ми е по джоба ще го взема.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                                Е, стига де В съседната сграда A3 на Софбилд (на 100 метра) по 500К и кусур евро са обзаведени тристайни 120кв чиста площ, без гледка и 5 квадрата тераса. Например - https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...fef&f1=1&fe7=1 Познавам собственика. На огледи му идват предимно чужденци и бизнесмени

                                Отдават си се спокойно на 1300-1700 евро (отдавам 2 имота там). И да ти кажа си се продават за тези пари пак без проблем. Разбирам, че хейтът по ливадите е огромен от старите софиянци, но това не значи, че няма търсене в района.

                                Реално мястото на този пентхаус е почти същото, но сградата e по-нисък клас. Няма двор, денонощна охрана/поддръжка, което сваля цената с едни 30%. За тези пари по-добре къща, но имам жена/деца, които не шофират. И ще съм вечно таксиджия, което не ме устройва.

                                За 600К с гаража ще е no-brainer според мен. Като се прескочи и брокера и излиза сметката.
                                Самият факт, че е написано на обявата Борово е ясно всичко след като е на километър от Борово :-). Дори не е близо.
                                Разбирам че при теб нещата са се получили и мога да те поздравя, но за мен други неща са показателни - сграда която я продаваха около 5 години включително и над година след Акт 16 не ми я фали :-) При сигурно похарчени няколко милиона за интернет реклама , че ми излизаша на всяка страница през тези 5 години :-)
                                При моят любим инвеститор сградите се продават за 5 дни още на тъмно зелено :-)
                                Мястото за скъпи пентхаузи не е в Ливадите.... В твоята сграда по-може да се излъже някой щото поне е запомняща се на външен вид....
                                Пентхауз по-може километър нагоре в частта на Бояна при Артекс комплекса или онзи другият. до него забравих му името...разликата с Ливадите е огромна пак. Ама и там на по 1200 евро ги продаваха с години апартите / като твоята сграда/....Явно няма кандидати достатъчно.
                                Как да го напиша - у нас има не повече от 10 000 човека , да не кажа 1000 които могат да платят толкова пари за жилище. Никой няма да избере Ливадите за тази цел, колкото и да е хубав апарта иначе :-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2023, 22:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X