IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

    Вместо да галят златната кокошка, те ще я заколят. Поредната глупост на новите управляващи. Ще видим какъв ще е ефектът ако наистина гласуват тази измишльотина, но по този начин удрят фирмите с висока добавена стойност (информационни технологии, софтуерни компани и т.н.), които са на светло и не крият доходи. Нищо чудно много от тези фирми да започнат да изтичат навън, както при управлението на една банкянска Тиква.
    Ще го преживеем. Ти благодари, че не падна изцяло прагът и че не направиха прогресивен данък, както Румен Гечев искаше. Някой трябва все пак да плаща сметката. Не може да плащаш някакви смешни осигуровки, а да искаш европейско здравеопазване например. Само един пет-скенер да ти направят (дано не се налага на никого) и осигуровките за години назад са похарчени.
    Last edited by ejonny2376; 21.01.2022, 16:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Знам, не става. Затва започнах да оглеждам покрайнините, но да е по-качествено и добре транспортно / не задължително метро/ и с перспектива за развитие.
      Мисля, че тристайните в даден момент ще се оценят по-добре от двустайните които ще станат прекалено много....
      50 000+К евро (или шест цифрена в лева) за довършване на тристаен периферен ми се струват леко множко. Ако няма да живееш в него - не може да избиеш довършителните с наем, защото ще ги амортизират преди да си ги избил и пак ще трябва да правиш ремонти и обзавеждане. Ако се ползва за лично тогава няма значение сумата - стига да имаш да я платиш.

      мои приятели се насочиха към периферията на София (20км _ след околовръстното в хубави зони) и строят или купуват и ремонтират страри къщи.

      ПП не ти говоря за Перник и Радомир, а по-скоро в другата посока.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Знам, не става. Затва започнах да оглеждам покрайнините, но да е по-качествено и добре транспортно / не задължително метро/ и с перспектива за развитие.
        Мисля, че тристайните в даден момент ще се оценят по-добре от двустайните които ще станат прекалено много....
        Kaжи поне кой е инвеститора.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Айде честито ,по новия бюджет вдигнаха прага на 3400 лева ,богатите ще дават повече за бедните ,работете с песен
          Вместо да галят златната кокошка, те ще я заколят. Поредната глупост на новите управляващи. Ще видим какъв ще е ефектът ако наистина гласуват тази измишльотина, но по този начин удрят фирмите с висока добавена стойност (информационни технологии, софтуерни компани и т.н.), които са на светло и не крият доходи. Нищо чудно много от тези фирми да започнат да изтичат навън, както при управлението на една банкянска Тиква.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            В София е :-) , не е топ локация че е много скъпо там вече, и гоня РОИ а и няма нищо което да се продава.
            Цената написах вече че ме устройва за това което е в момента. Следователно харесай си някой квартал и приеми че е около или под средната за подобно качество.
            Конкретните цифри и географията не са ми силата....

            ПП Ще ти пиша на лично какво гледах дето може да ти е интересно
            Знам че си беше фен на Люлин и други да не ги казвам...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              За момента в София за любимите ти квартали забрави думичката РОИ
              особено за имоти каквито харесваш дву-тристайни
              Знам, не става. Затва започнах да оглеждам покрайнините, но да е по-качествено и добре транспортно / не задължително метро/ и с перспектива за развитие.
              Мисля, че тристайните в даден момент ще се оценят по-добре от двустайните които ще станат прекалено много....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                В София е :-) , не е топ локация че е много скъпо там вече, и гоня РОИ а и няма нищо което да се продава.
                Цената написах вече че ме устройва за това което е в момента. Следователно харесай си някой квартал и приеми че е около или под средната за подобно качество.
                Конкретните цифри и географията не са ми силата....

                ПП Ще ти пиша на лично какво гледах дето може да ти е интересно
                За момента в София за любимите ти квартали забрави думичката РОИ
                особено за имоти каквито харесваш дву-тристайни

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  Няма читав строител, който да не те изчака при заявен интерес особено ако му плеснеш едни бързи 10% кеш...докато се оправиш с банката .. и не ми казвай,че мислиш да взимаш каквото и да било без да имаш поне 30% от сумата? от 2016-17 откогато 'гледаш' трябва да се е посъбрал.
                  Имам малко кеш, а последните ми покупки не е ясно кога съм ги плащал - не е 2016 / датата на покупка няма общо с плащането/, но кеша ми е малко за това дето искам да купя евентуално. Не мога без кредит - той ще бъде над 50%...... от стойността на покупката. После ми трябват 6 цифри и за довършване т.е. спекулирам / до дупка/, че лихвата която ще плащам на банката ще е по-малко от поскъпването на имотите докато изплатя кредита. Горе долу системата е сега или никога....само здраве да е / без ваксина/ :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Дай,де дай параметри къде ще се намира кой строи ,да видим за какво иде реч ,цяла сграда е това ,оставаш си анонимен така да се каже.
                    Остави информация за това дето ще купуваш и кава е цената
                    В София е :-) , не е топ локация че е много скъпо там вече, и гоня РОИ а и няма нищо което да се продава.
                    Цената написах вече че ме устройва за това което е в момента. Следователно харесай си някой квартал и приеми че е около или под средната за подобно качество.
                    Конкретните цифри и географията не са ми силата....

                    ПП Ще ти пиша на лично какво гледах дето може да ти е интересно
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 21.01.2022, 15:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Нищо не съм взел засега. Може и да не взема. Има детайли... например дали ще ми отпуснат кредита...., може и да не му сечакат 2-3 месеца на строителя и т.н. и да реши, че може и без мен да си продаде нещата.....
                      Цената ме устройва за ситуацията в момента и качеството на строежа / в 10-те % най-добри е като материали/ ... Лъскавинка дето утре ще се разпадне според Джони....:-)
                      Няма читав строител, който да не те изчака при заявен интерес особено ако му плеснеш едни бързи 10% кеш...докато се оправиш с банката .. и не ми казвай,че мислиш да взимаш каквото и да било без да имаш поне 30% от сумата? от 2016-17 откогато 'гледаш' трябва да се е посъбрал.

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Нищо не съм взел засега. Може и да не взема. Има детайли... например дали ще ми отпуснат кредита...., може и да не му сечакат 2-3 месеца на строителя и т.н. и да реши, че може и без мен да си продаде нещата.....
                        Цената ме устройва за ситуацията в момента и качеството на строежа / в 10-те % най-добри е като материали/ ... Лъскавинка дето утре ще се разпадне според Джони....:-)
                        Дай,де дай параметри къде ще се намира кой строи ,да видим за какво иде реч ,цяла сграда е това ,оставаш си анонимен така да се каже.
                        Остави информация за това дето ще купуваш и кава е цената

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Аман, от такива "готини" пичове
                          Евго, не разбира ,че жените сме много интуитивни към бъдещото ни потомство и колкото и апартаменти да има, каквато и заплата да взима и колкото и да е известен един "готин" мъж ако не става няма шанс да му роди дете някоя свястна жена
                          По темата ли е това, Анди?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Толкова интуитивни, че се хвърлят на първия чичко-паричко, изпречил се на пътя им.
                            Парите не са всичко, но трябва да са достатъчно без да защитавам/обиждам Каките....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              E кажи кой е квартала, каква е цената , на какаъв етап е и кой е инвеститора.
                              Нищо не съм взел засега. Може и да не взема. Има детайли... например дали ще ми отпуснат кредита...., може и да не му сечакат 2-3 месеца на строителя и т.н. и да реши, че може и без мен да си продаде нещата.....
                              Цената ме устройва за ситуацията в момента и качеството на строежа / в 10-те % най-добри е като материали/ ... Лъскавинка дето утре ще се разпадне според Джони....:-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Аман, от такива "готини" пичове
                                Евго, не разбира ,че жените сме много интуитивни към бъдещото ни потомство и колкото и апартаменти да има, каквато и заплата да взима и колкото и да е известен един "готин" мъж ако не става няма шанс да му роди дете някоя свястна жена
                                Толкова интуитивни, че се хвърлят на първия чичко-паричко, изпречил се на пътя им.

                                Коментар

                                Working...
                                X