IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    Косотлани е казал:"Ако всички спекулират по някоя сигурна позиция,то нещата почти винаги се провалят".
    Този дето го цитираш непрекъснато , колко пари е направил извън тези от нещата, които казва ? В смисъл от кое е направил повече ? Да не е нещо като нашето професорче дето много акъл дава ко да се прави, ама немало да каже той какво прави освен , че се фали колко малко пари е изгубил във Вегас.....:-).....А като е толко велик и всички го четат и следват това дали би довело до добри резултати за тях или резултатите ще са за малцинството, което прави обратното на мнозинството....
    Е и най-важното , нещо за имоти говорил ли е ?
    Радев, убаво е човек да прочете туй онуй, но по-важно е да знае какво иска и да бъде последователен в искането си :-) Накрая самтаймс вин или люн ама усредненото го бива :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      песи,
      целта, която си писал означава, че според теб - твоят модел е, че си безсмъртен и ти и съпругата ти имате бетон защитени доходи над средните за идните 10 години, че цените на НИ ще са само нагоре и че нищо кофти не може да се случи.

      това много позитивен подход и дано ти се получи, но слагаш всички дини под една мишница, което не е много ок като поет риск и диверсификация или по точно тоталната липса на такава.

      пак може да си без кеш и без да вкарваш всяка стотинка в тули в София. - просто намери още една две алтернативи и жив и здрав да изкарваш пари влагай ги там.

      Поздрави
      Теоретично си прав. Надхвърлянето на възможностите както е сега е поради изпуснатите възможности досега поради някаква тъпа причина.. Те. в някаква степен емоционално решение, което изначало е грешно. Всъщност не съм го взел решението още...има и адвокати намесени. Може и да не го взема, дори е по-вероятно, но имам възможност сега, а я търся от година.
      Яка фрустрация от СЕБЕ си поради някои замотавания особено сега лятото.
      Ако стигна до тази рискова сделка кредита ще е за 20 години с план за изплащане за 10. Т.е. има запас ако професионално закъсаме. Има и 1 апарт за продаване , който ми носи некви капки, но ме дразни , а той струва в момента 1/3 от кредита, имам и други бързоликвидни активи, които са пак 1/3 от кредита. Т.е.е риска не е чак толкова голям, а не искам да ги кеширам тези неща защото носят повече от тези 2.4% ГПР на ипотечният кредит.
      И да залагам, че през следващите 10 години имотите ще са се представили по-добре от ГПР-то по кредита.
      За мен знаеш няма приемливи алтернативи извън имотите. Макар и по горното да ти е ясно, че имам разни неща на страни на стойност над 1 апарт ... като ГЛУПАВА диверсификация / иначе щяха да са 2 апарта вече/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Да, сложни са нещата. Ще видим какво ще се случи. Първо да взема, после да се построи и после ще видим дали ще се довършва или просто седи на тъмно. Не се знае как ще е наемният пазар и дали ще има смисъл....
        Това което ме интересува е да направя така че в следващите 10 години да нямам нито лев свободен извън стандартните семейни разходи. Това ми е приоритет номер 1 и всичко останало е второстепенно - какъв имот, наеми , дали ние ще ползваме даден имот.... всичко това е след като съм похарчил всичко с хандикап / кредит/
        Варианта с къщите в близост до София със сигурност е по-перспективен от апартите...., но за капиталова не за наеми.... В селата около Радомир е пълно с такива обновени къщи....
        песи,
        целта, която си писал означава, че според теб - твоят модел е, че си безсмъртен и ти и съпругата ти имате бетон защитени доходи над средните за идните 10 години, че цените на НИ ще са само нагоре и че нищо кофти не може да се случи.

        това много позитивен подход и дано ти се получи, но слагаш всички дини под една мишница, което не е много ок като поет риск и диверсификация или по точно тоталната липса на такава.

        пак може да си без кеш и без да вкарваш всяка стотинка в тули в София. - просто намери още една две алтернативи и жив и здрав да изкарваш пари влагай ги там.

        Поздрави
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Това от скоро ли ? Ако е така не ми се мисли какво ни чака :-) Щом за артията некой не го е страх да ти даде 75%...
          Това ме прави още по-решен. Дано не се объркат нещата....
          Косотлани е казал:"Ако всички спекулират по някоя сигурна позиция,то нещата почти винаги се провалят".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
            11,1% ръст и може да се смята за измерител на реалната инфлация.

            https://trafficnews.bg/bulgaria-ikon...nknota-233739/

            По тая логика в САЩ последните 100 години няма ифлация защото за целия период банкнотата с най-голям номинал си е все 100 долара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LipGallagher

              Публикувах тази дупка с хумористична цел.
              Хумор, сатира и забава. 15 еуро на метър такса.Ами то на 5 звезден хотел по -евтино.
              Last edited by nradev; 22.01.2022, 14:26.

              Коментар


              • Чшшш, не се занимавай с глупости, бре!
                Шорти си лирата (на султана) и не се занимавай с блатото...

                Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                И аз имам желание да взема тризонет в Манхатън.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LipGallagher

                  Публикувах тази дупка с хумористична цел.
                  Сори, не сме ти свикнали още на хумора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Какво ще го правиш този имот?

                    Когато нещо е без пари, много е вероятно толкова да си струва...
                    Такси за поддръжка и обслужване, промишлен ток/газ?
                    Актуално е. Става за бомбоубежище.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LipGallagher
                      Супер инвестиционна оферта, направо без пари в Банско :
                      https://www.bulgarianproperties.bg/i...-v-bansko.html
                      Какво ще го правиш този имот?

                      Когато нещо е без пари, много е вероятно толкова да си струва...
                      Такси за поддръжка и обслужване, промишлен ток/газ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LipGallagher
                        Супер инвестиционна оферта, направо без пари в Банско :
                        https://www.bulgarianproperties.bg/i...-v-bansko.html
                        С тези прозорци дано не е под земята. Поне да е наземен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          11,1% ръст и може да се смята за измерител на реалната инфлация.

                          https://trafficnews.bg/bulgaria-ikon...nknota-233739/

                          Категорично не е надежден измерител на инфлацията. Това са си някакви интерпретации на журналиста, който се е упражнявал.

                          Коментар


                          • 11,1% ръст и може да се смята за измерител на реалната инфлация.

                            https://trafficnews.bg/bulgaria-ikon...nknota-233739/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Я да те питам. Ти като ипотекираш банката има ли контрол над акаунта?
                              Там нема такива движения, за да има дискусия за контрола....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Да ама да ти дадат 75% , къ ще стане тая работа освен ако нямат контрол над акаунта ти и продадат като цената е станала на 80% иначе шъ гътнат една вода.... Тва да не кажа, че може да стане за часове ама айде нека да е за дни....
                                Значи са НОГО уверени, че посоката е само нагоре...Начи и тулата е така....
                                Я да те питам. Ти като ипотекираш банката има ли контрол над акаунта?

                                Коментар

                                Working...
                                X