IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    кой ти звъни, бай митьо от баумит ли
    Аз днес ошкурих superfinish на кнауфа. Две стаи на вилата. Хем основно работих с ръцете с виброшлайфа, но се оказа, че след 6 часа работа с прекъсване един обяд и малка почивка около час в рая на земята, къща в подножието на Конявска, до река, сега ме наболва кръста, щото явно не прецених стотиците клякания, сядания и изправяния покрай стените до тавана. Като в рекламата на баумит, видях два-три паяка, които леко се разчекнаха върху шпакловката, а май повече се напрашиха и свиха крачета и самочувствие, като понижител на НИ, след 9-годишен непрестанен и неумолим ръст на цените. След този робски египетски труд, реших да оценя продажната цена на вилата с поне 3€, на м2 отгоре. Един приземен, 1 и 2 с 50м2 и тавански със скосявания около 35м.2
    Last edited by Bailor; 20.05.2023, 21:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Между другото, както казах правя ремонт, дизайнера направи дизайна и ми даде оферти за всичко - от гранитогрес, осветление до мебели и т.н. Почти всички са толко изгладнели, че ми звънкат всяка седмица да поръчвам. По магазините няма жива душа, дори на Каре в Сф след раб време нямаше 1 човек. Хайпа мина, складовете са пълни, а идва глада.
      кой ти звъни, бай митьо от баумит ли
      препоръка е

      Коментар


      • Трябва да се направи една нихилистична тема най-вече за петрогъс, джонката и бетера.
        Пробвах се, но модерацията счете темата за неприемлива.
        Някой да създаде, ако може тема с „приемливо съдържание” и да отиват да дращят, и да си изливат мъката там.
        Last edited by Kris_; 20.05.2023, 21:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SlonH Разгледай мнение

          И аз правя ремонт и ходя по магазините - за плочки, за материали, за санитария, за врати, за радиатори - навсякъде е пълно от народ! Майсторите ми вече докато ми правят ремонта ги ангажираха до ноември... Ама вие си вервайте на приказките.
          Хахахаха, бетера май обикаля някои паралелни реалности

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Няма как да не паднат, няма вечен ръст! Отделно големите градове са претъпкани от имоти, а излизат още и още. Бумът отмина, виж дизела от 3.60 е на 2.50 (уж само нагоре щеше да оди). Виж зърното - срива се всяка седмица, от 750 лв вече е 350 лв. според мнозина - под себестойност. Виж газта и тя се срина 30$ за MW а беше 200 ако не се бъркам. Който купил по върховете ще плаче.
            Аз който имам имоти нямам нищо против да паднат цените. Това не е здравословно в момента. Но надали.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SlonH Разгледай мнение

              И аз правя ремонт и ходя по магазините - за плочки, за материали, за санитария, за врати, за радиатори - навсякъде е пълно от народ! Майсторите ми вече докато ми правят ремонта ги ангажираха до ноември... Ама вие си вервайте на приказките.
              Колегата явно си мисли, че с измислици във форумите ще свали цените на имотите.
              Уви, не става така.
              С рекордно ниска безработица и постоянен ръст на доходите, имотите в големите градове ще продължат да растат макар и по-плавно.
              До скоро очаквах някакъв скромен спад заради лихвите, но като гледам май ще го прескочим, освен ако икономическата обстановка не се промени драматично.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Нема купувачи, друг пАт, затова насекъде строят като изоглавени. Театрална резидънс, тепърва я почват...
                дори да няма кой да купува ще строят като луди , защото това е ефекта от печатането и ниските лихви - изкарване на парите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  Между другото, както казах правя ремонт, дизайнера направи дизайна и ми даде оферти за всичко - от гранитогрес, осветление до мебели и т.н. Почти всички са толко изгладнели, че ми звънкат всяка седмица да поръчвам. По магазините няма жива душа, дори на Каре в Сф след раб време нямаше 1 човек. Хайпа мина, складовете са пълни, а идва глада.
                  И аз правя ремонт и ходя по магазините - за плочки, за материали, за санитария, за врати, за радиатори - навсякъде е пълно от народ! Майсторите ми вече докато ми правят ремонта ги ангажираха до ноември... Ама вие си вервайте на приказките.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    Вече съм на мнение че жилищата при тази икономическа и геополитическа ситуация скоро няма да паднат. В големите градове ще са все по-трудно достъпни. Ще се трият нули и то 9 нули най-малко с криптосите един ден. Кой отхапал отхапал. То и акциите стават рискови даже тези с нисък и умерен риск. Стадото ще бъде стригано и подчинено. Даже аз имотен що годе човек се тревожа ще успея ли да запазя и управлявам толкова имоти. Моментът с данъците за собственост още не е дошъл. За притежателите на 1 до 4 имота ще е много към умерено трудно. Ще ги налапат тези с по 100 имота и повече. С един или два имота под наем ще е кофти сърбеж. Тези с многото нищо работа. И така - напред към наемите и имоти в селата и Белоградчик, Провадия, Елхово, Никопол и пр. Имаме къде да живеем. 70% наематели до 10 години. Нищо че ще сме 6 млн.
                    Цирково цифрово деноминационно зануляване.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      То и тук цената през деня пада почти до 0. Стока, вкл имоти има бол, купувачи -нЕма.
                      Нема купувачи, друг пАт, затова насекъде строят като изоглавени. Театрална резидънс, тепърва я почват...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        Между другото, както казах правя ремонт, дизайнера направи дизайна и ми даде оферти за всичко - от гранитогрес, осветление до мебели и т.н. Почти всички са толко изгладнели, че ми звънкат всяка седмица да поръчвам. По магазините няма жива душа, дори на Каре в Сф след раб време нямаше 1 човек. Хайпа мина, складовете са пълни, а идва глада.
                        Значи работиш с дизайнер, който е събрал офертите, но после всички ти "звънкали" на теб

                        Това за магазините дори няма да го коментирам.

                        Подценяваш аудиторията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                          В някои скандинавски страни тока макар и за кратко слезе до 0. Веригите за доставки ще се възстановят и корабните превози вече са под средните стойности . Чиповете залежават . Има огромни складови наличности от всякакви стоки .
                          А у нас позволиха инфлацията да се вихри и да покачи заплатите във всички сектори .
                          Сега следва най - интересното .
                          То и тук цената през деня пада почти до 0. Стока, вкл имоти има бол, купувачи -нЕма.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Няма как да не паднат, няма вечен ръст! Отделно големите градове са претъпкани от имоти, а излизат още и още. Бумът отмина, виж дизела от 3.60 е на 2.50 (уж само нагоре щеше да оди). Виж зърното - срива се всяка седмица, от 750 лв вече е 350 лв. според мнозина - под себестойност. Виж газта и тя се срина 30$ за MW а беше 200 ако не се бъркам. Който купил по върховете ще плаче.
                            В някои скандинавски страни тока макар и за кратко слезе до 0. Веригите за доставки ще се възстановят и корабните превози вече са под средните стойности . Чиповете залежават . Има огромни складови наличности от всякакви стоки .
                            А у нас позволиха инфлацията да се вихри и да покачи заплатите във всички сектори .
                            Сега следва най - интересното .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                              ...а пък живеят хора.



                              Не е много сигурно.

                              Коментар


                              • Между другото, както казах правя ремонт, дизайнера направи дизайна и ми даде оферти за всичко - от гранитогрес, осветление до мебели и т.н. Почти всички са толко изгладнели, че ми звънкат всяка седмица да поръчвам. По магазините няма жива душа, дори на Каре в Сф след раб време нямаше 1 човек. Хайпа мина, складовете са пълни, а идва глада.

                                Коментар

                                Working...
                                X